Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, mechanik napisał:

Fajny dźwięk to ma STI. H6 nie jechałem, więc nie wiem

 

H6 3,6 w trybie S# potrafił porządnie zabrzmieć, mimo braku jakichkolwiek modyfikacji :)

Ale bulgot boksera w 4-cyl. wolnossakach ze standardowym wydechem to oczywiście mit, przynajmniej ja go nigdy nie słyszałem, a kilka takich aut przerobiłem  

XV przy spokojnej jeździe jest zupełnie OK, dopiero przy piłowaniu dźwięk robi się trochę nieprzyjemny, ale jak wiemy, to nie jest po prostu auto do takiej jazdy  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

Ale bulgot boksera w 4-cyl. wolnossakach ze standardowym wydechem to oczywiście mit,

W wolnossącym Legacy pierwszej generacji (jak i zapewne wcześniejszych modelach) gdzie standardowy kolektor wydechowy nie był równoodległościowy, dźwięk jak najbardziej był fajny. Nie był to bulgot jak z turbo, ale miał podobny charakter. Ja to określałem brzmieniem starej maszyny do szycia ;)

 

Co ciekawe w XV jak się nagrzeje i silnik pracuje poniżej 1,5k obr/min przy lekkim obciążeniu to też wydaje fajny pomruk.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

Co ciekawe w XV jak się nagrzeje i silnik pracuje poniżej 1,5k obr/min przy lekkim obciążeniu to też wydaje fajny pomruk.

 

Faktycznie - mam jednak wrażenie, że to słychać bardziej z tylu niż z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

W wolnossącym Legacy pierwszej generacji (jak i zapewne wcześniejszych modelach) gdzie standardowy kolektor wydechowy nie był równoodległościowy, dźwięk jak najbardziej był fajny.

 

OK, moja przygoda z subaru nie sięga aż tak daleko wstecz, najstarszy był forester MY 2004 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2019 o 20:56, MaMis napisał:

E tam. W takim razie żadna osobówka nie nadaje się do miasta? Krawężniki są po to aby po nich nie jeździć:) 

Niestety, ale w tym kraju znaczna część miejsc parkingowych wymaga forsowania krawężnika. Natomiast jakieś 98% z nich bezproblemowo ogarnia każda osobówka, więc faktycznie nie ma co robić dramatu z normalnego prześwitu. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 15:57, Karas napisał:

W poprzednim genie czarna nakładka na tylni zderzak ma wielkie wytłoczone  S U B A R U . Przypadkiem nie macie czegos takiego w akcesoriach?

a może inicjatywa samodzielna? :D Literki można bez problemu zamówić (są takie do aut na tył typu "16V", a potem samodzielnie nakleić - trochę rękodzieło i może być problem "linię"  lub symetrię utrzymac ale jak ktoś chce to opcja taka jest! Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a najsmieszniejsze, że inne marki jakos nie wstydzą się swojego charakteru, śmiało drapiezne linie kreślą (np. nowa honda), śmiało montują silniki o duzych mocach. Nawet nowe volvo nabrało zdecydowanego charakteru i napis z tyłu na kufrze ma!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaMis napisał:

Ile waszym zdaniem jest warte 1,5 roczne 2.0 z przebiegiem około 25 tys km? W ogłoszeniach 0 używanych poza kilkoma rozbitkami z USA

tyle ile wazy :biglol:

 

a na poważnie utrata wartości pewnie z  10-15k pln/rok. Szybko się sprzeda. Jeden z użytkowników XV już zamienił XV na FXT i jego bolid wisi w ogłoszeniach. Przypomina mi to sytuacje z XV na tym forum  która miała miejsce pare lat temu. Ludziska pokupowali i szybko zaczęli się pozbywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Karas napisał:

wczoraj w dziale sprzedam jeszcze wisiał, dzis już zniknął.... pytaj  @Michał Krupa 

Z tego co czytałem na forum to niebawem wystawi je forumowicz @raju.

Wygląda to tak jak by XV poszedł w rozliczeniu za XT. ;)

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

Przypomina mi to sytuacje z XV na tym forum  która miała miejsce pare lat temu. Ludziska pokupowali i szybko zaczęli się pozbywać...

 

Karas a takich przypadków to ile było na forum? Ja akurat żadnego nie kojarzę, może były jakieś pojedyncze sytuacje... Ogłoszeń o sprzedaży XV I gen. ogólnie było zawsze jak na lekarstwo. Także nie ma co siać paniki że zaraz będzie fala wyprzedaży XV ;)  

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, GREGG napisał:

No i teraz zacznie się paniczna wyprzedaż, żeby tylko ludzie nie skakali z okien jak przy kryzysie na Wall Street w 29, jak nie będzie popytu :)

Ekhem, ponoc nikt nie skakal :) A przynajmniej nie bylo takich zgloszen :p Ale ja widzialem kilka porzuconych XV na lace za blokiem wiec juz sie chyba zaczelo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, GREGG napisał:

No i teraz zacznie się paniczna wyprzedaż

Pospieszyłem się z zakupem?!

17 minut temu, blejzu napisał:

ja widziałem kilka porzuconych XV na łące za blokiem wiec już się chyba zaczęło...

Daj namiary, może zholuję sobie któregoś, na części albo ot tak, do kolekcji którą przecież już zacząłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Szürkebarát napisał:

Pospieszyłem się z zakupem?!

Daj namiary, może zholuję sobie któregoś, na części albo ot tak, do kolekcji którą przecież już zacząłem.

Albo jak to będzie 2.0 to sobie silnik przełożysz ;)

Albo jeszcze lepiej - weźmiesz to 2,0 a ja przyjmę Twoje 1,6 do jazdy po mieście 

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szürkebarát napisał:

Właściwie, co tu robisz na forum Subaru właścicielu (?) mercedesów? Już nigdzie nie masz słuchaczy?

Nie... zostało mi tyko to forum :( Proszę Cię, nie zabieraj mi jedynej przyjemności w życiu. 

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Szürkebarát napisał:

Ja jestem mały żuczek, który na samym początku omal sam nie został zbanowany przez admina, więc nie ode mnie a z tamtej strony oczekuj odebrania ci przyjemności na którą pracowałeś 888 odpowiedziami.

E tam, jak widzisz forum to skupia różne osobowości i mimo iż czasem zaiskrzy to jest wspaniałe miejsce dla fanów motoryzacji, gdzie każdy może się wypowiedzieć. Panuje tu klimat który już chyba czujesz. Trochę szydery być musi ;) Bez obrazy i szerokości :)

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...