Skocz do zawartości

cham na drodze


GregorBa

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, ewemarkam napisał:

Nie rozumiem jakim trzeba być ignorantem

 

14 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Nie każdy ma "jaja", żeby zostać honorowym samobójcą

Wiele tych osób ma chorą psychikę, trudno więc oczekiwać od nich racjonalnego myślenia.

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rosaskc napisał:

Niedaleko drogi ze Skierniewic w kierunku autostrady A2 jest cmentarz dla samobójców. Parę lat temu w jego pobliżu facet wybiegł przed maskę mojemu przyjacielowi. Ten jednak go ominął, ale kosztem wycieczki do rowu. Auto zniszczone, zderzak, chłodnice, zawieszenie itd, ale policja nawet nie chciała zacząć szukać gościa, który w nocy wyszedł pod maskę, a następnie uciekł w pole.

Niestety, na drugi dzień sam się "znalazł", bo dostali zgłoszenie, że tej nocy kilometr dalej mężczyzna się powiesił. 

wiem, ze powinienem się przejąć człowiekiem, ale trudno. Bardziej mnie interesuje co w takim wypadku z samochodem? Bo sprawcy nie ma, auto zniszczone bo na dobrą sprawę "sam wjechał do rowu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Michał W. napisał:

Kolejny wypadek na "STOP CHAM" który trudno pojąć.

 

 

Dowód na to, że jednak warto mieć kamerę. 

 

Edit: W drugim aucie też planuję zamontować kamerę, ale nie jestem przekonany czy będzie to znowu Viofo. 

Powiedzcie czy Mio lub Garmin mają własne programy do obróbki zgranych filmów ?? 

 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blixten napisał:

Dowód na to, że jednak warto mieć kamerę

No ja też sobie nie wyobrażam bez kamery... zwłaszcza, że mam wrażenie jej widok jest uspokajający dla niektórych narwańców.

Ostatnio taki mi wymusił pierwszeństwo i po moim klaksonie zahamował i zaczął wyłazić z auta.... z uśmiechem wskazałem kamerę. Zamknął drzwi i odjechał.

 

5 godzin temu, Blixten napisał:

Powiedzcie czy Mio lub Garmin mają własne programy do obróbki zgranych filmów ?? 

A po co własny program. Kamerki dają na ogół film w znanym formacie który obrobisz wszystkim.... ja używam shotcut. Darmowy i bardzo wygodny do prostych edycji. A jak się poduczysz to nawet całkiem skomplikowane można robić.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Blixten napisał:

 

Dowód na to, że jednak warto mieć kamerę. 

Ja używam kamerek od 2009 roku, pamiętam bo takową kupiłem przed pierwszą wyprawą do Chorwacji i muszę się przyznać, że tylko z tamtej podróży przeglądałem filmy jako ciekawostkę. Od tamtej pory miałem kilka aut i parę rejestratorów ale tylko wiszą na szybie i filmują na wszelki wypadek.

Wcale nie oglądam tych nagrań, ani nie wrzucam do sieci ale w razie czego wolę mieć. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rombu napisał:


Gdyby takiego przywiązać do pręgierza przed ratuszem miasta żeby wszyscy widzieli jak w średniowieczu … a dzisiaj ? 
prawa człowieka i inne bzdety i mamy to co mamy :evil2:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Blixten napisał:


Gdyby takiego przywiązać do pręgierza przed ratuszem miasta żeby wszyscy widzieli jak w średniowieczu … a dzisiaj ? 
prawa człowieka i inne bzdety i mamy to co mamy :evil2:

Nie "prawa człowieka i inne bzdety" szkodzą tylko niekonsekwentne ich stosowanie, nieumiejętne ich stosowanie, zaniechanie stosowania.

 

Do średniowiecznych praw jednak nie chciał bym wrócić, nawet będąc urodzonym i mężem.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szürkebarát napisał:

Nie "prawa człowieka i inne bzdety" szkodzą tylko niekonsekwentne ich stosowanie, nieumiejętne ich stosowanie, zaniechanie stosowania.

 

Do średniowiecznych praw jednak nie chciał bym wrócić, nawet będąc urodzonym i mężem.


Poziom kary nie jest czynnikiem odstraszającym, jeżeli ktoś nie ma alternatywy, kara jest niestosowalna albo jest szalony. 
Osobiście widziałem złodzieja w kraju, gdzie za kradzież obcina się dłoń. Aktywnie działał bez obu dłoni. Już nic więcej mu nie groziło, bo kara została skutecznie zastosowana dwukrotnie. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rafacon napisał:


Poziom kary nie jest czynnikiem odstraszającym, jeżeli ktoś nie ma alternatywy, kara jest niestosowalna albo jest szalony. 
Osobiście widziałem złodzieja w kraju, gdzie za kradzież obcina się dłoń. Aktywnie działał bez obu dłoni. Już nic więcej mu nie groziło, bo kara została skutecznie zastosowana dwukrotnie. 

 

Bankier...czy prezes firmy ubezpieczeniowej!? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie od jakiegoś czasu mam pracę, w której (wreszcie!) posiadanie własnego biurka i pierdzenie w stołek przez określony czas przestało mieć znaczenie. Zatem do biura jadę na krzesełku z kółkami ;) Ale czasem biur(k)o jest przydatne, kiedy upały dają do pieca. Wtedy myk myk - i jazda do biurowca, żeby przeżyć. No ale oczywiście po drodze zaczyna się podnoszenie adrenaliny przez to co się dzieje. I zacząłem się zastanawiać jakie jest moje "top 5" wkurzających mnie zachowań na drodze - ale zgodnie z tematem wątku - związanych z "odpałami" innych na drodze. Moja piątka poniżej.   

1.  celowe blokowanie możliwości zmiany pasa ruchu - podjeźdżanie, olewanie suwaka, itp

2. jazda na zderzaku i "przepychanie". Zwłaszcza na 2-3 pasmowych miejskich "przelotówkach"

3.  parkowanie "na awaryjkach". Nie ma miejsca? a kogo to, wbijam awaryjki i nie mój problem

4. "spanie na światłach". Ach.... zielone się zapaliło już jakiś czas temu. A gdzie to ja mam jedynkę? Może nieco prawnie wątpliwe - ale to jednak blokowanie ruchu. 

5. Lewy (albo i środkowy) pas. Jadę 30 lewym, bo za 3 km będę skręcał. Zgdonie z kodeskem - jazda po prawej. 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2022 o 17:24, Blixten napisał:

Gdyby takiego przywiązać do pręgierza przed ratuszem miasta żeby wszyscy widzieli jak w średniowieczu … a dzisiaj?

 

Może jakiś pręgierz internetowy ;) ?

 

Na marginesie, dziwi mnie, że kobiecie nie postawiono żadnego zarzutu oraz że nie zastosowano tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego.

 

Jak za kradzież obcinają rękę, bodajże w Arabii Saudyjskiej, to za rozbój z uszkodzeniem ciała, powinni obcinać cojón. Przynajmniej poziom testosteronu by się takiemu ogierowi obniżył.

 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opisane zachowanie to chamstwo czy zdrowy rozsądek? Jadę lewym pasem, we wstecznym widzę zbliżające się z kosmiczną (tak to w lusterku wygląda) prędkością moto, które wyprzedza auta z prawej i lewej. Powinienem zjechać, jednak najczęściej pozostaję na lewym, niech mnie wyprzedzi z prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, gourmet napisał:

Czy opisane zachowanie to chamstwo czy zdrowy rozsądek? Jadę lewym pasem, we wstecznym widzę zbliżające się z kosmiczną (tak to w lusterku wygląda) prędkością moto, które wyprzedza auta z prawej i lewej. Powinienem zjechać, jednak najczęściej pozostaję na lewym, niech mnie wyprzedzi z prawej.

Z innego wątku, autocytat:

 

"TYLKO jeden psychopata napotkany, któremu nagle źle się zrobiło, gdy lewym pasem "omijałem" tych na prawym pasie jadących 120 km/godz. Zatem musiał zjechać na prawy pas i następnie przede mnie. Nie zamierzam tej żenady przechowywać w pamięci, dzisiaj wcześniej wieledziesiąt kilometrów jechałem z tym samochodem raz jemu było prędzej raz mnie. Na koniec coś go dźgnęło w... łeb i poooszedł.". Z wyglądu starawy merol.

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gourmet napisał:

Czy opisane zachowanie to chamstwo czy zdrowy rozsądek? Jadę lewym pasem, we wstecznym widzę zbliżające się z kosmiczną (tak to w lusterku wygląda) prędkością moto, które wyprzedza auta z prawej i lewej. Powinienem zjechać, jednak najczęściej pozostaję na lewym, niech mnie wyprzedzi z prawej.

Tak mi się skojarzyło :upside-down-face_1f643-small:

9705af69-decf-41dc-a6c2-f434f6df0a57_text.gif.b53e66bbda58cef06af51b6069a6e95b.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...