Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

No że generalnie przedłużasz gwarancję pojazdu - limit max +2 lata, lub 150 tyś km. 
https://www.subaru.pl/ppg.html

Zależy w którym momencie po zakupie auta to wykupujesz - to odpowiednio mniej płacisz: http://www.subaru.pl/docs/pspg/Subaru_PPG_skladki.pdf

Niemniej to już nie jest gwarancja fabryczna a gwarancja dookreślona jakimiś ramami: https://www.subaru.pl/docs/pspg/OWU_Subaru_PPG_Nowe.pdf

Tyle co przeczytałem, myślałem, że być może ktoś zgłębił temat bardziej i że warto :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lazy_moose napisał:

No że generalnie przedłużasz gwarancję pojazdu - limit max +2 lata, lub 150 tyś km. 
https://www.subaru.pl/ppg.html

Zależy w którym momencie po zakupie auta to wykupujesz - to odpowiednio mniej płacisz: http://www.subaru.pl/docs/pspg/Subaru_PPG_skladki.pdf

Niemniej to już nie jest gwarancja fabryczna a gwarancja dookreślona jakimiś ramami: https://www.subaru.pl/docs/pspg/OWU_Subaru_PPG_Nowe.pdf

Tyle co przeczytałem, myślałem, że być może ktoś zgłębił temat bardziej i że warto :) 

Wydaje mi się ze to nie ma sensu, niby gwarancja ,ale zawsze mogą powiedzieć ze to wyniku eksploatacji części padają i gwarancja nie obejmie, a po za tym, jak wada materiałowa( obejmująca gwarancja) ma wyjść to wyjdzie w pierwszym roku użytkowania , a wszystko potem to już zużycie i to zapewne nie obejmie ta gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grzesiek89 napisał:

Wydaje mi się ze to nie ma sensu, niby gwarancja ,ale zawsze mogą powiedzieć ze to wyniku eksploatacji części padają i gwarancja nie obejmie, a po za tym, jak wada materiałowa( obejmująca gwarancja) ma wyjść to wyjdzie w pierwszym roku użytkowania , a wszystko potem to już zużycie i to zapewne nie obejmie ta gwarancja.

 

 

Było wielokrotnie wałkowane, np: tutaj: 

 

 

Ja wykupiłem.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lazy_moose napisał:

Użytkownicy Forka e-boxer, kupowaliście sobie to "rozszerzenie" gwarancji (po skończeniu gwarancji fabrycznej) do odpowiednio  +(24,48) miesięcy lub 150k km?

Ja nie wykupiłem i nie planuję, liczę na to że konstrukcyjnie nowy system EV wdrożony do tego modelu nie sprawi większej niespodzianki, a całą resztę to już parę lat klepię…,  a nawet nikt nie wspominał o tym produkcie przy zakupie.

Ale różnie bywa…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Grzesiek89 napisał:

Wydaje mi się ze to nie ma sensu, niby gwarancja ,ale zawsze mogą powiedzieć ze to wyniku eksploatacji części padają i gwarancja nie obejmie, a po za tym, jak wada materiałowa( obejmująca gwarancja) ma wyjść to wyjdzie w pierwszym roku użytkowania , a wszystko potem to już zużycie i to zapewne nie obejmie ta gwarancja.

Ależ czy tak samo nie jest z gwarancją producenta?

To co wykupujemy to tak naprawdę jest UBEZPIECZENIE na wypadek wystąpienia awarii w samochodzie.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lazy_moose napisał:

Dzięki. Dla mnie pewien plus to hasło auto na gwarancji jak przyjdzie mi sprzedawać.

To mówisz: "wykupiłem do samochodu przedłużenie gwarancji" i tyle. Program nazywa się:

Program Przedłużonej Gwarancji
więc w moim odczuciu nikogo nie wprowadzasz w błąd, zwłaszcza że jest to zapis na oficjalnej stronie subaru.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Ależ czy tak samo nie jest z gwarancją producenta?

Inne są warunki.

Gwarancję fabryczną udziela producent i on finansuje naprawy.

W Subaru tej przedłużonej gwarancji kasę się płaci samemu i później jest zwrot pieniędzy, poza tym nie przysługuje auto zastępcze. Przynajmniej tak było w Subaru ponieważ ta dodakowa gwarancja to nie jest gwarancja producenta. 

Nie jest tak wszędzie, np w Jeepie można wykupić gwarancję do 5 lat, ale jest to gwarancja producenta na takich samych warunkach. Czy warto - ja wykupiłem, pewne podzespoły są bardzo drogie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Czarne_Koronkowe said:

To mówisz: "wykupiłem do samochodu przedłużenie gwarancji" i tyle. Program nazywa się:

Program Przedłużonej Gwarancji
więc w moim odczuciu nikogo nie wprowadzasz w błąd, zwłaszcza że jest to zapis na oficjalnej stronie subaru.pl


Jane, cokolwiek by to nie było to plus dla dla mnie oraz potencjalnego kupującego ode mnie Forka za 4 lata. Więc raczej kupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lazy_moose napisał:

Jane, cokolwiek by to nie było to plus dla dla mnie oraz potencjalnego kupującego ode mnie Forka za 4 lata. Więc raczej kupie.

Zadbane 4 letnie SUBARU to sprzedaje się w dwa/trzy dni lub nigdy nie trafia na portal ogłoszeniowy :), nie martw się sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzesiek89 napisał:

Ja nie, a o co z tym chodzi?

A ja tak.

chodzi o to , że po 3 latach gwarancji producenta ,masz jeszcze podobną ochronę  na kolejne rok lub dwa od firmy Loyd.

Im wcześniej się zdecydujesz, tym cena niższa.

Najwyższa jest pod koniec 3 roku gwarancji fabrycznej.

 

No tak, ale to już wcześniej wszyscy pisali hehe.

 

Odnośnie innego tematu ,czyli antykuny, widzę wyraźny postęp technologiczny w stosunku do modelu który miałem w forku SBD. Jest przede wszystkim ciszej i zmniejszenie rozmiarów głośnika, teraz przy 2 słychać mniej ,niż w tym starszym z jednym, gdzie niektóre sekwencje czirpów obudziłyby umarłego.

Edytowane przez radiolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, e-555 napisał:

Zadbane 4 letnie SUBARU to sprzedaje się w dwa/trzy dni lub nigdy nie trafia na portal ogłoszeniowy :), nie martw się sprzedażą.

No to ciekawe jak będzie za 2-4 lata z moim 3-5 letnim eboxerem :) czy pojdzie bez ogłoszenia :) czy też w ogóle jaki będzie wyglądał popyt na forestery  eboxery...

 

Chociaż przyznam że bardziej celuje w wymiane w salonie na nowego outbacka ale to zależy od silników jakie będą tam dostępne... (dziwne, jeżdże forkiem od 9 miesięcy a myśle a wymiance...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, spawalniczy napisał:

 

W takim układzie to raczej musisz nastawić się na sporą stratę.

tego jestem wlasnie ciekaw, ale pytał będę.

Z drugiej strony czy przy odsprzedazy 3-5 letniego można w ogóle mówić o czymś innym jak o sporej stracie? - pytanie retoryczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, e-555 napisał:

Za 4-5 lat  to e-boxer może będzie ostatnim modelem z tak dużym bakiem na paliwo dostępnym w Europie - bez rudej , lub druga opcja nie będziemy już w EU jak tak dalej pójdzie….

Czyli będzie zyskiwał na wartości jako legenda japońskiej motoryzacji;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, spawalniczy napisał:

 

W takim układzie to raczej musisz nastawić się na sporą stratę.

 

7 minut temu, emdzy napisał:

tego jestem wlasnie ciekaw, ale pytał będę.

Z drugiej strony czy przy odsprzedazy 3-5 letniego można w ogóle mówić o czymś innym jak o sporej stracie? - pytanie retoryczne :)

Tak jak pisze @spawalniczywymiana auta u dealera to duża strata w stosunku do kwoty którą otrzymasz na rynku. Rozważałem takie rozwiązanie, ale zawsze oferta była niższa o kilka tysięcy od kwoty którą otrzymaliśmy za auto.

25 minut temu, Paweł J. napisał:

Tylko żonie nie mów o takich pomysłach! :biglol:

My wymieniliśmy Forestera po dwóch latach z n/a na XT - wolny ssak był zbyt mułowaty. 

XT też zmieniliśmy po dwóch latach - za słaby w terenie :) mam to szczęście że oboje z żoną lubimy samochody i zgadzamy się co do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, emdzy napisał:

tego jestem wlasnie ciekaw, ale pytał będę.

Z drugiej strony czy przy odsprzedazy 3-5 letniego można w ogóle mówić o czymś innym jak o sporej stracie? - pytanie retoryczne :)

 

Z moich doświadczeń - 3 letniego OBK sprzedałem sam w ciągu jednego dnia od wrzucenia ogłoszenia za ponad 20 000 zł więcej niż oferował mi partner wskazany przez dealera Subaru.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paweł J. napisał:

Brawo Ty, wyjątki się zdarzają :thumbup:

Właśnie, moja żonę nie interesuje auto kompletnie tylko ma jeździć, jedyne co się nauczyła to tankować i to tez najlepiej jak ja zatankuje a auto będzie gotowe do jazdy;)

na propozycje wzięcia jej XV stwierdziła ze po co  przecież  ten jeździ (Nissan QQ) :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mechanik napisał:

mam to szczęście że oboje z żoną lubimy samochody i zgadzamy się co do wyboru.

Też mam to szczęście ale budżet mniej elastyczny i inne też wspólne priorytety w planach. :)

 

 

Godzinę temu, emdzy napisał:

Chociaż przyznam że bardziej celuje w wymiane w salonie na nowego outbacka

Tak jak pisał @spawalniczy i @mechanik strata jest zbyt duża by oddać w rozliczeniu. Dwa razy dopytywałem o taką możliwość i za każdym razem oferowano mi około 15 tyś. mniej niż oczekiwałem.

Mimo to polecam zrobić taką wycenę w salonie bo pózniej jak już sprzedajesz sam na rynku to nawet gdy sporo upuścisz z ceny to i tak czujesz się jak zwycięzca z „zarobionymi” na szybko 10 tysiącami. :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, emdzy napisał:

Chociaż przyznam że bardziej celuje w wymiane w salonie na nowego outbacka ale to zależy od silników jakie będą tam dostępne... (dziwne, jeżdże forkiem od 9 miesięcy a myśle a wymiance...)

 

czytając wasze doznania z użytkowania e-boxera nie dziwię się, że zaczynasz myśleć o przesiadce ....

jako osoba, która przesiadła się z forestera do  outbacka polecam tą zamianę. Silnik w przyszłym outbacku nie powinien być problemem, bo z reguły Outback jest wyposażany w lepsze i mocniejsze silniki niż forester. U nas wyjątkiem był tylko ostatnio  forek XT szczególnie po wycofaniu z oferty w Polsce outbacka 3.6. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...