Jump to content

gourmet

Użytkownik
 • Content Count

  1605
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by gourmet

 1. Mam wrażenie, że szkolenie I stopnia SJS jakoś się 'wygrzeczniło'. Wczoraj byłem w Kielcach z córką - kursantką. Co prawda ona realizowała voucher Driving Academy, ale symultanicznie odbywała się SJS, program ten sam, tylko auta i kolejność inna. Sam byłem kursantem SJS w +/- 2010 roku, z TF był ze mną chyba @slesz. Wspomnienia już mgliste, ale było dość grubo, bo doskonale pamiętam ćwiczenie którego wczoraj nie było - utrzymać się w pasie przy skręcie w lewo z przeciwskrętem (omijanie przeszkody na zakręcie, czyli wariant omawiany na wykładzie teorii), rozbiegówka była tam, gdzie wyjeżdża się
 2. Śmiem twierdzić, że bez Roberta w naszym pięknym kraju powyższe sprzedawałyby się niewiele gorzej. Sponsoring miał wspierać ruchy Orlenu w Niemczech, tam twarz Kubicy niepoparta wynikami niewiele znaczy.
 3. Zaległe z piątku, kumulacja świniaczy w Nowym Mieście Lubawskim w piątkowe popołudnie. Było machane.
 4. Nie przestrasz się, możliwe, że po tej operacji pewne rzeczy (np. opuszczanie szyby) nie będą działały jak wcześniej. Ogarnięty warsztat lub poszperanie w sieci przywróci sprawność.
 5. Ktoś będzie jechał w niedzielę do Warszawy z okolic Iławy? Okolice szeroko pojęte - tzn. Brodnica, Lidzbark też. Do przewiezienia jedna osoba, w maseczce ofc.
 6. Jest bardzo ok, przy 160 km/h będzie 112-113 stopni, niezależnie od temperatury zewnętrznej
 7. Też bym siedział przy ratowniku
 8. Pozdrowienia dla oświniaczonego na czerwono STI new age w Słopsku, jadącego do Summer Fun, czyli do glinianek. Ja wracałem na rowerze. Tam dopiero widać inflację, 2 lata wstecz gratis, ale syf, śmiecie niezbierane itp. Rok temu wejście 5 zł, kosze na śmiecie, bar. W tym roku 20 zyli. W zamian dostawili kilka dmuchańców - dodatkowo płatnych
 9. Wczorajsze pozdrowienia dla złotego Forysia SJ, którego niestety blokowałem na słynnych zawidzko-bieżuńskich serpentynach. Jechaliśmy z psem, niestety nie Łajką, bez aklimatyzacji do dużych g.
 10. Wcale mi nie przeszkadza, odkryłem ją zupełnie przypadkowo. Niemniej, producent ją tam zamontował, jestem ciekaw po co, skoro nie ma funkcji użytkowej. Ściereczka w starszych Subarakach miała sens, jakkolwiek niewielki. A nic niedająca dioda świecąca na żółto?
 11. Autobus ZTM, który wyskoczył przez barierki z S8 w Warszawie. O ile Google Maps już nazajutrz naniosło brak przejazdu, to po otwarciu odcinka grubo ponad tydzień na mapie było zamknięte. Drogowcom też zajęło ponad tydzień usunięcie znaków objazdu, czytali z Google Maps .
 12. 2 lata jeżdżę i nie widziałem że jest, taka sprawność diody.
 13. To starowarmiński myk - na niebieskim muchy nie siadają
 14. Zmieniam pytanie - gdzie wyłącznik, bo od tych lumenów nocą czuję się jak Texas Ranger ze szperaczem?
 15. Odkryłem po 2 latach jeżdżenia. Forester SJ, w schowku pod panelem klimatyzacji jest żółta dioda (zaznaczyłem na pomarańczowo), zapala się po włączeniu świateł mijania. Ktoś wie do czego służy, bo z pewnością nie do oświetlenia schowka?
 16. Ja tymczasem Skarlin w Polonii, wyjazd z jeziora
 17. Kraków - Warszawa podłączam się, płyta plastikowa pod silnik do przewiezienia.
 18. Nie widzę wielu minusów w rozwiązaniu USDM. Jeden otwór w belce i kilka akcesoriów do zamontowania. Na plus ciągłość - haki holownicze i ramię do przewozu rowerów kupione jeszcze w XX wieku obsłużyło m.in. Forysia SG i SJ USDM.
 19. Mogę do Łodzi we środę, będzie 1/3 bliżej.
 20. gourmet

  Hak do SG

  Miałem podobny problem, skończyło się na kawałku gumy silikonowej (tak to się chyba nazywa), odporna na wysokie temperatury.
 21. To ja muszę się zastanowić, czy nie anulować vouchera. Kupiłem córce, niecały rok z prawem jazdy, niech się podszkoli i nabierze dobrych nawyków jak jeździć. Ale kasacji opon nie przewidywałem .
 22. Bo jest susza, coś suchego dotknie gorącej części i podpalisz las.
 23. Tylko nie wjeżdżaj do lasu.
 24. gourmet

  E-Boxer

  W CVT też można zredukować, identycznie jak w 4EAT. Rzadko bo rzadko, ale sporadycznie stosuję zamiast buta.
 25. Ładny kawałek placu. Zaorałeś cudzą łąkę?
×
×
 • Create New...