Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, plejadek napisał:

jako osoba, która przesiadła się z forestera do  outbacka polecam tą zamianę.

Sam wykonałem przesiadkę w odwrotnym kierunku ale wiązało się to z wyraźnym skróceniem pokonywanych tras i potrzebą oszczędności.

Na krótkim dystansie Forek spokojnie daje radę ale w dalekich trasach nie ma podejścia do Outbacka.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, plejadek said:

 

czytając wasze doznania z użytkowania e-boxera nie dziwię się, że zaczynasz myśleć o przesiadce ....

jako osoba, która przesiadła się z forestera do  outbacka polecam tą zamianę. Silnik w przyszłym outbacku nie powinien być problemem, bo z reguły Outback jest wyposażany w lepsze i mocniejsze silniki niż forester. U nas wyjątkiem był tylko ostatnio  forek XT szczególnie po wycofaniu z oferty w Polsce outbacka 3.6. 

Ja mam bardzo dobre doznania.  
Jakoś tak łatwo umyka ta subtelna zmiana Forek e-boxer (Exclusive) --> outback, 160k pln --> 190k pln przy obecnych cenach katalogowych :)

Z drugiej strony wydając 190k pln to już blisko do xc60 z turbo 2.0 250KM lub tam chyba jak się nie mylę ponad 300KM z podwójną turbiną :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, emdzy said:

tego jestem wlasnie ciekaw, ale pytał będę.

Z drugiej strony czy przy odsprzedazy 3-5 letniego można w ogóle mówić o czymś innym jak o sporej stracie? - pytanie retoryczne :)


Właśnie sprzedałem Auris  kombi 1.6 (132KM) wolnossący (nie hybryda), kupiona w 01.2017 (wyprodukowana w 2016) - strata ok 24k PLN. Ale dałem dość konkurencyjną cenę i poszła po tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lazy_moose napisał:

Ja mam bardzo dobre doznania.  
Jakoś tak łatwo umyka ta subtelna zmiana Forek e-boxer (Exclusive) --> outback, 160k pln --> 190k pln przy obecnych cenach katalogowych :)

Z drugiej strony wydając 190k pln to już blisko do xc60 z turbo 2.0 250KM lub tam chyba jak się nie mylę ponad 300KM z podwójną turbiną :) 

Około półtora roku temu Outback z 2018 był jeszcze na wyprzedaży rocznika za około 160. Dostępne były niemal do czasu pojawienia się pierwszych E-Boxerów i bardzo się wtedy dziwiłem, że są chętni na Forestera (nie XT) w cenie Outbacka.

 

A co do Volvo to próba zrównania jego wyposażenia z Outbackiem winduje cenę wyraźnie powyżej wyjściowej.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lazy_moose napisał:

Z drugiej strony wydając 190k pln to już blisko do xc60 z turbo 2.0 250KM lub tam chyba jak się nie mylę ponad 300KM z podwójną turbiną :) 

 

volvo T6 to chyba jest turbo + kompresor a nie podwójna turbina, T5 ma te 250 KM, ale tych koni  za bardzo nie czuć, skrzynia mocno ogranicza możliwości silnika ze względu na normy emisji spalin. Ostatnio to problem większości mocniejszych silników. 

 

29 minut temu, lazy_moose napisał:

Jakoś tak łatwo umyka ta subtelna zmiana Forek e-boxer (Exclusive) --> outback, 160k pln --> 190k pln przy obecnych cenach katalogowych :)

 

różnica wynika pewnie z większej akcyzy i z faktu, że outback to auto z wyższego segmentu, co nie zmienia faktu, że 30 tyś piechotą nie chodzi. Przy tej różnicy cenowej e-boxer wydaje się sensowniejszym wyborem.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lazy_moose napisał:

Depresji dostane. To se ne vrati Pane :) 
Teraz mam Forka e-boxera, subiektywnego demona prędkości, z masą zalet dla ktorych poszukiwałem takiego auta. 

Forek to świetne auto nawet ze słabym wolnossącym silnikiem i w starej budzie a co dopiero SK. B)

Sam bym wolał nowego Forka z motorem wolnossącym tak jak mają w Rosji i USA ale jestem wielkim fanem Outbacków, Audi Allroad oraz Volvo Cross Country :wub: już od pierwszych generacji i żaden SUV w podobnej cenie nie ma u mnie z nimi szans. 

Ale wiadomo jak jest gdy kasy brak to i SUV daje radę zwłaszcza od Subaru.

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem forestera to można było dołożyć 10 tys i mieć OBK , zastanawiałem się czy jednak nie OBK , wybrałem Forka bo nowa generacja , i bardzo mi się spodobał. Nie miałem jazdy testowej OBK , tylko w salonie do niego wsiadłem i co odczułem to ,to ze jest inna pozycja za kierownica ( jak w typowej osobowce), może jak bym się przejechał to bym inna decyzje podaj , nie wiem i się nie dowiem. Ale jak by był ten nowej generacji co ma być od nowego roku u nas, wtedy bym bardziej się zastanowił i obydwoma pojeździł bo ten nowy OBK  tez mi się bardzo podoba , cena jego napewno będzie ponad 200 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój forester to moje pierwsze subaru. Jakoś polubiłem tą markę. Co bym o nim nie napisał, to bardzo fajne auto. Dziś do 120 tys. nic innego bym nie kupił. Może kiedyś będzie kolejne subaru, tylko nie za taką kasę. 
Mając jednak budżet ok. 160 tys. to celowałbym już w outbacka, a nie w eboxera. 
@Grzesiek89 przecież w outbacku też siedzi się wysoko. Do tyłu jest tylko mniejsza widoczność (mniejsze szyby). Lepiej mi się nim jeździło podczas jazd próbnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Paweł J. said:

Mój forester to moje pierwsze subaru. Jakoś polubiłem tą markę. Co bym o nim nie napisał, to bardzo fajne auto. Dziś do 120 tys. nic innego bym nie kupił. Może kiedyś będzie kolejne subaru, tylko nie za taką kasę. 
Mając jednak budżet ok. 160 tys. to celowałbym już w outbacka, a nie w eboxera. 
@Grzesiek89 przecież w outbacku też siedzi się wysoko. Do tyłu jest tylko mniejsza widoczność (mniejsze szyby). Lepiej mi się nim jeździło podczas jazd próbnych. 


Witaj w klubie, też moje pierwsze Subaru. W paździeniku Forek e-boxer miał promke -9kpln, więc do kupienia za ok 150k Exclusive, tak też uczyniłem. Mając budżet 160k musisz obecnie pewnie dopłacić +30k,  żeby te celowanie trafiło w środek tarczy :)
Więc ja zacytuję @Michał W.:
 

Sam bym wolał nowego Forka z motorem wolnossącym tak jak mają w Rosji i USA ale jestem wielkim fanem Outbacków, Audi Allroad oraz Volvo Cross Country :wub: już od pierwszych generacji i żaden SUV w podobnej cenie nie ma u mnie z nimi szans. 

Ale wiadomo jak jest gdy kasy brak to i SUV daje radę zwłaszcza od Subaru.

Podpisuję się obiema łapami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Paweł J. napisał:

Mój forester to moje pierwsze subaru. Jakoś polubiłem tą markę. Co bym o nim nie napisał, to bardzo fajne auto. Dziś do 120 tys. nic innego bym nie kupił. Może kiedyś będzie kolejne subaru, tylko nie za taką kasę. 
Mając jednak budżet ok. 160 tys. to celowałbym już w outbacka, a nie w eboxera. 
@Grzesiek89 przecież w outbacku też siedzi się wysoko. Do tyłu jest tylko mniejsza widoczność (mniejsze szyby). Lepiej mi się nim jeździło podczas jazd próbnych. 

Nie chodzi o wysokość siedzenia ale takie rzeczy jak szyba przednia bardziej jest pionowa w foresterze,wyżej do dachu, bardziej przestrzennie, w OBKu miałem wrażenie tak bym siedział w moim QQ tak otulony z każdej strony, takie odczucia subiektywne miałem.

Dziwnie to zabrzmi ale jak przesiadam się z forestera do qashqaia to mam wrażenie ze jest ciasno mi w nissanie-_-:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Grzesiek89 napisał:

w OBKu miałem wrażenie tak bym siedział w moim QQ tak otulony z każdej strony, takie odczucia subiektywne miałem.

Każdy odbiera inaczej. Ja przesiadłem się z accorda i to on bardziej mnie otulał, więc outback czy forester to mega dużo przestrzeni. 

 

7 minut temu, Grzesiek89 napisał:

Dziwnie to zabrzmi ale jak przesiadam się z forestera do qashqaia to mam wrażenie ze jest ciasno mi w nissanie-_-:ph34r:


wszystko przez te szyby :mrgreen: auto ma tylko 4,5 m., a oferuje tyle miejsca i przestrzeni, dodatkowo przy dzieciakach to bardzo duży plus :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja naprawade (poza mocą) nie narzekam na forka, bardzo lubie to auto, to jak się go prowadzi, jak sie słucha. Mistrzem kierownicy i fanem prędkości nie jestem, ale lubie mieć świadomosć zapasu mocy pod nogą. Moja żona też starsznie polubiła forka, szczególnie za nagłośnienie, śpiewa w nim, gada z nim, zawsze jemu odpowie jak ją wita :)Owszem na autostradzie to kredens i ciężko o wrażenia porównywalne do Volvo XC60. 

 

Mam też to szczęście że ja i moja żona lubimy auta, i  szczególny nakład kładziemy na bezpieczeństwo, a w tej klasie nowy forek przebija Volvo. Mam nadzieję że to samo będzie w OBK. Dlatego przy dołożeniu lepszego silnika i lepszego współczynnika oporów powietrza to może być auto którego szukam. Chociaż przy cenie zapewne około 220-240 tyś zrówna sie z XC60 i wtedy znowu będzie zgryz. Wybiorę pewnie to co w testach wypadnie lepiej, ale to gdzieś za 2lata. Chyba że okaże się faktem to co pisaliście że Subaru to istoty stadne i wtedy wezme drugi dla siebie a żona zostanie z forkiem :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, emdzy napisał:

ale ja naprawade (poza mocą) nie narzekam na forka, bardzo lubie to auto, to jak się go prowadzi, jak sie słucha. Mistrzem kierownicy i fanem prędkości nie jestem, ale lubie mieć świadomosć zapasu mocy pod nogą. Moja żona też starsznie polubiła forka, szczególnie za nagłośnienie, śpiewa w nim, gada z nim, zawsze jemu odpowie jak ją wita :)Owszem na autostradzie to kredens i ciężko o wrażenia porównywalne do Volvo XC60. 

 

Mam też to szczęście że ja i moja żona lubimy auta, i  szczególny nakład kładziemy na bezpieczeństwo, a w tej klasie nowy forek przebija Volvo. Mam nadzieję że to samo będzie w OBK. Dlatego przy dołożeniu lepszego silnika i lepszego współczynnika oporów powietrza to może być auto którego szukam. Chociaż przy cenie zapewne około 220-240 tyś zrówna sie z XC60 i wtedy znowu będzie zgryz. Wybiorę pewnie to co w testach wypadnie lepiej, ale to gdzieś za 2lata. Chyba że okaże się faktem to co pisaliście że Subaru to istoty stadne i wtedy wezme drugi dla siebie a żona zostanie z forkiem :) 

Za te 2 lata to xc60 będzie ponad 300 tys kosztowało jak ceny auto będą rosły jak teraz. Ja tez rozważam wzięcie sobie OBK lub Levorga( jak będzie ) a żonie dam Forka za kilka lat:) Chyba ze Subaru zaskoczy czymś nowym, jakiś elektryk.... podobno coś ma być w 2022r....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zachwalcie tak tego e – boxera bo SIP może nie być przygotowany na taki odzew rynku, a póki co na drodze widziałem trzy sztuki, jednego w Austrii i dwa na Śląsku.

à propos Subaru to bardzo podoba mi się sytuacja w Austrii czy Szwajcarii im wyżej się wjeżdża  to zaczyna dominować jedna marka – SUBARU:yahoo:

 

Potwierdzam nagłośnienie w samochodzie to petarda w odniesieniu do wcześniejszych systemów audio oferowanych w standardzie w Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grzesiek89 napisał:

Ja tez rozważam wzięcie sobie OBK lub Levorga( jak będzie ) a żonie dam Forka za kilka lat:)

Żonie oddasz Forka jak bedzie miał kilka lat, a sobie kupisz OBK?

No nie tu u mnie jest równouprawnienie, oboje mamy fajne auta, wymieniamy się, uzgadniamy modyfikacje.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mechanik napisał:

Żonie oddasz Forka jak bedzie miał kilka lat, a sobie kupisz OBK?

No nie tu u mnie jest równouprawnienie, oboje mamy fajne auta, wymieniamy się, uzgadniamy modyfikacje.

moja pokochała forka więc nie chciałbym zabierać jej tej przyjemności :) juz wystarczy że za picasso prawie płakała :) (tak jak ja :) )

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, e-555 napisał:

Nie zachwalcie tak tego e – boxera bo SIP może nie być przygotowany na taki odzew rynku, a póki co na drodze widziałem trzy sztuki, jednego w Austrii i dwa na Śląsku.

à propos Subaru to bardzo podoba mi się sytuacja w Austrii czy Szwajcarii im wyżej się wjeżdża  to zaczyna dominować jedna marka – SUBARU:yahoo:

 

Potwierdzam nagłośnienie w samochodzie to petarda w odniesieniu do wcześniejszych systemów audio oferowanych w standardzie w Subaru.

U mnie na osiedlu są dwa w tym jeden zakupiony za moją namową:)

 

Harman Kardon jest bardzo ok jak na fabryczne audio.

W OBK niestety jest standardowe audio które jest po prostu słabe i mocno psuje odbior tego auta bo rekompensowalo by to obcowanie z subiektywna dynamika silnika:)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Lisek napisał:

U mnie na osiedlu są dwa w tym jeden zakupiony za moją namową:)

ja jeszcze eboxera oprócz swojego nie widziałem na ulicy...

30 minut temu, Lisek napisał:

Harman Kardon jest bardzo ok jak na fabryczne audio.

W OBK niestety jest standardowe audio które jest po prostu słabe i mocno psuje odbior tego auta bo rekompensowalo by to obcowanie z subiektywna dynamika silnika:)

pewnie w wersji na rok 2021 już bedzie Harman dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, emdzy said:

moja pokochała forka więc nie chciałbym zabierać jej tej przyjemności :) juz wystarczy że za picasso prawie płakała :) (tak jak ja :) )


:) Moja żona śmiga suzuki swiftem, dla niej Forek to potwór - w sensie gabaryty :) 
Ale np do kompletu chciałem "zaświniaczyć" forka, więc z tyłu mała naklejeczka poszła no i miała iść druga na lewe lusterko - no i koniec, tu się już żona aktywowała, mówi wiocha i koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...