Skocz do zawartości

Co zamiast XV???


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Michał W. napisał:

No nie wiem, nie jestem elektrykiem ale mocy i momentu się nie sumuje w tych tabelach. Te 12 kW też nie jest doliczone do mocy.

Te 194 Nm miał ten silnik bez elektryka tak więc zakładam, że te 70 Nm są jeszcze dodatkowo.

 

Tak było pod 200 Nm ale nie wiem, czy silnika spalinowego czasem nie musieli trochę "wykastrować" w ceu zmniejszenia poziomu emisji? I czemu nie jest podany osobno moment z silnika elektrycznego? Normalnie w hybrydach jest taka informacja (przy czym tych danych nie sumuje się). Przyspieszenie katalogowe prawie 12 sekund / 100 też daje do myślenia... bo gdzie to wspomaganie elektryczne się podziewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Michał W. napisał:

Takie rozumowanie wydaje się logiczne po opiniach, że subiektywnie przyśpiesza lepiej.

no własnie opinie subiektywne bez pomiarów itp itd... Chyba nie myślisz że Subaru robi swoich klientów w konia pisząc że ma 12s do setki a w rzeczywistości okaże się że  8 ;) Zresztą podobnie było w hybrydowym XV z 2014 roku. Pomimo większej mocy jechał tak samo jak wersja benzynowa ze wzgledu na swoja wagę. Pytanie czy bedzie oferowany poczciwy wolnossacy forek z 2.0i po maską czy tylko ta powolna hybryda? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karas napisał:

no własnie opinie subiektywne bez pomiarów itp itd... Chyba nie myślisz że Subaru robi swoich klientów w konia pisząc że ma 12s do setki a w rzeczywistości okaże się że  8 ;) Zresztą podobnie było w hybrydowym XV z 2014 roku. Pomimo większej mocy jechał tak samo jak wersja benzynowa ze wzgledu na swoja wagę. Pytanie czy bedzie oferowany poczciwy wolnossacy forek z 2.0i po maską czy tylko ta powolna hybryda? 

Chyba się nie zrozumieliśmy. O lepszym subiektywnym przyśpieszeniu pisał @Dyrekcja i wspominali Ci co jeździli. Ja to zrozumiałem tak, że jest odczuwalna poprawa przyśpieszenia, która jednak nie przekłada się na wynik czasowy do 100km/h. Uproszczając to przykładowo nowy Forester do 60 km/h przyśpiesza wyraźnie lepiej dzięki większemu momentowi obr. z elektryka a później wszystko to co nadrobił traci przy prędkości 60-100 km/h przez nadwagę i wychodzi tak jak w wolnossącym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 14.07.2019 o 08:07, mechanik napisał:

Uważam, że jeżeli wnętrze wygląda tak jak na fotce - nie powinno się auta pokazywać w salonach sprzedaży

Cóż, każdy może mieć swoje zdanie. Ponieważ przytłaczająca większość naszych klientów posiada wyższe wykształcenie zakłożyłem iż posiadają wystarczającą wyobraźnie, aby sama informacja iż faktycznie stacja multimedialna będzie podobna do tej w XV była wystarczająca.

O ile bowiem forma graficzna stacji daje się łatwo wyobrazić, o tyle wile innych parametrów nowego modelu trudno ocenić na podstawie zdjęć.

Pomijając już podstawowe informacje "jak jeździ", jaka jest głośność, jak wybiera nierówności, jak pokonuje zakręty itd są też elementy oceny statycznej ( jak się do niego wsiada, czy pasuje mi pozycja za kierownicą itd. itd. ).

W dalszym ciągu uważam, że możliwość zapoznania się z samochodem na pół roku przed jego wprowadzeniem na rynek ( nawet jeżeli ma zamontowaną na szybko - mieliśmy do dyspozycji jeden dzień - stację nie pasującą do całości ).

Ciekawe, że podczas Zlotu nikt takiego podejścia do tematu nie krytykował. Również klienci którzy dokonują jazd próbnych, czy też statycznej oceny samochodu nie wyrazili zbieżnych z Pańską opinii.

Jak widać wszystko zależy od punktu widzenia - jak widać w niniejszym wątku są też tacy p.t. Forumowicze,  którzy w stu procentach właściwie odczytują przyświecające tej ( niełatwej logistycznie !) "akcji":

W dniu 14.07.2019 o 09:46, Michał W. napisał:

Jestem przekonany, że ta akcja z autami na niemieckich blachach to nie jest typowa prezentacja modelu w salonie, który jest wystawiony na sprzedaż a improwizowane na szybko udostępnienie najbardziej zainteresowanym i niecierpliwym fanom marki pojazdu do testów. Myślę, że jest to bardziej ukłon @Dyrekcja w naszą stronę by ostudzić buzujące na forum emocje w oczekiwaniu na nowy model Forestera niż oficjalna prezentacja dopieszczonego, stojącego w blasku reflektorów auta.

W końcu formalna prezentacja nowego Forestera dla europejskich mediów będzie miała miejsce dopiero we wrześniu, a pierwsze dostawy są oczekiwane na przełomie listopada i grudnia.

A dla wszystkich tych, którzy do wizualizacji stacji medialnej przywiązują dużą wagę pozwalam sobie załączyć zdjęcie . 

 

Forester e-BOXER_high-021-19702 (2).jpg

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dyrekcja napisał:

Ponieważ przytłaczająca większość naszych klientów posiada wyższe wykształcenie zakłożyłem iż posiadają wystarczającą wyobraźnie

Powiązanie wykształcenia z wyobraźnią, to jak mniej awanturujący się klient, bo w krawacie ;) 

Edytowane przez Zyzol
  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam jako sympatykom, a nawet fascynatom marki niestety chyba cięzko przyjąc obiektywne fakty - raczej chcemy widzieć rzeczy bardziej "różowo" niż faktycznie są - nie sądzicie? ;)

Bo faktem podawanym przez producenta jest: przyspieszenie do 100 na poziomie 12 sek - raczej nie powala, prawda?

Faktem jest moc w "konikach" i faktem moment w Nm - a dorabiamy filozofię i subiektywnie "lepsze przyspieszanie".

Zapewniam, że inne marki też subiektywnie i całkiem sprawnie dają sobie radę.

Co do kokpitu to też mam na ten temat swoje zdanie i niestety mam wrażenie, że rynek europejski samochodów i same samochody dla właściciela stały sie hmmm... mniej istotne niz pozostała działalność i trochę jedzie bidą, normalną zwykłą bidą - nazywaną optymalizacją/racjonalizacją wydatków. I moim skromnym zdaniem albo firma powinna idąc skrótem dokonac gruntownej zmiany na "+" wprowadzając np. całkowicie elektryczny pojazd z charakterem Subaru i rewolucyjnym zasiegiem np 600-800 km (sa juz takie możliwości!!)  albo będzie ciągle gonić i za chwile dostanie zadyszki nie do opanowania.

...Sorry za troche smutny komentarz ale popatrzcie na to wszystko z dystansu :( :( 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno 

W dniu 15.07.2019 o 11:41, Dyrekcja napisał:

...Ciekawe, że podczas Zlotu nikt takiego podejścia do tematu nie krytykował. Również klienci którzy dokonują jazd próbnych, czy też statycznej oceny samochodu nie wyrazili zbieżnych z Pańską opinii.

Jak widać wszystko zależy od punktu widzenia - jak widać w niniejszym wątku są też tacy p.t. Forumowicze,  którzy w stu procentach właściwie odczytują przyświecające tej ( niełatwej logistycznie !) "akcji":

W końcu formalna prezentacja nowego Forestera dla europejskich mediów będzie miała miejsce dopiero we wrześniu, a pierwsze dostawy są oczekiwane na przełomie listopada i grudnia.

A dla wszystkich tych, którzy do wizualizacji stacji medialnej przywiązują dużą wagę pozwalam sobie załączyć zdjęcie . 

 

 

właśnie dlatego, że większość z nas patrzy tu "sercem" a nie pragmatyzmem i patrząc na same logo już daje 8/10 pkt.

A "biznes" na większą skalę prowadzony musi uwzględniac warunki rynkowe i mam pewność, że @Dyrekcjato doskonale wie! Wykorzystywac nalezy wszystkie możliwe narzedzia rynku - to oczywiste, że także emocje ale nie zapewnią one elementu skali - to tak "off topic" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 12:17, Zyzol napisał:

Powiązanie wykształcenia z wyobraźnią, to jak mniej awanturujący się klient, bo w krawacie ;) 

 

Zgadzam się, był to wyjątkowo żałosny tekst, stąd ode mnie strzałka w dół dla całego postu p. Rogalskiego (nie da się dać jej części postu :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2019 o 12:17, Zyzol napisał:

Powiązanie wykształcenia z wyobraźnią, to jak mniej awanturujący się klient, bo w krawacie ;) 

No ale wnioskowanie w ta strone mozna przeprowadzic. Zdobycie wyksztalcenia wyzszego wymaga przynajmniej odrobiny wyobrazni, chociazby po to zeby prace magisterska/licencjacka napisac a potem obronic. Nie oznacza to, ze ktos bez wyksztalcenia nie ma wyobrazni.

  • Lajk 1
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo wyobraźnia czy wykształcenie nie ma nic do rzeczy. Nowe auto kupuje taka osoba która ma $$ a czym się zajmuje gdzie się uczyła bez znaczenia. W obecnej czasach stacja multimedialna w aucie to dla większości "must have" i jeden z powodów dla których ktoś kupi lub nie dany model- owszem kiedyś było inaczej i przeciętnemu użytkownikowi nowego auta wystarczyło żeby tylko coś w aucie grało . Zresztą taką tendencje doskonale widać m.in na forum- pełno tematów o stacjach w Subaru, braku aktualizacji itp itd. 

Osobiście dla mnie pokaz auta z dziurą w kokpicie na które już się zbiera zamówienia jest dziwny.  Co innego jakby był to pokaz przed premierowy wtedy ok niedoróbki mogą się zdarzyć. Równie dobrze samochód mógłby przyjechać na lawecie bez silnika czy kół z informacja : proszę sobie wyobrazić  koła będą takie jak w modelu X a silnik jak w modelu Y ... Z jednej strony klient może zobaczyć jak wygląda auta , a nawet się nim przejechać z drugiej model którym jedzie jest niekompletny... Ale ja się nie znam być może jest to nowe podejście marketingowe ;)

Edytowane przez Karas
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, blejzu napisał:

Zdobycie wyksztalcenia wyzszego wymaga przynajmniej odrobiny wyobrazni

 

Ależ w żadnym wypadku. Bez grama wyobraźni też można zostać magistrem. Jakiekolwiek wiązanie wyobraźni z wykształceniem jest co najmniej dziwne i świadczy o... braku wyobraźni piszącego ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
54 minuty temu, Skodziarz napisał:

Jakiekolwiek wiązanie wyobraźni z wykształceniem jest co najmniej dziwne i świadczy o... braku wyobraźni piszącego

Z pełnym szacunkiem dla Pańskiej opinii ( czerwoną strzałkę przyjmuję z pokorą )  statystyki mówią jednak coś innego. Otóż gros wyborców optujących za obniżeniem wieku emerytalnego w naszym kraju nie było w stanie sobie wyobrazić, że spowoduje to również obniżenie ich emerytur. A dane statystyczne dotyczące wykształcenia tych wyborców sugerują więc jednak istnienie takiego związku. Aby nie być źle zrozumianym - powyższe nie ma żadnego związku z moim osobistym szacunkiem dla poszczególnych ludzi - tu brak jest jakiegokolwiek powiązania z ich wykształceniem.

Godzinę temu, Karas napisał:

Osobiście dla mnie pokaz auta z dziurą w kokpicie na które już się zbiera zamówienia jest dziwny.  Co innego jakby był to pokaz przed premierowy

Obawiam się, że nie rozumiem - tak jak napisałem już wcześniej, to jest pokaz przedpremierowy  ...

Premiera medialna będzie we wrześniu, sprzedażowa pod koniec listopada ( lub na początku grudnia ).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dyrekcja napisał:

Z pełnym szacunkiem dla Pańskiej opinii ( czerwoną strzałkę przyjmuję z pokorą )  statystyki mówią jednak coś innego. Otóż gros wyborców optujących za obniżeniem wieku emerytalnego w naszym kraju nie było w stanie sobie wyobrazić, że spowoduje to również obniżenie ich emerytur.

 

Nie, nie i jeszcze raz nie - powyższe może świadczyć o gorszym wnioskowaniu, zdolnościach do logicznego myślenia itp., ale NIGDY, ale to NIGDY o braku wyobraźni, myli Pan pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Cóż, każdy z nas może pozostać przy swojej opinii. Ponieważ badania naukowe wskazują na to, że posiadanie wyobraźni ułatwia proces nauczania hipoteza, że osoby z wyższym wykształceniem posiadają statystycznie lepszą wyobraźnię wydaje się jednak mieć sens.

Starą prawdą jest też, że czytanie rozwija wyobraźnię. A co do relacji czytelnictwa do poziomu wykształcenia wątpliwości raczej nie ma.

Cóż, intuicja podpowiada inetrakcję pomiędzy wyobraźnią, a wiedzą ( tak przynajmniej twierdził Einstein, podkreślając wagę wyobraźni ).

Nowoczesna psychologia wydaje się to potwierdzać.  

Ale kto wie, być może akceptacja wzajemnych zależności wiedzy i myślenia logicznego z intuicją oraz wyobraźnią wymaga nieco .... wyobraźni :)

 

I tak zabrnęliśmy w ekstremalny wręcz OT :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Forester MY20 mimo, że jest sporo większy od XV i ma mniej pociągające wzornictwo to ma szansę być dobrą alternatywą dla użytkowników „piętnastek”, przynamniej tych którzy wożą rodzinę i są zmuszeni do jeżdżenia z boxem dachowym na wakacje. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Michał W. napisał:

:)

Forester MY20 mimo, że jest sporo większy od XV i ma mniej pociągające wzornictwo to ma szansę być dobrą alternatywą dla użytkowników „piętnastek”, przynamniej tych którzy wożą rodzinę i są zmuszeni do jeżdżenia z boxem dachowym na wakacje. ;)

 

No i uciszasz dyskusję! :D  - BRAWO!  @Michał W.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyrekcja napisał:

gros wyborców optujących za obniżeniem wieku emerytalnego w naszym kraju nie było w stanie sobie wyobrazić, że spowoduje to również obniżenie ich emerytur.

Droga @Dyrekcjo. Z racji kiedyś nabytego zawodu, w którym po za ścisłą wiedzą potrzebna była również wyobraźnia, i bardzo cenię wyobraźnię u ludzi. Cenię też słowa w powieści "Raz w roku w Skiroławkach", w której Zbigniew Nienacki napisał, że większość ciąż u kobiet wynika z braku wyobraźni a piszę o tym tu żeby pokazać, że w różnych aspektach życia wyobraźnia się pojawia. Proponuję jednak zaniechaj już @Dyrekcjo rozważań na temat wyobraźni bo zaczyna to być niepoważne.

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dyrekcja napisał:

Z pełnym szacunkiem dla Pańskiej opinii ( czerwoną strzałkę przyjmuję z pokorą )  statystyki mówią jednak coś innego. Otóż gros wyborców optujących za obniżeniem wieku emerytalnego w naszym kraju nie było w stanie sobie wyobrazić, że spowoduje to również obniżenie ich emerytur. A dane statystyczne dotyczące wykształcenia tych wyborców sugerują więc jednak istnienie takiego związku. Aby nie być źle zrozumianym - powyższe nie ma żadnego związku z moim osobistym szacunkiem dla poszczególnych ludzi - tu brak jest jakiegokolwiek powiązania z ich wykształceniem.

Obawiam się, że nie rozumiem - tak jak napisałem już wcześniej, to jest pokaz przedpremierowy  ...

Premiera medialna będzie we wrześniu, sprzedażowa pod koniec listopada ( lub na początku grudnia ).

Szanowna @Dyrekcja

Miałem nadzieję odpocząć od polityki chociaż na tym motoryzacyjnym (?) forum. Wolę już czytać kilka stron o dziurawej stacji multimedialnej w przedpremierowym egzemplarzu niż czyjeś polityczne opinie. 

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Michał W. napisał:

Tu mam propozycję w temacie „Co zamiast XV???” :D

Raku-Raku ;)

 

 

Ależ to ma kąty! Dwa cale liftu, MT-ki od taczki i można jeździć :) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miasto sprzęt przegenialny. I emisja CO2 gamy by spadła... nie wiem, czemu na europejski rynek jakiegoś kei-car nie wprowadzą, skoro mają gotowe (vide przykład Aston-Martin Cygnet z przeszłości - nie kei-car co prawda, ale analogiczna sytuacja)? Nie wiedzą Japończycy, jak z KE pogrywać, oj nie wiedzą...

Edytowane przez Skodziarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Dobrze żeby kierowca i pasażerowie mieli postury Azjatów, bo Europejczycy a już na pewno Amerykanie z USA raczej się nie zmieszczą.

O tam, dach się odetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...