Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Blixten napisał:

...Zaskoczony powiedziałem, że w Maździe CX-5 jest blisko 500 litrów, a skoro ten wygląda na sporo mniejszy, to jak nagle może mieć o 50 litrów więcej ?

Na to usłyszałem, że "a w litrach ? A ile w litrach to ja nie wiem" :blink:

no może mercedes ma jakąś swoją miarkę objetości! ...albo coś nowego w układzie SI wprowadzono takie "niepełne litr" czyli np. "litr brutto" :D :D :D 

12 godzin temu, Blixten napisał:

Kolejny przystanek zrobiliśmy w Volvo. 

Zanim ogarnąłem gamę modeli, które stały w salonie, moje córy już siedzą w największym XC 90 i krzyczą przez cały salon: tata ten ! ten !

Żona mówi: "takim autobusem nie będę jeździła" więc wsiadła od razu do V60 CC, który i mi się bardzo podoba. 

Oczywiście w pobliżu szybko pojawił się handlowiec i za każdym razem czego bym nie dotknął mówił, że to opcja dodatkowo płatna :wacko:

Przez ostatnie 5 japońskich aut odzwyczaiłem się od tekstów typu to kosztuje dodatkowe 1000, to kosztuje 2500 - za każdą pierdołę :toobad:

akurat mam V60 CC (wprawdzie poprzednią wersję ale za to w zasadzie w najbogatszej mozliwej wersji) i musze powiedzieć, że naprawdę sympatyczne auto chociaż mimo bardzo chwalonego napędu to jednak jak Subaru NIE JEŹDZI! Ma jednak inne zalety i muszę powiedzieć że ogólnie jestem mocno zadowolony. Niestety polityka "dopłacania" do wersji jest już chyba przysłowiowa dla tej marki (podobnie zresztą jak i BMW, AUDI). Jeśli Ci się nie śpieszy raczej przypilnuj sobie sprzedaży auta DEMO jeśli zaakceptujesz to, że nie prowadzisz osobiście pełnej konfiguracji od początku do końca!  Cena końcowa na takim zakupie może być nawet ponad 30% niższa niż wyliczona z katalogu (znam takie przypadki)

13 godzin temu, Blixten napisał:

Wspaniałą i bardzo rozsądną mam Żonę :thumbup:

Tego się pazurami trzymaj!  :D :D chwalić więc żonę i zabrać w nagrodę na dobrą kolację!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skodziarz, czy oprócz twojej wrodzonej złośliwości są jakieś inne powody dlaczego za powyższy wpis dostałem "downvote" ?? :facepalm:

@aflinta, czy to właśnie ten przypadek opisywałeś, gdzie "downvote" używają dzieci lubiące sypać po oczach piaskiem tym których nie lubią ? 

 

Edytowane przez Blixten
  • Haha 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

@Skodziarz, czy oprócz twojej wrodzonej złośliwości są jakieś inne powody dlaczego za powyższy wpis dostałem "downvote" ?? :facepalm:

 

Oczywiście - post był wybitnie nie na temat.

 

Może wypadało by się przejechać takim Mercedesem, żeby wydawać opinie? Tak się składa, że ostatnio często mam okazję jeździć nową A klasą. I choć to jest absolutny golas (co czyni go niewiele droższym od XV e2.0!) i wygląda dość karykaturalnie w środku, z małymi ekranikami na wielkiej połaci plastiku, tak po przesiadce do XV czuć dużą różnicę w prowadzeniu, wyciszeniu i solidności. Nie wspominając o pierdołach, które tak naprawdę odróżniają "premium" od "niepremium", i które powodują, że Mazda jeszcze z nową 3 do tego "premium" nie pasuje - na przykład działaniu klimatyzacji, która cicho i skutecznie ustala zadaną temperaturę :ok:

 

Godzinę temu, Blixten napisał:

"downvote" używają dzieci lubiące sypać po oczach piaskiem tym których nie lubią ?

image.png.69abbb56969e36d34c746c055c6541ed.png

:applause:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Meteor napisał:

no może mercedes ma jakąś swoją miarkę objetości! ...albo coś nowego w układzie SI wprowadzono takie "niepełne litr" czyli np. "litr brutto" :D :D :D

Nie wiem, czy 50 litrów to aż tak zauważalna różnica na pierwszy rzut oka. Wiele zależy też od ukształtowania bagażnika
Poza tym producenci bardzo często podają jego objętość wraz ze schowkami pod podłogą, których użyteczność jest mocno dyskusyjna - dla mnie to miejsce przewozu pierdół i akcesoriów samochodowych (szmatki, rękawiczki, płyny itp. itd.). W benzynowym Lexusie NX dziura pod podłogą jest gigantyczna, tylko co z tego, jak mało funkcjonalna.

Porównując z XV, to bagażnik GLC jawi się jako bardzo duży ;) 

Edytowane przez Zyzol
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybitnie nie na temat ? :biglol:  

Zwróć uwagę, że jak na razie tylko tobie tak się wydaje. Dla odmiany, twoje obraźliwe posty irytują nie tylko mnie. 

 

1 godzinę temu, Skodziarz napisał:

Może wypadało by się przejechać takim Mercedesem, żeby wydawać opinie?

Jeśli auto nie pasuje mi już w salonie i wiem, że nie kupię, to po co mam tracić czas na jazdę próbną ? 

Z tego co oglądaliśmy w sobotę, miałbym przyjemność przejechać się jedynie Volvo. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Blixten napisał:

Zwróć uwagę, że jak na razie tylko tobie tak się wydaje. Dla odmiany, twoje obraźliwe posty irytują nie tylko mnie. 

Nie karmic trolla :P On i tak tu zostanie bo "ma misje". Zawsze mozna dodac do ignorowanych i jego posty magicznie znikaja.:troll:

  • Haha 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blejzu napisał:

Nie karmic trolla :P On i tak tu zostanie bo "ma misje". Zawsze mozna dodac do ignorowanych i jego posty magicznie znikaja.:troll:

 

Miałbym mu oddać satysfakcję i pozwolić bezkarnie pisać bzdury nt Skoda vs Subaru ? :biglol:

W życiu go nie zablokuję :biglol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 16:38, Karas napisał:

 raczej nikt nikogo nie zablokuje bo pomimo że panom nie odpowiada to co na /do siebie piszą to są zza miętcy żeby wytrzymać  chociaż chwilę bez czytania jeden drugiego :biglol: :biglol:

 

 

Ale to coś o mnie w kontekście tego blokowania? Mam i @Blixten i @blejzu zablokowanych. Jeszcze dwie osoby też zablokowałem. 

Jeśli ktoś nie korzysta z funkcji blokowania, to wyjaśnię, że wygląda to tak: widać, iż blokowany coś wrzucił i można wybrać wyświetlenie tego konkretnego postu.

Również cytaty z takiej osoby nie są ukrywane (co jest mega słabe - duża wada silnika forum, bo do zrealizowania na poziomie kodu jest to proste).

 

Czasem się skuszę, odkryję post i przeczytam, ale nie zdarzyło się jeszcze, żebym nie żałował :D

Edytowane przez Skodziarz
  • Haha 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem „przyjemność” otrzymać jako zastępcze auto Mitsubishu Outlander 2,0 manual. 2017 rok. To w zasadzie auto z polki wyżej niż XV... ale... umiecie sobie wyobrazić ze toto ma manual 5-biegowy, napęd na przód, i nie posiada bluetooth do podłączenia telefonu? Naprawdę... szok. Obwodnica Warszawy 130km/h i huk nieznośny. Nie wiem ile to kosztowało/kosztuje, ale XV nawet z 1,6 jedzie o niebo lepiej. O wyposażeniu nawet wersji podstawowej nie wspomnę. Faktycznie, ciężko odpowiedzieć co zamiast... takie Mitsu... zdecydowane NIE jak dla mnie.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób mających już dość Subaru XV, nie wymagających od auta napędu na cztery koła i nie oczekujących sporej przestrzeni kabiny a narzekających za to w Plejadach na przyśpieszenie i małą moc silnika elektrycznego z E-Boxer mam taką propozycję. B)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Skodziarz napisał:

Ale to coś o mnie w kontekście tego blokowania? Mam i @Blixten i @blejzu zablokowanych. Jeszcze dwie osoby też zablokowałem. 

 

Ty jesteś naprawdę przezabawny  :biglol: 

Nie licz na wzajemność, każdy z Twoich obraźliwych i przemądrzałych wpisów spotka się z natychmiastową reakcją, aż mam nadzieję w końcu któryś Admin przestanie się biernie przyglądać, bo już zdążyłeś naruszyć kilka punktów regulaminu forum.   

"I see you" :D

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skodziarz pewnie nie zrozumie poniższego i złośliwie oceni, że piszę nie na temat, więc tłumaczę -  chcę pokazać konkretne porównanie wrażeń z jazdy pomiędzy XV a Mazdą CX-5. 

 

A więc, zamieniłem się dzisiaj z Żoną autami -  ja wziąłem Mazdę Żony na przegląd po 100 kkm, więc Żona wzięła mój na cały dzień. 

Wróciłem przed chwilą do domu i na pytanie jak się jeździło, Żona zareagowała uśmiechem i mówi: 

 

"wiesz, ten samochód sam jedzie, tak łatwo skręca, tak fajnie tłumi nierówności, właściwie to on płynie" 

Z satysfakcją odpowiadam: "to co, olewamy Merca i bierzemy kolejne Subaru?"

Żona na to: "najpierw dasz mi jeszcze trochę nim pojeździć - to kiedy się znowu zamieniamy ?"

 

 

:D

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blixten napisał:

wiesz, ten samochód sam jedzie, tak łatwo skręca, tak fajnie tłumi nierówności, właściwie to on płynie" 

Powiedz żonie, że w porównaniu z Mercem to nie płynie :) 


albo nie mów... bo będzie, że jakieś herezje szerzę 

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zyzol napisał:

albo nie mów... bo będzie, że jakieś herezje szerzę 

 

Wtedy jeździłem trzykołowym rowerkiem, ale pamiętam te czasy kartek i octu na półkach.

Nie masz dzisiaj oczopląsów kiedy wchodzisz do sklepu i chcesz wybrać ketchup ?

(uwaga: pytanie podchwytliwe)

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blixten napisał:

Nie masz dzisiaj oczopląsów kiedy wchodzisz do sklepu i chcesz wybrać ketchup ?

(uwaga: pytanie podchwytliwe)

Chyba za bardzo podchwytliwe... może to efekt późnej pory, ale nie załapałem :( 

 

Ketchup biorę Heinza lub Pudliszki. Na inne w sumie nie patrzę :) 

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zyzol napisał:

Chyba za bardzo podchwytliwe... może to efekt późnej pory, ale nie załapałem :( 

 

Ketchup biorę Heinza lub Pudliszki. Na inne w sumie nie patrzę :) 

Czyli bierzesz Merca lub Subaru :biglol: dla mnie też inne ketchupy (samochody ? ) nie istnieją ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Blixten napisał:

 

Z satysfakcją odpowiadam: "to co, olewamy Merca i bierzemy kolejne Subaru?"

Żona na to: "najpierw dasz mi jeszcze trochę nim pojeździć - to kiedy się znowu zamieniamy ?"

 

 

:D

 

To nie wsadzaj Żony na dłużej do Merca. Szczególnie nie polecam GLC z pneumatyką, bo uzna, ze to czym jeździ to „taczka”. Poza tym akurat ten model podoba się kobietom. Zazwyczaj ;) 

Moja jeździła OBK MY15 a teraz jeździ CLS MY12. Na sugestie ze może przejedzie się XV zadała serie pytań o napęd (4x4 jest? A to Ok) pamięć ustawień foteli (nie ma? Oooo), moc i osiągi (jak OBK? Oooooo) i takie tam. Na moj argument ze auto nowe, mniejsze i zwinniejsze (głównie jeździ po mieście) odparła ze CLS to nieduże auto i daje radę. I ze jakby co to możemy na GLC zamienić bo w zasadzie suv byłby OK.

Chyba mam zła Żonę ;) Albo sam sobie winien jestem bo wyedukowalem ja motoryzacyjnie.

XV to fajne autko w swoimi segmencie za rozsądna kasę. Ale z GLC to inny świat. Także cenowy, bo sensownie skonfigurowane GLC to spokojnie 2 x XV, albo nawet 2,5. Sama pneumatyka to 10k, ale jak ktoś ceni komfort to... warto spróbować ;)

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tsunetomo napisał:

... Na sugestie ze może przejedzie się XV zadała serie pytań o napęd (4x4 jest? A to Ok) pamięć ustawień foteli (nie ma? Oooo), moc i osiągi (jak OBK? Oooooo) i takie tam. ...

...XV to fajne autko w swoimi segmencie za rozsądna kasę. Ale z GLC to inny świat. Także cenowy, bo sensownie skonfigurowane GLC to spokojnie 2 x XV, albo nawet 2,5. Sama pneumatyka to 10k, ale jak ktoś ceni komfort to... warto spróbować ;)

 

no rzeczywiście nie jest w takiej sytuacji łatwo. 

Mnie się jakoś nigdy nie zdarzyło poosiadać albo nawet dłużej jeździć mercem ;) Fakt, że tez mnie jakoś nigdy nie ciągnęło do tej marki co oczywiście nie oznacza, że to dla mnie jakieś słabe aut! To klasa premium i nie ma co porównywać z XV :D Natomiast kobietom (i facetom!) jeździ się tez bardzo dobrze modelami z serii GLA, to już bliższy odpowiednik XV (przynajmniej wielkościowo)  ...tylko cena dalej "x2" :D :D podobnie zresztą jak infinity QX30

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Meteor napisał:

tylko cena dalej "x2"

 

Porównując z e-boxerem? No właśnie już raczej nie... :unsure: W A (nowego GLA jeszcze nie ma, na poprzednie - i oparte na nim QX30 - lepiej spuścić zasłonę milczenia) zaczyna się płacić jakieś straszne pieniądze dopiero za rzeczy niedostępne w XV w ogóle (matrycowe LEDy, kamery 360 itp), natomiast podstawa wygląda biednie, ale jest w miarę przyzwoicie wyposażona. A ewentualne ubytki wyposażenia z nawiązką przebija znacznie lepszym ogółem, w mojej skromnej, w takiej mniejszości tu będącej, opinii ;) 

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Snuff napisał:

Czyli bierzesz Merca lub Subaru :biglol: dla mnie też inne ketchupy (samochody ? ) nie istnieją ;)

No tak się nie da w moim przypadku, ponieważ Mercedesa nie chcą mi sprzedać, a ja się prosić nie będę :biglol: Widocznie nie każdemu jest dane :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...