Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Snuff napisał:


To była chyba pierwsza rzecz z alli, niestety przyszła lekko połamana, ale czarna taśma załatwiła sprawę i służy do dziś emoji106.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jestem urodzony w piątek 13-ego, więc miałem więcej szczęścia B)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

potrzebuję kupić do XV MY18 siatkę do bagażnika w normalnej cenie i jakości oraz poprzeczki do relingów.

Temat totalnie dla mnie obcy, zwłaszcza jeśli chodzi o poprzeczki.

 

Proszę poradźcie co i jak najlepiej.

 

Dziękuje i pozdrawiam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, OWOC napisał:

oraz poprzeczki do relingów

Ja mam belki Yakima S54 i są to jedne z najniższych belek na rynku, plus jest taki, że z niskim boxem (np. Thule Dynamic M) wjedziesz do hali garażowej. Ich minusem jest szerokość ograniczona MIĘDZY relingami co pozwala na montaż max. 3 bagażników rowerowych. W przypadku belek montowanych NAD relingami jest większy wybór. Zależy do czego potrzebujesz. 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Blixten napisał:

Ja mam belki Yakima S54 i są to jedne z najniższych belek na rynku, plus jest taki, że z niskim boxem (np. Thule Dynamic M) wjedziesz do hali garażowej. Ich minusem jest szerokość ograniczona MIĘDZY relingami co pozwala na montaż max. 3 bagażników rowerowych. W przypadku belek montowanych NAD relingami jest większy wybór. Zależy do czego potrzebujesz. 

Dziękują za odpowiedź.

 

Boxa mam starego thule polar 500 użytkowany za czasów posiadania minivana raz//dwa razy do roku. Od pięciu lat nie zakładany i teraz skoro jest XV i relingi to brakuje tylko jakiś poprzeczek.

 

Jaki typ jeśli chodzi o mocowania podejdzie do XV MY18 bo dla mnie to jest czarna magia, a chce kupić coś używanego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, OWOC napisał:

Jaki typ jeśli chodzi o mocowania podejdzie do XV MY18 bo dla mnie to jest czarna magia, a chce kupić coś używanego :)

trzeba sprawdzic na stronach producnetów jakie belki podejda na stronie thule, mont blanc, yakima itp itd  - pełno tego w necie

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy uniwersalny bagażnik do relingów pasuje do XV (mają regulowane rozstawy łap, a sama łapa też ma regulacje na różne grubości relingów) zwykły stalowy czarny bagażnik do relingów można kupić za ok 160-170 zł 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów miał kontakt z poniższym ustrojstwem?

https://www.amazon.com/gp/product/B07JMTVP9N/ref=as_li_qf_asin_il_tl?ie=UTF8&tag=blesthisstuf-20&creative=9325&linkCode=as2&creativeASIN=B07JMTVP9N&linkId=5c0adc52e67922aae69705b1509451f3

 

Poza tym, że kolor z pewnością spodoba się Niektórym ;) co myślicie o sposobie mocowania tego stopnia?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Krupa napisał:
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów miał kontakt z poniższym ustrojstwem?
https://www.amazon.com/gp/product/B07JMTVP9N/ref=as_li_qf_asin_il_tl?ie=UTF8&tag=blesthisstuf-20&creative=9325&linkCode=as2&creativeASIN=B07JMTVP9N&linkId=5c0adc52e67922aae69705b1509451f3
 
Poza tym, że kolor z pewnością spodoba się Niektórym  co myślicie o sposobie mocowania tego stopnia?


Ciekawy patent, na stronie podanej przez Ciebie jest bajer za 15$ a spełniający więcej funkcji...ale już tylko w czarnym kolorze B)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Snuff
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Snuff napisał:

Ciekawy patent, na stronie podanej przez Ciebie jest bajer za 15$ a spełniający więcej funkcji...ale już tylko w czarnym kolorze B)

 

Pomarańczowy kolor i cena razy 3 :D 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłona dyfra trafiła na swoje miejsce... Wielki szacun dla Subaru za wydrukowanie specjalistycznej instrukcji do montażu (z 10 szczegółowych obrazków) na kartce A4 - bez lupy nie podchodź :yahoo:

Osłona dyfra.jpeg

Osłona dyfra2.jpeg

  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio coś gorąco się zrobiło i słońce daje po gałach a subaru na parkingu nagrzewa się tak, że sadzone na desce rozdzielczej można robić B)

kupiłem w końcu matę, która zakrywa 100% szyby, jest dużo lepiej, można bez obaw wejść do samochodu.

>> tu kupisz <<

 

IMG_1719.jpg

IMG_1720.jpg

Edytowane przez Snuff
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL nie mam takich problemów (praca - parking w cieniu, garaż), jednak na wakacje (Chorwacja) stosuję patetnt prześcieradłowy (nakrywam dwoma prześcieradłami). Na plus - zasłonięte wszystkie okna + jakaś tam ochrona lakieru ;) na minus - wygląd (ale to mnie akurat wali)

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2019 o 21:53, jozef1972 napisał:

Byłem wczoraj w ASO i takie cuś widziałem. Chyba nie wszystko do dostania w akcesoriach. Ale na Plejady jak znalazł:D

20190601_121605_HDR.jpg

20190601_121657_HDR.jpg

20190601_121634_HDR.jpg

Na plejadach to auto już było i przynajmniej na dwóch Subariadach (ostatnio chyba w Maroko). Ma snoorkla i wyciągarkę pod maską...Prezentuje się nieźle. O ile pamiętam Elementy dodatkowe robione na indywidualne zapotrzebowanie, no i o otwieraniu bagażnika przy tej konstelacji nie ma mowy... dostęp do przestrzeni bagażowej przez tylne drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2019 o 21:53, jozef1972 napisał:

Byłem wczoraj w ASO i takie cuś widziałem. Chyba nie wszystko do dostania w akcesoriach. Ale na Plejady jak znalazł:D

20190601_121605_HDR.jpg

20190601_121657_HDR.jpg

20190601_121634_HDR.jpg

Ktoś może powiedzieć, że to "przerost formy nad treścią" ale mi się podoba. :D

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, fajny jest. Taki jakby trochę ze StarTreka?

 

Cofnąłem się o kilka stron i nie znalazłem wątku w dziale technicznym XV choć pewnie taki jest. Chodzi mi o filtr powietrza silnika. Czy warto wstawiać jakiś "lepszy" żeby trochę ulżyć silnikowi? Np. taki od K&N, który kosztuje z 5 razy drożej niż OEM. Czy ktoś to zrobił i czy coś przez to uzyskał? Większą moc, mniejsze spalanie alboco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Np. taki od K&N, który kosztuje z 5 razy drożej niż OEM. Czy ktoś to zrobił i czy coś przez to uzyskał? Większą moc, mniejsze spalanie alboco?

zakładając taki filtr tzn mokry nie zrobisz dobrze silnikowi. Temat przerabiałem ładnych parę lat temu w Civicu. Te filtry nie filtrują /filtrują bardzo słabo. Lepszy przepływ powietrza spowodowany jest większymi porami w medium filtracyjnym . Skutkuje to tym że większe cząsteczki pyłków/piachu itp itd przechodzą przez ten filtr. Jak spojrzysz pod światło na taki filtr zobaczysz ze jest jak sito - gdzieś wklejałem zdjęcie na forum . Pamiętam w civie po zdjęciu  rury dolotowej była cały uświniona wewnątrz maźią brudu i oleju. Jeżeli chodzi o filtry tyko oem

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

Czy ktoś to zrobił i czy coś przez to uzyskał? Większą moc, mniejsze spalanie alboco?

Filtr do wolnossącego jak i do turbo mającego znacznie więcej koników są podobne - czyli przepływ powietrza nie jest tu kluczowym problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, aflinta napisał:

Filtr do wolnossącego jak i do turbo mającego znacznie więcej koników są podobne - czyli przepływ powietrza nie jest tu kluczowym problemem. 

Chwilowo zgodzę się ale zapytam - po co np. K&N włożyło wysiłek w konstrukcję (i sprawdzenie mam nadzieję) filtra jeśli nie daje to żadnego efektu? Chodzi tylko o golenie frajerów? I bezczelnie zapytam - co jest kluczowym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 17:46, aflinta napisał:

Kluczowy problem to temperatura :) 

Z temperaturą w dolocie niewiele da się zrobić bez schłodzenia a chyba z klimatyzacji zimnego powietrza brać się nie będzie.. ;)

 

Czy ktoś wie jaki jest ten Subaru- pomarańczowy kolor według palety barw RAL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...