Jump to content

Slawskip

Użytkownik
 • Content Count

  969
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Slawskip

 1. Ten wydech to mi na polmostrów wygląda.
 2. Zaciski dwutłok 294 mm był w dieslu (Legacy, Outback, Forester). Koszt tych zacisków jest niski więc możesz spróbować (na allegro można tanio kupić). Tylko dobrze było by je od razu zregenerować. Można też kupić dwutłok z Legacy spec B tam są tarcze 316mm, ale ciężej znaleźć i zazwyczaj są droższe.
 3. ja w moim już byłym Legacy zrobiłem około 70 tyś km na LPG. Instalacja spokojnie zwróciła mi się po około 13 tyś km. Odejmując koszty dodatkowe związane z LPG (regulacja zaworów, serwis instalacji, zwiększony koszt przeglądów okresowych) wychodzi mi że zaoszczędziłem ponad 12 tyś zł. Auto jeździ równie dobrze na LPG co na noPB, więc po co przepłacać. To wszystko w 2.0 DOHC 165 KM, a przecież w 2.0 SOHC jest jeszcze taniej, bo ma tańszą regulację zaworów i trochę tańszą instalację gazową.
 4. Slawskip

  LPG w Subaru

  Dobry zestaw, więc jak jeździ ok, to nic tylko się cieszyć z jazdy na LPG.
 5. WRC: 1. Tanak 2. Neuville 3. Breen 4. Ogier 5. Mikkelsen 6. Latvala 7. Lappi 8. Suninen 9. Greensmith 10. Rovanpera WRC2: 1. Rovanpera 2. Pietarinen 3. Lindholm
 6. ponieważ teraz znalazłem trochę czasu, to napiszę to tutaj, po około trzech i pół roku użytkowania i niecałych 55 tyś. km przebiegu wydech środkowy z Polmostrowa pękł na trójniku, po pospawaniu i przejechaniu kilkuset kilometrów pękł z drugiej strony. Środkowy został wymieniony na używany ale OEM w dobrym stanie. Za to końcowe tłumiki pomimo tego że z zewnątrz wyglądają ok i nie mają żadnych dziur, ani nie są mocno skorodowane, to w środku są już wypalone i przez to dużo głośniejsze niż na początku, chociaż ten dźwięk może się podobać. Gdybym miał teraz zmieniać wydech, to pewnie wybrał bym coś innego niż Polmostrów.
 7. nie zawsze jest plug&play, ale zawsze warto spróbować bo jest na to szansa.
 8. Za tą kasę to powinien być idealny.
 9. Ostatnio mam za mało czasu na wszystko. Szkoda że doba ma tylko 24h... Postaram się poprawić i następnym razem obstawię :-)
 10. dodatkowo art. 4 ust. 6 pkt a ustawy o drogach publicznych z 21.03.1985 Dz. U. nr 71 poz. 838, definiuje autostradę jako drogę, która powinna być wyposażona przynajmniej w dwie rozdzielone, jezdnie jednokierunkowe. Także na autostradzie można zawsze wyprzedzać z prawej strony
 11. Slawskip

  Hamulce

  Zaciski z diesla podchodzą bez problemu i mają tarcze 294mm. Są jeszcze zaciski od spec B i one są pod tarcze 316mm. W sumie to zaciski są takie same, różnią się tylko jarzmem. Można również wsadzić czterotłoczek, lub złote brembo, ale tutaj już nie wszystkie felgi podejdą.
 12. Jak dla mnie to wygląda jak wypolerowany Polmostrów.
 13. Zaprowadziłem do serwisu w celu ogarnięcia problemu z systemem powietrza wtórnego.
 14. Slawskip

  Kubica w F1

  Poprawki podobno dostał tylko Russell.
 15. Każdy diesel miał tarcze 294 mm (Legacy IV, Outback III, Forester III na pewno).
 16. Szukać kierownicy z Legacy/Outback że sterowaniem.
 17. Poducha pasuje, wtyczki też, ale sterowanie radiem jest inne i nie będzie działać - sprawdziłem u mnie w Legacy taką kierownicę (a właściwie sterowanie z kierownicy, bo sama kierownica jest taka sama). Przy czym sterowanie takie jak było oryginalnie w Legacy już działało.
 18. Drogo, tyle to w DOHC się płaci. W SOHC więcej niż połowa z tego to drogo.
 19. Zapowiada się ciekawie :-)
 20. tak, na zimnym było ok. Tarcze miały około 80 tyś przebiegu i przeżyły trzy pary klocków.
 21. u mnie taki efekt dawały zużyte tarcze hamulcowe. po wymianie na nowe jest ok.
 22. Kajto super, jak na razie 5 miejsce, dobra równa jazda bez przygód. W WRC sporą niespodzianką dla mnie jest forma Evansa (jak na razie pierwszy), za to jak na razie rozczarowuje mnie Ogier - myślałem że lepiej mu pójdzie na tym rajdzie, ale jak widać, chyba nie bardzo może dogadać się tutaj z samochodem.
 23. Korsyka WRC 1. Ogier 2. Tanak 3. Neuville 4. Loeb 5. Meeke 6. Sordo 7. Evans 8. Latvala 9. Lappi 10. Rovanpera WRC2 1. Rovanpera 2. Veiby 3. Kajetanowicz
 24. jak przyspieszasz to słychać dźwięk w środku dość wyraźnie, mi to nie przeszkadza, ale nie ma tu różnicy w porównaniu do serii. jak chcesz mniej słyszeć wydech, to lepszym wyborem byłoby chyba wyciszenie podłogi, nadkoli, drzwi i tylnej klapy, bo wydech seryjny do Legacy IV jest chyba najcichszym wydechem do tego auta.
×
×
 • Create New...