Skocz do zawartości

Subaru WRX STI MY15


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

IMO to co było wcześniej, wyglądało dużo lepiej. Takie akcenty z klasą. Teraz wygląda jak auto time attack wannabe, showcar,  albo fura nastolatka ;-) Ale co kto lubi :)  Na pewno zwraca uwagę.

Swoją drogą, zastanawiając się nad tematem dokładek trafiłem na firmę Maxton Design. Po opiniach jakie przeczytałem w sieci, omijam z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, subbiefan napisał:

Po opiniach jakie przeczytałem w sieci, omijam z daleka.

Rzeczywiście w temacie czasu realizacji i obsługi posprzedażowej mają fatalne opinie. Sam kupowałem pakiet w HTAutos i polecam - czas realizacji, sposób pakowania, wykonanie i spasowanie :ok:

Natomiast dokładka spojlera maxtona nadal mnie kusi, no waham się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś patent na obniżenie fabryczego siedzenia WRX/STI MY15 trochę bardziej niż standardowo pozwala wajcha? Bez wywalania wnętrzności fotela. Na NASIOC znalazłem info, że można odkręcić śruby z tyłu i jest trochę luzu żeby dać fotel nieco niżej. Odkręciłem, ale u mnie co najwyżej da się nieco podnieść, niżej już nie da rady. Chyba że nie chodzi o mocowanie szyn do podłogi, ale fotela do szyn, choć nie wydaje mi się.

Pod szynami/fotelem jest jeszcze sporo miejsca. Może wymiana mocowania? Walczył ktoś z tematem?

Nie chcę iść w koszty i wymieniać foteli, bo na standardowych jest całkiem ok. Wyścigowych foteli w aucie do codziennej jazdy to już wogóle nie widzę. Ale siedzi mi się trochę za wysoko, przyzwyczajony jestem do niższej pozycji.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy... Szukam wydechu Invidia r400 do STi 2016 - dzwoniłem do nie-ASO i mówią, że będzie dostępny dopiero w połowie grudnia. Czy ktoś może podpowie gdzie można go jeszcze dostać w jakimś normalniejszym terminie ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bobej napisał:

Panowie pomocy... Szukam wydechu Invidia r400 do STi 2016 - dzwoniłem do nie-ASO i mówią, że będzie dostępny dopiero w połowie grudnia. Czy ktoś może podpowie gdzie można go jeszcze dostać w jakimś normalniejszym terminie ?  

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobej napisał:

Panowie pomocy... Szukam wydechu Invidia r400 do STi 2016 - dzwoniłem do nie-ASO i mówią, że będzie dostępny dopiero w połowie grudnia. Czy ktoś może podpowie gdzie można go jeszcze dostać w jakimś normalniejszym terminie ?  

Z eBaya sobie ogarnij. Mi przyszedł po miesiącu. Ale nie było tego zamieszania. Np. Dokładka mi szła ponad 2 miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2020 o 09:28, subbiefan napisał:

IMO to co było wcześniej, wyglądało dużo lepiej. Takie akcenty z klasą. Teraz wygląda jak auto time attack wannabe, showcar,  albo fura nastolatka ;-) Ale co kto lubi :)  Na pewno zwraca uwagę.

Swoją drogą, zastanawiając się nad tematem dokładek trafiłem na firmę Maxton Design. Po opiniach jakie przeczytałem w sieci, omijam z daleka.

Czemu omijasz z daleka? Jedyny problem może być z czasem realizacji  bo mają strasznie dużo zamówień na cały świat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko - czy STI MY15 to samochód nadający się na daily? Generalnie rzadko jeżdżę przez ścisłe centrum Wrocławia, ale generalnie stoję w korkach. Czy STI mnie zamęczy?

Peugeot 308 był dla mnie zbyt twardy, więc tak czy inaczej raczej pierwsza z rzeczy to przesiadka z 19" na 18".

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Czarne_Koronkowe napisał:

to przesiadka z 19" na 18".

19" serynie występują bodajże od MY18. 

Nie jeździłem 308 GTI ale STi nadaje się na daily pod warunkiem, że zaakceptujesz je takim jakim jest. Jeździłem po Warszawie w korkach i nie narzekałem bo to naprawdę bardzo fajne auto :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Ayu napisał:

19" serynie występują bodajże od MY18. 

Nie jeździłem 308 GTI ale STi nadaje się na daily pod warunkiem, że zaakceptujesz je takim jakim jest. Jeździłem po Warszawie w korkach i nie narzekałem bo to naprawdę bardzo fajne auto :)

Co masz na myśli pisząc „takim jakim jest”? Przez to, ze nie ma go w sprzedaży ciężko o jakaś sensowna jazdę testowa.

z tym MY15 to był skrót myślowy. Mam na oku auto z 2017.

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Co masz na myśli pisząc „takim jakim jest”?

Obecnie użytkuje Outbacka MY19 i STI MY12. Używam STI po mieście po drogach lokalnych do pracy, w sumie używane jak auto na codzień.

 

W porowaniu do Outbacka jest

- twarde,

- głośne,

- słabo wygłuszone, 

- więcej pali,

- częstsze wizyty przy dystrybutorze,

- wsiada się nisko,

- mniej miejsca w środku,

- ciągle masz wrażenie że ktoś Ci siedzi na zderzaku (lotka w lusterku),

- czas podjęcia decyzji czy wyprzedzać jest bardzo krótki, 

- stojąc w korku widzisz jak ludzie kierują wzrok i palce w twoim kierunku,

- zawsze rano przed ruszeniem sprawdzasz poziom oleju,

- nie słuchasz radia w samochodzie tylko silnik i wydech,

- przed każdym powrotem do auta zaparkowanego publicznie zastanawiasz się czy ktoś nie zadrapał lakieru,

- odchodząc od auta nie możesz wzroku oderwać,

- do STI idziesz szybciej niż zwykle,

- przed uruchomieniem silnika musisz się z autem przywitać również pożegnać,

- częściej jesteś na myjni,

- no i oczywiście musisz biegi zmieniać.

 

Jeżeli zaakceptujesz to na codzień to STI jest idealnym samochodem na Daily.

Edytowane przez haczyk
  • Super! 8
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Czarne_Koronkowe napisał:

Czyli plomby nie wypadają, a lewa noga nie dostaje zakwasów od sprzęgła? ;-)

Zdecydowanie nie, aczkolwiek twardość zawieszenia, precyzję zmiany biegów i układu kierowniczego odczujesz od razu. Da się codziennie jeździć do pracy, na zakupy itd.

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Czyli plomby nie wypadają, a lewa noga nie dostaje zakwasów od sprzęgła? ;-)

Nie wiem jak duża różnica jest między MY15 a Lanosem, ale Lanos nadaje się do codziennego użytkowania bez dwóch zdań!

Na pewno nie zamęczy, jazda wg mnie jest czystą przyjemnością:)

Edytowane przez Daniel Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Czyli plomby nie wypadają, a lewa noga nie dostaje zakwasów od sprzęgła? ;-)

Seryjne sprzęgło jest bardzo dobre, aczkolwiek są inne tak twarde, że nogi robisz w sti :D plomby też nie wypadną :)

 

Bardzo dobry samochód na Daily. Ja użytkuje jako Daily. Tak jak napisał @MDsuperstarprecyzja i czucie samochodu jest naprawdę świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dało się tym jeździć jako daily ale :)

Zrobiłem MY 16 50 tys km w 2,5 roku głównie po mieście,czasem jakaś trasa. Większość 2019-ego roku przestałem nim we wrocławskich korkach spalając 18 na 100 a sprzęgło błagało o litość przez ciągłe podjeżdżanie 1-2m w korku.

Samochód w moich rękach i moim stylu jazdy się marnował i był nieco przerostem formy nad treścią w stosunku do tego co potrzebowałem.

Fun z jazdy ok był ale rachunek ekonomiczny też miał znaczenie więc pozbyłem się w grudniu. Żałuje ze względu na właściwości jezdne i osiągi ale rozumowo wiem że była to dobra decyzja.

W dzisiejszych okolicznościach nawet OBK to dużo więcej niż potrzeba do jazdy po mieście.

Może w 2022 jak mówią plotki pojawi się nowe STI lecz wg mnie w EU go nie uraczymy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lisek napisał:

(...) Samochód w moich rękach i moim stylu jazdy się marnował i był nieco przerostem formy nad treścią w stosunku do tego co potrzebowałem (...)

 

z bardzo podobnych przyczyn sprzedalem swego WRX'a MY'15 po przeprowadzeniu sie do Wa-wy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lisek napisał:

Większość 2019-ego roku przestałem nim we wrocławskich korkach spalając 18 na 100 a sprzęgło błagało o litość przez ciągłe podjeżdżanie 1-2m w korku.

 

Parę razy wjechałem STi do centrum Poznania. Słaba przyjemność w godzinach szczytu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...