Jump to content

lazy_moose

Użytkownik
 • Posts

  149
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lazy_moose

 1. lazy_moose

  E-Boxer

  Ja wiem że kolega już EOT, ale ja muszę "ad vocem" Lekarstwem jest zdrowy rozsądek + manewr wyprzedzania przypadku nr 2, nie wiem w czym problem. Generalizujesz i spłycasz kolego. Ludzie naprawdę czasem jadą wolniej z wielu powodów, poprostu ich się wyprzedza. Jaki ma związek "zamulanie" z e-boxerem? Sugerujesz, że e-boxer nie może jechać 90km/h na drodze gdzie jest dozwolne 90km/h czy też 120km/h tam gdzie jest 120km/h dozwolone? 240KM po maską zawsze dobrze mieć, jeszcze lepiej jak to idzie w parze z mentalnościa "nie-frustrata". Pozdrawiam
 2. lazy_moose

  E-Boxer

  Co za brednie, wielokrotnie doświadczałem sytuacji, że poprzedzający pojazd jechał np 60km/h a dozwolona prędkość była 80km/h (np bedąc w BiH). Powodów może być bardzo wiele, np starszy kierowca ,ktoś kto ma już za sobą długą drogę i dostosował prędkość do aktualnej dyspozycji psycho-fizycznej. Subiektywne odczucia co jest "zamulaniem" a co nie jest, średnio mnie obchodzą. Odnosiłem się do posta który sugerował, że takowe zachowania na drodze jak jazda 70km/h na odcinku gdzie dozwolone jest 90km/h jest wykroczeniem, które można podciągnąć pod Art. 90. [Tamowanie lub utrudnianie ruchu]. Więc raz jeszce śmiem twierdzić że to wciąż jest poprawne zachowanie na drodze wdg obowiązujacych przepisów. Jeśli jest inaczej - to poproszę o dowody
 3. lazy_moose

  E-Boxer

  Twierdzenie, że jadąc 70km/h przy dozwolonej prędkości np 90km/h można podciągnąć pod "Tamowanie lub utrudnianie ruchu" jest mooocno naciągane. Przepisy są dość ogólnikowe (patrz poniżej). Spokojnie zasadną jest argumentacja, że jadę tak bowiem najlepiej panuję nad autem w tych warunkach i w tej rzeźbie terenu. Ten przepis IMO dotyczy takich sytuacji, gdy np jadąc autem zachwoujesz się jak pojazd wolnobieżny (pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego). Dz.U.2021.450 t.j. | Akt obowiązujący Wersja od: 4 września 2021 r. do: 7 grudnia 2021 r. Art. 19. [Bezpieczna prędkość. Odstęp między pojazdami] 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. 2. Kierujący pojazdem jest obowiązany: 1) jechać z prędkością nieutrudniającą jazdy innym kierującym; 2) hamować w sposób niepowodujący zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia; 3) utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu. Dz.U.2021.281 t.j. | Akt obowiązujący Wersja od: 24 września 2021 r. do: 17 kwietnia 2026 r. Art. 90. [Tamowanie lub utrudnianie ruchu] Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany.
 4. To daj znać jaka cena jeśli możesz Bo ja wciąż mam wrażenie, że to co cenowo jest sufitem dla OBK dla V90CC jest podłogą.
 5. lazy_moose

  E-Boxer

  No start/stop właśnie jest po to by nieco zmniejszyć spalanie szczególnie w jeździe miejskiej. Załączanie boxera i szarpnięcie budą zapewne wynika z konstrukcji boxera (tłoki poziomo) - naturalna tendencja ruchu na bok i wibracje. https://www.cartalk.com/cars-content/dear-cartalk/start-stop-issue-puts-damper-on-super-subaru
 6. lazy_moose

  E-Boxer

  Subaru nie ma niestety takich DIY zaprawek (jak choćby Suzuki ma). Dzwoń do ASO i pytaj czy akuratnie robili coś (likwidacja szkody) lakierem który masz to Ci zrobią zaprawkę. Ale i tak uważam, że opcja kolegi @polak900 najskuteczniejszą będzie.
 7. No teraz tylko czekać, aż ta informacja się rozniesie wśród gryzoni i się dowiedzą, że jest odstraszacz i na dodatek montowany przez ASO ;D
 8. Ja po ganianiu Forkiem po CRO i trochę po Bośni z boxem na dachu miałem 8,4l/100 km. Spóźnione - gratki z okazji zakupu super fury! Taki to pożyje
 9. lazy_moose

  E-Boxer

  Hej I jak tam, wymienili aku w JM Auto?
 10. lazy_moose

  E-Boxer

  Dziwne pytanie zadam. Czy koledzy coś wiedzą więcej o jakości szyby przedniej w Subaru, w szczególności pytam o Forestera i w szczególności o SK Otóż po zrobieniu ok 10tyś km, przygotowuję autko do dłuższego wyjazdu wakacyjnego i po bliższych oględzinach szyby przedniej stwierdzam, że mam kilka mikro odprysków - nie jakieś większe typu pajączek, ale takie 1-2mm, raczej powierzchniowe W kontekście jakości pytam o tzw laickie określenie, że być może szyby Subaru nie należą do najtwardszych?
 11. @Czarne_Koronkowe daj znać jak wrażenia z likwidacji szkody, wszak jak życie pokazuje nie samymi wrażeniami z jazdy człowiek żyje Trzymam kciuki.
 12. lazy_moose

  E-Boxer

  Zastanawiałem się długo nad opcją 3. Jednak wygrała u mnie postawa "paranoiczna" Zakupując drugi zestaw felg (względem tych co miałem z autkiem), dokupiłem 5tą felgę + identyczną oponę (z jakimi odbierałem Forka z salonu). Ale mój wybór był podyktowany komfortem wymiany koła 1:1 w razie W, szczególnie poza granicami kraju.
 13. lazy_moose

  E-Boxer

  A wiesz coś więcej? Ciekaw jestem tych "map" silnik klasyczny 2.0L vs 2.0L e-boxer.
 14. lazy_moose

  E-Boxer

  Apropo osiągów Forka e-boxera: https://www.subaru-global.com/ebrochure/Forester/2021my/EN/lineup/assets/FHI/MY21/FORESTER/EN/Home/mp4-svg-360/pdfs/21S_Forester_spec.pdf Dla porównania OBK: https://www.subaru-global.com/ebrochure/Outback/2021my/EN/performance/assets/FHI/MY21/OUTBACK/EN/Home/mp4-svg-360/pdfs/21S_Outback_spec.pdf Katalogowe wartości: Forek 2.0L - 156KM, 0-100km/h ~ 10.3s Forek 2.0L e-boxer - 150KM, 0-100km/h ~ 11.8 Emisja: 2.0L 2.0L e-boxer Urban 229 170 Extra-urban 146 141 Combained 176 152 Czyli co bo ja się nie znam? Tryb cyklu Atkinsona dla hybrydy + 100kg bateryjka w e-boxer? Celowo pomijam wkład elektro motoru bo Subaru nigdzie wprost nie pisze jak to się "sumuje". Niemniej czas katalogowy 11.8 był mierzony dla całego układu napędowego 2.0L + electro motor. Wdg moich pomiarów moim Forkiem to właśnie wyniki 0-100km/h w zakresie 10.0s -10.5s najcześciej.
 15. lazy_moose

  E-Boxer

  W garażu, przy domku na wichurze
 16. lazy_moose

  E-Boxer

  Hmm, mój Forek stał ostatnio 9dni i odpalił bez problemu. Nie mam alarmu.
 17. lazy_moose

  E-Boxer

  Wstyd dla Subaru i tyle za te aku Na forach UK - ludzie te same problemy opisują, 2 tyg stania autka i czapa - czytałem, że Dealerzy tam sugerują winowajcę w postaci alarmu/imobilajzera. Część z nich (delarów) wymienia te aku na mocniejsze. Co ciekawe temat znany w Subaru, jakoś agresywnie przemilczany przez Subaru PL
 18. lazy_moose

  XV 2.0 e-Boxer

  Tak, tam zdaje się jest ten AllGrip Select.
 19. lazy_moose

  XV 2.0 e-Boxer

  https://suzuki.pl/auto/cennik To naprawdę fajne autko, takie B+ z 4x4 + mild hybrid. Moja żona śmiga swiftem - ale chętnie by się przesiadła do takiej Vitarki
 20. lazy_moose

  XV 2.0 e-Boxer

  Hej. A spoglądałeś może na Vitarkę Hybrid 2021 1.4 BOOSTERJET 4WD 6AT ?
 21. lazy_moose

  E-Boxer

  Myślę, że zamiast dojazdówki (jeśli to masz na myśli mówiąc zapas) - lepiej chyba latem wozić +1 zimowe koło (pełnowymiarowe), a zimą odwrotnie. Ja kupuję + taką samą felgę + taką samą oponę letnią - ale to wynika z mojego trybu użytkowania auta: *) sezon pozazimowy - sporo tras (jak minie covid) poza granicami kraju, więc chce mieć komfort - w razie W wymieniam na to samo. **) sezon ziowy - głównie w kraju, zatem opcją wymiany na pełnowymiarowe koło letnie jest akceptowalna.
 22. Nie no jasne, toyota też rozpędza ładnie nową RAv4 plugin - tyle że patrząc na test łosia i jak to d...ą zamiata to już nawet nie jest zabawne, strach tym jeździć.
 23. Jeśli idzie o GPFa: https://adventureforester.com/2021/01/24/gpf-update-issues-gone/ Kolega z Finlandii zeznaje, że po soft update (2021) problem nie występuje tak często. Co nie znaczy, że proceduralnie nie należy GPFa "przepalać"
 24. https://uk.subaruownersclub.com/forums/topic/25624-hybrid-forester-battery-problems/ Z UK (tłumaczenie automatyczne): Odbieram mojego nowego e-boxera 1 marca. Przeczytaj ten wątek z odrobiną niepokoju . Zadzwoniłem do sprzedawcy i potwierdził, że jego dealer ma świadomość problemu z akumulatorem . Potwierdził, że Subaru są świadome problemu. Zapewnił mnie, że dealer automatycznie zamawia akumulator o podwyższonej gwarancji na wymianę dla wszystkich nowych E, które sprzedają. Więc mój będzie miał go zainstalowany, zanim go odbiorę. To może ta świadomość wkrótce i szczęśliwie dotrze do naszego pięknego kraju?
 25. lazy_moose

  E-Boxer

  W Aurisce miałem tak samo - tylko przy włączonym silniku.
×
×
 • Create New...