Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj odebrałem swoje 4 te Subaru :-)  ( + 3 ojca ) tak więc trzoda niezła

Oczywiście Forek jest niesprzedawalny więc mam teraz 3 świnie :-)

Odbierałem auto w Zielonej Górze więc od razu miałem porządna trasę do Warszawy i...

- to mit że 1.6 nie nadaje się na autostrady - nie nadaje się do ścigania na autostradach ale do przejazdu na tempomacie z prędkością 120-140 nadaje się jak najbardziej.

- do miasta dla małżonki będzie naprawdę super wypasem :-)

 

Choć to wersja Exclusive to wygląda w środku nieco "smutno" - szkoda że całkiem przyzwoita okleina carbonowa zainstalowana na drzwiach, nie jest np wokół pokręteł nawiewów i na konsoli skrzyni biegów - Na Alli znalazłem dopasowane elementy, cena jak to na Ali raczej niezła więc ryzyko niewielkie. Być może zadzwonię niebawem do jakiejś firmy zajmującej się oklejaniem i coś znajdę  bo te gołe plastiki wyglądają... słabo 

Dywaniki fabryczne to raczej żart - nie dość że malutki to tak płytkie że podłoga będzie zaraz upaskudzona. Weather Tech które mam w OBK w Polsce szokują ceną ( 1300 pln ) choć są naprawdę genialne..

- mam nadzieję że znajdę coś lepszego

Siatka do bagażnika - nawet w salonie powiedzieli że ta oryginalna za 600 pln nie różni się za specjalnie od siatki z Allegro za 50 pln więc sprawa załatwiona

Chlapacze - na All za 30 usd, są tez na Allegro - oryginały trochę drogawe :-) Jakby ktoś mógł coś podpowiedzieć ...

Listwy progowe - też licze na sugestie

No i listwa ochronna na zderzak od strony klapy bagażnika - czy jest taka sama jak do modelu XV I ???  bo jest dostępna czarna w dobrej cenie ( około 200 pln ) ale nie wiem czy pasuje..

 

Żona jęczy że nie ma elektrycznej klapy bo się do OBK przyzwyczaiła, ale znalazłem dedykowany zestaw ( z przyciskami pasującymi bez wiercenia , wycinania - wchodzą w fabryczne miejsca ) więc chyba czeka mnie jeszcze dodatkowy wydatek...

 

Jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe elementy wyposażenia wewnętrznego / zewnętrznego niech się podzieli wiedzą i ...zdjęciami :-)

 

 

daszek.jpg

drzwi carbon.jpg

konsola.jpg

nawiewy 2.jpg

nawiewy.jpg

podłokietnik.jpg

przód.jpg

przyciski.jpg

siatka bagażnik.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie extrasy z ali ściągałem...no prawie, bo ledy do bagażnika/tablicy rej oraz pomarańczowy :thumbup: kabelek z Polski.

1. chlapacze - wg mnie ok

2. listwa ochronna na tylny zderzak - ok (chociaż spieprzyłem montaż :th_dash:drugą kupiłem ale jeszcze nie zamontowana)

3. dodatkowa pólka w podłokietnik - ok

4. nakładki karbonowe (hehe) zobaczyłem u @GREGG'a (tu jego=> foty) i też ściągnąłem - jest ok, dobrze to wygląda i nie odbiega od oryginałów na drzwiach

tu masz fotki z ostatniego montażu (przed/po):

 

 

IMG_0271.jpeg

IMG_0326.jpeg

IMG_0328.jpeg

IMG_0330.jpeg

 

i listwa (której już nie ma ;) )

 

 

IMG_1187.JPG

2.jpg

Edytowane przez Snuff
dodane fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piskoor napisał:

szkoda że całkiem przyzwoita okleina carbonowa zainstalowana na drzwiach, nie jest np wokół pokręteł nawiewów i na konsoli skrzyni biegów - Na Alli znalazłem dopasowane elementy, cena jak to na Ali raczej niezła więc ryzyko niewielkie

 

Widzę, że to samo ci wpadło w oko, co nam ;) Fabryczny plastik w tych miejscach jest bardzo słaby

'Carbony' z Ali na panel klimy i konsolę skrzyni to dobra inwestycja - faktura i jakość identyczna jak te fabrycznie na drzwiach, a cena symboliczna. Na boczki drzwi, nawiewy itd. - to już moim zdanie trochę 'za bogato' by wyszło

 

20 minut temu, Snuff napisał:

nakładki karbonowe (hehe) zobaczyłem u @GREGG'a (tu jego=> foty) i też ściągnąłem - jest ok, dobrze to wygląda i nie odbiega od oryginałów na drzwiach

 

Fajnie, że cię zainspirowałem, tak jak ty mnie z chlapaczami ;)

Edytowane przez GREGG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, GREGG napisał:

 

Fajnie, że cię zainspirowałem, tak jak ty mnie z chlapaczami ;)

:thumbup: 

..a co do tego daszka z pomarańczowymi przeszywkami nad górnym ekranem, to czytając opinie na ali raczej nie warto...jak już z USA piszą, że słabo to wygląda to bym nie ryzykował :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, GREGG napisał:

Na boczki drzwi, nawiewy itd. - to już moim zdanie trochę 'za bogato' by wyszło

tutaj szukam piano black :-) - ewentualnie dam do oklejenia folią

Na konsolę centralna znalazłem tez szczotkowaną czarna stal

 

czarne.jpg

listwy na zderzak szukam czarnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piskoor napisał:

tutaj szukam piano black :-) - ewentualnie dam do oklejenia folią

Na konsolę centralna znalazłem tez szczotkowaną czarna stal

 

 

te ciągnące się paski (jak od pędzla) źle wyglądają, widziałem to (i opinie też) na czarnych listwach na zderzak, ale...zaryzykuj, może nie będzie tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Piskoor napisał:

Siatka do bagażnika - nawet w salonie powiedzieli że ta oryginalna za 600 pln nie różni się za specjalnie od siatki z Allegro za 50 pln

Pomijając fakt, że przekrój sznura gumowego tej z allegro jest jakieś cztery razy mniejszy, i sama siatka jest ze sznurka nylonowego a nie ze sznura gumowego to faktycznie różnic brak :)

Cena oryginalnej siatki jest.... zaporowa, to fakt. Jak ktoś ma zdolności, może kupić kilkanaście metrów sznurka gumowego w oplocie i samemu zapleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aflinta napisał:

Pomijając fakt, że przekrój sznura gumowego tej z allegro jest jakieś cztery razy mniejszy, i sama siatka jest ze sznurka nylonowego a nie ze sznura gumowego to faktycznie różnic brak :)

Cena oryginalnej siatki jest.... zaporowa, to fakt. Jak ktoś ma zdolności, może kupić kilkanaście metrów sznurka gumowego w oplocie i samemu zapleść.

kupiłem dzisiaj w Norauto.. Sznurki gumowe - dodatkowo szeroka gumowa taśma na krawędziach - cena 34.99. Haczyki na każdym końcu

były w rozmiarach 80x50  oraz 100x50

Ta mniejsza pasuje..jest delikatnie rozciągnieta

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piskoor napisał:

kupiłem dzisiaj w Norauto.. Sznurki gumowe - dodatkowo szeroka gumowa taśma na krawędziach - cena 34.99. Haczyki na każdym końcu

były w rozmiarach 80x50  oraz 100x50

Ta mniejsza pasuje..jest delikatnie rozciągnieta

Podjadę zobaczyć, może Legacy dostanie nową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda.

Zdaję sobie sprawę że może wykonanie oryginalnej jest lepsze ale nie 20 razy :-)

e56c2454266a566ab583b9fc2677b9e2.jpg&key=18b2d2aee148af8f6c5e72300ed042f36d25270c04fa03df4fbc094e97f361a3742e05589ddfc925b07972b65570a7fa.jpg&key=150bd7b8b4a7257d50c311cffed0491ebc1ec26a9122a3913151c6894037f3440e0fb38b38577d1aaddb36e1bce63173.jpg&key=07aebe679312f6a053538f706c424ccd3fd75d626cf802a475d21f9819c27770

 

Jedno nieostre bo nie zauważyłem :-)

 

Chciałem dodać troszkę jasnych akcentów do grafitowego koloru więc przeglądam osłony zderzaka z przodu i z tyłu.

Jak się mają te z Ali do oryginałów.

No i całkiem fajną zmianą jest instalacja progów bocznych zamiast tych akcesoryjnych srebrnych osłon bocznych.

Oczywiście tylko na zdjęciu to widziałem ale może ktoś ma zainstalowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piskoor napisał:

Zdaję sobie sprawę że może wykonanie oryginalnej jest lepsze ale nie 20 razy :-)

Jest znacznie solidniejsza... ale faktycznie nie na tyle by wydać 20 razy więcej. Chyba bym poszedł trzecią drogą i nauczył się zaplatać siatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=244]Piskoor[/mention] a ten mechanizm podnoszenia klapy bagażnika też z ali? Czy z ASO?
Znalazłem w PL. Koszt coś koło 1800 {o ile pamiętam)
Ile kosztuje w ASO ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Michał Krupa napisał:

@Piskoor @GREGG jest, jest... z tego co pamiętam ~2900 z montażem.

Sprawdziłem to co znalazłem - cena jednak taka sama jak w SIP tyle że bez montażu..

u Chińczyków koszt coś koło 400 USD ale chyba spore ryzyko że oclą więc tez bez sensu..

SIP chyba wyjdzie najtaniej..

 

Znalazłem natomiast na ali  moduł wyłączający system Start/Stop - po wpięciu w instalację ( bez cięcia kabli ) system jest domyślnie wyłączony - można go przyciskiem włączyć, czyli działa dokładnie odwrotnie do fabrycznych ustawień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Piskoor napisał:

Znalazłem natomiast na ali  moduł wyłączający system Start/Stop - po wpięciu w instalację ( bez cięcia kabli ) system jest domyślnie wyłączony - można go przyciskiem włączyć, czyli działa dokładnie odwrotnie do fabrycznych ustawień 

Daj linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2018 o 15:06, Piskoor napisał:

Chciałem dodać troszkę jasnych akcentów do grafitowego koloru więc przeglądam osłony zderzaka z przodu i z tyłu.

Jak się mają te z Ali do oryginałów.

No i całkiem fajną zmianą jest instalacja progów bocznych zamiast tych akcesoryjnych srebrnych osłon bocznych.

Oczywiście tylko na zdjęciu to widziałem ale może ktoś ma zainstalowane?

 

 

Miałem chińskie osłony zderzaków po poprzednim właścicielu. Wyglądały tak jak na zdjęciach, nic mądrzejszego nie da się napisać.

Ale ponieważ mnnie wpieniają takie wiejskie akcesoria to wywaliłem. Mam teraz dziury w zderzakach (które próbuję czymś maskować) ale wolę już to niż tamto... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...