Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

 

13 godzin temu, Vercy napisał:

Ma ktoś z was plastikowe poszerzenia nadkoli (takie plasti reperaturki) ?

 

Jak to wygląda, warto?

 

Inny model - terenowa opona trochę się nie mieściła. Tylne nadkola wywinięte i podcięte, na wierzch dołożone poszerzenia wzór S13.

https://photos.google.com/album/AF1QipOkgE0UWolE8UjFJj5DNmkYGAuClZYFWURIKBJW/photo/AF1QipPWSzNP5cILSJduWr2Ly1RjekrVynKwRY66uoVv

 

Poszerzenia kupione w Ala-Plast

Edytowane przez Subary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Subary napisał:

 

 

Inny model - terenowa opona trochę się nie mieściła. Tylne nadkola wywinięte i podcięte, na wierzch dołożone poszerzenia wzór S13.

https://photos.google.com/album/AF1QipOkgE0UWolE8UjFJj5DNmkYGAuClZYFWURIKBJW/photo/AF1QipPWSzNP5cILSJduWr2Ly1RjekrVynKwRY66uoVv

 

Poszerzenia kupione w Ala-Plast

Nie można otworzyć zdjęć

 

Screenshot_20200221-141420.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy zaworowe i tolerancja w s-turbo. W manualu stoi że na wydechowych ma być 0,35 z tolerancją 0,02 mm. Jaka jest bezpieczna wartość przy której motor na stół i szklanki robimy? Tzn. luz się zmniejsza z czasem, przy jakiej wartości  TRZEBA robić a przy jakiej jeszcze niekoniecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Subary napisał:

IMG-20181123-WA0009.jpg

IMG-20181124-WA0002.jpg

Wyglądają spoko, jak to zabezpieczyć pod spodem przed rudą? wymalować na grubo?

 

W teorii jeżeli w te dość wrażliwe punkty nie wali kamolami a lokalnie jest dobre zabezpieczenie + izolacja dziur na śruby to powinno być lepiej niż oem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do właścicieli pierwszej generacji Forka którzy mają zamontowane bagażniki dachowe.
Jak wysoko jest górną krawędź bagażnika od dachu w Was ?
Przymierzyłem u siebie na próbę belki i z przodu mam 150 mm. Strasznie dużo.
Belki niby dedykowane Mount Blanc.43755d357c93fdb5f25482ba6e0bc7ae.jpgd89cc98341ccc3cf43fe0462452f95b5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2020 o 14:12, koziolek napisał:

Na tej co idzie do zbiornika ma być rezystancja pomiędzy 5-90 ohm.
Ale raczej problem tkwi w zegarach, wyciągaj zegary, dwoma łyżkami do herbaty zdejmij wskazówkę.
Rozebrane zegary podłącz do instalacji ( z rozpiętymi kostkami pod kanapą) odczekaj chwilę z włączonym zapłonem.
Przy świecącej kontrolce rezerwy załóż wskazówkę poniżej poziomu Empty.
Złóż zegary, zepnij kostkę pod kanapą i o ile silnik w zegarze poziomu paliwa jest sprawny wszystko będzie działać jak trzeba.

Taptane Tapatalkiem
 

A więc tak, zrobiłem tak jak pisałeś,

 

1.rozpięte kostki pod tylną kanapą, 2.odłączony licznik,

3.ściągniętą wskazówka poziomu paliwa,

4.podłączenie licznika,

5.załączenie zapłonu i odczekanie 5min i założenie wskazówki poziomu paliwa poniżej poziomu Empty

6. Podpiąłem kostki pod tylną kanapą (zapłon cały czas załączony) 

 

wskaźnik zaczął rosnąć i taki oto efekt, trochę paliwa przybyło, nie wiem czy nie za dużo ;), w baku 25L(ale Forek nie stoi na prostym)

 

IMG_20200222_151737.jpg

 

Oby rezerwa teraz się zapalała:thumbup:

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, zrobiłem tak jak pisałeś,
 
1.rozpięte kostki pod tylną kanapą, 2.odłączony licznik,
3.ściągniętą wskazówka poziomu paliwa,
4.podłączenie licznika,
5.załączenie zapłonu i odczekanie 5min i założenie wskazówki poziomu paliwa poniżej poziomu Empty
6. Podpiąłem kostki pod tylną kanapą (zapłon cały czas załączony) 
 
wskaźnik zaczął rosnąć i taki oto efekt, trochę paliwa przybyło, nie wiem czy nie za dużo , w baku 25L(ale Forek nie stoi na prostym)
 
IMG_20200222_151737.thumb.jpg.19361e61044c8024281f8dae688a02da.jpg
 
Oby rezerwa teraz się zapalała
Pojeździj teraz trochę i zobacz czy wskazówka spada i czy zapala się rezerwa, osobiście nigdy aż tak paliwa nie wyjeżdżałem.
W razie draki możesz wskazówkę przełożyć.

Taptane Tapatalkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2020 o 00:33, Robert_zxcq napisał:

spróbuj tak jak na tym filmiku tylko rób to po stronie kierownicy bo filmik jest chyba z AU.

Mnie pomogło, tak kluczyk dodałem po wymianie modułu zamka centralnego.

Przy okazji uwaga, spaliłem moduł zamka centralnego jak niechcący zrobiłem zwarcie przy wymianie żarówki oświetlenia kabinowego - to ten sam moduł obsługuje!

Niestety nic to nie dało. Kompletnie zamek nie reaguje. Sprawdzalem na milion sposobow nawet z otwartymi drzwiami itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Subary napisał:

Pytanie do posiadaczy forka 2018- czy przyciski szyb w drzwiach innych niż kierowcy są podświetlane ?

Nie wiem jak w 2018 ale w moim FXT 2016 podświetlony jest tylko panel na drzwiach kierowcy, na pozostałych nie.., no chyba że mam zepsute lub przepalone..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BartekZ33 napisał:

Niestety nic to nie dało. Kompletnie zamek nie reaguje. Sprawdzalem na milion sposobow nawet z otwartymi drzwiami itp. 

jeśli drugi kluczyk działa normalnie to centralka jest ok i musisz chyba zanieść gdzieś ten kluczyk żeby sprawdzili czy w ogóle emituje jakieś fale.

A tak a propos to mój drugi kluczyk też nie działa więc ciekawy jestem jak się zakończy sprawa z twoim kluczykiem. Może u mnie będzie to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Robert_zxcq napisał:

jeśli drugi kluczyk działa normalnie to centralka jest ok i musisz chyba zanieść gdzieś ten kluczyk żeby sprawdzili czy w ogóle emituje jakieś fale.

A tak a propos to mój drugi kluczyk też nie działa więc ciekawy jestem jak się zakończy sprawa z twoim kluczykiem. Może u mnie będzie to samo :)

2 brak niestety. Dam elektrykowi niech mysli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...