Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

ASX 2020:

https://www.mitsubishi.pl/samochody/asx,dane-techniczne

 

150 km, 2.0 l wolnossąca benzyna (!), jest 4x4, do tego skrzynia CVT z trybem sportowym, prześwit 19 cm. Niskie 10s do setki w 4x2, z 4x4 o wiele dłużej...

 

Cena najbardziej bogatej wersji ze wszystkim do 120 000 brutto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, bmbm napisał:

ASX 2020:

 

Byłaby faktycznie idealna alternatywa dla XV - pod względem silnika, dostępności 4x4 i sporego prześwitu, ale gdyby coś urósł w środku w porownaniu do poprzedniego modelu. Nie wydaje mi się to możliwe, bo wtedy ASX musiałby mieć wnętrze wielkości Eclipse, który jest modelem półkę wyżej (kto by go wtedy kupił...). Ale dla ludzi mniejszych gabarytów, czemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zyzol napisał:

Ja uważam, że wyładniał, ale osiągami może konkurować raczej z XV1.6 :o 

 

CVT w Mitsubishi nie działa tak dobrze jak w Subaru i pewnie stąd róznica na minus w osiągach papierowych. Ale jak wejdziesz na forum Mitsubishi na pewno okaże się, że subiektywne przyspiesza dużo lepiej, niż na papierze :P

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, GREGG napisał:

 

Byłaby faktycznie idealna alternatywa dla XV - pod względem silnika, dostępności 4x4 i sporego prześwitu, ale gdyby coś urósł w środku w porownaniu do poprzedniego modelu. Nie wydaje mi się to możliwe, bo wtedy ASX musiałby mieć wnętrze wielkości Eclipse, który jest modelem półkę wyżej (kto by go wtedy kupił...). Ale dla ludzi mniejszych gabarytów, czemu nie

wymiary zewnętrzne ma jak XV ale jest 1 cm krótszy :biglol: Trzeba by podjechać i obczaić.  Być może urósł. Auta spod znaku 3 diamentów fajne bezawaryjne coś jak Subaru natomiast jak coś się popsuje po gwarancji to robi się problem. Jest drogo i to nawet bardzo drożej niż w Subaru a zamienników nie ma. Marka wyjątkowo się ceni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karas napisał:

wymiary zewnętrzne ma jak XV ale jest 1 cm krótszy :biglol:

 

Zero ci się straciło, jest prawie 10 cm krótszy. Ale to i tak bez znaczenia, pisałem o gabarytach kabiny, na co niekoniecznie mają przełożenie wymiary zewnętrzne 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia wersja ASX wedle pomiarów magazynu "motor" ma sumę wymiarów wnętrza wynoszącą 646 (z oknem dachowym 636) a XV 650. Dla porównania Mitsubishi Eclipse Cross ale z oknem dachowym też ma 646 cm (brak pomiaru bez okna).

 

27CBAF5E-E215-41B0-A3C3-D499DAA1DD7E.jpeg

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Karas napisał:

Auta spod znaku 3 diamentów fajne bezawaryjne coś jak Subaru natomiast jak coś się popsuje po gwarancji to robi się problem


Dają 5 lat gwarancji, więc nie wiem, czy tak odległe wybieganie w przyszłość ma sens ;) 

 

28 minut temu, GREGG napisał:

 

Zero ci się straciło, jest prawie 10 cm krótszy. Ale to i tak bez znaczenia, pisałem o gabarytach kabiny, na co niekoniecznie mają przełożenie wymiary zewnętrzne 

 

 

 

Ale rozstaw osi jest już taki sam. ASX nie traci tyle na przednim zwisie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał W. napisał:

Poprzednia wersja ASX wedle pomiarów magazynu "motor" ma sumę wymiarów wnętrza wynoszącą 646 (z oknem dachowym 636) a XV 650

 

Pomiary pomiarami, a ja jeździłem kiedyś trochę obecnym ASX i ilość miejsca w środku nie ma porównaia do XV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, GREGG napisał:

Jeżeli nowy ASX będzie tak samo przestronny w środku jak Eclipse, to dosyć dziwna polityka, trochę kanibalizacja "lepszego" modelu przez mniejszy. Ale kto tam japończyków zrozumie ;) 

Zgodnie z pomiarami ASX (2019) jest jednak o te 10 cm mniejsze od Eclipse 636 z oknem do 646 z oknem.

Eclipse Cross jest jednak takim niby coupe w gamie SUV Mitsubishi a kolejnym w gamie samochodem z wyższego segmentu od ASX jest raczej Outlander. ;)

 

22 minuty temu, GREGG napisał:

 

Pomiary pomiarami, a ja jeździłem kiedyś trochę obecnym ASX i ilość miejsca w środku nie ma porównaia do XV...

Znaczy się ASX jest sporo mniejszy od XV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Michał W. napisał:

Znaczy się ASX jest sporo mniejszy od XV?

 

W środku tak, w XV jest wyraźnie więcej miejsca. Bagażnika nie pamiętam 

 

2 minuty temu, Michał W. napisał:

Eclipse Cross jest jednak takim niby coupe w gamie SUV Mitsubishi a kolejnym w gamie samochodem z wyższego segmentu od ASX jest raczej Outlander. ;)

 

Może tak to sobie wymyślili, ale skoro nowy ASX będzie wyglądał bardzo podobnie, a będzie pewnie sporo tańszy, to mało kto zechce dopłacać do Eclipse

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

Zero ci się straciło, jest prawie 10 cm krótszy. Ale to i tak bez znaczenia, pisałem o gabarytach kabiny, na co niekoniecznie mają przełożenie wymiary zewnętrzne 

 

:hi:

to prawda

30 minut temu, GREGG napisał:

Pomiary pomiarami, a ja jeździłem kiedyś trochę obecnym ASX i ilość miejsca w środku nie ma porównaia do XV...

też się przymierzałem do poprzednika i to malutki samochodzik był. XV jest jak na swój segment olbrzymi w środku coś jak mazda cx5 . Ma natomiast nędzny bagażnik ale box załatwia sprawę. Jak się podróżuje z dzieciakami  to jak dużego bagażnika byś nie miał i tak będzie za mały i zazwyczaj kończy się na trumnie dachowej ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Michał W. napisał:

Znaczy się ASX jest sporo mniejszy od XV?

 

Czy tu aby wielkość kabiny XV nie jest nieco mitologizowana? :) Są dwa aspekty:

1. Kabina wydaje się większa niż jest, ponieważ powierzchnia przeszklona jest naprawdę spora w XV (efekt akwarium)

2. Z tyłu w XV jest naprawdę luźno, kosztem bagaznika. Ale czy z przodu jest tak strasznie dużo miejsca? Bym powiedział, że w normie - wystarczy, ale to nie poziom Stara 200 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karas napisał:

Jak się podróżuje z dzieciakami  to jak dużego bagażnika byś nie miał i tak będzie za mały i zazwyczaj kończy się na trumnie dachowej ;)

 

Dla mnie przestrzeń bagażowa jest idealnym odbiciem sposobów wychowania - jak dzieciak nie ma jakiejkolwiek dyscypliny, to kończy się wożeniem połowy domu na najmniejszy wyjazd.

Jeśli natomiast dziecko jest wychowywane na porządnego człowieka, to rodzina się spakuje bez problemu i do XV :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Skodziarz napisał:

Dla mnie przestrzeń bagażowa jest idealnym odbiciem sposobów wychowania - jak dzieciak nie ma jakiejkolwiek dyscypliny, to kończy się wożeniem połowy domu na najmniejszy wyjazd.

Jeśli natomiast dziecko jest wychowywane na porządnego człowieka, to rodzina się spakuje bez problemu i do XV :biglol:

troche nie na miejscu ten twój komentarz ale niech ci będzie 

z tego co czytam to wnioskuje że nie masz dzieci albo masz jakieś inne ...:biglol:  albo musisz być jakimś katem który każde dziecku chodzić nago lub w brudnych ciuchach , nie kapie i nie wychodzi z nim na spacery bo jak masz to zrobić  jak nie masz wózka ?

niestety czego byś nie zrobił to do bagażnika XV czy innego podobnej wielkosci Suv'a nie zmieścisz wózka z gondolką , wanienki walizek twoich, żony, dziecka + pampery,  jakieś sprzęt dodatkowy typu prowiant itp itd. W tym roku próbowałem, poległem i skończyło się na trumnie a i tak jechaliśmy dość mocno załadowni....

Edytowane przez Karas
  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karas napisał:

troche nie na miejscu ten twój komentarz ale niech ci będzie

 

Eee tam, zawsze ciekawiej jest :)

 

Godzinę temu, Karas napisał:

albo musisz być jakimś katem który każde dziecku chodzić nago (...)

 

Słyszałeś o pruskim wychowaniu? Miejsce zamieszkania zobowiązuje :biglol:

 

A na serio - ja dzieci wychowywałem w czasach, kiedy szczytem luksusu na drogach było Seicento i Lanos... Oba raczej małe miały bagażniki i wnętrza. 

Trochę mnie rozterki współczesnych rodziców bawią i tyle: jedno małe dziecko - minimum kombi klasy kompatkowej, najlepiej średniej. Rodzi się drugie? No to trzeba busa albo dużego vana :faja: Może trzeba się do USA wyprowadzić i będzie po kłopocie? :ok:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASX pod względem ceny i... nie tylko jest bardzo mocnym konkurentem jedynego obecnie na rynku XV 1.6. W tej samej cenie wybrałbym ASX 2.0 awd, at, a nie XV 1.6 awd, at, 150 KM robi różnicę.

XV e-boxer to przyszłość jak dla mnie dość odległa, ponieważ będzie dopiero po zimie, po sezonie, po nartach. Nie wiem czy doczekam ;), długość 20-30 cm w tą, czy tamtą ma takie sobie dla mnie znaczenie, desek nie będę woził. 

Obejrzę do bólu racjonalny wybór jakim jest  nowy, poliftowy ASX, który prezentuje starą dobrą szkołę, ale 196 Nm od 4200 obr.. Ale  u mnie ma konkurencję np. Jeep Renegade 180 KM awd, at - 270 Nm od 1750 obr i to w klasycznym automacie ;)

Edytowane przez TomekNN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, GREGG napisał:

 

Pomiary pomiarami, a ja jeździłem kiedyś trochę obecnym ASX i ilość miejsca w środku nie ma porównaia do XV...

Miałem podobne wrażenie, dlatego rozglądając się za autem nie brałem pod uwagę ASX. Podobnie było z Mazdą CX-3 - słyszałem kilka opinii, że ilość miejsca jest porównywalna do XV, z zewnątrz rzeczywiście tak wygląda, wsiadłem więc w salonie i... moje oglądanie skończyło się po trzech - bardzo klaustrofobicznych minutach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, momol napisał:

Podobnie było z Mazdą CX-3 - słyszałem kilka opinii, że ilość miejsca jest porównywalna do XV, z zewnątrz rzeczywiście tak wygląda, wsiadłem więc w salonie i... moje oglądanie skończyło się po trzech - bardzo klaustrofobicznych minutach :lol:

dokładnie to samo mnie spotkało oglądając mazde cx30 , którą chciałem zastąpić starego XV. Malutkie auto z długim przodem. Za to w środku piękna. Dopiero Cx-5 jest jak XV w środku ale z zewnątrz to olbrzymie auto jest - imo dla nas za duże.  Po 5 latach nie mam czym zastąpić tego parcha ;) Bo albo wszystko za duże albo za małe albo wyjące paskudne  cvt albo tylko ośka albo brzydkie -wyglądające jak Tom Sellec...:biglol: A na koniec albo za drogie B) Kolejnego Subaru nie kupie nie ze względu na całokształt ( tzn. puka stuka, głośne  z osiągami fiata pandy) bo patrząc z perspektywy czasu auto  jest całkiem całkiem a na pewno kompletnie bez awaryjne ( oprócz baterii ) ale ze względu na imo bardzo kiepski serwis autoryzowany  . Może po nowym roku coś się wyklaruje, może Toyota przejmie Subaru i jakość obsługi klienta się zmieni czas pokaże

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Karas napisał:

Po 5 latach nie mam czym zastąpić tego parcha ;) 

Napisz, że po prostu nie chcesz go zmieniać ;) Rozumiem, że po tylu niepochlebnych postach na temat XV nie jest łatwo przyznać się do miłości, ale to forum Subaru, więc wszyscy zrozumieją :mrgreen:

  • Super! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...