Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest glupie pytanie. U mnie wygląda to tak: są słupki pokazujące spalanie w każdej minucie jazdy. I zakładając że jedziesz w miarę równo to słupki są równe i małe, bo zbliżone do średniej. Ale jak sie zatrzymasz to słupek szybuje do góry jakbyś w tym czasie deptał ile masz pod nogą. I jest to spalanie w llitrach na km.

 

P.

Łatwo sprawdzić. Jeżeli słupki się pojawiają co stały czas, bez względu na to czy jedziesz 50km/h czy 10km/h, to jest to spalanie chwilowe uśrednione do tego interwału. A średnia na 100km jest liczona osobno z tych danych. To (tzn. szereg grubych zaokrągleń) tłumaczyłoby również błąd komputer-dystrybutor, jeżeli do rachunku nie są brane prawdziwe chwilowe wartości, tylko te słupkowe.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

W Legacy jest tak jak myślałem. a4ceff5d81eea6c3a5f7eef9fe51eab7.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I teraz głupie pytanie, czy wspomniany wykres (tez go nie mam u siebie) jest mianowany w l/km, czy w l/czas?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

To nie jest glupie pytanie. U mnie wygląda to tak: są słupki pokazujące spalanie w każdej minucie jazdy. I zakładając że jedziesz w miarę równo to słupki są równe i małe, bo zbliżone do średniej. Ale jak sie zatrzymasz to słupek szybuje do góry jakbyś w tym czasie deptał ile masz pod nogą. I jest to spalanie w llitrach na km.

 

P.

W zależności od ustawienia komputera słupki wskazują średnie spalanie z ostatnich 2 lub 4 min jazdy. Każdy następny jest zupełnie niezależny od poprzedniego, liczy się tylko średnie zużycie paliwa w ostatnich minutach jazdy. Jeśli stoisz 2 min, to zużycie paliwa/100 km jest nieskończenie wielkie. Stąd i ten słupek szybuje w niebo :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tak samo jak w Legacy, że jeżeli zresetujesz licznik przed ruszeniem, to przez pierwszy kilometr nie będzie odczytów? A potem pierwszy odczyt to zużycie od uruchomienia do wyświetlenia?

OK, to jest średnia chwilowa (chwila = 1, 2, 4 min), ale względem średniej z odcinka, czy średniej z ostatniego interwału? Sens miałaby pierwsza opcja, IMHO.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy przez pierwszy kilometr ale tak. Przez chwilę nie ma zużycia średniego. Potem pojawia się średnie od uruchomienia do wyswietlenia.

Słupki wychylają się w górę lub w dół od czerwonej kreseczki, która oznacza średnią. I tak np.: miałeś 10 l/km i musiałeś przybutować. Słupek od wartości 10 wychyli się do 15. A gdy już odpuścisz i nie bedziesz przyspieszał to kolejny może być niżej od 10. Oczywiście czerwona kreseczka również będzie zmieniać położenie w zależności od średniego spalania.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moja pierwsza dluga trasa już za mną :)

Autko Legacy 3.0r spec b 6MT mierzone po trasie jazda tylko z tempomatem: średnia prędkość 110km/h spalanie 9.2 , średnia prędkość 130km/h spalanie 10.2 , średnia prędkość 150km/h spalanie 11.0 , trasa łącznie miała 2200km wszystkie pomiary z wyliczeń przy dystrybutorze zgadzał się z komputrem :)

post-1543-0-88590600-1486377863_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FXT dotarty, bo już 12 000 km od listopada.

 

autostrada 130 - komputer 11,6 - przy dystrybutorze 13,6

autostrada 160 - komputer 12,8 - przy dystrybutorze 15.

 

jazda po mieście -  komputer 12,4 -12,8 - przy dystrybutorze 14-15.

 

precyzja wskazań komputera - poniżej wszelkiej krytyki

 

podsumowując:

pomijając koszty - FXT ma za mały bak. Irytuje mnie szukanie stacji po 400km...

bywa że 3 razy na dzień tankuje! gdy znajomi na jednym baku robią trasy, ale fakt ze dieslami. 

 

samochodu z tak małym zasięgiem jeszcze  nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru tygodniach używania mojego 2,5XT:

13,5 - 14,0 LPG. 90% to trasa, pół na pół dwupasmówka (120-160km/h) i zwykła wojewódzka (80-110km/h). Tragedii nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na trasie ponad 1000km, przy predkosci dążącej do licznikowego 120km/h wyszło realnie 8,4l/100km.

Na kolejnym 1000km przy kręceniu się lokalnie, raczej spokojnie, trochę po górach, troche po mieście wychodzi równo 10l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz liczyłem ile lpg pali S-turbo w trasie - i b. mi się podoba: 13,2l/100. Trasa Wwa-Zakopane, luźno na drodze, dwupasmówki 120-160, przebudowa drogi - 50-80. 30PLN/100km - najs :D

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...