Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

W moim SF Turbo przedlift 99r raczej nie ma podgrzewu lusterek. A przynajmniej nic takiego nie zauważyłem.

A mam też przy okazji pytanie, czy rurę łącznik pomiędzy puszką filtra powietrza a drugim łącznikiem który idzie do turbo można znaleźć w rozsądnych pieniądzach z silikonu ?
Mam filtr wielorazowy, a do czyszczenia ciężko się demontuje bez odpinania pokrywy filtra od rury, a guma dość twarda jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pan Dziedzic napisał:

A u mnie są, sf 99, włączane wraz z grzaniem tylnej szyby.

Nie odpinałem nigdy lustra z obudowy, więc nie widziałem czy są przewody do grzałek. A do niedawna miałem daszek na plastikach więc też mniej wody trochę było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, yaroz napisał:

w SG przedlift też mam grzane wraz z szybą ale z przednią.

A w naszych SG nie ma oddzielnego przycisku na grzanie lusterek (na panelu głównym przy nawiewie kierunkowym na szybę czołowa) i oddzielny przycisk do podgrzewanie wycieraczek? Przynajmniej u mnie tak to rozwiązali ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

W SG grzanie luster jest spięte z podgrzewaniem wycieraczek. W SF jak jest podgrzewanie to lustra też są z nimi spięte, nie z tylną szybą.

Nie zgodze się. W SF Lusterka są ogrzewane razem z tylną szybą. Tak też jest to uwzględnione w schemacie elektrycznym.  Już to kiedyś też sprawdzałem, bo była podobna dyskusja.

Wiring Diagram.pdf

Edytowane przez ewemarkam
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się. W SF Lusterka są ogrzewane razem z tylną szybą. Tak też jest to uwzględnione w schemacie elektrycznym.  Już to kiedyś też sprawdzałem, bo była podobna dyskusja.
Wiring Diagram.pdf
Jeszcze raz powtarzam, jak jest podgrzewanie wycieraczek przedniej szyby to lustra są z nim spięte. Jak nie ma to z tylną szybą. Wiem czym włączam podgrzewanie w żonowozie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skwaro napisał:
5 godzin temu, ewemarkam napisał:
Nie zgodze się. W SF Lusterka są ogrzewane razem z tylną szybą. Tak też jest to uwzględnione w schemacie elektrycznym.  Już to kiedyś też sprawdzałem, bo była podobna dyskusja.

Jeszcze raz powtarzam, jak jest podgrzewanie wycieraczek przedniej szyby to lustra są z nim spięte. Jak nie ma to z tylną szybą. Wiem czym włączam podgrzewanie w żonowozie.

Mam podgrzewanie przedniej szyby, grzewcze pole w miejscu wycieraczek, osobny przycisk załączający to. A mimo tego gdy załączam grzanie tylnej szyby to włącza mi także grzanie lusterek. Także wiem czym włączam grzanie lusterek.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podgrzewanie przedniej szyby, grzewcze pole w miejscu wycieraczek, osobny przycisk załączający to. A mimo tego gdy załączam grzanie tylnej szyby to włącza mi także grzanie lusterek. Także wiem czym włączam grzanie lusterek.

W takim razie MY98 ma inaczej niż MY99 nie tylko wiązkę silnika ale też wiązkę kabinową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne by to było gdyby przy dołożeniu szyby przedniej jako opcji wyposażenia producent przerabiał by instalacje elektryczna samochodu. Pewnie w 97-98 było to o opcja, a w 99 i w zwyż już w standardzie. Może wraz z wprowadzeniem nowszego silnika zrobili zmiany w wiązce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne by to było gdyby przy dołożeniu szyby przedniej jako opcji wyposażenia producent przerabiał by instalacje elektryczna samochodu. Pewnie w 97-98 było to o opcja, a w 99 i w zwyż już w standardzie. Może wraz z wprowadzeniem nowszego silnika zrobili zmiany w wiązce.
Biorąc pod uwagę że wiązka silnika w tych rocznikach jest zupełnie inna nie byłoby to jakoś zaskakujące w przypadku wiązki kabinowej. Różnice w kostach w wiązce kabinowej i tak są, nie wiedziałem że w sposobie podłączeniu wyposażenia też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mirasek napisał:

'97 i '99 lusterka grzeją wraz z tylną szybą, z przednią nie chcą

ja mam '98 

 

czyli generalnie muszę to dokładnie sprawdzić. 

zasadniczo to grzanie we wszystkich markach jest parowane z tylną szybą; natomiast ja mam wersję z podgrzewaniem wycieraczek więc muszę sprawdzić oba.


Nawiasem, lusterka się potwornie brudzą i mało w nich widać; kupiłem owiewki lusterek, myślicie że pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SG grzanie luster jest spięte z podgrzewaniem wycieraczek. W SF jak jest podgrzewanie to lustra też są z nimi spięte, nie z tylną szybą.

U mnie grzeją lusterka z tylna szyba a mam Forka s-turbo 99 rok.

A tak ze spraw silnikowych może ktoś podpowiedzieć w które miejsca w silniku najlepiej zamontować dodatkowe zegary ciśnienia i temp. Oleju .

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaję wiskozę do regeneracji w Forku XT SG9.

 

Ktoś ma doświadczenia ze zwiekszaniem spięcia przy okazji? Warto? 

Podobno auto jest bardziej podsterowne, ale rozumiem że podsterowne na wejściu, a nadsterowne na wyjściu? Czy w ogóle?

Opcje są na 20kgn albo 10kgn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które piny zewrzeć aby odczytać błedy airbag.

1 -   -  2

3 4 5 6

Zwierałem 1 z 2 też 3 z 6, nic się nie dzieje. Lampka nie mruga a powinno. Czy to trzeba podać na któryś pin mase? Nie mogę tego w serwisówce do mojego rocznika znaleźć.

IMG_20200301_095809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...