Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem daleki od twierdzenia, że XV to naj-debeściackie auto na świecie. :)

VAG to potężna grupa, i zalety funkcjonowania takiego konglomeratu są oczywiste.

SUBARU póki co jest samodzielną marką i jakkolwiek trudno wskazać praktyczne korzyści płynące z tego stanu cenię ich za to... choć budżet na badania mają z pewnością mniejszy

tumblr_mhi5f1KsOo1s06ateo1_500.gif

:D

Edytowane przez Michał Krupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru Corp takie tam malutkie nie jest... dział samochodowy może wielki nie jest, ale to tylko jeden z obszarów działalności. To jest bodajże największa japońska firma zajmująca się szerokopojętymi środkami transportu :google:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zyzol napisał:

Prawdę powiedziawszy wystarczyłoby dać w standardzie najzwyklejsze w świecie, proste i tanie czujniki parkowania, które w wypadku zabrudzenia kamery i ograniczonej wizji stanowiłyby dodatkowe „zabezpieczenie”.

 

Dla mnie czujniki nie mają podejścia do kamery - może dlatego, że jestem wzrokowcem ;)

Zresztą lepiej mieć kamerę w standardzie, bo czujniki można zawsze dołożyć za parę groszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Zyzol said:

Prawdę powiedziawszy wystarczyłoby dać w standardzie najzwyklejsze w świecie, proste i tanie czujniki parkowania, które w wypadku zabrudzenia kamery i ograniczonej wizji stanowiłyby dodatkowe „zabezpieczenie”.

Wydaje mi się, że proste czujniki parkowania (bez wyświetlaczy i innych wodotrysków) sa do wynegocjowania przy zakupie. To nie jest chyba duży koszt dla dilera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Michał Krupa napisał:

@jfidelk no tak ale mówimy o samochodach, bo np: Volkswagen-Currywurst (też do wyguglania) :D

No jednak currywurst (jak dobra, to pyszna sprawa :lol:, od czasu do czasu lubię zjeść) nie jest tak blisko spokrewnione z samochodami jak na przykład autobusy (subaru od tyłu to urabus - czyli "Ur a bus" - jesteś autobusem!), których Subaru corp produkuje sporo. Ze śmigłowca też parę fajnych rozwiązań do samochodu można przenieść (myślę, że w Apache haczyki w bagażniku są znacznie lepiej pomyslane niż to "coś" w XV/Imprezie :P).

4 minuty temu, peteres napisał:

Wydaje mi się, że proste czujniki parkowania (bez wyświetlaczy i innych wodotrysków) sa do wynegocjowania przy zakupie. To nie jest chyba duży koszt dla dilera.

Takie proste to akurat lipa - nie ma jak dookólne z wizualizacją na ekranie inforozrywki - dopiero takie są rozwiązaniem kompletnym (wiem, VAG to ma :biglol:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Zyzol napisał:

@GREGG dlatego też nie mówię zamiast, a dodatkowo :)

 

No tak, chodziło mi o to, że jak w naszych budżetowych subarakach dają tylko jedną opcję, a nie wszystko, to w sumie lepsza jest kamera, bo czujniki prościej i taniej dołożyć samemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, GREGG napisał:

 

No tak, chodziło mi o to, że jak w naszych budżetowych subarakach

Boli ta budżetowość, co? ;) Człowiek sobie jeździ takim OBK jak lord, aż tu z dnia na dzień... okazuje się, że ten samochód jest gorszy (bo tańszy :lol:) od porównywalnych (przednionapędowych!) Kia, Hyundai czy, o zgrozo! Skód! :D Nie mówiąc o jakichś Lincolnach, Chevroletach czy Dodge'ach.

58 minut temu, GREGG napisał:

bo czujniki prościej i taniej dołożyć samemu 

I tu się mylisz. Bezprzewodową kamerę w miejsce oświetlenia tablicy znacznie łatwiej jest zamontować - niczego nie musisz wiercić, montujesz jeden element z tyłu, w kabinie przyczepiasz ekranik (albo podmieniasz lusterko) i voila! :yahoo:A jak do tego kupiłeś "chińskiego Androida" zamiast subarowego infotainmentu, to nawet ten ekranik w kabinie odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka obserwacja: w porównaniu do OBK 2,5 XV nie ma tendencji do zrywania przyczepności przy ruszaniu na skręconych kołach. Szczerze mówiąc, to jeszcze tego zjawiska nie zaobserwowałem. Jestem ciekaw, czy wynika to z mniejszego momentu, czy też napęd w XV jest bardziej dopracowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, GREGG said:

Co wy tak marzycie o tych spryskiwaczach kamery, przecież to tandeta :P Porządnie to się robi tak:

 

 

golf-highline-test-1024x384.jpg

 

Tak to jest np. w Sharanie, ale nie w Tiguanie. Handlowiec tłumaczył to pozycją znaczka w Tiguanie (za wysoko) i dlatego kamera jest nieosłonięta ale ze spryskiwaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jfidelk napisał:

Boli ta budżetowość, co? ;) Człowiek sobie jeździ takim OBK jak lord, aż tu z dnia na dzień... okazuje się, że ten samochód jest gorszy (bo tańszy :lol:) od porównywalnych (przednionapędowych!) Kia, Hyundai czy, o zgrozo! Skód! :D Nie mówiąc o jakichś Lincolnach, Chevroletach czy Dodge'ach.

 

Nie boli, ale śmieszy na pewno ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jfidelk napisał:

haczyki w bagażniku są znacznie lepiej pomyslane niż to "coś" w XV/Imprezie 

Nie są takie złe jakby na początku mogło się wydawać - całkiem skutecznie utrzymują torbę z zakupami (torba taka typowa Tesco z usztywnionej włókniny lub tworzywa - pełno teraz tego typu po sklepach). Stawiam torbę z boku bagażnika, zewnętrzne ucho przekładam nad torbą i zakładam na haczyk. Całość wytrzymała trasę z Krakowa do Cieszyna (i nie była to jazda autostradą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blixten napisał:

a jest w jakimś samochodzie dostępny ???

Np Skoda :)

12 godzin temu, Blixten napisał:

 

Na jazdę próbną XV umawiałem się dwa razy u Zdanowicza w Gdańsku. 

Mój pierwszy zachwyt miał miejsce jeszcze parę lat temu. Jeździliśmy po lesie jak i po mieście, nie poczułem presji czasu, Handlowiec tłumaczył i demonstrował wszystko bez pośpiechu. 

W tym roku w Marcu było podobnie, ale tym razem sam zrezygnowałem z żużlowania po lesie (zakładając, że już gorzej być nie może ;) ) i dzięki temu miałem jeszcze większy komfort czasu aby porównać różnice, pozachwycać się nad nowinkami, sprawdzić spalanie w mieście, itd.  

Obie jazdy trwały po godzinie, może parę minut więcej, ale mi wystarczyło .... decyzja o zakupie XV była tak naprawdę podjęta już po pierwszej jeździe, czekałem tylko aż pozamieniam auta w rodzinie (Żona przechwyca moją CX-5, ja wsiadam w XV, a Civic 2012 Sport 1,8 na sprzedaż ;) )

 

 

Tak masz racje. Tez miałem okazje chwile pojeździć po lesie i po mieście. Handlowiec prezentował układ napędowy hamulce itp. Zabrakło mi natomiast możliwości testowania sam na sam przez 3-4 h w normalnym moim trybie użytkowania i nie mam na myśli katowania auta tylko któtka trasa + moje miejskie zakamarki tak aby zrobić okolo

100 km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, GREGG napisał:

 

Nie boli, ale śmieszy na pewno ;) 

Tylko to śmiech przez łzy, wnioskując po ilości głupkowatych przytyków... To naprawdę nie wstyd umieć wydawać mniej za to samo :huh:

3 godziny temu, aflinta napisał:

całkiem skutecznie utrzymują torbę z zakupami

Wychodzi, że austriackie/maltańskie torby są inne, ponieważ jeszcze nie zdażyło się, żeby zakupy dojechały bez szurania po całym bagażniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jfidelk napisał:

Tylko to śmiech przez łzy, wnioskując po ilości głupkowatych przytyków... To naprawdę nie wstyd umieć wydawać mniej za to samo :huh:

 

Nie wiem czemu odbierasz niewinne żarciki personalnie... Peace, brother :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te wszystkie żarty o Skodzie i VW są zaowulowaną chęcią dążenia do doskonałości, jeśli czegoś nie możemy mieć to śmiejemy się z tego...kurcze miał być kolejny żart a wyszło jak zawsze:wacko:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony zniżką dla nowych klientów, zamówiłem akcesoria w sklepie internetowym Subaru, sprawdzam sobie dzisiaj stan zamówienia, a tu: 

"Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że ze względu na XV Zlot Plejad sklepik internetowy będzie nieczynny w dniach 21.05.18-07.06.18 r.
Kontakt: sklep@subaru.pl " 

:biglol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jfidelk napisał:

Wychodzi, że austriackie/maltańskie torby są inne, ponieważ jeszcze nie zdażyło się, żeby zakupy dojechały bez szurania po całym bagażniku :)

Torba Tesco ma grube mięsiste rączki i one się tych oczkach blokują - to chyba sekret skuteczności :) Tak czy siak za gumowymi siatkami też się będę rozglądał - są w katalogu akcesoriów, ale nie znam ceny.

10 minut temu, Blixten napisał:

Zachęcony zniżką dla nowych klientów, zamówiłem akcesoria w sklepie internetowym Subaru, sprawdzam sobie dzisiaj stan zamówienia, a tu: 

"Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że ze względu na XV Zlot Plejad sklepik internetowy będzie nieczynny w dniach 21.05.18-07.06.18 r.
Kontakt: sklep@subaru.pl " 

:biglol: 

Standard, zlot jest na tyle dużym wyzwaniem logistycznym, że wszystkie ręce na pokład!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, aflinta napisał:

...

Standard, zlot jest na tyle dużym wyzwaniem logistycznym, że wszystkie ręce na pokład!

Bez przesady, strona powinna działać pozwalając na przeglądanie i wybór dodatków. Info na stronie głównej, że wszelkie zakupy będą realizowane po terminie "takim a takim" powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Snuff napisał:

Bez przesady, strona powinna działać pozwalając na przeglądanie i wybór dodatków. Info na stronie głównej, że wszelkie zakupy będą realizowane po terminie "takim a takim" powinno wystarczyć.

Racja, teraz kliknąłem i aż takiej nadgorliwości się nie spodziewałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...