Skocz do zawartości

Forester - SZYBKIE PYTANIE


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Aluminiowa tuleja obudowy, puchnie od środka - eroduje zaciskając się na obrastającym rdzą trzpieniu wycieraczki.

Psikanie od zewnątrz to takie, no delikatnie mówiąc pudrowanie.

Bez rozebrania, wyczyszczenia, wyszlifowania, zakonserwowania to można sobie popśikać na chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2020 o 09:00, Rafaelo napisał:


No właśnie góra puszki nie ma chęci się zamknąć emoji20.pngBo się filtr zagina emoji20.pngAle jak mówisz ze da radę to jeszcze pokombinuje może uda się go jakoś wcisnąć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miałem to samo, trochę sie pomeczylem i sie zamknęło. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ewemarkam napisał:

Da się, fajnie mieć klucz łamany z jednym przegubem chociaż. Ale przygotuj z godzinę czasu na to.

rozmiar? (muszę w takim razie kupić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooj godzina to jak sie jest mechanikiem.... normalny człowiek bedzie się z tym męczył pół dnia jak nie lepiej......... przemyśl czy nie lepiej zapłacić 100-150zł w zakladzie i sie nie wk...ać

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację. Ja mechanikiem nie jestem a w godzinę się wyrobiłem w imprezie GT :) ale wtedy chciałem udowodnić koledze że to nie aż tak dużo pracy ;) Zakład poszedł o procenty. Pamiętam że trzeba zdemontować dolot z prawej strony i zbiornik na płyn spryskiwaczy, a przynajmniej go odsunąć. Najgorsza jest świeca 4 cylindra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podszedłem ale jak zobaczyłem jakie tam jest dojście to dałem za wygraną..... a kolega który próbował w swoim subaraku tez nie podołał i przy okazji kluczem przerwał jakiś kabelek od gazu i tylko problemy.... sam bym sie nie podjął.... na 100% wole zapłacić i sie nie wkurzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

 

czy pojawiła się jakaś aktualizacja do stacji multimedialnej Fujitsu TEN FF487LS  z oprogramowaniem ME9912? Jeśli tak to czy jest możliwość pobrania i zainstalowania bez wizyty w serwisie? Zależy mi na połączeniu mirrorlink z Samsungiem S 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dupy strony czyli od dołu. Nie trzeba żadnych filtrów, zbiorników itp. demontować. 

Podnieś sobie trochę auto co by wygodnie pod spodem było i lecisz z tematem. W OBK 6 świec w 45 minut bez problemu. O ile wtyczki od cewek nie są na syf pozapiekane ;) Mały schodek jest z kluczem do świec, za długi źle, za krótki tez nie dobrze. Jak dobierzesz z tego co masz coś co na równo z pokrywą zaworów będzie wystawało to jesteś w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:)
Czy Foresterze I gen. w miejscu na koło zapasowe, dziurka widoczna na zdjęciu (od strony klapy bagażnika) powinna być zaślepiona?
Odebrałem samochód od blacharza/ lakiernika i nie mam pewności jak to wyglądało przed rozbiórką wnętrza, a tego elementu akurat nie sfotografowałem. :(
 

Pozdro!

20200319_164002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, olej napisał:

Od dupy strony czyli od dołu. Nie trzeba żadnych filtrów, zbiorników itp. demontować. 

Podnieś sobie trochę auto co by wygodnie pod spodem było i lecisz z tematem. W OBK 6 świec w 45 minut bez problemu. O ile wtyczki od cewek nie są na syf pozapiekane ;) Mały schodek jest z kluczem do świec, za długi źle, za krótki tez nie dobrze. Jak dobierzesz z tego co masz coś co na równo z pokrywą zaworów będzie wystawało to jesteś w domu.

Mam tam wielką stalową płytę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie:)
Czy Foresterze I gen. w miejscu na koło zapasowe, dziurka widoczna na zdjęciu (od strony klapy bagażnika) powinna być zaślepiona?
Odebrałem samochód od blacharza/ lakiernika i nie mam pewności jak to wyglądało przed rozbiórką wnętrza, a tego elementu akurat nie sfotografowałem.
 
Pozdro!
20200319_164002.thumb.jpg.f31f3e2fa27614bd54618c5c48b33e41.jpg

U mnie w tym miejscu wchodzi kabel od oświetlenia tablicy i przeciwmgielnego jak dobrze pamietam .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vercy napisał:

Mam tam wielką stalową płytę :)

Zdejmij płytę o ile nie jest przyspawana ;) Od dołu naprawdę łatwiej niż zabawa w wywalanie gratów z pod machy iwyłamywanie palcy ze stawów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Ale przechodzi poprzez gumową zaślepkę zapewne ;) 

I teraz wszystko się zgadza:)

Zacząłem od składania wnętrza, a zderzak jeszcze nie założony i się zakręciłem:upside-down-face_1f643-small:

Dzięki Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, olej napisał:

Zdejmij płytę o ile nie jest przyspawana ;) Od dołu naprawdę łatwiej niż zabawa w wywalanie gratów z pod machy iwyłamywanie palcy ze stawów ;) 

musiałbym mieć podnośnik lub kanał :( razem z płytą pod autem się chyba nie zmieszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbym mieć podnośnik lub kanał  razem z płytą pod autem się chyba nie zmieszczę

Zdemontuj filtr powietrza i masz dojście do świec wystarczy trochę gimnastyki ręcznej a z drugiej strony zbiorniczek spryskiwaczy i dla większej swobody akumulator i tez dojdziesz. Polecam grzechotkę 1/2 do tego krótka przedłużka i klucz 16 do świec i po sprawie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie:

 

Najtańszy i najprostszy sposób żeby forek SF bardziej zarzucał dupką (nie jeżdżę po torze, chodzi tylko o bajer) to chyba grubszy stabilizator z tyłu ? Whiteline kosztuje majątek ale może pasuje i jest grubszy od jakiegoś innego subaraka plug and play? Chyba że macie jeszcze jakieś PROSTE i TANIE patenty :)

 

Dzięki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...