Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, chojny napisał:

 

Tak. STi w mieście jest męczące. 

Bywało, że odwoziłem córki do szkoły (strasznie chciały) i szybko wracałem do domu zamienić na "normalne" auto :)

 

Z drugiej strony 10-15 lat temu uważałem, że Sti do miasta jest wręcz idealne :rolleyes:

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłop chciał żonie udowodnić, że ma rację. Admin usuń tamte wpisy i spróbujmy jeszcze raz.

Sti nie ma automatu ale manualna skrzynia w mieście to nie jest duży problem. Bagażnik jest spory, siedzenia się składają, isofixy do fotelików są. Do tego masz spoiler na którym możesz w razie potrzeby na wakacjach np. suszyć pranie. No i na koniec najważniejsza część czyli bezpieczeństwo - szybkie wyprzedzanie jest bardziej bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest spoko. O ile nie stoi się po 30 minut w korkach, z reguły każdy korek z manualem jest męczący. Małe korki to luz. Wiadomo, że jakis automat, elektryk czy hybryda lepsza. Ale to wtedy temat rzeka. 

 

Sporo zależy też od podejścia. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MDsuperstar napisał:

Ej, a co jest takiego męczącego w STI w mieście?

Wiadomo, że WRX S4 byłby wygodniejszy bo ma automat, ale poza koniecznością zmiany biegów co Wam przeszkadza?

 

 

Moja wersja nie miala kamery wiec tylko czujniki byly ktore czesto klamaly co do odleglosci.

Kolor czarny plus siedzenia z alcantara i  zyjaca wlasnym zyciem klima sprawialy ze czesto wysiadalo sie spoconym jak z sauny.

Raz zdarzylo mi sie zjezdzac z kraweznika tylem , zderzak uderzyl o podloze i wyskoczyl z mocowania w okolicach prawej lampy:)

Twardosc zawieszenia czy operowanie sprzeglem zupelnie mi nie przeszkadzalo.

Zdarzaly sie uwagi od pasazerow na prawym ze mieli  odruch wymiotny bo za bardzo trzepalo:)

 

Edytowane przez Lisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Nosek kreseczka napisał:

Chłop chciał żonie udowodnić, że ma rację. Admin usuń tamte wpisy i spróbujmy jeszcze raz.

Szczerze powiedziawszy to raczej sobie niż żonie :D Żona mówi, że mam ściągać parapet i mogę kupić.

 

6 minut temu, Lisek napisał:

Raz zdarzylo mi sie zjezdzac z kraweznika tylem , zderzak uderzyl o podloze i wyskoczyl z mocowania w okolicach prawej lampy:)

 

6 minut temu, Lisek napisał:

Zdarzaly sie uwagi od pasazerow na prawym ze mieli  odruch wymiotny bo za bardzo trzepalo:)

No właśnie trochę takich rzeczy się boję.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Szczerze powiedziawszy to raczej sobie niż żonie :D Żona mówi, że mam ściągać parapet i mogę kupić.

 

 

No właśnie trochę takich rzeczy się boję.

Uwielbiam moje STI do zabawy na torze. Myślałem o BRZ, padło na STI i nie żałuję.Wspaniała maszyna.

Nie wyobrażam sobie jednak tego samochodu jako jedynego w domu / rodzinie czy auta na daily. W mieście męcząca zmiana biegów (automat..., leniwy jestem), w trasie głośno (mimo że poprzedni właściciel wyciszył dodatkowo auto, co do moich potrzeb jest wręcz niewskazane - masa), słabe multimedia, zestaw głośnomówiący etc. Może gdybym miał piętnaście lat mniej i brak doświadczeń z autami, które na daily nadają się znacznie bardziej, byłoby inaczej. Może kolejna generacja jest lepsza, ja piszę z perspektywy GH 2012. 

Tylko proszę mnie nie linczować - tak jak napisałem na wstępie - uwielbiam to auto, wykorzystując dokładnie do tego, do czego powstało. :)

Gdybym miał dodatkową kasę na fajny daily dupowóz to A45S AMG. ;)  Albo "zwykłe" A35 lub GLA35.

 

Edytowane przez Tsunetomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Szczerze powiedziawszy to raczej sobie niż żonie :D Żona mówi, że mam ściągać parapet i mogę kupić.

 

 

No właśnie trochę takich rzeczy się boję.

 

Kup WRXa (nie STI) 2015+. Znacznie lepsze daily. A do zakorkowanego miasta i tak najlepsza będzie hybryda, albo moto/skuter/rower jak nie chcesz tracić czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, subbiefan napisał:

 

Kup WRXa (nie STI) 2015+. Znacznie lepsze daily. A do zakorkowanego miasta i tak najlepsza będzie hybryda, albo moto/skuter/rower jak nie chcesz tracić czasu.

Tyle, że ja nie jeżdżę codziennie do centrum. Nie wiem czy jeżdżę raz w miesiącu. Drugie auto mam Forestera SK i to raczej będzie auto w dalszą trasę / wakacje. Po prostu po przygodach z 308 GTI (235/35/19) boję się, że że znowu wpakuję się w niekomfortowe auto. Żona jeździła 308 po mieście i była zachwycona tym autem. Mnie przeszkadzał twardy zawias i brak napędu 4x4 - tam naprawdę trzeba było uważać z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, subbiefan napisał:

Twardy zawias... no jest twardy w STI. W WRX mniej. Przejedź się jednym i drugim. Albo chociaż zagadaj żeby Cię ktoś przewiózł. We Wrocławiu służę przewiezieniem WRX :)

Dzięki, ale coś czuje, że później będę marudził... łeee czemu nie wziąłem STI :D Poza tym jakoś nie mam zaufania do samochodów z USA. Niemniej bardzo dziękuję za propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Dzięki, ale coś czuje, że później będę marudził... łeee czemu nie wziąłem STI :D Poza tym jakoś nie mam zaufania do samochodów z USA. Niemniej bardzo dziękuję za propozycję :)

 

Bierz, raz się żyje. 

 

Auto jest genialne. 

 

 

 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Drugie auto mam Forestera SK i to raczej będzie auto w dalszą trasę / wakacje.

Bardzo lubię jeździć w dalsze trasy i powiem jeszcze, że namiot Quenchua 3XL 2 sec. 4 śpiwory i trochę bagażu też się mieści (w Lanosie), a sedan chyba ma większy bagażnik. Także nie skreślałbym MY15 z wakacyjnych wojaży;)

 

Wiadomo, Forek jest najbardziej uniwersalny.

 

Jak jest możliwość, to bierz i nie zastanawiaj się:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chojny napisał:

 

Bierz, raz się żyje. 

 

Auto jest genialne. 

 

 

 

 

2 minuty temu, Daniel Janus napisał:

ak jest możliwość, to bierz i nie zastanawiaj się

No! Nie mogliście tak od razu? A teraz pytanie na serio: czy rzeczywiście jest taka duża różnica między rocznikami 2017 i 2018? Jest do wzięcia rocznik 2017 z pierwszą rejestracją tuż po sylwestrze. Ale w dziale "sprzedam" przeczytałem, że jest duża różnica pomiędzy tymi wersjami. Czy tak jest rzeczywiście? Żaden ze mnie super drajver nie jest. Na pewno będę kilka razy na SJS, ale to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

 

No! Nie mogliście tak od razu? A teraz pytanie na serio: czy rzeczywiście jest taka duża różnica między rocznikami 2017 i 2018? Jest do wzięcia rocznik 2017 z pierwszą rejestracją tuż po sylwestrze. Ale w dziale "sprzedam" przeczytałem, że jest duża różnica pomiędzy tymi wersjami. Czy tak jest rzeczywiście? Żaden ze mnie super drajver nie jest. Na pewno będę kilka razy na SJS, ale to tyle.

Od MY18 są już nowe hamulce nawiercane brembo (koszt wymiany w ASO klocki i tarcze 10k PLN) i poprawione zawieszenie. Do tego nowe zaślepki w zderzaku przednim a także skrętne bi-ledy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice STI MY18 vs do 2017: Duży hamulce przód Zielony:) Zacisk 6 tłoczek monoblock, tarcza 340mm nawiercana, tył tarcza 325mm, duży wyświetlacz nad konsolą centralną wysokiej rozdzielczości (cały połączony), inne nastawy zawieszenia (bardziej miękkie, dostosowane do 19 calowych kół), 19 calowe seryjne koła, inne oprogramowanie DCCD, inny komputer silnika (inne np. możliwości pop and bangs (bardziej naturalne)), brak centralnego VISCO 4kg, tylko płynniejszy i wydaje mi się, że bardziej wydajny centralny dyfer, inny zderzak przód, skrętne lampy przód Full LED (bardzo dobre), obszycie skórą z przeszyciem boczków konsoli środkowej, brak halogenów przód, bo są moim zdaniem niepotrzebny przy tak mocnych światłach. inny grill, innne zegary (białe podświetlenie z czerwonymi wskazówkami), piano black na kierownicy i tunelu środkowym, poprawione wygłuszenie kabiny, szyb, drzwi i nadkoli. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale coś czuje, że później będę marudził... łeee czemu nie wziąłem STI Poza tym jakoś nie mam zaufania do samochodów z USA. Niemniej bardzo dziękuję za propozycję
@subbiefan nie ma rozbitka z USA, tylko kupił ode mnie WRXa z Kuwejtu. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czarne_Koronkowe

 

Wziąłem jednego z 10 ostatnich dostępnych na rynku w PL.

Jesteśmy już razem 2 lata i jest to moje drugie auto. Podstawowe w rodzinie to Forek SJ.

 

Przed STI jeździłem tylko oplem vectrą C i skodą octavią 2. generacji.

 

Pół roku "nakręcałem" się na STI, zero jazd próbnych, tylko czysta i sucha teoria. Forum + Youtube.

No i dzisiaj mogę jedynie podziękować kolegom i koleżankom z forum, że mnie namówili no i dla @raju - nie skreślał mnie nawet jak miewałem swoje wątpliwości podczas oczekiwania.

 

Dzisiaj mam nadzieję, że STI zostanie u mnie na zawsze :D - super sprawa, chociaż nie mam za dużo porównania do innych aut, wiem że to była dobra decyzja (chociaż portfel twierdzi co innego ;) )

 

Kupuj, będziesz zadowolony!

  • Super! 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...