Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

Temat aku przerabia większość . Doktoryzujemy się czy ISR czy coś innego wybiera . Ja po 2 latach w SJ miałem dość i wywaliłem fabryczny i włożyłem wartę . Wymiarowo jeszcze mniejsza -mocowo większa . Od tego momentu mogę mieć i patyk do maski . Koniec problemów . 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Michał W. said:

Chyba nie alu ale i tak jest sporo lżejszy od SK.

 

To chyba w tych sprzed pierwszego liftu, mój jest po drugim. 

 

Teoretycznie masz rację. Dlatego nie zależało mi na elektrycznej tylnej klapie. :)

Siłownik akurat wymienić jest bardzo łatwo.

 

 

Nie chcę nikomu wpierać, że mój starodawny SJ jest lepszy od nowoczesnego SK. Tylko uważam, że Subaru poszło trochę po najmniejszej linii oporu i zamiast skorzystać z doświadczeń z poprzedniej generacji znowu powielają te same błędy (akumlatory).

Myślę, że SK dużo zyska po liftingu a jak na ten moment to w tej cenie wolę choćby Outbacka mimo jego starej konstrukcji. 


To było mi pokazać gdzie za 150k kupię OBK :( Ja celowałem w Forka Exclusive co i tak było dla mnie niezłym wyczynem finansowym.
Uważam, że masz zajefajną furę (SJ), ja też nie jestem jakimś super fanem automatyzacji wszystkiego - np jak dla mnie mogłoby nie być elektrycznej tylnej klapy.

Liczyłem na solidność, małą awaryjność i bezpieczeństwo Subaru. Ale, żeby tak nie punktować jedynie Subaru, w Toyocie nie wiele lepiej lub miejscami gorzej.
Jak to jest w segmencie Premium? 

Edytowane przez lazy_moose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lazy_moose napisał:


To było mi pokazać gdzie za 150k kupię OBK :( 

Racja, za tyle nowych nie było nawet jak ja brałem Forka to kosztował na wyprzedaży z rocznika 2018 około 160k.

Około 150 płaciłem za OBK SBD w 2013.

6 minut temu, lazy_moose napisał:

Liczyłem na soliność, małą awaryjność i bezpieczeństwo Subaru.

Tak na ogół jest w Subaru poza nielicznymi wyjątkami. E-Boxer zapewne też taki będzie poza denerwującymi drobiazgami typu aku. ;)

 

Mój SJ też ma swoje niedociągnięcia ale w tej grupie cenowej dla mnie był najlepszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy trochę tak off topic, ale by poszyć wątek e-boxera :) polecicie jakiś sensowny box na dach dla Forka e-boxera?
W sumie nigdy takowego nie miałem ani nie używałem. Raczej myśle o ładowaniu tam toreb podróżnych (moja żona ma talent to namnażania rzeczy które "należy" wziąć w podróż).
Westfalia, Thule? Albo może jak coś macie to podzielicie się info co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lazy_moose napisał:

Koledzy trochę tak off topic, ale by poszyć wątek e-boxera :) polecicie jakiś sensowny box na dach dla Forka e-boxera?
W sumie nigdy takowego nie miałem ani nie używałem. Raczej myśle o ładowaniu tam toreb podróżnych (moja żona ma talent to namnażania rzeczy które "należy" wziąć w podróż).
Westfalia, Thule? Albo może jak coś macie to podzielicie się info co?

Ja kupiłem Thule motion XT w rozmiarze m, dobrze wykonany fajnie wyglada, forek z boxem nie mieści mi się do garażu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FOR CVT napisał:

szczesliwie obaj posiadamy jeden z lepiej dopracowanych foresterow

:thumbup:

4 godziny temu, Michał W. napisał:

120 tyś. złotych półtora roku temu za nowe, dobrze wyposażone i bezproblemowe auto. :)

Jak kupowałem w lutym 2019 to nie byłem na 100% pewny czy to najlepszy możliwy wybór mając świadomość, że za moment wejdzie nowy model. Teraz już nie mam takich wątpliwości. ;)

Teraz za 118 tys. zł to nowego xv i to w nie najlepszej wersji wyposażenia. Tylko tych ,,kuni” i Nm trochę mało :toobad:  Jak kupowałem forka w kwietniu 2019 to outbacka można było za 160 tys. wyciągnąć. W lutym br. piękny brązowy za 170 tys., aż korciło żeby wymienić :wub:

 

Edytowane przez Paweł J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywa dla boxa dachowego polecam kufer na hak :) Oczywiście o ile mamy hak... Do boxa w sumie też belki musimy mieć - tutaj super sprawdzają mi się Yakima Railbar - zero jakichkolwiek szumów przy prędkościach autostradowych, kompletnie nic. Mają swój minus - mocno zwęża nam się szerokość, co przy boxach i uchwytach rowerowych może nie ma aż takiego znaczenia, ale już np. namiot dachowy to i owszem...

IMG_20200916_190751.jpg

IMG_20200823_170932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proponuje sprawdzenie w jakim stanie masz kable, bo np. Kuna bardzo lubi też osłony kabli.
U mnie tez była Kuna na szczęście  bez strat, po zamontowaniu elektroniki na razie nic mnie nie odwiedziło.
https://kuny.pl/product/odstraszacz-podwojny-samochodowy/
Powinno się tez samochód po takiej wizycie dokładnie oczyścić, wiej info znajdziesz na tej stronie powyżej.

Dodatkowe obciążenie drenowanego Aku hehe, a tak na poważnie też miałem podobne urządzenie w poprzednim foresterze (antykuna.pl) po wyjedzeniu maty gluszącej silnika i dwukrotnym przegryzienia wężyka od spryskiwaczy, po zainstalowaniu był spokój. Jedyne co było ciut wkurzające to dosyć denerwujące głośne dźwięki , może w tym jest lepiej , bo poszli w miniaturyzację.
Możesz pokazać na zdjęciach gdzie masz głośniczki zamontowane?

Ja chwilowo mam takie coś żółtego co mi instalowali jak odbierałem auto z salonu, na baterie .
Nie wiem czy działa podobnie, ale jest ciche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mija 30 dni od zgłoszenia szkody i serwis nie zaczął jeszcze naprawy, także kombinacji AC z pakietu dealerskiego (Warta) i serwisu w Mikołowie nie polecam :D

Nie wiem czym zawiniłem ale nie jest mi pisana radość z tego samochodu. Z tego co wiem naprawy potrwają ok 2 tygodni, więc mam 2 miesiące bez samochodu :))) A zastępczego nie dostane bo wybrałem sobie warsztat, którego nie ma na liście współpracujących..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

Ja brałem PZU i te Auto non stop. Warte też mialem oferowaną - ale Warta ma tam wykluczenia jeśli idzie o rodzaje szkód :(

No teraz, to już pozostaje Ci czekać aż zrobią. Będzie dobrze. Ja miałem podobne (lub imho gorsze) przeboje z nową Auriską parę lat temu.
Zrobią, zaczniesz jeździć i zapomnisz. Trzymam kciuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dawidz napisał:

U mnie mija 30 dni od zgłoszenia szkody i serwis nie zaczął jeszcze naprawy, także kombinacji AC z pakietu dealerskiego (Warta) i serwisu w Mikołowie nie polecam :D

Nie wiem czym zawiniłem ale nie jest mi pisana radość z tego samochodu. Z tego co wiem naprawy potrwają ok 2 tygodni, więc mam 2 miesiące bez samochodu :))) A zastępczego nie dostane bo wybrałem sobie warsztat, którego nie ma na liście współpracujących..

A pytałeś z jakiego powodu wynika opóźnienie? Mi teraz zderzak tylni wymieniali to czekałem na części Ok 2 tygodnie, potem jak oddałem auto i ściągnęli zderzak to jeszcze okazało się coś tam jest urwane i czekałem kolejne 2 tygodnie, ale jak już mieli wszystko to do tygodnia mi zrobili wszystko.

Ja tez mam warte ale pakiet premium, miałem auto zastępcze przez cały okres naprawy.

Podobna sytuacje miałem z szyba ponad miesiąc czekania ma szybę:)

To i tak nie jest tak złe jak koledze kuna zjadła kabelek od turbo to czas oczekiwania na wiązkę to Sportage od 6 do 9 miesięcy:upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód zastępczy na cały okres naprawy jest wtedy gdy naprawiasz w warsztacie współpracującym, a spośród aso w okolicy tylko MMCars są warsztatem współpracującym.

Serwis twierdzi że czeka na akceptację wyceny, Warta twierdzi, że nie dostała dokumentów, później stwierdzili że czekają na faktury. Z kazdym kontaktem z nimi mam wrażenie jakby komputer dobierał mi losowo pracownika, który nie ma pojęcia o sprawie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dawidz napisał:

Samochód zastępczy na cały okres naprawy jest wtedy gdy naprawiasz w warsztacie współpracującym, a spośród aso w okolicy tylko MMCars są warsztatem współpracującym.

Serwis twierdzi że czeka na akceptację wyceny, Warta twierdzi, że nie dostała dokumentów, później stwierdzili że czekają na faktury. Z kazdym kontaktem z nimi mam wrażenie jakby komputer dobierał mi losowo pracownika, który nie ma pojęcia o sprawie :D

To u mnie jakoś to sprawniej poszło, zadzwoniłem ze mam zderzak do naprawy, pojechałem do ASO , zadzwoniłem do warty ze mam szkodę, a resztę już ASO załatwiało z Warta, ja tylko oddałem i wziąłem zastępcze auto.

Jedyny minus to odległość do ASO  80km i trzeba tam jechać specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem odpowiedź z warty, o tym że serwis dopiero 13.11 wysłał im swój kosztorys (zajęło im to 3 tygodnie), jeżeli to prawda, a przez telefon mówili mi co innego, to będzie trzeba szukać kolejnego ASO.

 

 

@lazy_moose jeżeli rozważasz nowe Subaru, to sobie odpuść, serio szkoda nerwów. Samochód to jedno, jest fajny a nawet bardzo ale cała reszta w przypadku Subaru w naszym kraju to jedna wielka porażka.
Może ja mam jakieś dziwne wygórowane oczekiwania, ale gdybym ja tak pracował w swoich projektach to już dawno zleceniodawca by mi podziękował za współpracę.

Edytowane przez dawidz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawidz widza nadal niekorzystny obrót spraw w Twoim przypadku. To przykre, jednak chyba w każdej jednej marce znajdą się takie przypadki. Może być ich oczywiście więcej i mniej w zależności od marki rzecz jasna, ale będą w każdej. No chyba że mowa o luxury cars... ale to inny temat przy autach za miliony monet....swoją drogą historie o audi za 1,3 mln który 3 miesiące stał na serwisie też czytałem. Już pisałem że Ty masz jakiegoś wyjątkowego pecha.  Chyba nikt oprócz Ciebie na tym forum z nowym eboxerem takich przygód nie miał?

 

 

@lazy_moose dawaj znać jak będziesz planował jakiś weekendowy wypad w dolnośląskie pagórki, właśnie zamówiłem osłone pod silnik i z chęcią będę wyskakiwał na jednodniowe w miarę łatwe wyjazdy. Myślę że ta smutna minka, będzie jednak ciągle uśmiechnięta po takim zakupie....

42 minuty temu, lazy_moose napisał:

Już kupiłem :(...

 

U mnie 10 tyś km pykło,  żadnych złych przygód póki co nie było, ba nawet pomimo sytuacji z covidem w piątek 13-11-2020 byłem w Kielcach na SJS - genialna sprawa, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, emdzy said:

@dawidz widza nadal niekorzystny obrót spraw w Twoim przypadku. To przykre, jednak chyba w każdej jednej marce znajdą się takie przypadki. Może być ich oczywiście więcej i mniej w zależności od marki rzecz jasna, ale będą w każdej. No chyba że mowa o luxury cars... ale to inny temat przy autach za miliony monet....swoją drogą historie o audi za 1,3 mln który 3 miesiące stał na serwisie też czytałem. Już pisałem że Ty masz jakiegoś wyjątkowego pecha.  Chyba nikt oprócz Ciebie na tym forum z nowym eboxerem takich przygód nie miał?

 

 

@lazy_moose dawaj znać jak będziesz planował jakiś weekendowy wypad w dolnośląskie pagórki, właśnie zamówiłem osłone pod silnik i z chęcią będę wyskakiwał na jednodniowe w miarę łatwe wyjazdy. Myślę że ta smutna minka, będzie jednak ciągle uśmiechnięta po takim zakupie....

 

U mnie 10 tyś km pykło,  żadnych złych przygód póki co nie było, ba nawet pomimo sytuacji z covidem w piątek 13-11-2020 byłem w Kielcach na SJS - genialna sprawa, polecam.


:D Super informacje. @emdzy jasne - ja też osłonke zakupie, dam znać jak najbardziej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, radiolog napisał:

Możesz pokazać na zdjęciach gdzie masz głośniczki zamontowane?

Fotki komory silnika ( FSK eboxer – żeby nie było że nie w temacie ) z pokazanymi głośnikami antykuna.pl, Jeden po prawej ( od strony pasażera ) skierowany w kierunku tej gigantycznej dziury pod silnikiem, a drugi po lewej pod zbiornikiem płynu hamulcowego. Nie mam dobrych doświadczeń z tymi urządzeniami niesłyszanymi, jak miałem takie cudo to właśnie mnie odwiedziła kuna.

Są dosyć głośne, w kabinie samochodu nie słychać. Dodatkowo mam zamontowany wyłącznik w kabinie tak żeby nie drenować AKU J jak stoi w garażu.

A ma ktoś foto zabudowanej osłony pod silnikiem ?

IMG_8082.JPG

PRAWA.JPG

LEWA.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dawidz napisał:

U mnie mija 30 dni od zgłoszenia szkody i serwis nie zaczął jeszcze naprawy, także kombinacji AC z pakietu dealerskiego (Warta) i serwisu w Mikołowie nie polecam :D

Ogólnie to bardzo słaba sytuacja, Serwis w Mikołowie nie ma swojej blacharni i lakierni więc może dlatego to tyle trwa.

Ale niektóre naprawy Subaru niestety trwają, jak miałem wymasowany tyłek w WRX to naprawa trwała 9 tygodni ( ściąganie części z poza EU )  koszt samochodu zastępczego przekroczył wartość naprawy.

Powodzenia i walcz o samochód zastępczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki, dostałem dzisiaj zaproszenie na II stopień SJS w Miedzianej Górze, na 19 grudnia ( cena 640 zł)

Zastanawiam się, a może bym się wybrał, może ktoś z braci też się chce wybrać?

Byłoby miło poćwiczyć w kilka e-boxerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, radiolog napisał:

Z innej beczki, dostałem dzisiaj zaproszenie na II stopień SJS w Miedzianej Górze, na 19 grudnia ( cena 640 zł)

Zastanawiam się, a może bym się wybrał, może ktoś z braci też się chce wybrać?

Byłoby miło poćwiczyć w kilka e-boxerów

Ja bym pojechał ale jeszcze nawet tego szkolenia w ramach zakupu auta nie odbyłem , nie ma  czasu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, radiolog napisał:

Z innej beczki, dostałem dzisiaj zaproszenie na II stopień SJS w Miedzianej Górze, na 19 grudnia ( cena 640 zł)

Zastanawiam się, a może bym się wybrał, może ktoś z braci też się chce wybrać?

Byłoby miło poćwiczyć w kilka e-boxerów

 

przed świętami? żona cie z domu wygoni, kto dywany wytrzepie, a jeszcze 6stówek wydasz :) to ostatnia sobota przed wigilia to lepiej na kupno prezentów zostaw :) 

 

Ja po I stopniu jestem zachwycony, pewnie pojade na drugi ale jak już cieplej będzie (w takiej temperaturze już nie chce bo ciągle wsiadanie/wysiadania = kurtka, maseczka, włóż/zdejmij :) ale bezsprzecznie i tez tor kielce, tylko nie wem czy z noclegiem w stodólce czy innym hotelu :)

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...