Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - "ile wam pali"...?

Po ponad półtorarocznym użytkowaniu, po przejazdach różnymi drogami - od polnych po autostrady, demonstruję i objaśniam, może komuś się przyda...  ;)

Wolnossący BiFuel 2.0 N/A spala od 9.72 do 10.74 dm3 LPG średnio / 100 km, o ile poruszamy się z prędkościami 70 - 110 km / h.

Powyżej 110 km / h spalanie rośnie lawinowo, autostrada 140 - 160 km / h to już zużycie rzędu 14 dm3 / 100 km.

W sumie to i tak tragedii nie ma - 12 - 14 dm3 LPG to palił mi / 100 km Polonez 1.6 GLI., a 10 dm3 / 100 km swego czasu Fiat 125p. Nie ma nawet co porównywać  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nowy Sacz---->A4 spalanie 6l/100km, jazda 60km w 1h

A4---->KRK 150km/h spalil 8.4 (zeby nie bylo za kolorowo dodam ze komp zaniza 0,3-0,4L) pzdr

Rozumie ze pierwszy wynik z zamontowanym żaglem?

 

niedawno robilem trase(drogi krajowe) 270km w czasie 4h45m(zwykle ponizej 4h), bez pospiechu, chcialem zobaczyc do ilu mozna zejsc :) wyprzedzilem 2 rowery i traktor, a spalanie na koncu trasy pokazal 5,6 :) ale byl to pierwszy i ostatni raz... Dodam ze auto bylo na MAX zapakowane tobolami, takze mozna by bylo jeszcze mniej zejsc ze spalaniem heh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wielokrotnie sprawdzałem spalanie głównie trasa Oświęcim - Wieliczka - (przez Zakopiankę) do Zakopanego i bez korków w 3 osoby średnio 90km/h z bagażem - 7,4 litra. Autostrada i prędkości 130 - 140 to zawsze wychodziło 9 litrów.

[...] 5.6 litra od kolegi wyżej to chyba diesel lub faktycznie benzyna ale tankowanie na uszkodzonym dystrybutorze paliwa.Takie wartości są niemożliwe a mam ten samochód identyczny i technicznie sprawny z wyczyszczonymi wtryskiwaczami i przepustnicą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolne srednie spalanie 9,2 na przestrzeni 2 tys km jazda raczej spokojna 60miast/40 trasa

natomiast dzis trasa 120 km szczawnica - tarnow wyszlo 6,4 litra oczywiscie wg wskazan komputera:)

pacjent legacy 2,5 sohc at

Edytowane przez wiertar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback 2,5i CVT: Warszawa - Kolobrzeg, 560km, 300 km autostrada, reszta krajowe drogi o sporym ruchu, 4 osoby i bagaż. Autostrada przepisowe 140km, na trasie wyprzedzanie w normie. Czas 6 godzin. Spalanie 9,0litra, zostało wg komputera 70km zasięgu. Ogólnie ze spalania jestem zadowolony. A z komfortu podróżowania jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback 2,5 CVT + fajny audiobook Poznań - Gliwice - Poznań przez Wrocław (obwodnicą). Liczone pod dystrybutorem wyszło tak samo jak według komputera.

attachicon.gifDSC_6336.JPG

Wow, 7,3? Jechałeś sam czy załadowany? I jaka średnia prędkość? Zakładam ze pewnie 110-120 na autostradzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam - na autostradzie w większości na tempomacie ustawionym na 130 km/h. Reszta drogi raczej płynnie - bez świrowania z wyprzedzaniem za wszelką cenę.

Trzeba cierpliwości do takiej jazdy. My na autostradzie zapinamy na tempomacie 160km/h. W poprzednim wolnym ssaku zresztą też.

Obecnie spalanie średnie z 7000km 11ltr/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam - na autostradzie w większości na tempomacie ustawionym na 130 km/h. Reszta drogi raczej płynnie - bez świrowania z wyprzedzaniem za wszelką cenę.

Trzeba cierpliwości do takiej jazdy. My na autostradzie zapinamy na tempomacie 160km/h. W poprzednim wolnym ssaku zresztą też.

Obecnie spalanie średnie z 7000km 11ltr/100km.

Czy ja wiem czy cierpliwości? Ja zazwyczaj latam na tempomacie 140-145km/h. 160 to raczej jak się spieszę. Wydaje mi się, ze te 20km/h jednak wpływają na bezpieczeństwo w razie W, a jak popatrzyć na oszczędność czasu, to na 300 km "urywa się" ile? 14 minut? Kluczowa jest i tak płynność jazdy, a u nas jak wiecie mistrzów lewego pasa i tirów co po 10 minut się wyprzedzają pełno. Odrębną sprawą jest to, ze te 20km/h zwiększa spalanie nie liniowo a bliżej wykresu logarytmicznego, co przy trasach w okolicy 550-600km przy pojemności baka Outback'a nakazuje rozsądna kalkulacje - czy nie lepiej ciut wolniej (i bezpieczniej) a bez tankowania w trasie. Kiedyś miałem Peugota508 2,0diesel z bakiem 72 litry. To miało zasięg od minimum 800 do 1250 km. I tych dodatkowych litrów w baku Outback'a brak mi bardziej niż silnika 3.6 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mnie Forek zadziwił, na jednym baku 60l żòłtko zapaliło się dokładnie przy 460.2 km dodając 9 litrów rezerwy wychodzi bez problemu 540 km tj dokładnie 9l/100 km ;)

 

Trasa autostradowa prędkość na tempomacie 140km/h.

 

Niedawno zmieniłem olej na Motul 5w40 może tutaj jest klucz. Na poprzednim Millers 5w30 na takich trasach min to było ok 9.7l/100km.

 

2.5XT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Legacy 2.0i MY14

Trasa 300km, 110-130km/h. Spalanie 6.4l//100km

w benzynie chyba raczej niemożliwe!!!!!

 

 

No a jednak. Też jestem zaskoczony, to były pierwsze kilometry nowo kupionym Legacy i jestem w szoku  :D  :huh:

W samochodzie 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci plus komplet kół po zmianie na zimowe.

Dokładnie jest to Legacy Final Edition, 09.2015, przebieg 7000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie z lejka jest jednak bardziej miarodajne... Wg komputera to mój V8 w trasie przy delikatnym traktowaniu spala 7,2l/100km :-)

 

Jak będę tankował, zaktualizuję wynik i podrzucę. Ale patrząc po wskazówce, która jest nadal powyżej połowy skali, nie mam powodu podejrzewać dużego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Legacy 2.0i MY14

Trasa 300km, 110-130km/h. Spalanie 6.4l//100km

w benzynie chyba raczej niemożliwe!!!!!

 

 

No a jednak. Też jestem zaskoczony, to były pierwsze kilometry nowo kupionym Legacy i jestem w szoku  :D  :huh:

W samochodzie 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci plus komplet kół po zmianie na zimowe.

Dokładnie jest to Legacy Final Edition, 09.2015, przebieg 7000km.

 

No to jestem w SZOKU !! Nie ma co się spierać, bo  nie chodzi przecież o jakieś nieprawdopodobne informacje. Kiedyś w podobnych okolicznościach prędkości  w 2 litrowej  benz Toyocie Avensis miałem spalanie 5,5l/100 , ale Foresterem ciężko mi zejść poniżej 9,5l/100, a ostatnio tylko pomieście i tylko na ssaniu , bo dystans 3,5 km postój 8 godzin i powrót 3.5km  wyszło mi z kalkulatora....... 15l/100 !!!!!!!!! I to jużmnie nie cieszy !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...