Skocz do zawartości

gourmet

Użytkownik
 • Zawartość

  1454
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O gourmet

 • Tytuł
  ..:: Uzależniony(a) od Subaru ::..
 • Urodziny 29.06.1964

Profile Information

 • Płeć
  mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa lub okolice DK16
 • Auto
  Foryś 05 i 17, była Impreza

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.smakoszyki.com.pl

Ostatnie wizyty

426 wyświetleń profilu
 1. gourmet

  Mazury

  @cOijN Nie agro, ale u wrót Mazur (okolice Iławy), mam wolny dom od 18 do końca miesiąca. Na FB @domgryzliny. W razie zainteresowania zapraszam na PW.
 2. gourmet

  klimatyzacja

  Jeżeli nie robiłeś serwisu zrób jak najszybciej. W MY05 na skutek temperatury coś się oddalało/zbliżało w sprężarce, co powodowało spadek wydajności. Co dokładnie nie wiem, chyba jakieś tarczki, ale diagnoza i naprawa kosztowała stówkę. Ilość czynnika też sprawdź przy okazji, mało czynnika to mało oleju sprężarkowego.
 3. gourmet

  klimatyzacja

  Być może 13. MY17 US 2.5 l, przebieg poniżej 20 000. Po miesiącu od zakupu czynnik uciekł, śladów wycieku nie ma, badanie nic nie znalazło. Profilaktycznie zmieniony jeden wąż i uszczelniony sztywny przewód przy wejściu do chłodnicy .
 4. gourmet

  Ręczny w skrzyni AT

  Niedobrze. Automat za Ciebie nie zwolni hamulca ręcznego.
 5. gourmet

  Ręczny w skrzyni AT

  Nie wiem co na to teoria (z definicji to hamulec postojowy/parkingowy, aczkolwiek niektórzy używają go do innych, niecnych celów ), w praktyce od kilku lat tak postępuję. Nic złego się nie dzieje.
 6. gourmet

  Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)

  Nie takie, których nie można zetrzeć.
 7. gourmet

  Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)

  Palant jestem. Oglądałem multum filmów o ceramice, gdzieś przewinęło się, żeby 3 dni nie myć. Nie myłem, ale po 24 godzinach sprawdziłem jak kropelkuje karoseria. Kropelkuje pięknie, ale po wyschnięciu kropelek pozostały ślady. Część udało się spolerować mikrofibrą, część została. Zatem mam ambiwalentne oczekiwania, im dłużej wytrzyma tym zasadniczo lepsza, im krócej wytrzyma tym szybciej pozbędę się śladów. W każdym przypadku jestem wygrany.
 8. gourmet

  Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)

  Wyceramikowałem auto, czyli umyłem aktywną pianą, potem ręcznie na 2 wiadra, potem krwawe felgi, potem glinkowanie, potem usuwanie rysek Turtle Waxem, potem ponownie mycie na 2 wiadra, potem suszenie, potem przetarcie IPA i na koniec nałożenie ceramiki chińskiej Mr Fix 9H. Odliczając przerwy wyszło 8 godzin pracy. Jest OK, ale i bez tego było OK, trochę bardziej błyszczy, ale lakier po ceramice zdecydowanie bardziej gładki. Jutro położę drugi coat na dolną część auta.
 9. gourmet

  detailing

  Ktoś poleci new car scent, ale bez słodkości? California Scents odpada. Ktoś używał Chemical Guys?
 10. gourmet

  Forester - SZYBKIE PYTANIE

  Sprawdziłem w MY05 automat - nie da się wyjąć w żadnym położeniu skrzyni.
 11. gourmet

  Forester - SZYBKIE PYTANIE

  Leather trim na siedzeniach to wyłącznie perforowane części na siedzeniu i oparciu, czy całe siedzisko i oparcie? Wydaje się, że to pierwsze, bo szorując ściereczką jest inny dźwięk. Pytanie konkretnie o MY17 Limited USA, ale EU powinny mieć tak samo.
 12. gourmet

  Folia czy ceeramika

  Niedługo spróbuję, w teorii nie ma przeciwwskazań. Jedyne czego się obawiam, a co zapewne nastąpi to utrata matu. Podejrzewam że 2 warstwy to minimum.
 13. gourmet

  OBK 3.6 MY17 USA - wrażenia i eksploatacja

  Nie wiedziałem, zawsze byłem przekonany, że wartości są tożsame +/- kilka stopni.
 14. gourmet

  OBK 3.6 MY17 USA - wrażenia i eksploatacja

  Masz dwa wskaźniki temperatury - oleju i płynu chłodniczego?
×