Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.03.2019 o 11:41, PetterL napisał:

Witam, dziś zamówiłem ostatnie żarówki ledowe do mojego XV.

Chodzi o ledowe odpowiedniki do lamp przeciwmgielnych H16. 

Zdecydowałem się na produkt firmy Osram:

https://www.osram.pl/am/ecat/LEDriving FOG LAMP Gen1-LED fog lamps-Samochody-Automotive Lighting/pl/pl/GPS01_2848105/PP_EUROPE_PL_eCat/ZMP_4055120/

Po wymianie dodam fotki.

Jedno zdjęcie zrobione tuż po montażu kompletu. Teraz lampy świecą znakomicie, a i sama barwa światła idealnie pasuje do koloru emitowanego przez reflektory główne.

 

20190308_201602.jpg

  • Super! 2
  • Dzięki! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdjęcie zrobione tuż po montażu kompletu. Teraz lampy świecą znakomicie, a i sama barwa światła idealnie pasuje do koloru emitowanego przez reflektory główne.
 
20190308_201602.thumb.jpg.91e23af0152c2e163e5f7bf98b80b112.jpg

Dobrze to wygląda tez chyba je wezmę pod uwagę (ale wpierw wymienię te co przyjdą z alli)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bmbm napisał:

@Petter @MaMis To samo. Wygląda rewelacja. A jak sama wymiana? Dużo zabawy?

Sama wymiana nie jest bardzo skomplikowana. Na początek trzeba wyjąć 2 spinki podtrzymujace osłonę (jak w instrukcji) Dodatkowo odkręciłem jedną śrubkę od strony osłony silnika, żeby mieć lepszy dostęp. Po wyjęciu tych elementów, odchyliłem osłonę i spokojnię odpiąłem kabel zasilający i wyjąłem żarówkę.

Jedyne co wymaga trochę cierpliwości to zamocowanie przy pomocy dołączonej do zestawu opaski zaciskowej modułu zasilania (prostopadłościenne pudełeczko z 2 "oczkami" montażowymi)

Całość prac zajęła mi około 40 minut. 

15 minut temu, Snuff napisał:


Dobrze to wygląda emoji106.png tez chyba je wezmę pod uwagę (ale wpierw wymienię te co przyjdą z alli)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja zdecydowałem się na markowy produkt, bo to jednak lampa przwciwmgielna. 

Co ciekawe fabrycznie zamontowane żarówki halogenowe H16 również były produktem firmy OSRAM.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PetterL napisał:
Ja zdecydowałem się na markowy produkt, bo to jednak lampa przwciwmgielna. 
Co ciekawe fabrycznie zamontowane żarówki halogenowe H16 również były produktem firmy OSRAM.


Dlatego napisałem, że przeciwmgielne, te co zamontowałeś OSRAM biorę pod uwagę bo wygląda to dobrze. Z alli kupiłem kierunki, wsteczne i postojowe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, yarthecat napisał:

Tak to wygląda z perspektywy w kierunku fotela kierowcy, boczki, ostatnie to tył wchodzący pod fotel kierowcy. Przy zamkniętych drzwiach nie uda się otworzyć wlewu paliwa.929780efe65046eb252019c4cd591ac8.jpga9761524bf96e3cedcd11dbabdf207eb.jpge30fcd30024405c5a71e372b2c8b9293.jpg040879d8ab06d19168f59a8caf01d32a.jpg69eec5423c251ddf4c7eed813b0c8433.jpg

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Super, bardzo bardzo dziekuje ze dodales te zdjecia i poswieciles swoj czas na ich zrobienie, teraz mam caly podglad i rowniez je zamowie, 300zl to jak za darmo a zabezpieczaja to co sie najczesciej brudzi chocby od blota czy sniegu z sola i piaskiem badz zwirkiem,

jeszcze raz dziekuje:)

3 godziny temu, PetterL napisał:

Jedno zdjęcie zrobione tuż po montażu kompletu. Teraz lampy świecą znakomicie, a i sama barwa światła idealnie pasuje do koloru emitowanego przez reflektory główne.

 

20190308_201602.jpg

Zdecydowanie duzo lepiej teraz wyglada, dobra robota:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj XV odebrany z ASO po montażu wszystkiego co ukradli...

Generalnie złożony do kupy całkiem całkiem aczkolwiek nie wiem czy nie porysowali mi trochę ekranu i lewy nawiew przy ekranie trochę odstaje.

 

Tak więc wieczorem przystąpiłem do klubu Carboniarzy - poszła nakładka na konsolę centralą + sterowanie od klimy

zdjęć nie wstawiam bo już na forum są a wszędzie wygląda to tak samo...

 

 

robiłem to wieczorem więc zdjęcia takie sobie - może zrobię lepsze

 

poszły

 

nakładki ze stali lakierowanej na czarny połysk na panele sterowania szybami - spasowanie i wykonanie ok

mini dioda usb - daje radę

nakładki na nawiewy boczne - spasowanie i wykonanie ok

nakładka na kierownicę - spasowanie i wykonanie ok

 

plus - nie zrobiłem zdjęć - lakierowane na czarny połysk rameczki na nawiewy przy multimediach i pod szybami.

 

w kolejce czekają :

- uchwycik na okulary ale nie do końca pasuje na słupek przy szybie więc przykleję go gdzieś z boku konsoli...

- folie ochronne na dół drzwi

- takie metalowe "wsady" pod klamki na drzwiach

- no i  lepsze dywaniki

 

20190319_181809.jpg

20190319_181836.jpg

20190319_181849.jpg

20190319_182209.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok na fotach, brakuje jeszcze nakładki na panel z lewej strony kierownicy do całości.
Spasowanie nadmuchu przez ASO zawsze można poprawić a ekran...może nie zauważyłeś zaraz po włamie ? Jakaś folia jak na smartfony może coś załatwi



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piskoor napisał:
36 minut temu, Michał W. napisał:
 
Dioda USB jest dostępna w Polsce czy z ali ściągana?
 

Ali

Dzięki, gdyby się komuś niespodobała na żywo to chętnie odkupię.

Są dostępne u nas ale takie gołe diody na płytce bez obudowy. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, doszły "pomarańcze" na grilla, zrobiło się trochę cieplej no to do dzieła.
1. Wpierw wymieniłem plejady z tyłu, niezły hardcore był :th_dash: (przód to przy tym pikuś). Ciężko podważyć emblemat. jest schowany we wnęce, nie ma jak podejść z łopatką plastikową i musiałem użyć małego, owiniętego śrubokręta... no i troszkę zmasakrowałem blendę klapy. Jest plastikowa, więc użyłem mazaka do korekty, poza tym pod emblematem i tak nie widać. Na oble (zdjęcie) powstały malutkie wgniotki od podważania, ale trzeba się dobrze przyjrzeć z bliska. Naprawdę nie jest łatwo ten emblemat z tyłu wyrwać, końcowy efekt jednak wynagrodził moje zmagania...mi się podoba. :thumbup:
2. Nakładki z alli są ok, pasują do pomarańczowych plejad na grillu...ale to nakładki i trochę "wchodzą" w emblemat (widać to z bliska). Jak już będzie mi się ekstra nudziło, to zdejmę oryginalne i pokryję folią, by zachować linię.
3. W poniedziałek dojdą ledy i wrzucę fotki po zmianie.

IMG_0906.jpeg

IMG_1114.jpg

IMG_1115.jpg

IMG_1120.jpg

IMG_1133.jpg

IMG_1124.jpg

IMG_1126.jpg

IMG_1134.jpg

IMG_1135.jpg

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Customowe znaczki fajna sprawa. Od razu +20KM mocy przybywa :D

W wariancie idealnym listewki z przodu najlepsze byłyby chyba czarne. Z kolei tylni znaczek raczej w czerwonym (lepiej by się spasował z lampami)

Ja nie będę rzeźbił, opis twoich zmagań z usuwaniem ori znaczków mnie zniechęcił ;)

Chyba że ktoś produkuje naklejki, a nie całe plastiki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:
Customowe znaczki fajna sprawa. Od razu +20KM mocy przybywa 
W wariancie idealnym listewki z przodu najlepsze byłyby chyba czarne. Z kolei tylni znaczek raczej w czerwonym (lepiej by się spasował z lampami)
Ja nie będę rzeźbił, opis twoich zmagań z usuwaniem ori znaczków mnie zniechęcił 
Chyba że ktoś produkuje naklejki, a nie całe plastiki...


O czarnych wstawkach na grill myślałem, ale na alli tylko chrom. Tak jak pisałem, wcześniej czy później wymontuję i pokryje folią, czarną lub pomarańczową.
Naklejki na emblemat można bez problemu kupić, trochę tych stron z gadżetami jest, głównie USA (też kupiłem na wszelki wypadek gdybym nie dał rady z demontażem :D plus mała na kierownicę)
Zaraz wrzucę fotę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wrap.jpg

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne są te Wasze XV :)

Twoja @Snuff jest jeszcze do tego niepowtarzalna ;)

Od 2017 czekałem aż pojawi się w Europie XV bo zamierzałem go kupić. Jak się pokazały to miałem akurat zawirowania a gdy się ogarnołem to okazało się że już ich nie ma. :(

Jedyne pocieszenie dzielnie niesie mi Forester. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...