Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę trochę odszczekać narzekania na spalanie FXT MY16.

 

Otóż w przedziale 18tyś km (jakieś 2-3 tyg temu) do teraz czyli prawie 21 tys km najwyraźniej FXt sie nade mną zlitował :biglol:

 

Udało się w trasie przy emeryt style uzyskać na kompie 7,5-8,2 (3 różne trasy) 

Natomiast miasto to średnie 11,6-11,8 wg komputera.

 

Teraz jak jeżdżę dynamicznie - pali mi tyle samo co przez ostatnie 4 miesiące gdy starałem się delikatnie :yahoo:

 

Oczywiście wskazania komputera wciąż zaniżają ale juz nie o litr, ale tak o 0.5

 

I to na co najbardziej narzekałem : autostrada - sprawdziłem S3 i A2 na tempomacie 130 km/h ( wiem wiem wolniej niz zwykle) w porywach do 150-160 ale tylko okazjonalnie.

Komputer pokazał 11 l/100km 

 

A największym sukcesem dla mnie jest wreszcie przekraczanie magicznej granicy 400km bez tankowania na trasie B)

 

 

i tera: albo to dlatego ze ciepło zrobiło,albo dlatego ze się wreszcie ułożył? po 18 tys... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback 2.0D MY 2012 - 5,8 l/100km :D

 

- wyjazd na narty z boxem Calix 430

- 2 dorosłych, 2 małych dzieci

- trasa okolice poznania- zieleniec i powrót

- krajowe wg licznika 100-105 km/h, ekspresowe 135 km/h, obwodnica Wrocławia 145 km/h

- wyprzedzania bardzo mało, tylko "skrajnych" przypadków

 

Nad morze bez boxa, przy umiarkowanych ruchu, tylko po krajówkach udaje się osiągnąć 5,4 l/100km przy średniej ok. 65 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników subarynek z silnikami benzynowymi na łańcuchu 2.0 FB20 skrzynia 5MT (najlepiej forki). Jak wcześniej się nie przyglądałem spalaniu (może na poczatku), ponieważ czasami lubiłem go depnac to teraz kiedy zacząłem emerycka jazdę przeliczam ile litrów pb95 na ile km. I tak, dziś po zakończeniu świątecznej podróży, pokonane równe 290 km z czego 20km to tylko miasto. Temperatura powietrza 4 stopnie, jazda z muskaniem pedału gazu po wioseczkach a prawie całą trasa z tempomatem 100km/h. Żona obok, w bagażniku 2 walizki lacznie ok 30 kg, pełny bak i spalanie  8.6l. Jestem ciekaw jak wygląda to u Was? Proszę tylko bez zbędnego koloryzowania;) 

Edytowane przez slim2102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podobnym dystansie i w podobnych warunkach wyszło mi identyczne spalanie jak u Ciebie tj. 8,6, aczkolwiek komputer czasami pokazywał średnie 8,4. Z ostatniego tankowania wyszło mi 9,4, ale tu było z przewagą miasta. Teraz pokazuje mi 10,4 ale było trochę jazdy po terenie tj. 1;2 + reduktor, a to zawyża średnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, slim2102 napisał:

Super, dzięki Griesse. Aż śmiać mi się chce co mówi instrukcja do naszych Forkow i jak według niej wygląda spalanie w trasie, żenua :D

FB20 w Forku w nowej budzie spała trochę mniej,  pewnie to kwestia dłuższych przełożeń skrzyni.

Ja dzisiaj skończyłem świąteczne wojaże OBK z FB 25 z CVT. Tu skrzynia ma bardzo długie najwyższe przełożenie.

Łącznie 550 km, z tego 260 km po autostradach z tempomatem zapiętym na 140 km/h, reszta po krajówkach przepisowo. Komputer pokazał średnie z trasy 8,0 l/100 km i jeszcze 140 km zasięgu. 

 

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa -> Zakopane-> Warszawa. Trochę jazdy po Podhalu 5,8 litra gnojówki.

Forester palił 11 LPG na tej samej trasie i w tych samych warunkach, ale więcej wyprzedzania.

Zaczynam lubić SBD, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Nie podoba mi się kilka wad w OBK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lojszczyk napisał:

Warszawa -> Zakopane-> Warszawa. Trochę jazdy po Podhalu 5,8 litra gnojówki.

Forester palił 11 LPG na tej samej trasie i w tych samych warunkach, ale więcej wyprzedzania.

Zaczynam lubić SBD, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Nie podoba mi się kilka wad w OBK

Wymień kilka z nich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiutkie hamulce. Słabo się zbiera na niskich obrotach. W S-Turbo mogłem spokojnie wrzucić piąty bieg przy 60km/h i szedł bez zająknięcia.

W dieslu piąty bieg wrzucam dopiero przy 80km/h. Jeśli chcę nawet delikatnie przyspieszyć, to muszę redukować na niższy bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy cieszenia się dotarciem FXT po prawie 20 tys km. 

 

temat z tygodnia przed świętami, ale dopiero znalazłem czas.

 

trasa 300km do Polanicy Zdrój.

w I stronę  - pilna, awaryjna sytuacja - więc tryby S i S# - 12,4 l/100km ( wskazanie komputera) 

w II stronę - 30 min później po "ugaszeniu pożaru" - wiec tryb I i relaksacyjna jazda - 8 l/100km ( również wskazanie kompa po tankowaniu i wyzerowaniu) 

 

Tak więc radocha pełna :yahoo: bo wcześniej to nawet emeryt drive to było 10 jak nic. 

 

I wreszcie na paliwie z jednego baku, jestem w stanie do każdej granicy Polski dojechać - czyli do  FXT w końcu nie mam zastrzeżeń ;)

Edytowane przez Mateusz_tr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, slim2102 napisał:

Mam pytanie do użytkowników subarynek z silnikami benzynowymi na łańcuchu 2.0 FB20 skrzynia 5MT (najlepiej forki). Jak wcześniej się nie przyglądałem spalaniu (może na poczatku), ponieważ czasami lubiłem go depnac to teraz kiedy zacząłem emerycka jazdę przeliczam ile litrów pb95 na ile km. I tak, dziś po zakończeniu świątecznej podróży, pokonane równe 290 km z czego 20km to tylko miasto. Temperatura powietrza 4 stopnie, jazda z muskaniem pedału gazu po wioseczkach a prawie całą trasa z tempomatem 100km/h. Żona obok, w bagażniku 2 walizki lacznie ok 30 kg, pełny bak i spalanie  8.6l. Jestem ciekaw jak wygląda to u Was? Proszę tylko bez zbędnego koloryzowania;) 

 

19 godzin temu, Giresse napisał:

Na podobnym dystansie i w podobnych warunkach wyszło mi identyczne spalanie jak u Ciebie tj. 8,6, aczkolwiek komputer czasami pokazywał średnie 8,4. Z ostatniego tankowania wyszło mi 9,4, ale tu było z przewagą miasta. Teraz pokazuje mi 10,4 ale było trochę jazdy po terenie tj. 1;2 + reduktor, a to zawyża średnią.

 

19 godzin temu, slim2102 napisał:

Super, dzięki Griesse. Aż śmiać mi się chce co mówi instrukcja do naszych Forkow i jak według niej wygląda spalanie w trasie, żenua :D

Slim, małe sprostowanie, faktycznie warunki podobne, ale ja jechałem bez tempomatu, średnia prędkość w przedziale 120 - 140 km/h, raczej nie dawałem się wyprzedzać, wiadomo jak ktoś przeleciał koło mnie 160>, to odpuszczałem. Na krajówkach, przepisowo + 20 km/h, obciążenie, to pasażer plus 50 kg w bagażniku. Biorąc pod uwagę powyższe, to spalanie 8,6 l/100 więcej niż satysfakcjonujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slim, małe sprostowanie, faktycznie warunki podobne, ale ja jechałem bez tempomatu, średnia prędkość w przedziale 120 - 140 km/h, raczej nie dawałem się wyprzedzać, wiadomo jak ktoś przeleciał koło mnie 160>, to odpuszczałem. Na krajówkach, przepisowo + 20 km/h, obciążenie, to pasażer plus 50 kg w bagażniku. Biorąc pod uwagę powyższe, to spalanie 8,6 l/100 więcej niż satysfakcjonujące.


Racja, na tempomacie mam wrażenie że każde auto więcej pali. W Drodze do Cro, ok 4000 km średnie miałem 8,2-8,6, klima, bagażu z 80 kg, prędkość 120-140 km :) czasami z tempomatem a czasami bez. Dziś dowiedziałem sie że wysokosc spalania paliwa w aucie to ostatnia rzecz o której będę musiał myśleć. Z jednej strony a z drugiej bo forczyslaw idzie niedlugo pod młotek a ja będę miał służbowy...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1100km, autostrady max 130, tempomat. Miasta około 15-20% z tego dystansu. Legacy 2.0i automat MY14, obciążenie 2+2, w bagażniku duża walizka i koło zapasowe plus duperele. Klimatyzacja 80% dystansu bo to ostatni weekend na południu Europy. Spalanie wg kompa 7.6, wg dystrybutora 7.7

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lojszczyk napisał:

Pierwszy zbiornik 5,8

Drugi zbiornik 5,95

Trzeci zbiornik na trasie w nocy, jazda siódemką z prędkością licznikową 95-100km/h wyszło 5,1

Wyświetlacz komputera zawyża mi o 0,5l/100. Ciekawe dlaczego innym zaniża, a mnie zawyża?

 

Napisz może jaki wóz, bo S-turbo to raczej nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka taka tylko bo juz nie subaru. Zmienilem mojego wrx na jaguara xf, a co:)

Spalanie z londynu do paryza wiec zdecydowanie wiecej trasy i troszke paryza wyszlo 6.9l na dystansie 800km. Silnik diesel 275KM

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-turbo, szybko, Warszawa-postój Zakopane-Warszawa - 15-16l LPG. Ma sens.

Subiektywnie: w porównaniu z innymi stacjami, SupraGaz na Statoil dodaje skrzydeł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim.

Kupilem miesiac temu Forestera 2013 XT. Spodziewalem sie duzego spalania, ale czytajac fora troche nabieram watpliwosci czy z moim jest ok.

Spalanie rano, korek w Wawie, dystans 10 km, bez szarży: po wylaczeniu silnika pokazuje 15-16 litrow.

Wieczorem, brak korkow, przelot 10 km z predkoscia 90/h: po zgaszeniu pokazuje 8.4 czasem 9.

Srednie spalanie po resecie dystansu gdy tylko po miescie: 14 litrow.

Trasa: przy dynamice 10l na 100km.

To wszystko w trybie Inteligent.

Czy tak jest? czy moze cos nie tak. Przy wcisnieciu gazu dynamiczniej slysze swist jakby turbiny albo...zasysanego powietrza.

Auto ma 45 tys przejechane i serwisiwany.

 

poradzcie

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany od początku świata

W moje ocenie wszystko ok

Zimny (rano) i w korku, krótki dystans pali  jak napisałeś

Wieczór/noc z jednej strony na drugą, tempomat, jak napisałeś

10l w trasie na krajowej drodze przy dużym ruchu, wyprzedzanie itp tak jak napisałeś, prędkość niekiedy max 120

Przy bardzo spokojnej jeździe, tempomat, mały ruch, płasko, dystans ok 150 km, max 100km/h powinien zejść poniżej 8l

 

No i przy pedale w podłodze słyszysz nie świst powietrza tylko zasysanego paliwa:rolleyes:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback 2.5 2005r. AT, jazda głownie po zakorkowanym mieście na krótkich dystansach (5km), średnie 17L LPG, niby dużo ale autko niedawno kupione i jeszcze nie sprawdzałem czy z instalacją lpg wszystko w porządku. W trasie wyszło 12L lpg/100km

Edytowane przez STomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...