Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

szybkie pytanie:
 
Najtańszy i najprostszy sposób żeby forek SF bardziej zarzucał dupką (nie jeżdżę po torze, chodzi tylko o bajer) to chyba grubszy stabilizator z tyłu ? Whiteline kosztuje majątek ale może pasuje i jest grubszy od jakiegoś innego subaraka plug and play? Chyba że macie jeszcze jakieś PROSTE i TANIE patenty
 
Dzięki i pozdro
Załóż łyse opony na tył

A tak serio to stabilizator 20mm z GTka sporo da, koniecznie w komplecie z lącznikami alu z Audi i najlepiej daj też poliuretanowe mocowania staba. Tylko sprawdź w jakim stanie masz mocowania stabilizatora żeby ich nie urwało :)
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2020 o 10:33, Vercy napisał:

Da się samodzielnie wymienić świece w SF turbo 170km?

jak nie masz pewności kiedy były ostatnio ruszane to oddaj do warsztatu, wierz mi nie ma nic gorszego niż urwać kabel albo ukręcić świecę samemu pod domem/garażem. Jesteś w czarnej d*** wtedy.

 

11 godzin temu, Rafaelo napisał:

i klucz 16 do świec i po sprawie

polecam jeszcze mieć jakieś cienkie i długie kleszcze, bo gumka z tanich nasadek lubi zostać na świecy i jest zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ile cm. wysokości  ma tylna sprężyna z Forka SG ( luźna ) ? 
Nie wnikam po co Ci ta wiedza, ale uważaj bo np przednia luźna sprężyna ori jest wyższa od Ironman a po założeniu irona auto stoi wyżej
Niestety nie mierzyłem wysokości żadnej z nich.9210adf89e7643906c174c7f50ea6522.jpg

Taptane Tapatalkiem

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byka strzeliłem, bo wziąłem wszędzie takiej samej grubości podkładki liftowe i teraz jak patrzę do dupka siedzi troszkę. Mogłem na sam tył wziąć wyższe.

I teraz kombinuje czy nie włożyć podkładki 2 cm dodatkowo na tył czy wymienić sprężynę. Tylko jak wymienię sprężynę to zrobi sie skacząco/nerwowy tył.

Kombinuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię. Na tym zestawie sprężyn i amorów jeździ sie super komfortowo.
Śruby wystarczą, są na tyle długie jeszcze, że taką dwu cm. podkładkę obsłużą.
Złapią Ci na 3 zwoje chociaż? Przymierzam ostatnio pierścienie na rozpórkę i tam nie ma za wiele gwintu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tam już podkładki które miały swoje szpilki, były tak długie że przy montażu rozpórki nie mogłem żadnym kluczem podejść  to trochę pojeździłem diaxem, uciąłem troszkę ale i tak mam zapas.
No to zmienia postać rzeczy. Bo na samej poduszce to maks 1cm podkładek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, poszukam takiej co by miała 2 cm. Może być z metalu lub tworzywa.

Najlepiej aluminiowe bo lżejsze są jeszcze dwa centymetry w górę to sprawdź czy aby nie będzie trzeba już sanek opuszczać aby półosie nie były pod dużym kątem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grzebałem coś przy przełącznikach obok kierownicy (tam gdzie jest włączanie Przeciwmgielnych i ogrzewania szyby), zastanawiało mnie to że jest tam dorobiona jakaś kontrolka. Mrugnie szybko w momencie włączenia kierunkowskazu, i mrugnie tylko raz. Jest na niej symbol haka holowniczego. Hak w samochodzie mam, ale jeszcze zamontowany był u sąsiadów za zachodnią granicą. Nie podpinałem żadnej przyczepki jeszcze. Wie może ktoś po co to? Nie przeszkadza mi to ale tylko chciałbym wiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio grzebałem coś przy przełącznikach obok kierownicy (tam gdzie jest włączanie Przeciwmgielnych i ogrzewania szyby), zastanawiało mnie to że jest tam dorobiona jakaś kontrolka. Mrugnie szybko w momencie włączenia kierunkowskazu, i mrugnie tylko raz. Jest na niej symbol haka holowniczego. Hak w samochodzie mam, ale jeszcze zamontowany był u sąsiadów za zachodnią granicą. Nie podpinałem żadnej przyczepki jeszcze. Wie może ktoś po co to? Nie przeszkadza mi to ale tylko chciałbym wiedzieć. 

To jest kontrolka od kierunkowskazów w przyczepce. Podłącz przyczepkę to przy włączeniu kierunku powinno mrugać w rytm Kiedyś się tak robiło aby było wiadomo czy kierunkowskazy działają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To jest kontrolka od kierunkowskazów w przyczepce. Podłącz przyczepkę to przy włączeniu kierunku powinno mrugać w rytm Kiedyś się tak robiło aby było wiadomo czy kierunkowskazy działają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ma to osobny przerywacz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...