Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, radek311989 napisał:

Czy gniazdko w bagażniku SG przedlift ma osobny bezpiecznik? Czy jak podłącze przetwornice do 300W to bezpiecznik wytrzyma?

 

Chyba gniazdo w bagażniku jest z tym w schowku między fotelami.

Katalogowo bezpiecznik ma 15A co daje nam 180W. Przy czym pytanie co podłączysz do przetwornicy bo 300W to jest jej max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, LosioDriver napisał:

 

Chyba gniazdo w bagażniku jest z tym w schowku między fotelami.

Katalogowo bezpiecznik ma 15A co daje nam 180W. Przy czym pytanie co podłączysz do przetwornicy bo 300W to jest jej max.

Lutownica 200W. Czyli wychodzi na to, że gdzieś mam przerwę na kablu, bo między fotelami prąd jest, a z tyłu nie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, radek311989 napisał:

Lutownica 200W. Czyli wychodzi na to, że gdzieś mam przerwę na kablu, bo między fotelami prąd jest, a z tyłu nie :facepalm:

Co Ty chcesz lutować, rynny? Lutownica ma zazwyczaj 40-100W i to takie "domowe" a samochodowe (12V) zazwyczaj 40W i mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ewemarkam napisał:

Co Ty chcesz lutować, rynny? Lutownica ma zazwyczaj 40-100W i to takie "domowe" a samochodowe (12V) zazwyczaj 40W i mniej.

Kupiłem transformatorową i grubo po fakcie się zorientowałem, że jest 200W ^_^ więc pracuje z tym co mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, radek311989 napisał:

Kupiłem transformatorową i grubo po fakcie się zorientowałem, że jest 200W ^_^ więc pracuje z tym co mam

Ja zrobiłem inaczej, też często lutuje czy to sobie czy komuś innemu. Dorobiłem kabel 4m 2x4mm2 . Na końcu duże krokodylki żeby akumulatora się złapać. A jako przetwornicę używam starego UPS. W miejscu po akumulatorze elegancko wchodzą przewody. Znika problem bezpiecznika :) Uciągnie nawet małą wiertarkę bocha.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ewemarkam napisał:

Ja zrobiłem inaczej, też często lutuje czy to sobie czy komuś innemu. Dorobiłem kabel 4m 2x4mm2 .

 Tak też zrobiłem, tyle, że zamiast 2x4mm2 mam 2x2,5mm2.

received_4110739875618617.thumb.jpeg.5a58e5e4b8707982b154c8211127cede.jpeg

 

Nie zmienia to faktu, że nie wiedzieć czemu zapalniczka w bagażniku nie działa, a bezpiecznik cały. Jeszcze miernikiem będę sprawdzał. Może ktoś podpowie jak to sobie sprawdzić żebym miał pewność, co i gdzie ewentualnie jest uwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radek311989 napisał:

 Tak też zrobiłem, tyle, że zamiast 2x4mm2 mam 2x2,5mm2.

received_4110739875618617.thumb.jpeg.5a58e5e4b8707982b154c8211127cede.jpeg

 

Nie zmienia to faktu, że nie wiedzieć czemu zapalniczka w bagażniku nie działa, a bezpiecznik cały. Jeszcze miernikiem będę sprawdzał. Może ktoś podpowie jak to sobie sprawdzić żebym miał pewność, co i gdzie ewentualnie jest uwalone.

Hej a ja gdzieś czytałem że gniazda mają taki bezpiecznik wlutowany w razie gdyby ten nie zadziałał standardowy, tyłu nie pamiętam jak rozbierałem natomiast z przodu jest takie coś na bank, może to się spaliło w gnieździe w bagażniku;)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aplam13 napisał:

Hej a ja gdzieś czytałem że gniazda mają taki bezpiecznik wlutowany w razie gdyby ten nie zadziałał standardowy, tyłu nie pamiętam jak rozbierałem natomiast z przodu jest takie coś na bank, może to się spaliło w gnieździe w bagażniku;)

Trza będzie rozmontować i zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z Was wie jakie są wysokości od ziemi do rantu błotnika z przodu i z tyłu? Mówimy o serii na 205/70/15
Po ostatnim Świniopasie nabrałem przekonania do liftu ale patrząc na inne Forki mam wrażenie, że mój ma wyższy tył. Nie bardzo wiem jakie ma wsadzone sprężyny, mam wrażenie, że tył jest dość sztywny. Chciałbym go podnieść z 3-4 cm na podkładkach z poliuretanu, np. takich:
https://mpbs.pl/Dystans-mocowania-amortyzatora-tylnego-MPBS-59014129A-p3004

Tylko nie chciałbym, żeby okazało się, że tył i tak jest wyżej i jakiś pokrak wyszedł ;)

20200124_130904_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wyżej, stoi podobnie jak mój. Tylko że ja mam z tyłu ironmany. Dziś Ci zmierzę, mam opony 205/70R15 z tym że to wielosezonowe. Na seryjnych sprężynach wydaje się że tył siedzi niżej, bo tak jest wycięty błotnik. Ale mierząc do progu od ziemi to jest równo. 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Zodiak napisał:

Czy może ktoś z Was wie jakie są wysokości od ziemi do rantu błotnika z przodu i z tyłu? Mówimy o serii na 205/70/15
Po ostatnim Świniopasie nabrałem przekonania do liftu ale patrząc na inne Forki mam wrażenie, że mój ma wyższy tył. Nie bardzo wiem jakie ma wsadzone sprężyny, mam wrażenie, że tył jest dość sztywny. Chciałbym go podnieść z 3-4 cm na podkładkach z poliuretanu, np. takich:
https://mpbs.pl/Dystans-mocowania-amortyzatora-tylnego-MPBS-59014129A-p3004

Tylko nie chciałbym, żeby okazało się, że tył i tak jest wyżej i jakiś pokrak wyszedł ;)

 

Ja mam lift 5cm i u mnie jest wyżej. Jak w sygnaturce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester SG 2.0x dohc, 158kM, oczywiście z reduktorem, czasem wjeżdżam w teren, planuję wypad w góry. Jakie sprzęgło wstawić? Czy są sprzęgła które mają miękką sprężynę? Pytam o sprężynę bo kolano boli.

Edytowane przez Mad_Gda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LosioDriver napisał:

ale zdarza się że ta zwykła wydaje dźwięki...

U mnie na szczęście nic nie piszczy. Jak miałem komplet LUK: tarcza, docisk, łożysko, to wtedy miałem "świerszcza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...