Skocz do zawartości

Ku Jon

Nowy
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ku Jon

  1. Dziękuję za wszelkie podpowiedzi. Serwisówkę przeglądałem i jasno opisana jest adaptacja to też zmierzę się z tym kiedy tylko sprawdzę przyczynę tych szarpnięć, ale też zapamiętam poradę ze specyfikiem Lucasa.
  2. Dziękuję za podpowiedź. Odniosę się do instrukcji, by sprawdzić w czym kwi problem. klub dotyczący nieszczelności może przybliżyć mnie ponieważ problem pojawił się po wymianie oleju który był na tyle z użyty że jego gęstość świadczyła o dłuższym niż zalecany przebiegu lub użyciu przez poprzedniego właściciela oleju o większej gęstości.
  3. jeśli tylko te odpowiednie kabelki trafiają w odpowiednie miejsce w ECU to spoko
  4. Odświeżam temat. Pytanie do znawców tematu: który elektrozawór odpowiada za przełączanie biegów 2 na 3? skrzynia szarpie pod obciążeniem na rozgrzanym oleju i tylko na tej zmianie. Podczas przyspieszania z prędkością obrotową ok 3k obr/ min skrzynia płynnie przechodzi przez 3 i wskakuje na 4 bez zastrzeżeń. Próbuję zlokalizować problem. Zastanawia mnie ,czy to wina konkretnego elektrozaworu czy może zapowietrzenia układu.
  5. Kolego mylisz się, bo nie mogą być takie same. Diesel ma ssak zamiast pompy paliwa w zbiorniku, a znam temat bo przerabiałem go osobiście.
  6. Tak, Outback , przewody sprawdziłem, nie mają przerwy.
  7. Podepnę się pod temat. Potrzebuję schemat światła przeciwmgielnego tylnego w Legacy 2.5i 2007r. Pomimo zapalonej kontrolki na desce i sprawnego bezpiecznika R.Fog światło nie świeci się. Lampa podpięta na ostro zaświeca się.
  8. Diesel nie posiada pompy paliwa. Ja wymieniłem w OBK wszystkie wiazki
  9. Tak, bo skrzynia automat do Outback jest dłuższa i podwójna jaskółka nie pasuje.
  10. Łapa tylna skrzyni manual z diesla i skrzyni AT z benzyny są inne. takie mam doświadczenie z Outbacka.
  11. Ku Jon

    Sprzęgło kompresora A/C

    Przepraszam za zwłokę. Kupiłem dokładnie takie łożysko jak na podanym wyżej linku
  12. Ku Jon

    Sprzęgło kompresora A/C

    Dziękuję za podpowiedź. Skontaktuję się w nadzieji, że uniknę dłuższego postoju samochodu po demontażu sprzęgła.
  13. Prośba do znawców tematu: jakie wymiary lub symbol katalogowy ma łożysko sprzęgła kompresora klimatyzacji marki Denso SCSA 08C ze sprzęgłem 247300-5970 montowane w Subaru Outback diesel z 2008 roku? Z góry dziękuję za wsparcie.
  14. Może to cię zainteresuje: http://www.avojdm.com/product_info.php?products_id=200&osCsid=k2140o26aptj7efb5ans9j9ri3
  15. Ku Jon

    Wyjscie Aux

    Ta kostka wg oznaczeń to element instalacji sterowania radiem z kierownicy o nazwie Satellite (steering wheel) switches. W moim przypadku również były te kable co może oznaczać istnienie kompletnej wiązki do podłączenia przycisków sterowania radiem z kierownicy - http://parts.subaru.com/a/Subaru_2008_Outback25L-4ATLimited/_52016_6030114/SWITCH-INSTRUMENTPANEL-STEERING--07MY/B13-830-03.html Piszę "możliwość istnienia" ponieważ żródła podają różne, często sprzeczne informacje na ten temat.
  16. Grafik komputerowy (Illustrator, Photoshop, InDesign) podejmie współpracę w tworzeniu logotypów, banerów, plakatów, folderów, przygotowaniu publikacji do druku. Preferuję prace zleceniowe. Kontakt: PW oraz minijack3357@wp.pl
  17. tu przedstawiam efekt końcowy zabiegu lakierowania: Przepisu całego nie podam, z uwagi na różne wymagania producentów lakierów, a zasady podawane są w krótkich instrukcjach załączonych z lakierem, jednak mogę doradzić by do nanoszenia farby używać używać aplikatora z gąbki zamiast pędzla a wstępne pokrycie miejsca naprawianego dokonywać ruchami kolistymi dla dotarcia do szczelin i pęknięć w skórze. Koniecznym wydaje się również dwókrotne pokrycie skóry dla zwiększenia wytrzymałości warstwy lakieru. Pozdrawiam i życzę owocnej pracy :))
  18. Kolego Arturze. Kilka dni temu wykonałem naprewę takiego wytartego boczka w swoim OBK. Urzyłem do tego farby do skór marki "KAPS" dostępnej w sklepach z chemią domową, często u szewców, a swoją kupiłem w małym sklepiku z kosmetykami i różnymi innymi produktami potrzebnymi w domu. Najczęściej farbę tę używa się do naprawy zadrapań obuwia. Oczywiście nie dostaniesz idealnego koloru farby a trzeba kupić dwa kolory: ton ciemniejszy i ton jaśniejszy. Sugeruję mieszać po kilka kropli każdej z nich w zakrętce od butelki i efekt sprawdzać nanosząc kroplę wykałaczką. Zmywa się ją spirytusem więc strachu nie ma. Farba tworzy błyszczącą powłokę więc po zabiegu resztę fotela trzeba napastować woskiem by wyrównać odbicie światła. Cały proces zajął kwadrans a efekt końcowy mnie zadowolił. Na większe uszkodzenia ten sam producent ma pasty które twardnieją wypełniając głębsze ubytki. Polecam. ps. Za dnia postaram się zrobić foto i zamieszczę pod opisem.
  19. Zapytaj u https://forum.subaru.pl/index.php?/profile/766-carfit/ z Nowego Sącza. To osoba której nick często pojawia się podczas dyskusji forumowych.
  20. Wiem, że zachowam się jak całkowity arogant, ale co może powodować podobne szarpanie jednak na rozgrzanym silniku SBD? Nadmienię, że niedługo jeżdżę nim i dwa miesiące temu takiej turbodziury nie odczuwałem. Szarpniecie odbywa się przy ok 2500- 3000 obrotów. Nadmienię, że komp nie wykazuje żadnych errorów.
  21. Dziękuje i rady wezmę sobie do serca... To auto az prosi się o operowanie pedałem gazu z wykorzystywaniem drzemiącego w silniku jadu... Niby tylko 150 KM ale moment obrotowy to juz kosmos.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...