Jump to content

FilipBB

Użytkownik 500
 • Posts

  825
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by FilipBB

 1. Jesteśmy w UE. Przepisy są takie same wszędzie. Różnią się tylko „drobiazgami” typu liczba kamizelek na osobę w samochodzie.
 2. Przypomnę tylko, że akcyza zwiększa cene do 285 PLN brutto. Jeśli chodzi o rejestrację, to widzę jadą na szczęściu, że udaje im się je zarejestrować w UE. No właśnie nie wszystko. Brakuje przeciwmgielnego tylnego.
 3. Już bardzo długo wisi. Nie dziwie się.
 4. Na pewno ma? Wentylacje miały chyba tylko Outbacki z produkcji w USA.
 5. Wentylacja foteli jest tylko w USA i Kanadzie chyba.
 6. Na maile odpisują szybko, w przeciągu kilku godzin.
 7. Chyba tak. Tutaj szczegóły: https://keratronik.pl/e-toll/ https://keratronik.pl/wp-content/uploads/2021/09/Ulotka_Etoll.pdf
 8. Dlatego napisałem, że jak ktoś ma Subaru z ISR to mu odpada bawienie się z aplikacjami lub OBU/ZSL bo już GPS w aucie jest. Trzeba tylko włączyć usługę w Keratroniku a potem zarejestrowac konto i urządzenie ISR. Można juz chyba wybrać opcje, że przyjdzie zbiorcza faktura za wszystkie przejazdy w nastepnym miesiącu. Też będzie spokój, bez dodatkowych urządzeń na szybie i obciązania telefonu.
 9. Autopay działa dla samochodów osobowych na A4 Katowice-Kraków i A1. eToll działa na A4 Gliwice-Wrocław i A2 koło Łodzi.
 10. Jak się system upowszechni, to są plotki, że faktycznie ma być tez opłata dla osobówek na eSkach. Ponoć eToll jest zgodny z wytycznymi UE.
 11. Dokładnie, przecież eToll ma być standardem jeśli chodzi o płatności za autostrady dla osobówek w PL, a i ponoć docelowo system GPS ma być również standardem do płatności za drogi w całej UE.
 12. Czekając na odpowiedź ze strony @Keratronik ISR na poprzednie pytania, mam ciekawostkę. ISR wprowadził do oferty urządzenie pokładowe do systemu eToll: Zgodnie z otrzymanym mailem, wszystkie/większość modułów ISR, które są zamontowane w Subaru w PL, są kompatybilne z systemem eToll i nie trzeba dokupywać ani montować żadnych dodatkowych urządzeń. Myślę, że jest to dodatkowa, ogromna zaleta ISRu. PS Jedyny minus to koszt usługi: 10 zł na miesiąc netto.
 13. No tak ale nie każdy ma okazję zarejestrować nówkę w Rosji, przjeździć w pół roku 6 tyś. km i wtedy sprowadzić do PL i legalnie zarejestrować.
 14. Tak w ramach ciekawostki, to jest bardzo dziwne, bo te same hamulce są w XT i Legacy H6. We wszystkich autach hamuja na prawdę ok, a w WRXie tragicznie. Ciekawe skąd taka różnica jak to są te same części.
 15. To się nazywa import prywatny i dotyczy aut używanych właśnie. W EU jest jeden rynek, więc w Czechach powinno być tak samo jak w Polsce. Rosja to coś innego.
 16. Nowego auta bez homologacji EU po prostu nie zarejestrujesz. Droga zabawka, która nie będzie można jeździć po drogach publicznych.
 17. Zapowiedzi były, że minimum pół roku później jako następny MY czyli MY23. W EU możliwe, że dopiero MY24, jeśli w ogóle. :/
 18. FilipBB

  Kubica w F1

  Ja tam widzę mocno przygięty kask do przodu. Lewis skarżył się na ból obojczyka.
 19. STI jeśli ma być to dopiero MY23. Masz 300 tyś. zł odłożone?
 20. Chyba na moje.Subaru.PL można sprawdzić.
 21. FilipBB

  Kubica w F1

  Jesli masz wykupiona transmisje/subskrypcję w PL to w całej UE powinno działać.
 22. FilipBB

  Kubica w F1

  Ale skoczy oglądalność F1 na Eleven. RK!! Jak macie Eleven w TV to macie dostęp do transmisji przez internet w telefonie. Internet w UE darmowy albo Wi-Fi i można oglądać w całej UE Eleven F1 na telefonie.
 23. Które zamieniłeś na 2,5 litrowego Outbacka który pali tyle samo. Ciekawe dlaczego Infiniti zostało zamienione na nowego Outbacka?
×
×
 • Create New...