Skocz do zawartości

E-Boxer


chojny

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, RoadRunner napisał:

Jaka prędkość ? Jeśli zgodnie z ograniczeniami to szału nie ma. Uturbiony wziąłby z 1.5 l więcej. 

Zgadza się ze szału nie ma, podana wartość / 5000 km /  uwzględnia też trasę 2000 km z pełnym obciążeniem i jakiś 200 km po górach. Przy takiej masie własnej i słabo opływowym kształcie to spodziewałem się wyższego spalania. Testuje go teraz w przedziale prędkości 90-100 i wychodzi 5,7 – 5,8 i to chyba wszytko co uda się z tego wycisnąć.

A na EV to mam w sumie 18h, a nie jak wcześniej pisałem 12h, zmiksowałem z ilością paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał W. napisał:

NIe ma nawet niemieckiej konkurencji i nie ma jak zarzucić portalowi stronniczości. Co za pech ...

  • Haha 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ma nawet niemieckiej konkurencji i nie ma jak zarzucić portalowi stronniczości. Co za pech ...

Ja myślę, że testującemu bardzo przypadła do gustu ta gałka zmiany biegów i stąd 1 miejsce.
Pisanie, że w Foresterze z tyłu jest mało miejsca nad głowami, to chyba tester tam nawet nie siedział.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radiolog napisał:


Pisanie, że w Foresterze z tyłu jest mało miejsca nad głowami, to chyba tester tam nawet nie siedział.

Też mnie to zdziwiło ale jest tabelka z pomiarami więc musiał tam chociaż zajrzeć by zmierzyć kabinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radiolog napisał:

Pisanie, że w Foresterze z tyłu jest mało miejsca nad głowami, to chyba tester tam nawet nie siedział.

Za przestronność z tyłu Forester dostał 1pkt. mniej od Hondy i był na drugim miejscu.

dobrze, że są pomiary bardziej użytecznych przyspieszeń

 

9C41D4CD-BD70-4C22-BB7B-1A917ABE4B2B.jpeg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 11:54, Zyzol napisał:

Za przestronność z tyłu Forester dostał 1pkt. mniej od Hondy i był na drugim miejscu.

dobrze, że są pomiary bardziej użytecznych przyspieszeń

 

9C41D4CD-BD70-4C22-BB7B-1A917ABE4B2B.jpeg

Jestem ciekaw czy to są wyniki podane przez producenta czy własne pomiary testujących. Przyspieszenie 0-100 podali katalogowe 11,8 s. chociaż w testach w których autorom chce się je zmierzyć wychodzi ok. 10,2 s. Producent mocno zaniża wyniki, testując auta z obciążeniem 4 pancernych i pies, co przy dość umiarkowanej jednostce napędowej daje dużą różnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2020 o 11:44, e-555 napisał:

Foto licznika, drogi głównie ekspresowe na całym dystansie.

IMG_7532.jpg

 

Zwracam honor, jak się człowiek postara to możnaby i ponad 800km zrobić na jednym baku.

Ja dzisiaj średnie 5.5 , byłoby mniej gdyby nie ostatnie 30km po górach.

imageproxy.php?img=&key=89cebd84b302413a

IMAG1840~3.jpg

Edytowane przez dawidz
  • Dzięki! 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał W. napisał:

Porównanie Subaru Forester i Mazdy CX-5 od "AutoCentrum.pl".

 

Panowie powinni się trochę lepiej przygotował do swojej pracy, w FSK są 4 pozycje regulacji tylnej kanapy.

 

Edytowane przez e-555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dawidz napisał:

Zwracam honor, jak się człowiek postara to możnaby i ponad 800km zrobić na jednym baku.

Ja dzisiaj średnie 5.5 , byłoby mniej gdyby nie ostatnie 30km po górach.

 

Gratulacje!, dobry wynik.

Czy z aku już wszytko ok ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie kilka dni temu, wymienili mi Aku na większy (60tkę), na razie nie było okazji żeby się rozładował.

Niby poprawili instalacje alarmu, zobaczymy co to będzie, na horyzoncie jest wypad w Beskid Niski więc będzie pakowanie/rozpakowywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dawidz napisał:

Byłem w serwisie kilka dni temu, wymienili mi Aku na większy (60tkę), na razie nie było okazji żeby się rozładował.

Niby poprawili instalacje alarmu, zobaczymy co to będzie, na horyzoncie jest wypad w Beskid Niski więc będzie pakowanie/rozpakowywanie.

Nie lepiej zasymulować pakowanie/rozpakowanie pod domem ? Po takich przygodach ja bym nie ryzykował czekania w Beskidzie Niskim na auto zastępcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, dawidz napisał:

Byłem w serwisie kilka dni temu, wymienili mi Aku na większy (60tkę), na razie nie było okazji żeby się rozładował.

Niby poprawili instalacje alarmu, zobaczymy co to będzie, na horyzoncie jest wypad w Beskid Niski więc będzie pakowanie/rozpakowywanie.

 

To dobrze, ale szkoda ze nie ustalili co faktycznie było problemem.

Ja po przeczytaniu Twoich przygód przed wyjazdem postanowiłem naładować aku, i tu tez miałem małe zdziwienie, akumulator ładowałem przez 16 godzin i nie naładował się w 100 %.

Ładowałem prostownikiem BOSCH C3, zazwyczaj nawet skrajnie rozładowany aku prostownik ładował do 12 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, dawidz napisał:

Byłem w serwisie kilka dni temu, wymienili mi Aku na większy (60tkę), na razie nie było okazji żeby się rozładował.

Niby poprawili instalacje alarmu, zobaczymy co to będzie, na horyzoncie jest wypad w Beskid Niski więc będzie pakowanie/rozpakowywanie.

Jak to na 60tke? To jaki tam był wcześniej?

 

U mnie w zwykłym Foresterze SJ wolnossącym 2.0 MY19 jest 62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dawidz napisał:

Czterdziestka

Dziwne to wszystko. :facepalm:

 Ja w Toyocie Yaris mam 45 a systemów i urządzeń elektrycznych do obsłużenia akumulator ma chyba o polowe mniej od mojego Forestera, nie wspominając już o E-Boxer.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał W. napisał:

 Ja w Toyocie Yaris mam 45 a systemów i urządzeń elektrycznych do obsłużenia akumulator ma chyba o polowe mniej od mojego Forestera, nie wspominając już o E-Boxer.

E-Boxer ma dwa akumulatory w komorze silnika (dodatkowy jest właśnie z myślą o tych wszystkich systemach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2020 o 16:26, dawidz napisał:

 

Zwracam honor, jak się człowiek postara to możnaby i ponad 800km zrobić na jednym baku.

Ja dzisiaj średnie 5.5 , byłoby mniej gdyby nie ostatnie 30km po górach.

imageproxy.php?img=&key=89cebd84b302413a

 

jak wy to robicie? jechałem na trasie Wrocław - Świdnica troche DK35 trochę A4 i AOW i najmniej mi wyszło 6,7 litra, przy prędkościach do 110 i naprawdę delikatnym muskaniu gazu. Taki styl jazdy bardziej mnie osobiście irytował niż sprawiał frajdę. normalna jazda, (dla mnie normalna) gdzie często przyspieszam, to nie schodzę poniże 7,8. na pełnym zbiorniku nie dojade do 500km.

 

Przy jeździe 110km/h na AOW psychicznie nie wytrzymuje :/ .

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, emdzy napisał:

jak wy to robicie? jechałem na trasie Wrocław - Świdnica troche DK35 trochę A4 i AOW i najmniej mi wyszło 6,7 litra, przy prędkościach do 110 i naprawdę delikatnym muskaniu gazu. Taki styl jazdy bardziej mnie osobiście irytował niż sprawiał frajdę. normalna jazda, (dla mnie normalna) gdzie często przyspieszam, to nie schodzę poniże 7,8. na pełnym zbiorniku nie dojade do 500km.

 

Przy jeździe 110km/h na AOW psychicznie nie wytrzymuje :/ .

Podzielam Twoje zdanie. Jeśli mi ktos pisze, zd Forek SK pali mu 5,5 na ekspresówce to

znaczy ze on tam jedzie okoli 70-90 km/h. Sorry ale to nie na moje nerwy. Teraz jestem w Bieszczadach. Lwia cześć drogi to autostrada.

Jechalem 120km/h i poza autostrada jakieś 70-80 km/h. Na pokładzie 4 osoby dorosłe i

pelny bagaznik. Spalanie: 9,2. Przy tankowano zrobiłem reset. Teraz po górach mam 9.4.

sorry ale wynik 5,5 czy 6,5 to musi być tryb ultra emeryt. Owszem, mam założone ATki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...