Skocz do zawartości

Korozja w Foresterze


ted58

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, .Misza. napisał:

@diabeł xt - nie chcę Ci psuć humoru ale zaglądałeś pod kielichy? Bo to może być tylko wierzchołek góry lodowej. Żeby unaocznić problem pokażę Ci dwa zdjęcia. Już były w tym wątku.

68853842_2425196794436103_8645965038831534080_n.jpg

72629988_528995921194873_4429926683247640576_n.jpg

Czyste zło ,mam nadzieję że w moim tego nie ma

Edytowane przez diabeł xt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jadę obejrzeć starego Forka SF i mam pytanie jak na szybko sprawdzić stan kielichów? Czy jedyna opcja to rozebranie całości bagażnika?
Tak, no chyba że dziury będzie widać od strony koła .
Czasami jeśli to przedlift, to odkrecasz dolna śrubę tego boczka kanapy. I jest szansa że trochę rudej zobaczysz albo i nie. Ale najpewniej rozebrać bagażnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ewemarkam napisał:

Tak, no chyba że dziury będzie widać od strony koła emoji1787.png.
Czasami jeśli to przedlift, to odkrecasz dolna śrubę tego boczka kanapy. I jest szansa że trochę rudej zobaczysz albo i nie. Ale najpewniej rozebrać bagażnik.

Jak Ci się to widzi?

 

IMG_20210315_130855.jpg

IMG_20210315_130829.jpg

IMG_20210315_130927.jpg

IMG_20210315_130909.jpg

IMG_20210315_123630.jpg

IMG_20210315_123807.jpg

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dcd84 napisał:

Jadę obejrzeć starego Forka SF i mam pytanie jak na szybko sprawdzić stan kielichów? Czy jedyna opcja to rozebranie całości bagażnika?

Podwiń rękaw i włóż rękę w nadkole, tam gdzie sprężyna sie chowa.

Jak będzie miękko to znaczy że jest grubo.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ewemarkam - myślę, że jest bardzo źle. Ktoś coś próbował nieudolnie robić. Tak naprawdę nie zrobił nic. Zobacz mój wpis z 31 marca. Nie miałem u siebie takich kwiatków na wierzchu a pod spodem sito. Nie wiem czy i 2 tys. nie będzie za mało na ogarnięcie tematu.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało gorzej, dziury na wylot tak że prawie można sobie rękę podać. Napisałem że gdy weźmie ten samochód to niech jest świadomy wydatków. Może mam inne postrzeganie kosztów. Dlatego podałem taką kwotę.
U mojego mechanika pewnie tyle by to kosztowało. Z tym że nie wiem czy brałby się za to. Mojego mi naprawiał bo obiecałem mu że 3 lata tym Forkiem pojeżdżę default_smile.png


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nowy Forester ma jakieś zabezpieczenia antykorozyjne czy trzeba zaraz po zakupie zainwestować w ochronę?  Jakieś najbardziej newralgiczne miejsca?
Była już dyskusja, niektórzy dilerzy w różnych markach dopuszczają konserwację. Inni nie. Zapytaj u Swojego dilera, czy dopuszcza konserwację w zewnętrznym warsztacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty podam po robocie :D wydaje mi się, że jak chcę jeździć - to muszę zrobić.

 

Powiem tak, zeszłej wiosny wydziałem kielichy bo zdemontowałem plastiki i gdzieś tu na forum wspominałem, że nie wyglądają zle.

I tak też było, nie mam zdjęcia. 

 

Taki delikatny meszek był może z 1,5 cm na 1,5 cm.   To co co się wydarzyło w ciągu roku, przerosło moje wyobrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...