Jump to content

.Misza.

Użytkownik 500
 • Posts

  955
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by .Misza.

 1. Nic, w większości samochód jak nie we wszystkich tak ma być. Opary paliwa nie mogą się wydostać za zewnątrz samochodu. Nie we wszystkich. W Astrze J zasysanie powietrza przy odkręcaniu korka wlewu może świadczyć o uwalonym zaworze par paliwa. U mnie skutkowało to wyskakującym chekiem. 1,5 roku mechanicy walczyli z błędem (wymieniona sonda, łącze elastyczne wydechu i coś jeszcze). Poza chekiem nie było innych objawów. Check był spowodowany korektą paliwa na minus (błąd P0171 - zbyt uboga mieszanka). Przyczynę odkryłem sam łącząc informacje z kilku wątków. Koszt naprawy 60 zł, czas 10 minut
 2. .Misza.

  LPG w Subaru

  Instalowałeś Zenita BlueBox? U mnie podobna historia - pierwsza kropka bardzo długo, dwie kolejne znikają w oczach, czerwona bardzo długo. To jest do regulacji ale nie chcę mi się jechać. Wiem, że przyjadę 340-370km i tego trzymam się
 3. Zakładając, że umowa faktycznie mówi o zadatku a nie o zaliczce. Pewnie wiesz, że ludzie używają tych zwrotów zamiennie a to błąd
 4. @Dottoreemoże temat dotyczy Wrocławia a minusujący, to pracownik salonu?
 5. .Misza.

  LPG w Subaru

  @mattipkco zakładasz? @Kiwi 4ester wydaje się ok. Zdecydowanie inna kultura. Na pewno wpływ na to miało wpływ, że gaziarz był na tyle ogarnięty i podwiesił czujnik stukowego. Spalanie deko niższe. W sumie wyszedłem z założenia, że ponad 4 lata jeździłem na jakimś wynalazku, to każdy nowy sterownik będzie lepszy.
 6. No widzisz, nie masz racji. Miałem czas, że było mnie 20 kg mniej i... ciśnienie nie drgnęło w dół ani o mmHg. Więc nie wszystko jest takie oczywiste jak się zdaje, nie znając całego przekroju sytuacji.
 7. Po donacji laboratoria nie robią dokładniejszych badań? Przecież jeśli zataisz, że jesteś nosicielem jakiego wirusa, to i tak to wyłapią. Tak czy owak nie zaszkodzi się przyjrzeć sprawie. Ja niestety po oddaniu 12 litrów nie mogę oddawać krwi. Chciałem wrócić do krwiodawstwa ale podczas wstępnych badań wyszło, ze mam wysokie ciśnienie (zawsze miałem ale stabilnie na tym samym poziomie). Wyszło, że po prostu mam nadciśnienie. Po wywiadzie kardiolog powiedziała: "...i tak ma pan szczęście, że tak późno się zaczęło."
 8. G015 to chyba najbardziej szosowe AT. Tym kierowałem się przy zakupie. I nie żałuję.
 9. Problemem nie jest grubość blachy, tylko konstrukcja kielichów i sposób zabezpieczenia a właściwie brak zabezpieczenia przed korozją. Szwagier który składał mi auto powiedział, że nie uwierzy w SF bez rdzy.
 10. @Amoxjuż gdzieś to wrzucałem ale nie mogę namierzyć. Przyjrzyj się jak wyglądały nadkola przed robotą i co było po demontażu kielichów. https://photos.app.goo.gl/DhaJSKEYysQT6z5G9
 11. @Amox poszukaj w wątku, wrzucałem zdjęcia z naprawy u siebie. Wyglądało, że nie jest źle. Był dramat.
 12. Zdecydowana większość. Można traktować to jako wadę fabryczną.
 13. .Misza.

  E-Boxer

  Odryglowują się po zatrzymaniu? Czy chodzi o to, że jak się zatrzymasz, to są zaryglowane dopóki nie pociągniesz za klamkę? Bo jeśli to pierwsze, to zupełnie bez sensu.
 14. Jakiś z powiatu gołdapskiego
 15. @kriskristoffers z Foresterem na razie jest na etapie, że prowokuje kłótnie, żeby "musiał" w nim spać.
 16. Drzemka się nie liczy. Musi być cała noc. Drzemkę przez pół dnia, to menele w parku na ławce robią, często w ekwilibrystycznych pozach i też są wyspani
 17. Spałeś już na rozłożonych kanapach? Bo, że przymierzyłeś się, to nie znaczy, że przez całą noc tak będzie
 18. Na pewno nic w typie Forestera SF czy SG :-| Takie sojusze zawiera się, żeby ciąć koszty a nie robić auta marzeń dla pasjonatów.
 19. Ale słabo, bo...? Za krótki, za wąski? Ile masz wzrostu? Ja przy 178 jakoś dwie noce jestem w stanie przespać. Daleko od domowego komfortu ale wstaję wypoczęty. Może to kwestia organizacji "sypialni"?
 20. @kriskristoffers ma jakiegoś do sprzedania
 21. To jeszcze nic. Najbardziej irytuje mnie, jak jest stłuczka i dwa matoły stoją i blokują drogę. Jest wręcz obowiązek usunięcia pojazdów jeśli nie ma ofiar w ludziach a z reguły tłuki stoją i debatują. Co gorsza Policja z reguły odpowiednio nie nagradza takiego zachowania. Można zrobić zdjęcia, nakręcić film z miejsca zdarzenia pokazujący jak stały auta i sio na pobocze.
 22. Ale co, kielichy robił czy panewkę?
 23. Nie było żadnej osłony.
 24. .Misza.

  LPG w Subaru

  Miałem tą dziwną konstrukcję plus styropian. Jak wymieniałem butlę, to gazownik zmierzył starą, spojrzał na koło i powiedział, że butla jest wysokości koła i nową wstawi taką samą. Pomyślałem sobie, że skoro jest wysokości koła, to po cholerę jest ten stelaż? Niby to nie dużo ale naprawdę przy takim bagażniku jak w Forku SF te kilka cm robi różnicę. Przed demontażem tak to wyglądało:
×
×
 • Create New...