Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zaliczyłem w ostatnim okresie kilka hamowań z okolic 100/120 km/h do 0 km/h ale nie awaryjnych tylko mocnych. Też Wam tak mocno dudni przy ostrzejszym hamowaniu z takich prędkości? (głównie hamowania na dwa razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zaliczyłem w ostatnim okresie kilka hamowań z okolic 100/120 km/h do 0 km/h ale nie awaryjnych tylko mocnych. Też Wam tak mocno dudni przy ostrzejszym hamowaniu z takich prędkości? (głównie hamowania na dwa razy)

 

 

zmierz odchyły tarcz z przodu. Jest opcja, że się "pogięły".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zrobiłem trasę 2500 km, 600 nasze drogi krajowe, 650 nasze ekspresowe i autostrady, reszta niemieckie autostrady. Spalanie średnie 11 l. Prędkości w Polsce na krajowych do 120, czasem 140, na ekspresowych tempomat na 140, autostrady 160 czasem 180. W mieście na krótkich dystansach (8 km) przy zimnym starcie spalanie 14 l. Ciepły start 10 -12 w zależności od nastroju. Nie jest problemem uzyskanie 10 l w mieście.

Właśnie podliczyłem rachunki za paliwo i realne spalanie z 2500 km wyszło 9,8 l. Pierwszy raz zdarzyło mi się, że komputer zawyżył spalanie o ponad 1 l. Jestem miło zaskoczony :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, chwile było 140 (ale bardzo krótko) a potem 80-90 bo droga nr 22 i sznurki samochodów w obie strony, to nie ma sensu się napinać.

 

 

Dokładnie, wystarczy jechać zgodnie z przepisami  ;)

 

Jadąc jak znaki nakazują spalanie spada mi o 3-4 litry  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę dyskusję na temat spalania, to zaraz mam miłe wspomnienia z tym tematem. Nie wiem jak Wy ale my liczymy ilość baków podczas wyjazdu, a nie litrów. Np. wyjazd na Plejady 6 baków :D

 

:biglol:;)

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opi niezle to wyglada. Kto to produkuje?

 

Produkuja jakies żółte rączki w PRC lub Taiwan. Mozna kupic za 104$ z darmowa wysylka na Aliexpress (tylko trzeba dobrze szukac bo rozpietosc cenowa duza 100-180)

 

@cOijN nie przejmuje sie skrzelami ;) choc przydalo mi by sie turbo pod maska :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choc przydalo mi by sie turbo pod maska :yahoo:

wystarczyłby przeszczp jednostki FB25, tym bardziej, ze takie wersje Foresterów są...., jednak nie na rynku Unii Europejskiej. Silnik można znaleźć łatwo na Allegro, myślałem o tym...

Forek z tym silnikiem w manualu (173KM) ma osiagi niemal jak XT (również ze względu na korzystnie dobrane przełoźenia skrzyni - setka osiagana na dwójce.. Zrezygnowałem jednak - zbyt istotna jest dla mnie niezawodność samochodu + gwarancja. Poza tym auta nie będę trzymał długo, a doszłyby jeszcze kwestie formalne związane z dokumentami - nie chce mi sie w to bawić.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

choc przydalo mi by sie turbo pod maska :yahoo:
wystarczyłby przeszczp jednostki FB25, tym bardziej, ze takie wersje Foresterów są jednak nie na rynku Unii Europejskiej. Silnik mozna znaleźć łatwo na Allegro, myślałem o tym...

Forek z tym silnikiem w manualu (173KM) ma osiagi niemal jak XT. Zrezygnowałem jednak - zbyt istotna jest dla mnie niezawodność samochodu + gwarancja. Poza tym auta nie bede trzymał długo, doszłyby jeszcze kwestie formalne związane z dokumentami - nie chce mi sie w to bawić.

 

 

Nie wiem jakie sa ceny silnika 2,5 ani ile by kosztowalo uturbienie 2.0 ale formalnie chyba latwiej jak dokladasz turbo niz jak zmieniasz silnik. Mniej formalnosci. Ale ze wzgledu na gwarancje narazie to tylko gdybanie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze Forki mają symbol UV na szybach? 

To znaczy czy szyby chronią wnętrze auta przed promieniowaniem UV? 

Mój ma tylko na bocznych przednich szybach kierowcy i pasażera. 

Te z tyłu i przednia takiego symbolu nie mają, to znaczy ze nie chronią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze Forki mają symbol UV na szybach? 

To znaczy czy szyby chronią wnętrze auta przed promieniowaniem UV? 

Mój ma tylko na bocznych przednich szybach kierowcy i pasażera. 

Te z tyłu i przednia takiego symbolu nie mają, to znaczy ze nie chronią? 

 

Przyznam, że też mnie to ciekawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przedniej nie ma oznaczenia uv i na przyciemnianych rowniez

Jak to u Was wyglada ? Nie ze czysciej brudniej tylko jak dywanik funkcjonalnie dopasowany ?

 

 

post-3275-1429038758,9848_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to może być, jak próbuję gdzieś wjechać pod przeszkodę tyłem to silnik wyje, obroty są na ok. 2000 a samochód ani drgnie, jak by nie miał siły (koła nie buksują). Już mi się to 2 razy zdarzyło - raz zjechałem ze sporej górki i chciałem pod nią cofnąć - bezskutecznie a dzisiaj znowu to samo. X-mode nic nie daje. Przodem do przesdzkody jak na razie nie miałem takiej sytuacji. Swoją drogą to w terenie szału nie robi, niepotrzebna ta kontrola trakcji tylko przeszkadza

 

Pozdr.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...