Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

Ja skorzystałem z okazji i w dniu dzisiejszym i przejechałem się „nowym” LR. Niestety krótko. 

Spalanie testówki 2.0 250KM na poziomie interesującym (niestety nie skasowałem licznika) :)

Ciekawa, opcja - jak pamięć nie domaga, to można wyświetlić wymiary auta oraz kąty na (mocno palcującym się) ekranie ;) 

 

73DEB37D-9538-4F4B-9895-ACDAE9F19770.jpeg

F6F8F509-E27E-4F3F-823A-4D4F8D8AEB4A.jpeg

AAAD0722-284B-4926-8C4C-28DB753CFFB5.jpeg

3A150F95-3A1A-43A5-A2C3-2DCBB55A3ABB.jpeg

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zyzol napisał:

Ja skorzystałem z okazji i w dniu dzisiejszym i przejechałem się „nowym” LR. Niestety krótko. 

Spalanie testówki 2.0 250KM na poziomie interesującym (niestety nie skasowałem licznika) :)

Ciekawa, opcja - jak pamięć nie domaga, to można wyświetlić wymiary auta oraz kąty na (mocno palcującym się) ekranie ;) 

 na pewno bardzo ciekawa opcja niestety poza budżetem XV . Jak już pisano XV jest tanie jak na swoje gabaryty i to co oferuje ( awd, es itp itd) i chyba teraz to do mnie dociera ( po odwiedzeniu salonów japońskiej konkurencji)  bezkonkurencyjne w tych $$. Takie też było w 2014 ( 100 kilka k pln ) . Natomiast nie chce po raz kolejny Subaru -  imo życie jest za krótkie żeby śmigać autami jednej marki. Dlatego szukamy auta o gabarytach XV ( wewnętrznych i zewnętrznych) podwyższonego z awd ewentualnie 4x4 o zbliżonym budżecie a nie wąsatej Skody ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Skodziarz napisał:

Ale napisz coś o wrażeniach z samej jazdy LR? :ok:

 

Jazda była krótka, wyłącznie miejska i w sporym ruchu, a dodatkowo szybko zostałem wyrzucony na miejsce pasażera przez żonę :clapping:więc wielu wrażeń nie zebrałem :) Auto jest duże, szczególnie na szerokość, więc trzeba się przyzwyczaić. Na pewno komfort akustyczny na innym poziomie. Po włączeniu, silnika nie słychać, w czasie jazdy daje o sobie znać przy wyższych obrotach, ale w porównaniu z „operą” CVT są to dźwięki wstrząsająco przyjemne ;) Zawieszenie bardziej miękkie, masa większa, więc czuć, że trochę buja, a przy hamowaniu ma tendencję do lekkiego nurkowania. Układ kierowniczy zupełnie odizolowany, bardziej komfortowy.

 

48 minut temu, Karas napisał:

 na pewno bardzo ciekawa opcja niestety poza budżetem XV . 

Na pewno. Tanio już jednak było, a straszą kolejnymi podwyżkami. Obawiam się, że ceny aut będą bardzo „wesołe”, a jedyną sensowną opcją zakupu staną się czasowe promocje, wyprzedaże leżaków lub talenty negocjacyjne ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karas napisał:

 na pewno bardzo ciekawa opcja niestety poza budżetem XV . Jak już pisano XV jest tanie jak na swoje gabaryty i to co oferuje ( awd, es itp itd) i chyba teraz to do mnie dociera ( po odwiedzeniu salonów japońskiej konkurencji)  bezkonkurencyjne w tych $$. Takie też było w 2014 ( 100 kilka k pln ) . Natomiast nie chce po raz kolejny Subaru -  imo życie jest za krótkie żeby śmigać autami jednej marki. Dlatego szukamy auta o gabarytach XV ( wewnętrznych i zewnętrznych) podwyższonego z awd ewentualnie 4x4 o zbliżonym budżecie a nie wąsatej Skody ;)

Rozumiem Twoją sytuację bo ja pod koniec zeszłego roku stałem przed tym samym dylematem, na co wymienić Outbacka i mimo, że byłem otwarty na inne marki to wymóg auta nie małego z napędem na cztery i podwyższonego bardzo zawężał obszar poszukiwań, zwłaszcza w budżecie powiedzmy 130 tyś. Nawet koreańskie marki nie są już tak tanie jak kiedyś. Oglądałem Hyundaia Tuscona bo liczyłem na dobrą cenę a okazał się droższy od Forestera z wyprzedaży, mimo że też był na przecenie rocznika. Jest sporo tańszych modeli na rynku ale jeśli dodajemy opcje, które Subaru ma w standardzie to robi się drogo i nie ma za bardzo wyboru chyba, że podwyższymy budżet lub rezygnujemy z napędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Karas napisał:

podwyższonego z awd ewentualnie 4x4 o zbliżonym budżecie a nie wąsatej Skody

 

Jakiś czas temu pisałeś, że kolejne auto niekoniecznie musi mieć napęd na 4 koła, że ośka wspomagana dzisiejszą elektroniką ci wystarczy - co cię skłoniło do zmiany tego wymagania?

 

Co do Škody - te samochody faktycznie są brzydkie :biglol: Mi na przykład w czasie, gdy kupowałem swoje, podobało się tylko Yeti. Gdybym musiał jeździć Octavią, to chyba ani razu na parkingu bym się do tyłu nie obrócił :) Po skończeniu produkcji Yeti też nie mieli żadnego dobrze wyglądającego auta (IMHO!) aż do teraz, gdy pojawił się Kamiq - on mi się naprawdę podoba :blush: - ale to już taka poboczna dyskusja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2019 o 20:20, Rok z Bagien napisał:

 

Nie idź tą drogą....;)

XV byłem tylko na jeździe próbnej, Eclipse miałem na cały dzień.

To Mitsubishi jest dramatyczne. Kiepskie prowadzenie, podsterowne, wspomaganie bez czucia, silnik + manual = brak możliwości płynnego ruszenia (albo zdławisz silnik albo strzelisz kangura - poczytaj na różnych forach ten problem mają wszyscy).

Zero widoczności do tyłu.

 

Wymiary obu aut podobne, silnik z turbo daje radę (jak już ruszysz....:facepalm:)

 

Poczekaj na debiut w Polsce Ssangyonga New Korando. Na YT możesz znaleźć już azjatyckie testy i prezentacje. Wygląda dobrze, a progres jaki zrobił producent jest więcej niż spektakularny (patrz na nowego Rextona).

 

Sorki, ale Twoja opinia dotyczy Eclipsa z napędem na ośkę i manualem i jest bezsensowna w stosunku do XV cvt, awd.

Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 cvt, awd jest innym samochodem od tego co opisałeś, jedynie wspomaganie i widoczność jest zbieżna z manualem. Imho marka dobra, parametry dobre, cena trochę większa od XV, wygląd.... ten tył... nie wiem co autor miał na myśli;)

 

Sporo może namieszać ASX 2020 cvt, awd... oczywiście zależy jakie będą ceny.

Edytowane przez TomekNN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Karas napisał:

 Dlatego szukamy auta o gabarytach XV ( wewnętrznych i zewnętrznych) podwyższonego z awd ewentualnie 4x4 o zbliżonym budżecie a nie wąsatej Skody ;)

 

 Kia Sportage 1.6 177 KM at, awd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, TomekNN napisał:

 

Sorki, ale Twoja opinia dotyczy Eclipsa z napędem na ośkę i manualem i jest bezsensowna w stosunku do XV cvt, awd.

Mitsubishi Eclipse Cross 1.5 cvt, awd jest innym samochodem od tego co opisałeś, jedynie wspomaganie i widoczność jest zbieżna z manualem. Imho marka dobra, parametry dobre, cena trochę większa od XV, wygląd.... ten tył... nie wiem co autor miał na myśli;)

 

Sporo może namieszać ASX 2020 cvt, awd... oczywiście zależy jakie będą ceny.

 

Kolega Karas nie precyzował jaka wersja Mitsu go dokładnie interesuje.

Jakoś nikt mu nie odpowiedział.

Uważam, że nawet taka jak moja opinia daje jako takie rozeznanie.

 

Ale skoro uważasz, że jest ona bezsensowna....no cóż, masz prawo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rok z Bagien napisał:

 

Kolega Karas nie precyzował jaka wersja Mitsu go dokładnie interesuje.

Jakoś nikt mu nie odpowiedział.

Uważam, że nawet taka jak moja opinia daje jako takie rozeznanie.

 

Ale skoro uważasz, że jest ona bezsensowna....no cóż, masz prawo.

 

 

 

Bez urazy proszę. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2019 o 01:28, Zyzol napisał:

Ja skorzystałem z okazji i w dniu dzisiejszym i przejechałem się „nowym” LR. Niestety krótko. 

Spalanie testówki 2.0 250KM na poziomie interesującym (niestety nie skasowałem licznika) :)

Ciekawa, opcja - jak pamięć nie domaga, to można wyświetlić wymiary auta oraz kąty na (mocno palcującym się) ekranie ;) 

 

73DEB37D-9538-4F4B-9895-ACDAE9F19770.jpeg

F6F8F509-E27E-4F3F-823A-4D4F8D8AEB4A.jpeg

AAAD0722-284B-4926-8C4C-28DB753CFFB5.jpeg

3A150F95-3A1A-43A5-A2C3-2DCBB55A3ABB.jpeg

 

Spróbuj teraz Lexusa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Skodziarz napisał:

Jakiś czas temu pisałeś, że kolejne auto niekoniecznie musi mieć napęd na 4 koła, że ośka wspomagana dzisiejszą elektroniką ci wystarczy - co cię skłoniło do zmiany tego wymagania?

żona:biglol:

mamy taki mały domek w górach gdzie zimy zazwyczaj wygladaj o tak. Pewnie ośką też by sobie poradziła ale z 4x4 dużo łatwiej i nie trzeba machać łopatą ;)

 

DSC_0760.JPG

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TomekNN napisał:

Sporo może namieszać ASX 2020 cvt, awd... oczywiście zależy jakie będą ceny.

 

Eclipse ma kabinę ciut mniejszą niż XV, ale porównywalną, ASX jest mniejszy, bardziej "miejski" więc pod tym kątem jako konkurencja do XV się nie nada 

KIA Sportage na pewno bardziej do porównania się nadaje. Szkoda że Xceed nie będzie miał 4x4 bo prezentuje się fajnie i byłaby ciekawa alternatywa a tak to odpada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

42 minuty temu, GREGG napisał:

 

Eclipse ma kabinę ciut mniejszą niż XV, ale porównywalną, ASX jest mniejszy, bardziej "miejski" więc pod tym kątem jako konkurencja do XV się nie nada 

KIA Sportage na pewno bardziej do porównania się nadaje. Szkoda że Xceed nie będzie miał 4x4 bo prezentuje się fajnie i byłaby ciekawa alternatywa a tak to odpada 

Zgodnie z pomiarami magazynu "motor" to wszystkie są do siebie podobne rozmiarami, jedynie Kia jest sporo większą. Niestety część modeli jest mierzone z oknem w dachu a inne bez a różnice bywają spore. W przypadku np Forestera to wymiar z oknem to 666 a bez 675.

ASX 646cm

Eclipse C. 646 (z oknem)

XV 650

Kia sportage 661

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2019 o 09:53, Blixten napisał:

Spróbuj teraz Lexusa :D

Spróbowałem, NX-a F Sport Edition, chociaż to jedno z tych aut, o których mówiłem „NIGDY w życiu” :P Znowu tylko w mieście i znowu krótko.

Na pewno 2.0t jedzie! Jedzie wystarczająco dobrze i brzmi całkiem sympatycznie. Momentami czuć na kierownicy, że to FWD, a tył jest dołączany, ale pomijam. 

Wnętrze podoba mi się średnio  (UX ma za to całkiem fajne) i nie podzielam zachwytów Pertyńskiego nad luksusem Lexusa, ich system multimedialny z laptopowym gładzikiem mi się nie podoba, niepełne spolszczenie interfejsu też mi się nie podoba ;) Brak ACP i AA to...:facepalm: (obiecują aktualizację)

No i ceny. Katalogowymi szkoda sobie głowę zawracać, ale promocyjne, na ustalone konfiguracje, wyglądają zdecydowanie sensowniej. 170 tys. za auto z materiałową tapicerką, nawigacją, systemami bezpieczeństwa i czymś tam jeszcze, to chyba najtańsze 240KM na rynku i przejęło pałeczkę po Foresterze ;) Żeby nie było zbyt miło, to brakuje elektryki siedzeń, przez co dla mnie odpada :( F Sport Edition, który elektrykę posiada (oczywiście bez pamięci :facepalm:), to już niestety 215 tys. z dopłatą za lakier metalik.

 

Potwierdza się powiedzenie „nigdy nie mów nigdy” - mimo pewnych mankamentów i „leciwości” modelu, przy atrakcyjnej cenie mógłbym się przesiadać ;) 

Edytowane przez Zyzol
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się kolejna używana XV na rynku wtórnym. Dla tych co nie mają pomysłu na co wymienić swojego XV pierwszej generacji. ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-xv-2-0i-156-km-4x4-ID6Cw09H.html

Bardzo ładny egzemplarz w rozsądnej cenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Michał W. napisał:

Pojawiła się kolejna używana XV na rynku wtórnym. Dla tych co nie mają pomysłu na co wymienić swojego XV pierwszej generacji. ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-xv-2-0i-156-km-4x4-ID6Cw09H.html

Bardzo ładny egzemplarz w rozsądnej cenie. :)

 

Jakiś kolega od @Snuff (wystarczy spojrzeć na grill :biglol:)

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał W. napisał:

Pojawiła się kolejna używana XV na rynku wtórnym. Dla tych co nie mają pomysłu na co wymienić swojego XV pierwszej generacji. ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-xv-2-0i-156-km-4x4-ID6Cw09H.html

Bardzo ładny egzemplarz w rozsądnej cenie. :)

Swoją drogą ciekawa wklejka z boku i dość ładnie wygląda na niebieskim (aczkolwiek logo XV mi się nie ten teges)

Czy ktoś ma ori (SEZNFL3000) i wrzuci jak to wygląda w realu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...