Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Skodziarz napisał:

Tutaj chyba dobre miejsce, choć nie chodzi o "następce" XV (jednak wypadałoby kupić auto lepsze, nie porównywalne), a o coś co można kupić zamiast XV - czyli czyste teoretyzowanie :)

Natknąłem się ostatnio na Suzuki SX4 S-Cross. Nigdy nawet przez myśl nie przeszło mi przyjrzenie się mu bliżej. A tu okazuje się, że samochód ma wiele do zaoferowania:

- jest 16 cm krótszy niż XV, a mimo to ma sporo większy bagażnik

- w środku ponoć bardzo przestronny

- silnik 1.4T jest znacznie lepszy nie tylko od 1.6, ale i od 2.0 w XV

- można kupić z bardzo dobrym napędem 4x4

- kosztuje w zasadzie identyczne pieniądze

Wygląda to na auto analogiczne do XV - taniego Japończyka 4x4 :)

Ciekawi mnie, jak wypada na przykład sprawa, która w XV została najbardziej skopana - czyli wyciszenie?

 

Mieliście do czynienia z tym samochodem?

Sąsiad miał i... szybko zmienił na Kia Niro ;) W skrócie Suzuki jest ciasny w środku, plastiki walą po oczach, wyciszenie na poziomie XV lub jeszcze gorzej a przyspieszenie (miał 1.6, ośka) gorsze niż XV. Mi się totalnie te Suzuki nie podoba a grill...:facepalm:

Z Suzuki opcją dla XV była Vitara w pełnym pakiecie, tzn. wpierw była Vitara, podobała mi się...póki nie zobaczyłem i wsiadłem do XV :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitara nigdy nie miała stałego 4x4. W jedynce i dwójce było klasyczne 2h-4h-4l z reduktorem, potem wielopłytka. SX4 też ma wielopłytkowe sprzęgło. W ambitniej jeżdżonej sztuce przeniesienie na tył okazało się mało trwałe. Chyba skończyło się wymianą wału. Przeszkadza też przedni zwis. Fotele takie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem SX4 1,6 vvt cośtam ;) 4x4 wersja węgierska z 2006 roku ( czy jakoś tak)  już nie pamiętam. Relacja cena/to co oferuje rewelacja. Kosztowało 60 kilka k PLN a miało na prawdę niezły napęd 4x4, bezkluczyk, klime, pełną elektrykę. Auto kompletnie bezawaryjne, tandetnie wykończone w środku twardymi plastikami. Po tym aucie kupiłem XV i tak"

jakość wykończenia na identycznym poziomie - trzeszczące twarde plastiki w dodatku fatalnie złożone, w obydwu brak wygłuszenia, w obydwu niezły napęd 4x4, w obydwu nie za mocny motor . XV wiadomo jest autem o wiele większym ale imo na pewno nie wartym dopłacenia prawie drugiego tyle.  Jak sytuacja w Suzuki wygląda na chwile obecna tego nie wiem ( wiem tylko że nie wyrabiają się z zamówieniami i na nie które modele trzeba czekać po pól roku ) Śmiało mogę polecić tą markę w dodatku serwis mieli na bardzo wysokim poziomie każde zgłoszenie brali na poważnie auto lądował na kanale a nie jak w Subaru na zasadzie:  " proszę nie jeździć to nie będzie panu przeszkadzało" ( na podstawie własnych doświadczeń) 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Karas napisał:

" proszę nie jeździć to nie będzie panu przeszkadzało" ( na podstawie własnych doświadczeń) 

Przy Trójmiejskich serwisach niezawodnej (!) Toyoty miałem bardzo podobne atrakcje. 

Raz usłyszałem, że "wszystko pięknie chodzi, a pan ma omamy słuchowe", po czym mechanik trzasnął mi przed nosem maską.

Dobrze, że palce zdążyłem wycofać. :thumbup: 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blixten napisał:

Dobrze, że palce zdążyłem wycofać. :thumbup: 

Było by ciekawiej gdybyś nie zdążył wycofać palców :blink: . Żartowałem!

 

33 minuty temu, Karas napisał:

miałem SX4 1,6 vvt cośtam ;) 4x4 wersja węgierska

Musi być "węgierska" bo jest (był) produkowany na Węgrzech, na zmianę z Fiatem Sedici. Przymierzałem się do SX4 nawet w starej budzie, choć był taki trochę damski ;) , ale gdy się zrobił S-cross'em to mi przeszło bo zrobił się prawie nie do odróżnienia od innych crossover'ów.

 

No i w końcu padło na XV...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Karas napisał:

miałem SX4 1,6 vvt cośtam ;) 4x4 wersja węgierska z 2006 roku ( czy jakoś tak)  już nie pamiętam. Relacja cena/to co oferuje rewelacja. Kosztowało 60 kilka k PLN a miało na prawdę niezły napęd 4x4, bezkluczyk, klime, pełną elektrykę. Auto kompletnie bezawaryjne, tandetnie wykończone w środku twardymi plastikami. Po tym aucie kupiłem XV i tak"

jakość wykończenia na identycznym poziomie - trzeszczące twarde plastiki w dodatku fatalnie złożone, w obydwu brak wygłuszenia, w obydwu niezły napęd 4x4, w obydwu nie za mocny motor . XV wiadomo jest autem o wiele większym ale imo na pewno nie wartym dopłacenia prawie drugiego tyle.  Jak sytuacja w Suzuki wygląda na chwile obecna tego nie wiem ( wiem tylko że nie wyrabiają się z zamówieniami i na nie które modele trzeba czekać po pól roku ) Śmiało mogę polecić tą markę w dodatku serwis mieli na bardzo wysokim poziomie każde zgłoszenie brali na poważnie auto lądował na kanale a nie jak w Subaru na zasadzie:  " proszę nie jeździć to nie będzie panu przeszkadzało" ( na podstawie własnych doświadczeń) 

Szanowna małżonka ma XV4 1.6 (ośka, Japończyk) i bardzo sobie chwalimy to autko, prócz kosztów eksploatacyjnych, corocznych serwisów odpukać nic się nie dzieje. Nowy XV to jednak inne auto, inna klasa no i cena, ale też sobie chwalimy :) Dla mnie nowa Vitara jest lepszym wyborem od nowego SX4 S-Cross, mimo, że tańsza.

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, GREGG napisał:

 

Z tym, że A3 to inne auto zupełnie od XV. No i wątpię, żebyś za te 130k dostał inny świat wykonania, trzeba by wyłożyć sporo więcej, a pewnych rzeczy w małych modelach premium i tak nie będzie 

Oczywiście miałem na myśli A3 z 2WD. Z quattro to już inna półka cenowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A testował/oglądał ktoś może nowego Ssangyong Korando ? 

Z tego co czytałem jest do wyboru również silnik benzynowy 1.5T 163Km i opcjonalnie można dołożyć 4x4.

Poza tym w najwyższej opcji ma wszystkie bajery, łącznie z wirtualnym kokpitem, prześwitu ~ 18cm i kufer ponad 550 litrów.

 

Edit.

Oglądać i testować raczej nie było możliwości, bo na salony wchodzi dopiero w połowie listopada, co mi jakoś umknęło :)

 

Ale moim zdaniem zapowiada się całkiem nieźle https://www.motofakty.pl/artykul/ssangyong-korando-2019-zmiany-wyposazenie-cena.html?9p_lhd3&zdjecie=3#galeria

Edytowane przez McSudi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Jutro zapytam o to kolegę którego żona jeździ Renegadem. Też rozważałem jego zakup ale nieładny ten Jeep. PS. Po zmianie zdjęcia profilowego domyślam się, że Kolega rozpoczął sezon? :)

Edytowane przez Szürkebarát
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chyba, gdy ruszyłem spod świateł trochę pod górę i zaraz po tym z zakrętami lewo prawo, jeden taki nie mógł zrozumieć co się dzieje i prawie wyleciał z zakrętu, już już zaczynało go poniewierać po drodze . A Szary Mnich tylko zrobił wrrrrrr i... poooojechał. I czym tu jeździć jak nie XV... :yahoo:

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Tęskno mi do śniegu .... żeby znowu stanąć na światłach obok jakiegoś VAGa i potwierdzić wyższość napędu

Tylko gdzie są takie miejsca, żeby to sprawdzić? Czyli w mieście, ze światłami, w świeżym, głębokim i nie ubitym śniegu. W takich okolicznościach miasto "staje" albo porusza się z prędkością 5 km/godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Szürkebarát napisał:

Tylko gdzie są takie miejsca, żeby to sprawdzić? Czyli w mieście, ze światłami, w świeżym, głębokim i nie ubitym śniegu. W takich okolicznościach miasto "staje" albo porusza się z prędkością 5 km/godz.

 

Wszędzie tam gdzie nie dotarli drogowcy ;)

A tak na serio, to ubiegłej "zimy" było w mieście kilka dni szklanki gdzie XV radził sobie lepiej niż okoliczne auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...