Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

7 dni od zamówienia i oto co znalazłem: solidnie wykonane, dość sztywne, o wysokich ściankach, dobrze dopasowane i dolegające.

Trudno je nazwać dywanikami, bo wizualnie bardziej kojarzą się z foremkami czy wanienkami. Do zestawu dołączone kotwiczki, ale nie ma potrzeby dziurawić wykładziny. 

Idealne rozwiązanie na zaśnieżone buty, gumofilce;)  

Polecam WEATHERTECH :ok:

 

 

IMG_20190129_173401.jpg

IMG_20190129_173425.jpg

IMG_20190129_173612.jpg

IMG_20190129_173632.jpg

IMG_20190129_174444.jpg

  • Super! 2
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, peteres napisał:

Rzeczywiscie, wygladaja solidnie. Tylko nurtuje mnie jedno pytanie - po co jest ten “cycek” za pedałem przyspieszenia? To taki kick-down?;)

 

Wygląda na jakieś dodatkowe wzmocnienie. Jak ktoś często "wciska gaz do dechy" to może być kluczowe :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Elpi napisał:

A używał ktoś dywaników firmy BRISK? Wyglądają podobnie do Weather Tech tylko cena normalniejsza :)

 

 

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 30.01.2019 190732.bmp.jpg

Sprzedajemy tylko całe komplety, z uwagi na realizację zamówień dla taxi do Subaru XV będą za 2 tygodnie.”

nie dostałem jeszcze zdjęcia w realu. Dla mnie średnie rozwiązanie bo potrzebuje tylko dla kierowcy. 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MaMis napisał:

Dla mnie średnie rozwiązanie bo potrzebuje tylko dla kierowcy.

 

Ja w sumie też, dlatego w WT trochę mi szkoda inwestować, ale za 3 stówki to można taki komplet brać 

Coś trzeba kupić, bo jak ostatnio zajrzałem pod kierownicę, to się wystraszyłem, ile syfu zostaje w okolicy pedałów - fabryczne dywaniki tam nie istnieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, GREGG napisał:

 

Ja w sumie też, dlatego w WT trochę mi szkoda inwestować, ale za 3 stówki to można taki komplet brać 

Coś trzeba kupić, bo jak ostatnio zajrzałem pod kierownicę, to się wystraszyłem, ile syfu zostaje w okolicy pedałów - fabryczne dywaniki tam nie istnieją

Naprawdę warto dorzucić do WT :) wg mnie wystarczą na długo jesli nie do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co oszukiwać -seryjne mało zakrywają. Trzeba dość często sprzątać. Na szczęście wykładzina ma krótki włos wiec syf głęboko nie wchodzi. Z 2 strony za 3 stówki jest tez tył który fajnie kryje tunel.  

2 minuty temu, Blixten napisał:

Naprawdę warto dorzucić do WT :) wg mnie wystarczą na długo jesli nie do końca

Ale to nadal 2 kawałki gumy lub plastiku za 6 stów? W tym momencie włącza się u mnie sknera :) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, 

 

Wiem, wiem, powiecie pewnie, że jak już to prawdziwe łańcuchy ale... spodziewam się, że Żona skutecznie zaaranżuje mi całą przestrzeń w XV jak i w boksie dachowym ;)  dlatego zastanawiam się nad innym rozwiązaniem - czy ktoś z Was próbował może takich wynalazków i ma opinię czy to zdaje egzamin ? 

 

 

 

d0a0bdef46afa5818b864b36fc63.jpg

Mzc2NjI2YjVlYTdjYmY0NDBhMGY1NjhhYmQwYzE1MmXHIDO7S6J5ASbx21Ueh-80aHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vNWYxMGQ0Yzk1ZmRkOTZkMjRiODIyNDg2NjNjOGU4Y2ZmOTM5ZWE3Y2VhYmJiMzkwYzM5YmM0MDZmNjBhZjA4Mi5qcGd8fHx8fHwyNzB4MjI5fG.jpg

winter-tire-socks-2015.jpg

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Blixten napisał:

Wiem, wiem, powiecie pewnie, że jak już to prawdziwe łańcuchy ale... spodziewam się, że Żona skutecznie zaaranżuje mi całą przestrzeń w XV jak i w boksie dachowym ;)  dlatego zastanawiam się nad innym rozwiązaniem - czy ktoś z Was próbował może takich wynalazków i ma opinię czy to zdaje egzamin 

Widać, że z nizin :) Wróciłem niedawno z Bieszczad, jeździłem drogami zawalonymi śniegiem, mieszkałem w miejscu gdzie był ostry podjazd (śnieg z lodem) i auto daje radę bez łańcuchów. Jeszcze na tym podjeździe musiałem Volvo S60 ściągać bo przy próbie podjazdu ześlizgnęło się z drogi i powiesiło na brzuchu. Łańcuchy przydają się w ekstremalnych warunkach.... ale po nartostradzie raczej nie będziesz jeździł?

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Blixten napisał:

Koledzy, 

 

Wiem, wiem, powiecie pewnie, że jak już to prawdziwe łańcuchy ale... spodziewam się, że Żona skutecznie zaaranżuje mi całą przestrzeń w XV jak i w boksie dachowym ;)  dlatego zastanawiam się nad innym rozwiązaniem - czy ktoś z Was próbował może takich wynalazków i ma opinię czy to zdaje egzamin ? 

 

 

 

d0a0bdef46afa5818b864b36fc63.jpg

Mzc2NjI2YjVlYTdjYmY0NDBhMGY1NjhhYmQwYzE1MmXHIDO7S6J5ASbx21Ueh-80aHR0cDovL21lZGlhLmFkc2ltZy5jb20vNWYxMGQ0Yzk1ZmRkOTZkMjRiODIyNDg2NjNjOGU4Y2ZmOTM5ZWE3Y2VhYmJiMzkwYzM5YmM0MDZmNjBhZjA4Mi5qcGd8fHx8fHwyNzB4MjI5fG.jpg

winter-tire-socks-2015.jpg

W Deutschland, Schweiz und Österreich za takie wynalazki zamiast lancuchow jest mandat i zakaz jazdy, nie daj Boze jak majac cos takiego na kolach spowodujesz wypadek to wtedy uuuaaa zaboliiii oj bardzo zaboli.

Tu jest mnostwo drog na ktore jesli tylko spadnie snieg mozesz wjechac tylko z lancuchami na kolach. A jesli wjedziesz bez lancuchow to mandaty zaczynaja sie od 40 Euro plus 1 punkt do 5.000 Euro.

W Polsce jesli dobrze pamietam to bez roznicy.

 

Lancuchy nie sa drogie wbrew pozorom, takie jak König Fly A – Thule CB 12 czy RUD GRIP Compact kupisz juz po 50 Euro, a takie jak THULE K-SUMMIT | KÖNIG , Thule KÖNIG EASY-FIT , Pewag snox pro , RUD RUDcomfort CENTRAX , Thule KÖNIG CG-9 , Thule KÖNIG XG-12 PRO , Ottinger O-Tec 4×4 ,  kupisz od 100 Euro do 260 Euro. Mowie oczywiscie o lancuchach na opony 225/55/18.

 

 

Edytowane przez OA77
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, OA77 napisał:

W Deutschland, Schweiz und Österreich za takie wynalazki zamiast lancuchow jest mandat i zakaz jazdy, nie daj Boze jak majac cos takiego na kolach spowodujesz wypadek to wtedy uuuaaa zaboliiii oj bardzo zaboli.

Słuszna uwaga, ale w tym roku akurat na ferie zimowe  jedziemy na południe Polski (wiem, że łańcuchów nic  nie zastąpi) i  chodzi o parodniowy wyjazd i brak miejsca w aucie....  

 

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Blixten napisał:

Słuszna uwaga, ale w tym roku akurat na ferie zimowe  jedziemy na południe Polski (wiem, że łańcuchów nic  nie zastąpi) i  chodzi o parodniowy wyjazd i brak miejsca w aucie....  

 

to moze zamiast kupowac wypozycz, mozesz je wrzucic zamiast kola zapasowego albo ktos moze trzymac w nogach i po sprawie, a box dachowy masz? jesli nie to rowniez mozesz sobie wypozyczyc na wyjazd.

Edytowane przez OA77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blixten napisał:

ewentualnie zamiast kompresorka z pianką ;) 

Żartuję z tym brakiem miejsca na łańcuchy , ale ciekaw byłem opinii czy ktoś korzystał z innych wynalazków. 

 

 

a jakie masz opony, kolce mozesz w nich zamontowac w razie czego?, kolce zajmuja tyle co kieszec w kurtce:) a mysle ze w Polsce tez czasem moga sie przydac jako alternatywa poki nie ma nakazu jazdy na lancuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, OA77 napisał:

a jakie masz opony, kolce mozesz w nich zamontowac w razie czego?, kolce zajmuja tyle co kieszec w kurtce:) a mysle ze w Polsce tez czasem moga sie przydac jako alternatywa poki nie ma nakazu jazdy na lancuchach.

W Polsce kolce są w zasadzie nielegalne. Nakaz jazdy w łańcuchach dotyczy głównie aut ciężarowych.

Założenie łańcuchów na zakopanym aucie może być sporym wyzwaniem bez łopaty (z nią zresztą też łatwo nie będzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał:

 na ferie zimowe  jedziemy na południe Polski (wiem, że łańcuchów nic  nie zastąpi)

 

Hmm i na taki wyjazd chcesz brać łańcuchy?

IMO nie ma to żadnego sensu, bo nawet jak będą jakieś ekstremalne warunki, którym XV nie podoła, to i tak utkniesz na drodze za innymi autami 

 

15 godzin temu, Snuff napisał:

...połowę za cały komplet emoji3.png Kto zaryzykuje ?

 

Ja :) Ale dopiero na wiosnę, jak przyjdzie pora na pozimowe porządki w aucie 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Widać, że z nizin :)

No na niznach trakcja na śniegu XV obutym w UltraGripy jest świetna ;) Naprawdę bardzo trzeba sie postarać, aby dostać po oczach kontrolką kontroli trakcji. W teście parkingowym udało mi się to dopiero przy starcie z miejsca, z gazem w podłodze i na rozjeżdżonym śniegu. Po pierwszych nieudanych próbach przestraszyłem się, że coś jest popsute... a może faktycznie jest B)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, GREGG napisał:

nawet jak będą jakieś ekstremalne warunki, którym XV nie podoła, to i tak utkniesz na drodze za innymi autami 

 

2 godziny temu, aflinta napisał:

Widać, że z nizin :)

Brutalnie sprowadziliście mnie na ziemię, ale macie rację.  :) 

Taką mam już trudną naturę, że staram się zabezpieczyć " na wszelki wypadek".... 

:drinks:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...