Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

dziwne rzeczy mówicie. 2.0 w xt miał być bardzo ekonomiczny a wyniki 8-9 miały być normą. mój 2.5T w XT przy delikatnej jeździe spala mniej niż 12l/100 a ma większą pojemność i nie ma bezpośredniego wtrysku paliwa. Może jest jakaś aktualizacja oprogramowania? nie zakładam, że jeździsz dynamicznie na wysokich obrotach i się dziwisz, że masz prawie 16l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"OS" Ryki - Uć. Przez Warszawę, małe natężenie ruchu, prędkości - jak na OBK SBD duże. Średnia prędkość z całej trasy - 97 km/h. Zużycie paliwa - 8,8 wg komputera, czyli znając wskazania mojego samochodu - będzie ok 9,3-9,5 rzeczywiste

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żonowóz, czyli impreza 2.0D - codzienny dojazd do pracy obwodnica/autostrada plus dojazd z pracy/z domu spalanie 5,8-6,0

 

spalanie prawie zgodnie z oczekiwaniami. Sądzę, że po zmianie oleju z Lotos 5w30 C3 na motul C2 0w30 lub podobny uda się jeszcze je obniżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie czuję różnicę w spalaniu. Najwidoczniej samochód musiał sie dotrzeć. Spokojna trasa z moją kilku miesięczną córeczką tak 90-100km/h, i trochę miasta z muskaniem pedału przyspieszenia. Spalanie z palca 16,1l... Coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie liczył pod dystrybutorem, a patrzył na wynik z komputera to mozna mówić o pomyłce. Zrobiłem również test ślimaka. Nocna trasa z równą prędkością 70-80km/h. Wynik powyżej 10l. Odnoszę wrażenie, że spalanie zaczęło rosnąć od odpięcia akumulatora w serwisie. A moze to tylko zbieg okoliczności.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie liczył pod dystrybutorem, a patrzył na wynik z komputera to mozna mówić o pomyłce. Zrobiłem również test ślimaka. Nocna trasa z równą prędkością 70-80km/h. Wynik powyżej 10l. Odnoszę wrażenie, że spalanie zaczęło rosnąć od odpięcia akumulatora w serwisie. A moze to tylko zbieg okoliczności.

 

P.

Ja już dobijam do 5tyś, w piatek jade na wymiane leju.

 

Ostatni bak wyjeździłem w miescie - jazda zwykła, bez szaleństw - dystanse tak po 8-15km ( praktycznie bez korków bo u mnie wielkich niema, co najwyżej się na światłach po stoi.

Wg komputera spalanie 12,4  ale wg dystrybutora na 390km potrzebowałem  56litrów. Co daje 14,35l/100km

Ciekawe co by było np w Warszawie czy Krakowie...

 

Raz się pokusiłem o jazdę na trasie w okolicy 70km/h i wtedy rzeczywiście wskazanie komputera to 8,4 l/100km.

 

Ale widzę już lekka tendencje spadkową... :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki jak w H6 a cylindrów mniej i pojemności też o litr mniej :) W srogich warszawskich korkach nie miałem zimą więcej niż 18, ale to było bardziej stanie niż jechanie.

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja już dobijam do 5tyś, w piatek jade na wymiane leju.
   spadnie. Dość zauważalnie.

 

Wg komputera spalanie 12,4 ale wg dystrybutora na 390km potrzebowałem 56litrów. Co daje 14,35l/100km
  Ciekawe, co sknocili. U mnie można dystrybutory po wskazaniu kalibrować ;)

 

Ciekawe co by było np w Warszawie czy Krakowie..
   To fakt. W duże korki lepiej wjeżdżać z pełnym bakiem :biglol:

 

Raz się pokusiłem o jazdę na trasie w okolicy 70km/h i wtedy rzeczywiście wskazanie komputera to 8,4 l/100km.
   To u mnie takie jest przy jeździe 110-120 km/h na szosie. Ale rzeczywiście, już po konkretniejszym przebiegu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja moze mam FXT z pragnieniem H6 ☺☺

 

P.

Pewnie jak się dotrze to będzie palił mniej :) Dodatkowo niektórzy tak mają, że jeżdżąc automatem cały czas minimalnie "dodają" gazu, co też ma znaczenie przy dystrybutorze.

 

Ale w końcu nie kupiłeś Subaru żeby na paliwie oszczędzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo ja moze mam FXT z pragnieniem H6 ☺☺

 

P.

Pewnie jak się dotrze to będzie palił mniej :) Dodatkowo niektórzy tak mają, że jeżdżąc automatem cały czas minimalnie "dodają" gazu, co też ma znaczenie przy dystrybutorze.

 

Ale w końcu nie kupiłeś Subaru żeby na paliwie oszczędzać :)

Tu nie chodzi aż tak o ból przy tankowaniu co o zdziwienie ile trzeba wlać przy moim sposobie jazdy.

 

Czy możesz coś więcej powiedzieć o minimalnym dodawaniu gazu? Chodzi o technikę jazdy?

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo ja moze mam FXT z pragnieniem H6 ☺☺

 

P.

Pewnie jak się dotrze to będzie palił mniej :) Dodatkowo niektórzy tak mają, że jeżdżąc automatem cały czas minimalnie "dodają" gazu, co też ma znaczenie przy dystrybutorze.

 

Ale w końcu nie kupiłeś Subaru żeby na paliwie oszczędzać :)

Tu nie chodzi aż tak o ból przy tankowaniu co o zdziwienie ile trzeba wlać przy moim sposobie jazdy.

 

Czy możesz coś więcej powiedzieć o minimalnym dodawaniu gazu? Chodzi o technikę jazdy?

 

P.

Specem nie jestem, ale widziałem jak jadąc tą samą ulicą co ja, z podobną prędkością jak ja, mój tata w moim samochodzie palił o parę litrów więcej. Okazało się, że jadąc 70-80, bo o tym tu mówię, delikatnie dociskał gaz. Na liczniku tego widać nie było, to takie plus 2,3 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, wg kompa żonka miała spalanie 6,0 i SBD w realu 6,75. Niby japonia, taka dokładność a tu dupa. We fiatowskim JTD zgadza się co do dziesiątek

 

Zobaczymy jeszcze czy zmiana oleju na 0w30 pomoże w obniżeniu spalania.

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety takie coś to ponad 7 bo subaru źle liczy spalanie. Mi zaniża juz drugi wynik o 0,75l/100

 

Komp 6,4 real 7,15

Komp 6,0 real 6,75


aha, pokaż trip i czas to policzymy średnią prędkość i wtedy się okaże jaki to wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...