Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Łukasz Zioła napisał:

Jest jakaś "budżetowa" wersja, nie pamiętam numeru, ma inne sprężyny - oczywiście pasuje.

Ja mam jakiś komplet za 900zł, przy wymianie mówiono mi o exedy. A czy różnica między tym exedy OEM a tym budżetowym jest też taka,  że nie idzie na tym sprzęgle budżetowym szybko zmieniać biegów (1 i 2) bo występuje takie jakby przyhamowanie czy na tym OEM też to występuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie sprzęgła polecam też zwrócić uwagę na stan płynu pompy sprzęgła. 
Jeśli jest stary/ zużyty to najlepiej wymienić na nowy. U mnie po wymianie płynu różnica była odczuwalna.;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie mega urgent; potrzebuje dokładne info gdzie jest zainstalowana grucha tempomatu w SF-Turbo (Koniecznie Turbo)

 

najlepiej zdjęcie,

 

ma ktoś coś albo może zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vercy napisał:

Panowie, pytanie mega urgent; potrzebuje dokładne info gdzie jest zainstalowana grucha tempomatu w SF-Turbo (Koniecznie Turbo)

 

najlepiej zdjęcie,

 

ma ktoś coś albo może zrobić?

 

20180803_195819.thumb.jpg.363e5372327c8843f703fcf0f4eddf06.jpg

 

Edytowane przez klev
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yaroz sory że z takim opóźnieniem wysyłam foty. Jak znowu przeczytałem to co napisałem to rzeczywiście mogło zabrzmieć że nie wiem gdzie mam umiejscowione te przyciski :D a chodziło mi o te 

IMG_20200305_084441794~2.jpg

IMG_20200305_084446783~2.jpg

Edytowane przez mattipk
Dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, koziolek napisał:
Godzinę temu, mattipk napisał:

O widzisz, tego nie wiedziałem. Myślałem że dotyczy tylko szyby

Po roku jeżdżenia forkiem też się dowiedziałem że mam grzane lusterka

tej zimy ani razu nie włączyłem ogrzewania lusterek/przedniej szyby. Można o tym zapomnieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko jak w temacie :) Czy zmiana końcowego tłumika na np basowy z firmy turboworks  wpłynie pozytywnie na brzmienie ? Zależy mi na tym aby samochód został nadal komfortowy do jazdy na codzień, ale żeby trochę dodać charakteru Forkowi. Pacjent Forester SF turbo automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie to tani tłumik to może urywać głowę w okolicy 2000-2500 obr. Gazowanie na luzie niewiele Ci pozwoli usłyszeć. Ale miałem taki tani przelotowy z alledrogo (WM sport) za niewielkie pieniądze. Jedyne co mi tu też doradził @Pan Dziedzic to żeby kupić np H&S chyba model devile czy jakoś tak.

 

 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HopeUknow napisał:

Szybkie pytanko jak w temacie :) Czy zmiana końcowego tłumika na np basowy z firmy turboworks  wpłynie pozytywnie na brzmienie ? Zależy mi na tym aby samochód został nadal komfortowy do jazdy na codzień, ale żeby trochę dodać charakteru Forkowi. Pacjent Forester SF turbo automat.

Ja mam samą końcówkę okrągłą WM Sport. Na wideo może tak nie słychać ale fajnie mruczy.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś miałem tani tłumik z nierdzewki. niestety wewnętrzny przelot nierdzewny już nie był i wygnił. co za tym idzie całe wypełnienie porwały spaliny i się zatkało. pół godziny gdzieś w trasie wydłubywałem tę wełnę mineralną korbą od lewarka... ale jak już wydłubałem to dopiero basowo gadało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 15:34, yaroz napisał:

A więc tak, zrobiłem tak jak pisałeś,

 

1.rozpięte kostki pod tylną kanapą, 2.odłączony licznik,

3.ściągniętą wskazówka poziomu paliwa,

4.podłączenie licznika,

5.załączenie zapłonu i odczekanie 5min i założenie wskazówki poziomu paliwa poniżej poziomu Empty

6. Podpiąłem kostki pod tylną kanapą (zapłon cały czas załączony) 

 

wskaźnik zaczął rosnąć i taki oto efekt, trochę paliwa przybyło, nie wiem czy nie za dużo ;), w baku 25L(ale Forek nie stoi na prostym)

 

IMG_20200222_151737.jpg

 

Oby rezerwa teraz się zapalała:thumbup:

No niestety wskazówka zeszła do połowy i znowu wir w baku, i nawet zgasł, przerzuciłem na gaz i powtórzyłem operację że wskazówką na pustym baku, wskazówka podniosła się do ponad połowy pojemności zbiornika(a w baku pusto).

Muszę chyba szukać licznika ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...