Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie, jak dobrać się do żarówek w lampkach sufitowych. Muszę zmienić wreszcie te fabryczne świeczki...

Lekko podważasz czymś plastikowym albo śrubokrętem aż wyskoczy bok ( są tez rysunki w instrukcji )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew! W instrukcji jest tylko o tylnej. Gdzie konkretnie podważyć przednią? Tylko te mleczne klosze czy całą lampę. I jakie tam są dokładnie żarówki? 

Wiem, że CxW przy czym x oznacza długość. Są chyba 4 wersje.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuje dzisiaj led 31 mm do oświetlenia wnętrza. Po zamontowaniu 1 przy wkładaniu 2 straciłem całe oświetlenie wnętrza. O co kaman? Bezpiecznik? 

Geferalnie zamienniki LED są 1 mm dłuższe od serii i beznadziejnie krzywią blaszki które trzymają żarówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, spawalniczy napisał:

Dzięki za odzew! W instrukcji jest tylko o tylnej. Gdzie konkretnie podważyć przednią? Tylko te mleczne klosze czy całą lampę. I jakie tam są dokładnie żarówki? 

Wiem, że CxW przy czym x oznacza długość. Są chyba 4 wersje.

tu masz moje żarówki:

a tu podważałem lekko małym śrubokrętem w osłonce ze szmatki:

 

klosz.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, spawalniczy napisał:

Wielkie dzięki! Rozumiem, że w tylnym rzędzie jest taka sama? 

Działa ściemnianie?

Do bagażnika co wsadziłeś?

do bagażnika i tablicy takie: ledy

a w tylnym rzędzie nie zmieniałem bo...zapomniałem :biglol: i nie siadam z tyłu hehe

 

@MaMis nie było i nie ma żadnych problemów, wpierw sprawdziłem jedną jak świeci a później dałem drugą. Masz z tyłu też założone ? (ja nie mam)

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MaMis napisał:

Do tylnej nie dotarłem. Poległem na oświetleniu pasażera. 

a może przypadkiem przesunąłeś przełącznik przy lampce ? wiem, że to może wydawać się głupie...ale sam tak zrobiłem i wpadłem w lekką panikę, że coś spieprzyłem. :biglol: No chyba, że trafiłeś felerną żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam różne opcje i kilka żarówek. Wsadziłem lewa i świeciła się gdy montowałem prawa ( była wyłączona ) i wtedy zgasły wszystkie. Który bezp jest od oświetlenia kabiny? 

Jestem lekko wku.... Muały być LED-y a będzie wizyta w Aso. 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MaMis napisał:

Sprawdzam różne opcje i kilka żarówek. Wsadziłem lewa i świeciła się gdy montowałem prawa ( była wyłączona ) i wtedy zgasły wszystkie. Który bezp jest od oświetlenia kabiny? 

Jestem lekko wku.... Muały być LED-y a będzie wizyta w Aso. 

sprawdź bezp. 32, 35 strona/rozdz.12-10/12-11 instrukcji

 

@spawalniczy mnie zmotywował, no to do roboty :D wymieniłem tylni rząd, jest tam jedna żarówka tak jak z przodu. Miałem mniejszej mocy niż te na przodzie, delikatnie świeci białe światło (przy okazji zmienię na większą moc). Podważam na tym oble, od strony bagażnika. Żarówka jest faktycznie troszeczkę większa, ma grubsze końcówki/złącza niż oryginał, ale wystarczy po obsadzeniu żarówki lekko podgiąć styki i jest ok (nie wypada wtedy żarówka)

 

 

klosz2.jpg

klosz3.jpg

 

żarówka LED (ta o mniejszej mocy)/oryginał:

 

klosz4.jpg

Edytowane przez Snuff
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, spawalniczy napisał:

 

Polecam się!

 

Zerknąłem w podany link i w dalszym ciągu nie wiem którą wielkość mam zamówić - C3W?

ta, 3 szt. (przód i tył) https://www.auto-ledy.pl/product-pol-5046-Zarowkawka-Diodowa-LED-6x-SMD-5630-C3W-C5W-C10W-Can-Bus-Biala.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Snuff napisał:

sprawdź bezp. 32, 35 strona/rozdz.12-10/12-11 instrukcji

Sprawdziłem - podobnie jak 18 i nadal nic. Straciłem również oświetlenie w bagażniku :( 

co mogło pójść nie tak? Po zamontowaniu 1 żarówki pomyliłem bieguny montując 2 i mogło pójść zwarcie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaMis napisał:

Sprawdziłem - podobnie jak 18 i nadal nic. Straciłem również oświetlenie w bagażniku :( 

co mogło pójść nie tak? Po zamontowaniu 1 żarówki pomyliłem bieguny montując 2 i mogło pójść zwarcie ? 

taa a ja miałem szczęście i 3szt. założyłem dobrze ? :D co najwyżej by Ci nie świeciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik 10A , wewnątrz auta, numer 16 albo 26, nie pamiętam teraz dokładnie, najlepiej sprawdź wszystkie 10

Edit: sprawdziłem,  26

Edytowane przez kogii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dz. Wieczorem będę walczył. 26 nie sprawdzałem. Jak to nie zadziała przelecę wszystkie 10 A. Z 2 strony całkiem dziwne te bezpieczniki - ciężko będzie kupić takie na stacji benz jak coś padnie. Na szczęście są zapasowe w skrzynce pod maska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, pobawiłem się trochę oświetleniem schowka. Tak jak pisałem wcześniej, pasuje tam żarówka G4, np. LED G4 3W=20W biały zimny AC/DC 12V (taką kupiłem na alledrogo). Trzeba troszeczkę styki ścisnąć i wchodzi bezpośrednio w złącze, efekt poniżej na zdjęciach. Generalnie jest ok, muszę wykombinować jak ją przymocować do oryginalnego mocowania (taśma, klej), ale jest mały "zonk" co widać na ostatnim zdjęciu - schowek ma małą szparkę i wali po oczach :cry: Myślałem, że po jakimś czasie lampka gaśnie po zamknięciu schowka a tu dupa, świeci cały czas. Może to być lekko wkurzające przy jeździe nocą, więc albo coś zrobię albo wrócę do oryginału...przynajmniej nie widać tej szpary :biglol:

Jeszcze mały pomysł mi wpadł...zmienię kolor na pomarańczowy i będzie extra podświetlenie kokpitu pasażera nocą :biglol::thumbup:

 

schowek1.jpg

schowek2.jpg

schowek3.jpg

schowek31.jpg

schowek32.jpg

schowek4.jpg

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Snuff napisał:

a co AC/DC nie lubisz ? :dance:

taki opis jest na żarówce i pudełeczku...widocznie jest tam jakaś dioda prostownicza, ale pod AC nie podłączałem ;)

Chyba wolę Led Zeppelin ;)

 

 

dd3c489aeb566695a7118de7eebbfdbb.jpg

Edytowane przez Blixten
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie skastomizować logo na masce, znalazłem miejsce ze świetnymi produktami: https://orsini-vinyl-designs.myshopify.com/

 

Mają też cały pomarańczowy set na przód XV (logo i listewki): https://orsini-vinyl-designs.myshopify.com/collections/emblem-overlays/products/2018-subaru-crosstrek-grille-winglet-overlays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, GREGG napisał:
Jak chcecie skastomizować logo na masce, znalazłem miejsce ze świetnymi produktami: https://orsini-vinyl-designs.myshopify.com/
 
Mają też cały pomarańczowy set na przód XV (logo i listewki): https://orsini-vinyl-designs.myshopify.com/collections/emblem-overlays/products/2018-subaru-crosstrek-grille-winglet-overlays


Do mnie już lecą ale z innej www jak tylko dojdą dam foty
https://www.jdmfv.com/

https://www.premiumautostyling.com/

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...