Skocz do zawartości

Korozja w Foresterze


ted58

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, hellrazor napisał:

Ażeby nie być gorszym od szacownych kolegów, pochwalę się swoim odkryciem... ;)

Będzie robione, stay tuned...

20210518_103044.jpg

20210518_103049.jpg

20210518_103322.jpg

20210518_103420.jpg

Ale widać, że od góry ktoś próbował ratować czarnym...:biglol:

Edytowane przez yaroz
  • Super! 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, yaroz napisał:

Ale widać, że od góry ktoś próbował ratować czarnym...:biglol:

W zeszłym roku, po zakupie robiłem oba nadkola. Był sprawdzany stan kielichów i to właśnie wtedy zostało to zabezpieczone, podobnie, jak wewnętrzne nadkola. Niestety AT'eki, dojazd kamienistą drogą i tegoroczna zima zrobiły swoje. Nic to. Będzie zrobione i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co potrzebne do rozpoczęcia produkcji? Jutro mogę zacząć rozbierać bagażnik 
Gdyby to było takie proste default_smile.png
Co roku były organizowane tzw dni rodzinne. Można było zwiedzić z rodziną i znajomymi cała fabrykę default_smile.png. Przez pandemię musieli z tego zrezygnować. Ale jeśli znów będą to zapraszam default_smile.png
Daleko nie masz.
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Przemekkon napisał:

 

Robic reperaturki kielichów i zbijac majątek ;)

Ten model biznesowy nie wypali. SF i SG coraz mniej. Jeszcze mniej jest ludzi którzy zainwestują 2-3 tys. w auto warta 6-9 tys. 
No chyba, że jest taki głupi jak ja :biglol:

  • Super! 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w totalu wyjdzie garstka świrów, nie oszukujmy się.
Znakomita większość posiadaczy SF i SG przy kłopotach z kielichami odda auto na żyletki lub wystawi na części, bo części do SF, to zaczynają być kosztowne frukty. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .Misza. napisał:

Panowie, w totalu wyjdzie garstka świrów, nie oszukujmy się.
Znakomita większość posiadaczy SF i SG przy kłopotach z kielichami odda auto na żyletki lub wystawi na części, bo części do SF, to zaczynają być kosztowne frukty. 

Z tym bym polemizowal.Moim zdaniem forek za kilka lat bedzie dalej swietna fura do lekkiego ofroadu..Miesiac temu sprzedalem Patrola y61 2001r Sprzedal sie w ciagu 40min..telefonow od zaje..a. Sprzedalem za wiecej niz kupilem w 2012r ..i specjalnie nie inwestowalem

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Przemekkon napisał:

Z tym bym polemizowal.Moim zdaniem forek za kilka lat bedzie dalej swietna fura do lekkiego ofroadu..Miesiac temu sprzedalem Patrola y61 2001r Sprzedal sie w ciagu 40min..telefonow od zaje..a. Sprzedalem za wiecej niz kupilem w 2012r ..i specjalnie nie inwestowalem

Ja będę polemizował z Tobą ;) :drunk:
Patrol i Forek to w ogóle dwie różne bajki. Jak ktoś będzie chciał coś do offroad (lekki/ciężki, to nie ważne) kupi Patrola/Frotkę/LC/G. Forek, to nie samochód do offroad. To wyższe kombi z napędem 4x4, nic więcej. Serio. Oczywiście, że da się go "ubrać" do babrania w błocie ale to nie ta liga, co Patrol.

Już dawno oduczyłem się patrzeć na ogół przez pryzmat tego co na różnych forach. Na forach siedzą z reguły entuzjaści, ludzie bardziej zorientowani. To może kilka procent wszystkich użytkowników - samochodów/AGD/telefonów/komputerów/rowerów. Ile osób z nowych Subaru odmacha/mignie światłami? Często patrzą się na mnie jak na Dudę, przepraszam - debila. Kupili taki a nie inny samochód, bo im pasował. W życi mają "kultowość" marki (w USA to taki VW).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kiwi 4ester napisał:

U mnie już jakiś czas temu pękło drugie tyle co za auto:biglol: idę po trzecie :OO:

Wtrace sie... bo mi tez peklo tyle co za auto zaplacilem a jeszcze do roboty jest troche....

 

Co do kultowosci forka to co kto lubi. W moim budzecie i do moich zastosowan nie poznalem lepszego auta od 2.5XT SG w manualu. (Wrocilem po 2latach)

Ale fakt jak ktos ma na codzien forka bez turbo wartosci 8k to ciezko wydac na nowe kielichy 2-3k. 

Ja bym sie zastanowił przy 5k czy warto, a 2k w kielichy ktore nie zardzewieja. Obecnie to decyzja byla by podjeta w 2minuty. Byle zeby odebrac je jak najszybciej by sprzedawca sie nie rozmyślil.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lewy87r napisał:

Wtrace sie... bo mi tez peklo tyle co za auto zaplacilem a jeszcze do roboty jest troche....

 

Co do kultowosci forka to co kto lubi. W moim budzecie i do moich zastosowan nie poznalem lepszego auta od 2.5XT SG w manualu. (Wrocilem po 2latach)

Ale fakt jak ktos ma na codzien forka bez turbo wartosci 8k to ciezko wydac na nowe kielichy 2-3k. 

Ja bym sie zastanowił przy 5k czy warto, a 2k w kielichy ktore nie zardzewieja. Obecnie to decyzja byla by podjeta w 2minuty. Byle zeby odebrac je jak najszybciej by sprzedawca sie nie rozmyślil.....

Wiadomo, że nie ma co się oszukiwać i liczyć na nie wiadomo co. Kwestia podejścia. U mnie fakt, że buda jest właśnie zdrowa zaważyło na dalszym topieniu kasy, bo nawet sentymenty w końcu przegrywają z finansami :unsure:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny fakt to że po za rdza inne rzeczy są już soro tańsze w naprawie. A Forek ciagle się dzielnie trzyma jeśli chodzi o funkcjonalność i wszechstronność. Sam bym kupił całą budę do SG z takiej hiszpani czy poludnia włochy

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś  dobrałem  się  do tylnego prawgo kielicha i chyba nie najgorzej ale trzeba działać bo za chwilę wlew paliwa odpadnie. Czy ta gąbka  musi być?  

Z lewej strony trochę  rdzy w zagłębieniu  i pod kołem  zapasowym.

 

 

20210603_143402.jpg

20210603_143351.jpg

20210603_143418.jpg

20210603_143503.jpg

20210603_143525.jpg

20210603_143544.jpg

20210603_143812.jpg

20210603_154604.jpg

20210603_154328.jpg

20210603_155123.jpg

20210603_153214.jpg

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...