Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.03.2020 o 15:28, klev napisał:

 

no to DOKŁADNIE ten sam co ja mam (suchy) - zmierz stary papierowy czy na pewno ma ten sam wymiar. 

Też tego zamówiłem i niestety do mnie nie chce pasować :( Jest za gruby :( A po numer wychodzi że powinien pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm nie moze byc za gruby... tylko szerokoscia lub dlugoscia moze nie pasowac. Gubosc to chyba wszystkie maja taka sama. U mnie trzeba powalczyc przy zakladaniu gory puszki na filtr ale pasuje

No właśnie góra puszki nie ma chęci się zamknąć Bo się filtr zagina Ale jak mówisz ze da radę to jeszcze pokombinuje może uda się go jakoś wcisnąć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Rafaelo napisał:


No właśnie góra puszki nie ma chęci się zamknąć emoji20.pngBo się filtr zagina emoji20.pngAle jak mówisz ze da radę to jeszcze pokombinuje może uda się go jakoś wcisnąć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dasz rade. Mialem tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia się cały zestaw amor, sprężyna i poduszka. Z SG wsadzasz do SF i jest wyżej. Sama sprężyna nie będzie pasowała.

Wszystko się da ale pytanie czy to będzie bezpieczne. Jak oddawałem kiedyś Forka na złom to wyciągałem ironmany, na ich miejsce wsadziłem co miałem u mechanika pod ręką. c
Chyba jedna sprężynę że Scenic'a a druga z Accord'a. Więc da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem aczkolwiek pękła mi jedna sprężyna, amortyzator i poduszka nie mają bardzo dużego przebiegu a komplet sprężyn do sg mogę dostać prawie za darmo dlatego pytam. Czyli ogólnie można by ją skompresować trochę bardziej i powinna wejść w te dziurki od kielicha i poduszki ale może być twardziej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie można. Wsadź takie jakie mają być, nie kombinuj. Ewentualnie kup po prostu ironmany na przód. Albo wymień cały komplet z SG. Ale nie wsadzaj sprężyny która nie będzie pasowała. Tu chodzi o bezpieczeństwo. Sprężyna wyskoczy Ci z gniazda w trakcie jazdy i będzie problem.

 

 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile mniej więcej poza czarnym jeździsz i w jakich warunkach? Przewaga czarnego to ta guma nie ma sensu, kiepsko na mokrym czy nie daj boże śniegu, huczy, szybko się zużywa. Nadaje się do zabawy w terenie ale jak auto ma być po prostu do jazdy nie tylko po czarnym to można coś mniej agresywnego zapodać. Szkoda przegubów katować taką gumą ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie wiecej jeżdżą po asfalcie, ale jak wleca wszystkie modyfikacje to mysle ze bedzie to takie 50/50. Jaka inna oponę byście mogli polecić? Chciałbym uzyskac nia fajny efekt wizualny i jezdny w terenie również a dodatkowo chciał bym założyć coś większego niż seryjne 205/70R15 zeby przez opone podnieść tez troche auto do gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HopeUknow napisał:

W tym momencie wiecej jeżdżą po asfalcie, ale jak wleca wszystkie modyfikacje to mysle ze bedzie to takie 50/50. Jaka inna oponę byście mogli polecić? Chciałbym uzyskac nia fajny efekt wizualny i jezdny w terenie również a dodatkowo chciał bym założyć coś większego niż seryjne 205/70R15 zeby przez opone podnieść tez troche auto do gory

jak ten rozmiar to dystanse.

Jak chcesz oponę 50/50 to Geolandar G015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, HopeUknow napisał:

A co z 215/70/r15 ? 

 

70 i 205 i 215 wchodzi luzik, 75 musisz mieć dystans niezależnie od szerokości bo wysokość powoduje problemy. No chyba że masz felgę z małym ET

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...