Skocz do zawartości

XV 2018 - akcesoria - gdzie kupić ?


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Blixten napisał:

A ja nieśmiało zapytam czy stosujecie zamienniki wycieraczek na przednią szybę  - jeśli tak, to jakie ? 

Mam obecnie OXIMO, i niestety daleko im do jakości fabrycznych.... 

parę stron wcześniej...

ale..w warunkach stoczniowych, nie dopilnowałem szyby parę razy i już mażą niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.01.2019 o 19:48, aflinta napisał:

W kwestii czystej kamery cofania:

image.thumb.png.d0721b9f755f5a728400db27a66c4939.png

 

Odnośnie spryskiwacza tylnej kamery jeszcze napiszę. Nastała jesień, jakieś tam śmieci były na soczewce to spryskałem.... no i chwilę musiałem poczekać zanim płyn doleci zarówno do tylnej wycieraczki jak i kamery. Przyczyna okazuje się być dosyć prosta - odnoga jaką wytworzył spryskiwacz kamery jest świetnym dopływem powietrza do układu spryskiwacza, co skutecznie opróżnia z cieczy wszystkie rurki w tylnej klapie. Zanim pompka je napełni to chwilę niestety trwa. Rozwiązanie jest proste - zaraz za trójnikiem (widoczny po lewej stronie) którym się wciąłem w oryginalny układ, dałem zawór zwrotny spryskiwacza (tam gdzie czerwone kółko).

image.png

 

Oczywiście można też zawór dać bezpośrednio przed dyszą.... ale nie chciało mi się ściągać reszty plastików. Zadanie swoje spełnia.

  • Super! 2
  • Dzięki! 2
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wraca zima, wraca temat opon, ale wraca również temat dywaników! :) Pytanie do użytkowników dywaników/kuwet BRISK - jak poradziliście sobie z zasłoniętą dźwignią wlewu paliwa? Odchylacie dywanik, wycięliście dziurę?

Są to chyba najsensowniejsze cenowo dywaniki, tylko ta dźwigienka...

Edytowane przez keyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, keyman napisał:

Odchylacie dywanik, wycięliście dziurę?

 

Trzeba odchylać dywanik, jak to zaczniesz ciąć, to będzie kicha

 

Ogólnie dywaniki są OK, zwłaszcza te z tyłu, u pasażera też OK, u kierowcy jest gorzej - z uwagi na specyficzny materiał dywanik nie przylega dokładnie po bokach i trochę się suwa po podłodze, chyba jakiegoś rzepa poszukam, żeby go ustabilizować. Dla kierowcy zdecydowanie lepszy byłby jednak gumowy bo najlepiej przylega. Ale rolę spełniają tj. jeden ruch i cały syf wylatuje z auta a pod spodem czyściutko 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, keyman napisał:

Pytanie do użytkowników dywaników/kuwet BRISK

Nie pytasz użytkowników dywaników Weather Tech ? 

Mają wycięcie na dźwignię wlewu i tak mi przypasowały, że nie zdjąłem ich od zeszłej zimy :D

 

 

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Nie pytasz użytkowników dywaników Weather Tech ? 

Mają wycięcie na dźwignię wlewu i tak mi przypasowały, że nie zdjąłem ich od zeszłej zimy :D

 

 

 

 

To dywaniki z pierwszej ligi. 

Gdyby oryginalne MOPAR w moim Wranglerze nie były tak samo dobre, kupiłbym tylko Weather Tech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

Nie pytasz użytkowników dywaników Weather Tech ? 

Nie było to do mnie skierowane, ale skorzystam i zapytam. Czy dywanik Weather Tech po stronie kierowcy będzie zachowywał się stabilnie bez blokady? Ja w swoim XV nie posiadam tych dwóch "haczyków" blokujących dywanik. Nie chcę rozwijać tematu "haczyków", ale standardy SIP są w tej materii co najmniej  dziwne... Po przeczytaniu kilku wpisów na forum nie byłem wstanie określić kryterium na podstawie którego jest podejmowana decyzja o wyposażeniu  XV w "haczyki'.

 

Czy ktoś może używa tego produktu Weather Tech? Czy podest nie będzie niszczył karoserii w XV?

Detailed image of product

Edytowane przez Moon
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, keyman napisał:

Byłem przekonany że kosztują 3x więcej więc pomysł odrzuciłem. Teraz czytam i chyba jednak warto.

 

Widzę, że na oficjalnej stronie WT komplet 129 EUR, przednie 85 EUR, wysyłka w cenie, przy takich cenach warto dopłacić zamiast brać Brisk. Zastanowię się, czy sobie przednich nie wziąć. Jest jakaś inna dystrybucja w Polsce dla porównania?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Moon napisał:

Ja w swoim XV nie posiadam tych dwóch "haczyków" blokujących dywanik. Nie chcę rozwijać tematu "haczyków", ale standardy SIP są w tej materii co najmniej  dziwne... Po przeczytaniu kilku wpisów na forum nie byłem wstanie określić kryterium na podstawie którego jest podejmowana decyzja o wyposażeniu  XV w "haczyki'.


Na ostatnim przeglądzie zgłosiłem brak haczyków i dostałem info, że one są w komplecie z fabrycznymi gumami. Jeśli dealer włożył Ci niefabryczne albo dostałeś tylko welury, haczyków nie było.

Poprosiłem żeby mi zainstalowali i po powrocie do domu stwierdziłem, że jestem szczęśliwym posiadaczem jednej sztuki.

 

Co do dywaników WaterTech. Miałem takie w forku i to jest zupełnie inna liga niż wszystkie te aftermarketowe i fabryczne gumy razem wzięte. Najważniejsze, że zakrywa to zasyfiałe miejsce w okolicach pedału gazu. Polecam!

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spawalniczy napisał:

Na ostatnim przeglądzie zgłosiłem brak haczyków i dostałem info, że one są w komplecie z fabrycznymi gumami.

 

Było już wałkowane - to nie ma związku z rodzajem dywaników, a raczej humorem osoby wkładającej te haczyki do auta na taśmie produkcyjnej... Miałem zwykłe gumowe dywaniki a haczyków nie było ani śladu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GREGG napisał:

 

Widzę, że na oficjalnej stronie WT komplet 129 EUR, przednie 85 EUR, wysyłka w cenie, przy takich cenach warto dopłacić zamiast brać Brisk. Zastanowię się, czy sobie przednich nie wziąć. Jest jakaś inna dystrybucja w Polsce dla porównania?

U oficjalnego polskiego dystrybutora WT dywaniki do XV (komplet) kosztują 1100 (słownie: jeden tysiąc sto) złotych.

https://allegro.pl/oferta/subaru-xv-2017-dywaniki-gumowe-samochodowe-8005151501

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się dopytam.
Już jestem zdecydowany na Brisk, ale czy do Weather Techów potrzebne są "haczyki"? Bo ja niestety ich nie dostałem.
PS. ciekawe ile kosztują... gdybym chciał je dokupić 

Kupisz na stronie subaru dywaniki premium za około 3 stówki i będziesz miał haczyki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe, że uchwyty do dywaników jakie montuje się u nas, w USA podlegają wymianie na zupełnie inne:
https://subaru.oemdtc.com/999/wtr-77-drivers-floor-mat-retention-bracket-2018-subaru-crosstrek

Komuś plastiki pękły, dywaniki podeszły pod pedał i już sprawa dla adwokata na miliony dolców stany stany


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...