Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.02.2019 o 11:17, kogii napisał:

Bezpiecznik 10A , wewnątrz auta, numer 16 albo 26, nie pamiętam teraz dokładnie, najlepiej sprawdź wszystkie 10

Edit: sprawdziłem,  26

Dzięki za pomoc. Bezp 26 potwierdzam. Teraz pytanie gdzie kupić takie bezpieczniki na zapas? Wyglądają dość nietypowo. Nam nadzieje ze żarówki LED nie będą wypasać z mocowań - siedzą dużo gorzej niż oryginalne bo są 1 mm dłuższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Bezp 26 potwierdzam. Teraz pytanie gdzie kupić takie bezpieczniki na zapas? Wyglądają dość nietypowo. Nam nadzieje ze żarówki LED nie będą wypasać z mocowań - siedzą dużo gorzej niż oryginalne bo są 1 mm dłuższe. 

Jak włożysz żarówkę to lekko dognij blaszki i będzie ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 19:27, Andrzej Rosenkiewicz napisał:

Mam takie cudo z Aliexpress. Fajna sprawa. Zamontowałem na osłonie przeciwsłonecznej i puszczam filmy w trasie. 

 

Na której osłonie przeciwsłonecznej to zainstalowałeś? Ja kupiłem to cudo w polskim sklepie za 24 zł. Wygląda tak samo, z napisem na froncie Baseus, ale zaczep nie jest tak elastyczny, jak na filmie. Nie można tego uchwytu zamontować na osłonie nad zegarami, można jedynie przypiąć do osłony przeciwsłonecznej "technicznego" wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Moon napisał:

 

Na której osłonie przeciwsłonecznej to zainstalowałeś? Ja kupiłem to cudo w polskim sklepie za 24 zł. Wygląda tak samo, z napisem na froncie Baseus, ale zaczep nie jest tak elastyczny, jak na filmie. Nie można tego uchwytu zamontować na osłonie nad zegarami, można jedynie przypiąć do osłony przeciwsłonecznej "technicznego" wyświetlacza.

Jest w tym sprzęcie elastyczny gumowany uchwyt zaciskowy. Montuję go zazwyczaj pod samym sufitem na osłonie przeciwsłonecznej pasażera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Andrzej Rosenkiewicz napisał:

Jest w tym sprzęcie elastyczny gumowany uchwyt zaciskowy. Montuję go zazwyczaj pod samym sufitem na osłonie przeciwsłonecznej pasażera. 

Czy Ty masz cały uchwyt gumowany? Czy możesz zrobić to, co jest pokazane na filmie, do którego link udostępnił Skodziarz? Ja niestety nie mogę tego zrobić (przypiąć uchwytu do osłony na zegarami), a uchwyt wygląda identycznie. Jedyna różnica polega na tym, że nie mogę w trakcie przypinania  odchylać elementu podtrzymującego tak mocno, jak jest to pokazane na filmie. Gdybym to zrobił, tobym go złamał. Podróbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Moon napisał:

Czy Ty masz cały uchwyt gumowany? Czy możesz zrobić to, co jest pokazane na filmie, do którego link udostępnił Skodziarz? Ja niestety nie mogę tego zrobić (przypiąć uchwytu do osłony na zegarami), a uchwyt wygląda identycznie. Jedyna różnica polega na tym, że nie mogę w trakcie przypinania  odchylać elementu podtrzymującego tak mocno, jak jest to pokazane na filmie. Gdybym to zrobił, tobym go złamał. Podróbka?

Tak to u mnie wygląda.

20190224_172114-01.jpeg

20190224_172156-01.jpeg

20190224_172217-01.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Moon napisał:

Czy to też jest uchwyt firmy Baseus?

 

Kolega pisał wcześniej, że to z Aliexpress coś. 

@Andrzej Rosenkiewicz - masz jakiegoś linka do tego sprzętu na ali? Naprawdę dobrze to pasuje do osłony zegarów XV :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Skodziarz napisał:

 

Kolega pisał wcześniej, że to z Aliexpress coś. 

@Andrzej Rosenkiewicz - masz jakiegoś linka do tego sprzętu na ali? Naprawdę dobrze to pasuje do osłony zegarów XV :) 

 

Znalazłem: https://www.aliexpress.com/item/6-5inch-GPS-Car-Holder-Mobile-Phone-Dashboard-Phone-Holder-HUD-Design-Antiskid-Phone-holder-Adjustable/32899250901.html

Zamówione, ciekawe, czy przejdzie przez austriackich celników - przy takich tanich rzeczach zwykle przechodzi :) 

 

BTW: Jeśli ktoś wie jak i może, to chyba lepiej ten akurat wątek przenieść do tematu o akcesoriach :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Snuff napisał:

chyba jednak nie to samo...Twoje 5 $ a tamto 2 $ ;) widać różnice, chociażby gumowe zaczepy/podkładki, których ten za 2 nie ma B)

 

Godzinę temu, Andrzej Rosenkiewicz napisał:

Tu jest link. To chyba to samo.

https://s.click.aliexpress.com/e/bppvCKPI

 

W tym przypadku najważniejsze jest to, żeby zaczep mocujący był maksymalnie elastyczny. 

 

Na tej stronie jest zdjęcie (nad zdjęciem z karabinem) , które pokazuje jak taki zaczep może być elastyczny - można go całkowicie odgiąć.

https://www.aliexpress.com/item/6-5inch-Dashboard-Car-Holder-Easy-Clip-Car-Phone-Holder-Universal-for-iPhone-X-8-Samsung/32937329629.html?spm=2114.10010108.1000014.2.dcf67138HjxHF1&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.112236.000000000000000&scm_id=1007.13338.112236.000000000000000&scm-url=1007.13338.112236.000000000000000&pvid=f87d16d6-fef3-4cdb-9dde-fd8f22de3075

 

Tego nie można zrobić z uchwytem Baseus, który kupiłem. Elastyczność zaczepu tego uchwytu to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Snuff napisał:

chyba jednak nie to samo...Twoje 5 $ a tamto 2 $ ;) widać różnice, chociażby gumowe zaczepy/podkładki, których ten za 2 nie ma B)

 

Jak nie ma jak ma? Takie same gumowe czy silikonowe podkładki w strategicznych miejscach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Skodziarz napisał:

 

Jak nie ma jak ma? Takie same gumowe czy silikonowe podkładki w strategicznych miejscach...

na zdjęciach widzę tylko gumowe podkładki pod telefon bez tych trzymających kokpit...ale co tam będę się kłócił, twierdzisz, że mają to ok, peace :drinks:

 

edit: faktycznie lepiej część wypowiedzi przerzucić do innego wątku "akcesoria"

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, paczuszka druga doszła :dance:teraz czeka mnie walka z oryginalnym logo, bo mocno przyspawali nasze "plejady" ;) fotki poniżej, naprawdę dobrze to wygląda. Dodatkowo naklejka logo na kierownicę.

btw. przyciemniłem tylne lampy (paczka pierwsza - 2 piwka,  :drinks: i 40 min roboty), dla mnie wygląda to teraz o wiele lepiej, oczywiście "de gustibus non est disputandum" mi się podoba. Oklejenie kierunkowskazów nie pokrywa całości (fotka), nie zwróciłem na to uwagi przy zamawianiu, ale można kupić na całość.

Galeria:

 

 

IMG_0932.jpg

IMG_0935.jpg

IMG_0936.jpg

IMG_0937.jpg

IMG_0946.jpg

IMG_0949.jpg

IMG_0894.jpg

IMG_0895.jpg

IMG_0896_1.jpg

IMG_0903.jpg

IMG_0911_2.jpg

IMG_0915_2.jpg

IMG_0924_2.jpg

IMG_0925.jpg

IMG_0927.jpg

IMG_0929.jpg

IMG_0928.jpg

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bmbm napisał:

@Snuff - całkiem spoko te ciemne wstawki na klosze :) nawet bardzo. A jak wygląda kwestia światła z lamp cofania? Mocno ściemniają?

nie widzę wielkiej różnicy,  jest prawie tak samo jak przed, poza tym wkrótce będą ledy.

6 godzin temu, OA77 napisał:

Wszystkie zarowki tylne wymieniles na ledy?

żarówki są jeszcze oryginalne, dopiero będę zamawiał z alli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim XV zamontowałem komplet LED w tylnych lampach. 

Pozycja:

https://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-Led-W5W-T10-9x-SMD-3030-12V-CANBUS-Bialy-Zimny-6000K-OPTICON-PREMIUM/3185

Kierunkowskaz:

https://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-Led-Wy21W-T20-7440-SMD2016-12V-POMARANCZOWY-CANBUS-OPTICON-PREMIUM/1315

Światło cofania:

https://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-Led-W21W-T20-7440-12x-SMD-3020-12V-Bialy-Zimny-6000K-CANBUS-OPTICON-PREMIUM/2118

 

U spodu lampy STOP po zamontowaniu LED'a o temperaturze barwowej 6000K widać wąski pasek w tym kolorze. Zdjęcia nie oddają w pełni rzeczywistego efektu, a jest on naprawdę bardzo dobry (najlepiej widać ten efekt na ostatnim zdjęciu)

Teraz został jeszcze przedni kierunkowskaz i przeciwmgielne. 

A wygląda to tak:

 

20190301_190929.jpg

20190301_191006.jpg

20190301_191032.jpg

20190301_191018.jpg

20190301_191105.jpg

20190301_191059(0).jpg

Edytowane przez PetterL
  • Super! 2
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PetterL napisał:

W swoim XV zamontowałem komplet LED w tylnych lampach. 

Pozycja:

https://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-Led-W5W-T10-9x-SMD-3030-12V-CANBUS-Bialy-Zimny-6000K-OPTICON-PREMIUM/3185

U spodu lampy STOP po zamontowaniu LED'a o temperaturze barwowej 6000K widać wąski pasek w tym kolorze. Zdjęcia nie oddają w pełni rzeczywistego efektu, a jest on naprawdę bardzo dobry (najlepiej widać ten efekt na ostatnim zdjęciu)

Teraz został jeszcze przedni kierunkowskaz i przeciwmgielne. 

A wygląda to tak:

 

20190301_191059(0).jpg

dlatego zastanawiam się czy nie kupić na pozycje ledy czerwone. btw. wymieniałeś pozycyjne 2 żarówki w lampie czy tylko te tylne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem polecaną tu siatkę do bagażnika z norauto. Całkiem dobre wykonanie zwłaszcza patrząc na cenę. 

Poszedłem do auta zapiąłem najpierw przednie zaczepy, potem zacząłem szulać analogicznych solidnych metalowych z tylu a tu zonk. Mam tylko dwie plastikowe wypustki na boczku bagażnika. Da się tam co prawda wpiąć karabińczyk, ale przy mocniejszym naciągnięciu siatki widać, jak cały boczek się lekko ugina pod naporem siatki.

Też nie macie w tylnej części bagażnika „prawdziwych” metalowych zaczepów przytwierdzonych solidnie bezpośrednio do nadwozia?

 

 

CF003810-A085-4838-8A8E-0B597B409DAD.jpeg

59DC8562-E5F4-4671-90B6-463E5165808F.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, spawalniczy napisał:

Zakupiłem polecaną tu siatkę do bagażnika z norauto. Całkiem dobre wykonanie zwłaszcza patrząc na cenę. 

Poszedłem do auta zapiąłem najpierw przednie zaczepy, potem zacząłem szulać analogicznych solidnych metalowych z tylu a tu zonk. Mam tylko dwie plastikowe wypustki na boczku bagażnika. Da się tam co prawda wpiąć karabińczyk, ale przy mocniejszym naciągnięciu siatki widać, jak cały boczek się lekko ugina pod naporem siatki.

Też nie macie w tylnej części bagażnika „prawdziwych” metalowych zaczepów przytwierdzonych solidnie bezpośrednio do nadwozia?

 

 

 

 

mam tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Snuff napisał:

mam tak samo

 

Si. Wpadłem na pomysł, żeby przykręcić w lepszym miejscu zaczepy składane metalowe, coś takiego:

image.png.5cab3948b94ea5f72030461df31de73a.png

 

W miejscu, gdzie 2 generacje temu w sumie już były takie zaczepy:

image.png.3396ecb49dfcd2ce884723c09ce3fca2.png

 

Siatka będzie wtedy zacznie równomierniej rozpięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...