Jump to content

Recommended Posts

Temat aku przerabia większość . Doktoryzujemy się czy ISR czy coś innego wybiera . Ja po 2 latach w SJ miałem dość i wywaliłem fabryczny i włożyłem wartę . Wymiarowo jeszcze mniejsza -mocowo większa . Od tego momentu mogę mieć i patyk do maski . Koniec problemów . 

• Upvote 2
  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Przedawkował TVP

@Michał W. widzisz, nie bierzesz pod uwagę jednej kwestii ... tutaj, na forum są Subarowicze związani z marką kilkanaście i więcej lat. Każdy z nich by chciał, aby Subaru pokazało innym "gdzie raki zi

@RoadRunner, @Jaca68, @mechanik, @blejzu, @skwaro i reszta ekipy. Sorry, ale to chyba Wy w jakiś patologiczny sposób kochacie Subaru, a nie my - posiadacze e-boxera. Przecież ja kilk razy pisałem co m

Posted Images

2 hours ago, Michał W. said:

Chyba nie alu ale i tak jest sporo lżejszy od SK.

To chyba w tych sprzed pierwszego liftu, mój jest po drugim. 

Teoretycznie masz rację. Dlatego nie zależało mi na elektrycznej tylnej klapie. :)

Siłownik akurat wymienić jest bardzo łatwo.

Nie chcę nikomu wpierać, że mój starodawny SJ jest lepszy od nowoczesnego SK. Tylko uważam, że Subaru poszło trochę po najmniejszej linii oporu i zamiast skorzystać z doświadczeń z poprzedniej generacji znowu powielają te same błędy (akumlatory).

Myślę, że SK dużo zyska po liftingu a jak na ten moment to w tej cenie wolę choćby Outbacka mimo jego starej konstrukcji. 

To było mi pokazać gdzie za 150k kupię OBK :( Ja celowałem w Forka Exclusive co i tak było dla mnie niezłym wyczynem finansowym.
Uważam, że masz zajefajną furę (SJ), ja też nie jestem jakimś super fanem automatyzacji wszystkiego - np jak dla mnie mogłoby nie być elektrycznej tylnej klapy.

Liczyłem na solidność, małą awaryjność i bezpieczeństwo Subaru. Ale, żeby tak nie punktować jedynie Subaru, w Toyocie nie wiele lepiej lub miejscami gorzej.
Jak to jest w segmencie Premium? 

Edited by lazy_moose
3 minuty temu, lazy_moose napisał:

To było mi pokazać gdzie za 150k kupię OBK :( 

Racja, za tyle nowych nie było nawet jak ja brałem Forka to kosztował na wyprzedaży z rocznika 2018 około 160k.

Około 150 płaciłem za OBK SBD w 2013.

6 minut temu, lazy_moose napisał:

Liczyłem na soliność, małą awaryjność i bezpieczeństwo Subaru.

Tak na ogół jest w Subaru poza nielicznymi wyjątkami. E-Boxer zapewne też taki będzie poza denerwującymi drobiazgami typu aku. ;)

Mój SJ też ma swoje niedociągnięcia ale w tej grupie cenowej dla mnie był najlepszy. :)

Koledzy trochę tak off topic, ale by poszyć wątek e-boxera :) polecicie jakiś sensowny box na dach dla Forka e-boxera?
W sumie nigdy takowego nie miałem ani nie używałem. Raczej myśle o ładowaniu tam toreb podróżnych (moja żona ma talent to namnażania rzeczy które "należy" wziąć w podróż).
Westfalia, Thule? Albo może jak coś macie to podzielicie się info co?

6 minut temu, lazy_moose napisał:

Koledzy trochę tak off topic, ale by poszyć wątek e-boxera :) polecicie jakiś sensowny box na dach dla Forka e-boxera?
W sumie nigdy takowego nie miałem ani nie używałem. Raczej myśle o ładowaniu tam toreb podróżnych (moja żona ma talent to namnażania rzeczy które "należy" wziąć w podróż).
Westfalia, Thule? Albo może jak coś macie to podzielicie się info co?

Ja kupiłem Thule motion XT w rozmiarze m, dobrze wykonany fajnie wyglada, forek z boxem nie mieści mi się do garażu:P

4 godziny temu, FOR CVT napisał:

szczesliwie obaj posiadamy jeden z lepiej dopracowanych foresterow

:thumbup:

4 godziny temu, Michał W. napisał:

120 tyś. złotych półtora roku temu za nowe, dobrze wyposażone i bezproblemowe auto. :)

Jak kupowałem w lutym 2019 to nie byłem na 100% pewny czy to najlepszy możliwy wybór mając świadomość, że za moment wejdzie nowy model. Teraz już nie mam takich wątpliwości. ;)

Teraz za 118 tys. zł to nowego xv i to w nie najlepszej wersji wyposażenia. Tylko tych ,,kuni” i Nm trochę mało :toobad:  Jak kupowałem forka w kwietniu 2019 to outbacka można było za 160 tys. wyciągnąć. W lutym br. piękny brązowy za 170 tys., aż korciło żeby wymienić :wub:

Edited by Paweł J.

Jako alternatywa dla boxa dachowego polecam kufer na hak :) Oczywiście o ile mamy hak... Do boxa w sumie też belki musimy mieć - tutaj super sprawdzają mi się Yakima Railbar - zero jakichkolwiek szumów przy prędkościach autostradowych, kompletnie nic. Mają swój minus - mocno zwęża nam się szerokość, co przy boxach i uchwytach rowerowych może nie ma aż takiego znaczenia, ale już np. namiot dachowy to i owszem...

IMG_20200916_190751.jpg

IMG_20200823_170932.jpg

No to proponuje sprawdzenie w jakim stanie masz kable, bo np. Kuna bardzo lubi też osłony kabli.
U mnie tez była Kuna na szczęście  bez strat, po zamontowaniu elektroniki na razie nic mnie nie odwiedziło.
https://kuny.pl/product/odstraszacz-podwojny-samochodowy/
Powinno się tez samochód po takiej wizycie dokładnie oczyścić, wiej info znajdziesz na tej stronie powyżej.

Dodatkowe obciążenie drenowanego Aku hehe, a tak na poważnie też miałem podobne urządzenie w poprzednim foresterze (antykuna.pl) po wyjedzeniu maty gluszącej silnika i dwukrotnym przegryzienia wężyka od spryskiwaczy, po zainstalowaniu był spokój. Jedyne co było ciut wkurzające to dosyć denerwujące głośne dźwięki , może w tym jest lepiej , bo poszli w miniaturyzację.
Możesz pokazać na zdjęciach gdzie masz głośniczki zamontowane?

Ja chwilowo mam takie coś żółtego co mi instalowali jak odbierałem auto z salonu, na baterie .
Nie wiem czy działa podobnie, ale jest ciche.

U mnie mija 30 dni od zgłoszenia szkody i serwis nie zaczął jeszcze naprawy, także kombinacji AC z pakietu dealerskiego (Warta) i serwisu w Mikołowie nie polecam :D

Nie wiem czym zawiniłem ale nie jest mi pisana radość z tego samochodu. Z tego co wiem naprawy potrwają ok 2 tygodni, więc mam 2 miesiące bez samochodu :))) A zastępczego nie dostane bo wybrałem sobie warsztat, którego nie ma na liście współpracujących..

:(

Ja brałem PZU i te Auto non stop. Warte też mialem oferowaną - ale Warta ma tam wykluczenia jeśli idzie o rodzaje szkód :(

No teraz, to już pozostaje Ci czekać aż zrobią. Będzie dobrze. Ja miałem podobne (lub imho gorsze) przeboje z nową Auriską parę lat temu.
Zrobią, zaczniesz jeździć i zapomnisz. Trzymam kciuki. 

15 minut temu, dawidz napisał:

U mnie mija 30 dni od zgłoszenia szkody i serwis nie zaczął jeszcze naprawy, także kombinacji AC z pakietu dealerskiego (Warta) i serwisu w Mikołowie nie polecam :D

Nie wiem czym zawiniłem ale nie jest mi pisana radość z tego samochodu. Z tego co wiem naprawy potrwają ok 2 tygodni, więc mam 2 miesiące bez samochodu :))) A zastępczego nie dostane bo wybrałem sobie warsztat, którego nie ma na liście współpracujących..

A pytałeś z jakiego powodu wynika opóźnienie? Mi teraz zderzak tylni wymieniali to czekałem na części Ok 2 tygodnie, potem jak oddałem auto i ściągnęli zderzak to jeszcze okazało się coś tam jest urwane i czekałem kolejne 2 tygodnie, ale jak już mieli wszystko to do tygodnia mi zrobili wszystko.

Ja tez mam warte ale pakiet premium, miałem auto zastępcze przez cały okres naprawy.

Podobna sytuacje miałem z szyba ponad miesiąc czekania ma szybę:)

To i tak nie jest tak złe jak koledze kuna zjadła kabelek od turbo to czas oczekiwania na wiązkę to Sportage od 6 do 9 miesięcy:upside-down-face_1f643-small:

Samochód zastępczy na cały okres naprawy jest wtedy gdy naprawiasz w warsztacie współpracującym, a spośród aso w okolicy tylko MMCars są warsztatem współpracującym.

Serwis twierdzi że czeka na akceptację wyceny, Warta twierdzi, że nie dostała dokumentów, później stwierdzili że czekają na faktury. Z kazdym kontaktem z nimi mam wrażenie jakby komputer dobierał mi losowo pracownika, który nie ma pojęcia o sprawie :D

1 minutę temu, dawidz napisał:

Samochód zastępczy na cały okres naprawy jest wtedy gdy naprawiasz w warsztacie współpracującym, a spośród aso w okolicy tylko MMCars są warsztatem współpracującym.

Serwis twierdzi że czeka na akceptację wyceny, Warta twierdzi, że nie dostała dokumentów, później stwierdzili że czekają na faktury. Z kazdym kontaktem z nimi mam wrażenie jakby komputer dobierał mi losowo pracownika, który nie ma pojęcia o sprawie :D

To u mnie jakoś to sprawniej poszło, zadzwoniłem ze mam zderzak do naprawy, pojechałem do ASO , zadzwoniłem do warty ze mam szkodę, a resztę już ASO załatwiało z Warta, ja tylko oddałem i wziąłem zastępcze auto.

Jedyny minus to odległość do ASO  80km i trzeba tam jechać specjalnie.

Dzisiaj dostałem odpowiedź z warty, o tym że serwis dopiero 13.11 wysłał im swój kosztorys (zajęło im to 3 tygodnie), jeżeli to prawda, a przez telefon mówili mi co innego, to będzie trzeba szukać kolejnego ASO.

@lazy_moose jeżeli rozważasz nowe Subaru, to sobie odpuść, serio szkoda nerwów. Samochód to jedno, jest fajny a nawet bardzo ale cała reszta w przypadku Subaru w naszym kraju to jedna wielka porażka.
Może ja mam jakieś dziwne wygórowane oczekiwania, ale gdybym ja tak pracował w swoich projektach to już dawno zleceniodawca by mi podziękował za współpracę.

Edited by dawidz

@dawidz widza nadal niekorzystny obrót spraw w Twoim przypadku. To przykre, jednak chyba w każdej jednej marce znajdą się takie przypadki. Może być ich oczywiście więcej i mniej w zależności od marki rzecz jasna, ale będą w każdej. No chyba że mowa o luxury cars... ale to inny temat przy autach za miliony monet....swoją drogą historie o audi za 1,3 mln który 3 miesiące stał na serwisie też czytałem. Już pisałem że Ty masz jakiegoś wyjątkowego pecha.  Chyba nikt oprócz Ciebie na tym forum z nowym eboxerem takich przygód nie miał?

@lazy_moose dawaj znać jak będziesz planował jakiś weekendowy wypad w dolnośląskie pagórki, właśnie zamówiłem osłone pod silnik i z chęcią będę wyskakiwał na jednodniowe w miarę łatwe wyjazdy. Myślę że ta smutna minka, będzie jednak ciągle uśmiechnięta po takim zakupie....

42 minuty temu, lazy_moose napisał:

Już kupiłem :(...

U mnie 10 tyś km pykło,  żadnych złych przygód póki co nie było, ba nawet pomimo sytuacji z covidem w piątek 13-11-2020 byłem w Kielcach na SJS - genialna sprawa, polecam.

40 minutes ago, emdzy said:

@dawidz widza nadal niekorzystny obrót spraw w Twoim przypadku. To przykre, jednak chyba w każdej jednej marce znajdą się takie przypadki. Może być ich oczywiście więcej i mniej w zależności od marki rzecz jasna, ale będą w każdej. No chyba że mowa o luxury cars... ale to inny temat przy autach za miliony monet....swoją drogą historie o audi za 1,3 mln który 3 miesiące stał na serwisie też czytałem. Już pisałem że Ty masz jakiegoś wyjątkowego pecha.  Chyba nikt oprócz Ciebie na tym forum z nowym eboxerem takich przygód nie miał?

@lazy_moose dawaj znać jak będziesz planował jakiś weekendowy wypad w dolnośląskie pagórki, właśnie zamówiłem osłone pod silnik i z chęcią będę wyskakiwał na jednodniowe w miarę łatwe wyjazdy. Myślę że ta smutna minka, będzie jednak ciągle uśmiechnięta po takim zakupie....

U mnie 10 tyś km pykło,  żadnych złych przygód póki co nie było, ba nawet pomimo sytuacji z covidem w piątek 13-11-2020 byłem w Kielcach na SJS - genialna sprawa, polecam.

:D Super informacje. @emdzy jasne - ja też osłonke zakupie, dam znać jak najbardziej!

14 godzin temu, radiolog napisał:

Możesz pokazać na zdjęciach gdzie masz głośniczki zamontowane?

Fotki komory silnika ( FSK eboxer – żeby nie było że nie w temacie ) z pokazanymi głośnikami antykuna.pl, Jeden po prawej ( od strony pasażera ) skierowany w kierunku tej gigantycznej dziury pod silnikiem, a drugi po lewej pod zbiornikiem płynu hamulcowego. Nie mam dobrych doświadczeń z tymi urządzeniami niesłyszanymi, jak miałem takie cudo to właśnie mnie odwiedziła kuna.

Są dosyć głośne, w kabinie samochodu nie słychać. Dodatkowo mam zamontowany wyłącznik w kabinie tak żeby nie drenować AKU J jak stoi w garażu.

A ma ktoś foto zabudowanej osłony pod silnikiem ?

IMG_8082.JPG

PRAWA.JPG

LEWA.JPG

13 godzin temu, dawidz napisał:

Ogólnie to bardzo słaba sytuacja, Serwis w Mikołowie nie ma swojej blacharni i lakierni więc może dlatego to tyle trwa.

Ale niektóre naprawy Subaru niestety trwają, jak miałem wymasowany tyłek w WRX to naprawa trwała 9 tygodni ( ściąganie części z poza EU )  koszt samochodu zastępczego przekroczył wartość naprawy.

Powodzenia i walcz o samochód zastępczy!

Z innej beczki, dostałem dzisiaj zaproszenie na II stopień SJS w Miedzianej Górze, na 19 grudnia ( cena 640 zł)

Zastanawiam się, a może bym się wybrał, może ktoś z braci też się chce wybrać?

Byłoby miło poćwiczyć w kilka e-boxerów

17 minut temu, radiolog napisał:

Z innej beczki, dostałem dzisiaj zaproszenie na II stopień SJS w Miedzianej Górze, na 19 grudnia ( cena 640 zł)

Ja bym pojechał ale jeszcze nawet tego szkolenia w ramach zakupu auta nie odbyłem , nie ma  czasu....

20 minut temu, radiolog napisał:

przed świętami? żona cie z domu wygoni, kto dywany wytrzepie, a jeszcze 6stówek wydasz :) to ostatnia sobota przed wigilia to lepiej na kupno prezentów zostaw :) 

Ja po I stopniu jestem zachwycony, pewnie pojade na drugi ale jak już cieplej będzie (w takiej temperaturze już nie chce bo ciągle wsiadanie/wysiadania = kurtka, maseczka, włóż/zdejmij :) ale bezsprzecznie i tez tor kielce, tylko nie wem czy z noclegiem w stodólce czy innym hotelu :)

• Like 1