Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, dawidz napisał:

Panie i Panowie, jak wam się jeździ tymi eboxerami?
Ja już w zasadzie zapomniałem :D

A z tego co wiem, nie wrócił jeszcze z lakierni, później czeka go gwarancyjna naprawa głosnika i oklejanie folią więc pewnie do odbioru będzie po nowym roku :D

Także tego ;d  ocierka i 3 miesiące bez samochodu

jak będziesz go za parę lat sprzedawał to jego bezapelacyjnym atutem będzie niski przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. wyjąłem i włożyłem bezpiecznik od audio (byl pod maska, nr 34) i audio dziala. bezpiecznik nie byl przepalony...dziwne. ale dziala.

niepokoja mnie ślady kuny na pokrywie silnika. ktos tutaj pisal ze ma jakąś instalacje przeciw kunom....sprawdza się?

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emdzy napisał:

niepokoja mnie ślady kuny na pokrywie silnika. ktos tutaj pisal ze ma jakąś instalacje przeciw kunom....sprawdza się?

Jak miałeś już wizytę kuny to koniecznie trzeba oczyścić komorę silnika i nadkola, bo kolejna kuna może zrobić niezły bal …

środki do czyszczenia:

https://www.odstraszanie.pl/p1158,srodek-odstraszajacy-kuny-preparat-no-marten-spray-zestaw.html

Mam zabudowany ten zestaw i póki co spokój

https://kuny.pl/product/odstraszacz-podwojny-samochodowy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 22:07, emdzy napisał:

ok. wyjąłem i włożyłem bezpiecznik od audio (byl pod maska, nr 34) i audio dziala. bezpiecznik nie byl przepalony...dziwne. ale dziala.

Brawo Ty,czyli sukces!

Też mnie to zdziwiło,ale pomogło.

Najważniejsze że działa.:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2020 o 14:28, dawidz napisał:

Dzisiaj się kanałem, że ogarniając ten akumulator, rozlaczyli mi też wideorejestrator, także wszystko co sobie kupiłem na wakacje, odłączyli mi drugiego dnia urlopu ;d

Jak zadzwoniłem, to się dowiedziałem że nie wiedzą czy odłączyli alarm i rejestrator, a elektryk jest na urlopie ;d

więc mogę sobie podjechać za dzień albo dwa.

 

 

Wracając do tematu eboxera, spalanie forka na trasie Krynica morska - Mrągowo 6.3l na stówkę.

Prędkości przepisowe, na drodze szybkiego ruchu 100-120.

Samochód z boxem, rowerami, dwie osoby i zawalony bagażnik.

 

To auto serio tak mało pali i to z takim majdanem załadowanym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drZ napisał:

 

To auto serio tak mało pali i to z takim majdanem załadowanym?

 

Mało kto w to wierzy, i niektórym pali więcej, ale tak , nie pali jakoś dużo ( w moim przypadku przeważnie 7-7,5l, chociaż teraz przy temp  ujemnych na krótkich odcinkach mam 8-9l- rzadko załącza się EV)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wytłumaczy, czy zawsze przy bezgotówkowej naprawie szkody, warsztat zaczyna prace dopiero jak dogada wszystko z ubezpieczycielem? Samochód oddałem pod koniec października, a dopiero tydzień temu po trzeciej wizycie rzeczoznawcy, obie strony dogadały się co do zakresu napraw i przez to, że lakier po nałożeniu potrzebuje 2-3 tygodnie zanim mozna nakleić folię, samochód będę miał pewnie w okolicach lutego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radiolog napisał:

Wg mnie zawsze, tylko niektóre warsztaty dogadują się szybciej.

A to nie możesz jeździć 3 tygodnie bez folii, a nakleić potem? Przecież ładnie wymyją przed naklejeniem.

Podobno lakier najlepiej jak jest garażowany w ciepłym przez pierwsze 2-3 tygodnie, u mnie stał by pod blokiem także jak już czekam 2 miesiące i miałbym odebrać po nowym roku, to te 2 tygodnie nie zrobią mi różnicy.

 

 

 Pakiet Full Front +"

 

- zderzak przód

- grill

- reflektory

- lusterka

- maska

- błotniki przód

- wnęki klamek

- przestrzeń załadunkowa

 

- słupki A

- czoło dachu

 

4500 + vat

 

 

Całość z tego co pamiętam wychodziła 13 000zł + vat

Edytowane przez dawidz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dawidz napisał:

Ktoś mi wytłumaczy, czy zawsze przy bezgotówkowej naprawie szkody, warsztat zaczyna prace dopiero jak dogada wszystko z ubezpieczycielem? Samochód oddałem pod koniec października, a dopiero tydzień temu po trzeciej wizycie rzeczoznawcy, obie strony dogadały się co do zakresu napraw i przez to, że lakier po nałożeniu potrzebuje 2-3 tygodnie zanim mozna nakleić folię, samochód będę miał pewnie w okolicach lutego :D

Ja  się już pogubiłem w tym wątku... czy z uwagi źle zamontowanego alarmu i rozłądowującego się aku malowali Ci auto? ;)

 

Jak te sprzęty w ogóle jeżdżą bo poważnie rozważam eForka jako drugiego do XTka w domu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  się już pogubiłem w tym wątku... czy z uwagi źle zamontowanego alarmu i rozłądowującego się aku malowali Ci auto?
 
Jak te sprzęty w ogóle jeżdżą bo poważnie rozważam eForka jako drugiego do XTka w domu??

Jeżdżą jak zwykle forki bez turbo, tyle ze maja bateryjkę .
W stosunku do sbd nie widzę różnic , poza częstotliwością tankowania
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, drZ napisał:

 

To auto serio tak mało pali i to z takim majdanem załadowanym?

Nie będąc w wieku emerytalnym……..,  jazda 15% miasto, reszta trasa - 6,5 l/100 km latem, obecnie jak jest chłodniej wzrost do 7,4 l/100 km.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, e-555 napisał:

Nie będąc w wieku emerytalnym……..,  jazda 15% miasto, reszta trasa - 6,5 l/100 km latem, obecnie jak jest chłodniej wzrost do 7,4 l/100 km.

To jest wynik do osiągnięcia przy toczeniu się sporo poniżej dopuszczalnych 90 km/h. Zejście przy normalnej jeździe do 8,5 l uważam za sukces.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym kiedyś wspominałem, ale zużycie paliwa jakie podajecie, to są wartości bardzo zbliżone, a niekiedy i nieco wyższe do tego ile pali mój 2.5 OBK i to bez mildhybryd...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko OBK nie ma aerodynamiki kredensu, tudzież jest bardziej opływowy niż kiosk ruchu. A tego nie można powiedzieć o forku....to klocek na kołach - ale mi się to akurat podoba.

 

Jestem potężnie zaskoczony jaki wielki wpływ na spalanie w forku ma wiatr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mild hybrid nie zostały stworzone po to, żeby mało paliły, a tylko po to, żeby sprzedawcy mogli uniknąć kar za emisje CO2 biorąc pod uwagę nowe testy WLTP czy jak to się tam to nazywa, więc nie spodziewajcie się jakiś cudów jeśli chodzi o spalanie

 

Zachar dobrze to opisał w tym filmie:

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...