Jump to content
Than_Junior

Subaru WRX STI MY15

Recommended Posts

Cześć,
pozbyłem się auta, rozglądam się za kolejnym i trochę mnie ciągnie do powrotu do Subaru. Wątpliwością jest oczywiście kwestia awaryjności silnika w 'nowym' STI. W związku z tym mam krótkie pytanie z prośbą o konkretne info:

1. Jaki jest orientacyjny (+/, przedział) koszt naprawy UPG w nie-ASO?
2. Jaki jest orientacyjny (+/, przedział) koszt remontu silnika (np. pękniety tłok, panewka) w nie-ASO?

Zdaje sobie sprawę, że jest to mocno zależne od zakresu prac oraz konkretnego warsztatu, ale zakładam, że +/- da się to określić :) Chcę wiedzieć jakiego rzędu ekspozycja na ryzyko to jest. Dzięki!

W dniu 26.02.2020 o 21:58, Qóba napisał:

Jaki jest orientacyjny (+/, przedział) koszt naprawy UPG w nie-ASO?

ze 3-4?

W dniu 26.02.2020 o 21:58, Qóba napisał:

2. Jaki jest orientacyjny (+/, przedział) koszt remontu silnika (np. pękniety tłok, panewka) w nie-ASO?

10-20?

• Like 1
  • Thanks 1

Posted (edited)

Ładna pogoda wczoraj była to założyłem w końcu dodatkowe ledy. 

Ps: samochód już umyty :-) 

IMG_20200319_120318.jpg

IMG_20200319_120405.jpg

IMG_20200319_120339.jpg

Edited by DanPlut
  • Like 1
  • Upvote 1

Naprawdę nie rozumiem ludzi, którzy psują samochód ledami z "marketów budowlanych". 

• Confused 1
  • Upvote 1

Słabo. Nie lepiej wsadzić żarówki led ?

Bez nazwy 1.jpg

• Upvote 1

Osobiście twierdzę że to kwestia gustu, osobiście jestem zwolennikiem serii ale każdy ma co chce i co mu się podoba - kwestia gustu o tym się nie dyskutuje

• Thanks 1

Posted (edited)

@chojnygdzie takie kupie w markecie budowlanym. A i uwierz mi on się od tego nie popsuje.

https://www.subispeed.com/2015-subaru-sti/lighting/gcs-jdm-wrx-s4-style-drl-fog-light-bezels-2015-wrx-2015-sti#.XnNq1HLdguU

@kukson przecież w ringach mam ledy.

A założyłem bo taki miałem kaprys.

Sorry, że się pochwaliłem ale zawsze się trafią jakieś marudy.

Edited by DanPlut
  • Like 1

Nikt tutaj nie marudzi. Jeżeli coś wstawiasz na forum to musisz się liczyć z różnymi opiniami niekoniecznie przychylnymi Tobie.

• Upvote 1

35 minut temu, DanPlut napisał:

@chojnygdzie takie kupie w markecie budowlanym. A i uwierz mi on się od tego nie popsuje.

Kupisz takie w markecie budowlanym na dziale części samochodowe. 

Twoje auto, Twój gust, Twoja decyzja. 

Nie przesadzajmy z tym marketem. 

Faktycznie jest to kwestia gustu, ale to normalny towar z Subispeed :)

Mody mają to do siebie że najbardziej powinny cieszyć właściciela. Dopóki samochód i małe mody cieszą, to znaczy że kupiłeś właściwy samochód. 

osobiscie uwielbiam to uczucie dlatego gratuluje moda i nie trać zapału nigdy :)

• Like 2

2 godziny temu, Kukson napisał:

Nikt tutaj nie marudzi. Jeżeli coś wstawiasz na forum to musisz się liczyć z różnymi opiniami niekoniecznie przychylnymi Tobie.

Zgadzam się z Tobą i to jest stara prawda z którą nie ma dyskusji, ale zapytałeś czy nie lepiej wsadzić tam ledy w przeciwgielne, a przecież wyraźnie widać było na zdjęciu, że kolega DanPlut ma ledowe i do tego z ringami :)

• Like 1

7 minut temu, mRoZiOo napisał:

Zgadzam się z Tobą i to jest stara prawda z którą nie ma dyskusji, ale zapytałeś czy nie lepiej wsadzić tam ledy w przeciwgielne, a przecież wyraźnie widać było na zdjęciu, że kolega DanPlut ma ledowe i do tego z ringami :)

Wyświetliły mi się tylko dwie foty na telefonie akurat bez tej pierwszej którą teraz na kompie widzę.

16 godzin temu, Kukson napisał:

Wyświetliły mi się tylko dwie foty na telefonie akurat bez tej pierwszej którą teraz na kompie widzę.

Jak już trzeba też bym wolał tylko LEDy w przeciwmgielne zasadzić i zostawić oryginalny rozkład lamp.

W tej chwili jest "trapezowy" reflektor główny, niżej kwadratowy kierunek, dalej jakaś świecąca kreska i jeszcze niżej okrągłe przeciwmgielne. Brakuje tylko trójkąta ale ten jest na szczęście zakazany.  

Dla mnie zrobił się bałagan. 

• Upvote 2

cześć koledzy, mam pytanie: czy klapa tylna bez spoilera vs ze spoilerem różni się od siebie czymkolwiek poza otworami? mam wersję bez spoilera a mam okazję kupić go w kolorze i zastanawiam się czy będzie pasował jak go zamontuję - to znaczy czy klapa ze spoilerem nie ma jakiś wzmocnień itp. ? ASO twierdzi że jest inna - ale wg mnie ta inność może polegać tylko na otworach. Ma może ktoś wiedzę na ten temat ?

Stefan jest dział techniczny tam uderz, wątek był poruszany a najlepiej zacznij od przywitania w odpowiednim dziale. Tutaj tylko specjaliści z działu Ledy i dział budowlany:D

@Stefan Balon na pewno są inne sprężyny, mocniejsze do tej ze spojlerem. . Co do wzmocnień- nie mam pewności.

Posted (edited)

Dzień dobry wszystkim

Czy na felgi 18" z et45 szerokość 8" w STI MY16 można założyć szersze opony niż 245mm 

Myślę o 255/45/18 obecnie mam 245/45/18

20190617_204627.jpg

Edited by mag1
  • Upvote 1

Wszedzie podaja, ze dla opon nisko-profilowych 245 to maks. szerokosc w przypadku 8" felgi

W Tribece mialem opony 255 na 8" felgach, ale tam profil byl 55 (to fabryczny setup)

P.S. mag1, b.ladne felgi, ale przy 8" szerokosci ET mogloby byc ciut agresywniejsze... masz wiecej fot? :)

12 minut temu, eddie_gt4 napisał:

Wszedzie podaja, ze dla opon nisko-profilowych 245 to maks. szerokosc w przypadku 8" felgi

W Tribece mialem opony 255 na 8" felgach, ale tam profil byl 55 (to fabryczny setup)

P.S. mag1, b.ladne felgi, ale przy 8" szerokosci ET mogloby byc ciut agresywniejsze... masz wiecej fot? :)

Fotki mam

Jakie chcesz to ewentualnie mogę zrobić

Myślałem o dystansach 

Do felg oemowych  z oponami zimowymi dokładam dystanse +20 i wygląda super przy letnich felgach szukałem dystansów ale +15 lub +10 montowane są ze zmianą szpilek w piaście (tego chcę uniknąć)dlatego myślę o szerszych oponach.

20190617_204727.jpg

20190617_204547.jpg

• Upvote 2

21 minut temu, mag1 napisał:

Fotki mam

Jakie chcesz to ewentualnie mogę zrobić

Myślałem o dystansach 

Do felg oemowych  z oponami zimowymi dokładam dystanse +20 i wygląda super przy letnich felgach szukałem dystansów ale +15 lub +10 montowane są ze zmianą szpilek w piaście (tego chcę uniknąć)dlatego myślę o szerszych oponach.

20190617_204727.jpg

20190617_204547.jpg

Jezu, ściągaj te gumiaki z drzwi... ;v

• Downvote 1

Witam

Jakie klocki i tarcze do użytkowania na codzień

Najważniejsze żeby nie piszczały i za bardzo brudziły felg ? Znalazłem zestaw Powerstop ale nie do dostania na razie

Pozdrawiam wszystkich

Posted (edited)
28 minut temu, polak900 napisał:

Witam

Najważniejsze żeby nie piszczały i za bardzo brudziły felg ? Znalazłem zestaw Powerstop ale nie do dostania na razie

Pozdrawiam wszystkich

Zależy ile chcesz wydać i na ile mają starczyć bo rozpiętość cenowa np. jest ogromna. Jedynie mogę zasugerować: Tarcze, obydwa typy z Brembo (nacinane lub gładkie), klocki temat rzeka ale z opinii innych (ja nie używałem DS) ferodo DS2500 i Mintexy 1155 podobna półka z trochę większym wskazaniem na mintexy. Dobra tarcze dobrali mi ostatnio w pizza brakes. 

Edited by Tommi1

Dzięki za odpowiedź , skąd te Mintexy wziąść, w Polsce do dostania

Tarcze tak do 1000 złoty za jedna , bardziej mi na nich zależy w tej chwili

Co bys powiedział o klockach Powerstop z23 karbonowo- ceramiczne

Posted (edited)
4 godziny temu, mag1 napisał:

Myślałem o dystansach 

Ja mam dystanse 20mm i na oemowych felgach jest git, bo mają wgłębienia na wystające śruby. A np. Ozety ultraleggera nie mają... I kupuje krótsze szpilki do letniego setupu.

Ja wyszedłem z tego założenia, że lepiej zmienić szpilki niż dystanse. I tak już będą siedzieć przy zima/lato setupie. 

Edited by allu

Posted (edited)
1 godzinę temu, polak900 napisał:

Witam

Pozdrawiam wszystkich

Ja bym na stockowych jeździł. Chyba, że zależy Ci na lepszym hamowaniu to niestety zmiana. Ale na co to nie wiem, bo mam piszczące :d

Edited by allu