Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, przemo76 napisał:

2.0 cvt 2012/2013 exclusive przebieg 70000. jak dla mnie jest trochę za sztywny, za mały bagażnik taki po prostu "zwyczajny " samochód.

prześwit za to meeeeeeeeega :) spalanie też

trudno się nie zgodzic, natomiast szukając XV I gen warto szukać roczników wyprodukowanych po 2014 roku tzn po pierwszym liftingu bo zmian troche było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo myślałem co zamiast XV. Dobre w teren i do miasta, z niskim spalaniem i frajdą z jazdy. Podobnie jak wielokrotnie w przeszłości próbowałem i tym razem liznąć niemieckiej motoryzacji. Znowu skończyłem z Made in Japan. Coś jest ze mną nie tak. Xv ma w garażu kuzyna z ojczyzny :)

 

A827BD44-91A8-40E1-92C2-44925330ADB9.jpeg

  • Super! 4
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. Trzeba w końcu wyrwać się od skośnookich i posmakować innej motoryzacji. Muszę przyznać ze trampek ma 23 lata i z podziwem patrzę na kunszt ówczesnej motoryzacji. Grama tanich materiałów i elektroniki. Wszystko manualne i wszystko nadal sprawne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed trzema miesiacami sprzedalem idealny pojazd na miasto, takze Honda - SH300i. Nie sadzilem, ze bede za czyms takim tesknil, bo na zakorkowane miasto i dojazdy pozamiejskie to bardzo dobre rotwiazanie (o ile pogoda dopisuje). Honda spalala 1/4 tego, co Levorg w miescie i miescila sie w kazda luke parkingowa. Po prostu sympatyczne wozidlo. 

 

Przed trzema tygodniami oddalem motocykl w zamian za kolejny roller, bo czegos mi brakowalo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś w Mazdzie, Hondzie i Toyocie ( po raz kolejny ) 

Biorąc pod uwagę gabaryty wewnętrzne należy XV zestawiać z rav4, cx-5, crv.  Niestety są to już kolubryny 

cx30, hrv chr malutkie w środku łącznie z bagażnikami. Niestety XV rozpieścił moją familię swoimi gabarytami wewnętrznymi ( bagażnik to nie problem mam box, zresztą do dużego suva i tak bym pewnie musiał założyć) i pojawił się problem co po białasie;) Dużego Suva nie chcemy, małe suvy są za małe...  czy ktoś z właścicieli nowego XV może porównywał go z  Mitshubishi eclipse? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dzisiaj Scala 1.0 tsi. Cóż:

- w środku ciaśniejszy ( kierowca i pasażer obijają się łokciami)

- z tylu więcej miejsca 

- bagażnik dużo większy

- 1.0 brzmi paskudnie ale 2.0 XV w sprincie zostawania daleko w tyle.

-spalanie średnio 1-1.2 l niższe 

- systemy na pokładzie rozbudowane ( aktywny tempomat, asysten pasa działający lepiej niż S, martwe pole, kamera cofania itp)

- przy 140 znacznie ciszej niż w XV przy 120 ( po przesiadce ze Skody do XV różnica jest powalająca, najwyraźniej przyzwyczaiłem się do hałasu w XV) 

- pełne światka LED przód i tył z dynamicznymi kierunkami z tylu. 

-zawias trochę drewniany, dla mnie za sztywny i z tyłu niestety belka 

Cena wersji którą jeździłem to oko 80-85 k pln.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Blixten napisał:

 

 

Nie wiem dlaczego nie porównali wymiarów wnętrza. W zestawieniu z np CX5 jest: 

 

 

Według pomiarów tygodnika "motor" Mitsubishi EC z oknem dachowym ma sumę wymiarów wewnątrz wynoszące 646 cm a XV bez okna 650.

Mazda CX-5 z oknem 653.

Forester ma 666/675

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaMis napisał:

1.0 brzmi paskudnie ale 2.0 XV w sprincie zostawania daleko w tyle.

W końcu jest ponad 300kg lżejsza.

 

Godzinę temu, MaMis napisał:

przy 140 znacznie ciszej niż w XV przy 120 ( po przesiadce ze Skody do XV różnica jest powalająca, najwyraźniej przyzwyczaiłem się do hałasu w XV) 

Ciężko porównywać hałas zwykłej osobówki z SUVem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

Ciężko porównywać hałas zwykłej osobówki z SUVem.

 

Jak ciężko? Najprościej jak się da - jedziesz jednym, jedziesz drugim i stwierdzasz, gdzie jest ciszej :idea:

No i od kiedy XV jest SUVem? To podniesiony kompakt - a Scala to kompakt, wszystko się pięknie zgadza.

Edytowane przez Skodziarz
Dziwne braki w emotikonkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Skodziarz napisał:

Najprościej jak się da - jedziesz jednym, jedziesz drugim i stwierdzasz, gdzie jest ciszej 

A potem piszesz rozprawke na temat "Ktore auto jest lepsze i dlaczego Skoda" ;) @aflinta nie wolno, skoda jest jedynym prawdziwym autem. reszta to jego marne klony, cienie w jaskini. Oprocz Renault Clio oraz Audi A1 :)

 

Jezeli te dwa auta mozna w taki prosty sposob porownac to proponuje zrobic to w lesie. Przeciez sa takie same :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, blejzu napisał:

Oprocz Renault Clio oraz Audi A1

 

O Mini zapomniałeś :facepalm:

 

19 minut temu, blejzu napisał:

proponuje zrobic to w lesie

 

Rozmowa była o wyciszeniu, gdzie las? :unsure:

Spoko, weźmy XV i UAZa do porównania, przecież nic innego się nie liczy w samochodzie, tylko las (chyba krzyży, po innowiercach spod znaku nie-Subaru) :biglol:

 

18 minut temu, blejzu napisał:

 @aflinta nie wolno

 

Ocho, SIP zatrudnił cię do pomocy PRowej na tym podforum? Zadziwiające, że XV najbardziej broni właściciel innego modelu. Ale spoko, znam ten syndrom: "Subaru atakujom! Biegniem bronić, hurr durr!" :superhero:

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Skodziarz napisał:

No i od kiedy XV jest SUVem? To podniesiony kompakt - a Scala to kompakt, wszystko się pięknie zgadza.

Kompaktem w Subaru jest Impreza i z nią powinno się porównywać scal''e jak coś. Podwyższenie+relingi dachowe w XV generują dodatkowy hałas podczas jazdy.

 

Scala zamiast XV ? absolutnie. Po tygodniu użytkowania urwałbym zderzak, tłumik, zarysował felgę( niski profil) .To nie jest w żaden sposób zamiennik XV.  W dodatku brak awd/4x4. Pewnie w zimie szybko bym się zakopał gdzieś na bocznych drogach autostrady sudeckiej czy  małopolskich czy bieszczadzkich dróg ... Duże nadzieje pokładałem w maździe cx30 skyactivx z awd ale okazała się mikro autkiem w środku w którym nie wyobrażam sobie jakiejkolwiek wyprawy z rodziną... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Skodziarz napisał:

Rozmowa była o wyciszeniu, gdzie las? :unsure:

Rozmowa byla o porownywaniu halasu w aucie klasycznym oraz podniesionym a co za tym idzie glosniejszym, o wiekszych oporach, etc. Las zeby choc troche wyrownac zabawe. Halas generowany przez podwozie uderzajace o korzenie zdominuje cichutkie wnetrze Scali ;)

6 minut temu, Skodziarz napisał:

O Mini zapomniałeś :facepalm:

Bo to fajne auto i glupio mi umieszczac je w zestawieniu ze Skoda :)

 

7 minut temu, Skodziarz napisał:

Ocho, SIP zatrudnił cię do pomocy PRowej na tym podforum

Tak. Placi mi w silnikach oraz extra prenumeracie Plejad. Ale chyba sprzedaz spadla bo Plejady nie dotarly :/

 

8 minut temu, Skodziarz napisał:

Subaru atakujom! Biegniem bronić, hurr durr!

Ja sobie to wizualizuje raczej jak w He-Man'ie. Unosze miecz i krzycze: Na potege Posepnego Czerepu! Mocy przybywaj. I biegne siepac Jar Jar Binksa... :) Ale ja dziwny jestem.

 

9 minut temu, Skodziarz napisał:

Zadziwiające, że XV najbardziej broni właściciel innego modelu

Zadziwiajace. Ale cos czuje, ze to ciebie przywialo tutaj jak wyczules ze ktos skode oczernia. Jakies alerty na Google'u czy krzyk z miliona gardel jak po rozwaleniu Aldebaraana? :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Skody . Podobno są to na prawdę dobre auta, być może lepsze i bardziej dopracowane niż konstrukcje japońskie. Niestety dla mnie mają jedną bardzo poważną wadę. Są tak brzydkie że nie mogę na nie patrzeć. Wszystkie modele wyglądają dla mnie jakby miały wąsy... Jak Tom Sellec z Magnum ;).  Temat dla mnie nie do przejścia - ale gusta są różne i doskonale rozumiem że komuś innemu mogą się podobać. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jezdzil ktoś już KIA Xceed? Z 204 konnym silnikiem i w full opcji około 140k. Brak 4x4...

Poza tym całkiem fajne wozidło z wyglądu i parametrów. Ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karas napisał:

 czy ktoś z właścicieli nowego XV może porównywał go z  Mitshubishi eclipse? 

 

 

Nie idź tą drogą....;)

XV byłem tylko na jeździe próbnej, Eclipse miałem na cały dzień.

To Mitsubishi jest dramatyczne. Kiepskie prowadzenie, podsterowne, wspomaganie bez czucia, silnik + manual = brak możliwości płynnego ruszenia (albo zdławisz silnik albo strzelisz kangura - poczytaj na różnych forach ten problem mają wszyscy).

Zero widoczności do tyłu.

 

Wymiary obu aut podobne, silnik z turbo daje radę (jak już ruszysz....:facepalm:)

 

Poczekaj na debiut w Polsce Ssangyonga New Korando. Na YT możesz znaleźć już azjatyckie testy i prezentacje. Wygląda dobrze, a progres jaki zrobił producent jest więcej niż spektakularny (patrz na nowego Rextona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, spawalniczy napisał:

I o 40 koni słabsza, tylko moment ma nieco wyższy i to max już od 2000 obr/min

Moc to prędkość maksymalna, moment obrotowy to przyspieszenie.... Mnie tam porównanie nie dziwi, no może całkiem spora prędkość maksymalna jak na 115KM.  

 

Godzinę temu, MaMis napisał:

Porównuję do XV nie do SUV-a:)

Ja nie robię już podziału na SUV, microSUV, miniSUV, crossover.... lodówka to lodówka :)

 

@Skodziarz ma rację, Skoda to poezja: :D

 

IMG_20190914_185910.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karas napisał:

Kompaktem w Subaru jest Impreza i z nią powinno się porównywać scal''e jak coś.

 

Tak, no ale tu akurat zostały porównane te dwa :) 

Na pewno XV bliżej do Imprezy niż do jakiegokolwiek SUVa - to bliźniacze konstrukcje, zmiany między tym dwoma modelami są znacznie mniejsze niż np. między Ceedem i Xceedem (ale obejmują najważniejszą, czyli większy bak :wub:).

Z uwagi na niewyciszony dach i relingi typu drabina hałas jest większy (większy prześwit to sprawa pomijalna z punktu widzenia hałasu, ale nie są pomijalne szersze opony), ale Impreza cichym autem też nie jest ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Ja nie robię już podziału na SUV, microSUV, miniSUV, crossover.... lodówka to lodówka

 

No na potrzeby tego wątku nie, w innym będziesz to roztrząsał - typowy populizm.

Sam dobrze wiesz, że XV to nic więcej, tylko podniesiona Impreza. W Golfie cross country nawet nazwy modelu nie zmienili, a był to znacznie bardziej przerobiony samochód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...