Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

niestety takie coś to ponad 7 bo subaru źle liczy spalanie. Mi zaniża juz drugi wynik o 0,75l/100

 

Komp 6,4 real 7,15

Komp 6,0 real 6,75

aha, pokaż trip i czas to policzymy średnią prędkość i wtedy się okaże jaki to wynik.

Wiem, że zaniża. Przecież pokazuję wyświetlacz... ;) Nadal zjadliwy wynik.

 

Zdrówka!

Luke

 

EDIT:

 

Cześć!

Jeszcze pytanie, bo nie natknąłem się na taki "raport"... Z jakim zużyciem paliwa należy się liczyć dla Forka SH XT z ręczną skrzynią biegów? 12 - 14 po mieście?

 

Dzięki, zdrówka!

Luke

Edytowane przez Luke Skywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie jakąś aplikację na winfon - że bena&gaz. Sękju Wam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sprint monitor

 

222 km zrobione dzisiaj grzecznie bo ruch świąteczny , spalanie 5.4 l Sbd

Fajny wynik, napisz coś o obrotach prędkościach, rodzaju drogi itp
Prędkości 100-110 km /h w większości trasy

Trochę wyprzedzania wolniejszych aut , ale na trasie samochody raczej się nie wyprzedzały , każdy chciał dojechać w jednym kawałku

Raz wyprzedzałem pare tirów na prostym odcinku drogi i prędkość ok 150 km/h

Generalnie spokojna jazda

 

Obroty , ja zawsze Sbd utrzymuje powyżej 2k obrotów , wiec praktycznie nie używałem 6 biegu czasami 5 , większość trasy 4 jechałem i tak ok 2500 obrotów utrzymywałem

Edytowane przez polak900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale macie spalanie!! Ja się boję sprawdzać i liczyć. Mam 160km przejechane i pół baku zeszło....

 

P.

 

Ale w jakim wozie?

Nie Subaru ale V8 3UZ-FE + automat, spalanie z trasy 550km - 8,4l/100km :D I co ciekawe, komp pokładowy każdorazowo zawyża spalania tylko o 0,1l/100km :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg mnie sprint monitor

 

222 km zrobione dzisiaj grzecznie bo ruch świąteczny , spalanie 5.4 l Sbd

Fajny wynik, napisz coś o obrotach prędkościach, rodzaju drogi itp
Prędkości 100-110 km /h w większości trasy

Trochę wyprzedzania wolniejszych aut , ale na trasie samochody raczej się nie wyprzedzały , każdy chciał dojechać w jednym kawałku

Raz wyprzedzałem pare tirów na prostym odcinku drogi i prędkość ok 150 km/h

Generalnie spokojna jazda

 

Obroty , ja zawsze Sbd utrzymuje powyżej 2k obrotów , wiec praktycznie nie używałem 6 biegu czasami 5 , większość trasy 4 jechałem i tak ok 2500 obrotów utrzymywałem

Ciekawe, nasz sbd to głównie tempomat , 6 bieg, 1800 rpm czasem powyżej 2k czyli obwodnicowe prędkości plus dojazd i zjazd z obwodnicy. Miasto To 4 bieg, 1500 rpm z tempomatem. Auto bardzo delikatnie używane (żonowoz). Auto robi dziennie 60km+

 

Nie wiem po czym poznać, że dpf się regeneruje. Silnik ma najnowszy program, chodzi przy dodawaniu gazu znacznie ciszej i lagodniej w stosunku do pierwszego softu. Żonka jest bardzo zadowolona z pracy silnika. I nawet czasami nim depnie na światłach jak widzi cwaniaka który się chce wepchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FXT MY16. Masz racje z porównaniem fo V8. Czasami jak latam V8 970KM to z trasy mam ok 15-16l/100km. Oczywiście spokojnej jazdy. Bo but w podłogę i spalanie przestaje być mierzalne jak przyspieszenie

P.

Przecież ciągnik siodłowy ma ogranicznik do 90ciu ;) Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

FXT MY16. Masz racje z porównaniem fo V8. Czasami jak latam V8 970KM to z trasy mam ok 15-16l/100km. Oczywiście spokojnej jazdy. Bo but w podłogę i spalanie przestaje być mierzalne jak przyspieszenie

P.

Przecież ciągnik siodłowy ma ogranicznik do 90ciu ;)

W tym "ciagniku" od 90km/h można dopiero poczuć co to znaczy przyspieszenie. No może przy troszkę wiekszej prędkości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

FXT MY16. Masz racje z porównaniem fo V8. Czasami jak latam V8 970KM to z trasy mam ok 15-16l/100km. Oczywiście spokojnej jazdy. Bo but w podłogę i spalanie przestaje być mierzalne jak przyspieszenie

P.

Przecież ciągnik siodłowy ma ogranicznik do 90ciu ;)

W tym "ciagniku" od 90km/h można dopiero poczuć co to znaczy przyspieszenie. No może przy troszkę wiekszej prędkości...

P.

Ale to bez naczepy? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sbd trzeba cisnąć jazda eko i wysokimi biegami to dlatego silnika tragedia

To samo słyszałem o jtd i dwumasie a tymczasem 440kkm chyba ma za sobą. Wg mnie to kwestia ciśnięcia lub nie. Jak używasz 100-150 Nm to co ma zdechąć?

 

Wesołych świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...