Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Snuff napisał:

Zawsze można wymienić zwykłe przeciwmgłowe na ledy ;) 

Prawdę mówiąc myślałem ze przeciwmgielne tez bedą LED:)

3 godziny temu, Tomx Mass napisał:

To są zarzuty, bo się naczytałem myśląc o zakupie i piszą, że światła ledowe bdb świecą, wyciszenie poprawili w stosunku do poprzednie generacji. Co do wykończenia to o co Tobie chodziło, wnętrze?

 

Nie czytaj tylko testuj na własnej skórze. Dla mnie światła są Zaj.... podobnie jak frajda z jazdy autem:) 

4 godziny temu, Karas napisał:

Absolutnie nie jest to zły samochód ale przed kupnem należy odbyć dłuższą jazdę próbną, która pomoże nam zdecydować czy rozwiązania zastosowane w XV są dla nas wystarczające

Nie wiem jak w waszych stronach ale w moim wypadku możliwość jazdy próbnej byka bardzo ograniczina. Jeden xv na stanie, tylko soboty lub w tyg max do 15-tej. Jak nie jesteś klientem marki lub nie masz znajomosci zapomnij o mozliwosci testowania w wkeekend czy przez 1 cały dzień. Dla przykładu Jeep-a dostałem na calowa sobotę i niedziele i dzieki temu wiedziałem ze auto jest fajne ale całokształt był na nie. Mając możliwość jazdy tylko przez 30 min jak Subaru pewnie bym kupił Jeep-a. Seat tez udostępnił mi Ateca na cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mogą się przydać?

Swoją drogą, ciekawy jestem, jak będzie się kamera sprawowała w warunkach zimowych, gdy albo zamarznie, albo zachlapie się breją z drogi :question: (nie miałem wcześniej samochodu z kamerą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jfidelk napisał:

Swoją drogą, ciekawy jestem, jak będzie się kamera sprawowała w warunkach zimowych, gdy albo zamarznie, albo zachlapie się breją z drogi :question:

niestety w takich warunkach kamera w Subaru robi się bez użyteczna.  Ktoś nie pomyślał i zapomniał zaprojektować spryskiwacza. Ale w lecie bez deszczu jest bardzo ok

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dwóch autach miałem kamery bez spryskiwacza i jakiegokolwiek systemu chowania. Nigdy nie zabrudziły się na tyle, aby nie można było z nich skorzystać. Może to kwestia odpowiedniego umiejscowienia...

Na pewno w zimie, jak i w lecie brakuje mi przycisku do uruchamiania kamery bez wrzucania wstecznego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy od opływu powietrza z tyłu samochodu - może tamte dwa nie chlapały na tylną klapę za mocno? I ciekawe, czy pomogą coś chlapacze - na razie w deszczu, nawet mocnym, kamera z nimi chlapie się, ale nie na tyle dużo, żeby nie dało się jej używać - ot jakaś jedna - dwie krople na obiektywie, wszystko widać. Breja solno-śniegowa ma inne właściwości, więc nie potrafię przewidzieć, czy będzie lepiej czy gorzej :) - byle do zimy! Bo latem ten prześwit i napęd trochę za mało wykorzystuję :unsure: - lipa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, MaMis napisał:

Nie wiem jak w waszych stronach ale w moim wypadku możliwość jazdy próbnej byka bardzo ograniczina. Jeden xv na stanie, tylko soboty lub w tyg max do 15-tej. Jak nie jesteś klientem marki lub nie masz znajomosci zapomnij o mozliwosci testowania w wkeekend czy przez 1 cały dzień. Dla przykładu Jeep-a dostałem na calowa sobotę i niedziele i dzieki temu wiedziałem ze auto jest fajne ale całokształt był na nie. Mając możliwość jazdy tylko przez 30 min jak Subaru pewnie bym kupił Jeep-a. Seat tez udostępnił mi Ateca na cały dzień.

Na jazdę próbną XV umawiałem się dwa razy u Zdanowicza w Gdańsku. 

Mój pierwszy zachwyt miał miejsce jeszcze parę lat temu. Jeździliśmy po lesie jak i po mieście, nie poczułem presji czasu, Handlowiec tłumaczył i demonstrował wszystko bez pośpiechu. 

W tym roku w Marcu było podobnie, ale tym razem sam zrezygnowałem z żużlowania po lesie (zakładając, że już gorzej być nie może ;) ) i dzięki temu miałem jeszcze większy komfort czasu aby porównać różnice, pozachwycać się nad nowinkami, sprawdzić spalanie w mieście, itd.  

Obie jazdy trwały po godzinie, może parę minut więcej, ale mi wystarczyło .... decyzja o zakupie XV była tak naprawdę podjęta już po pierwszej jeździe, czekałem tylko aż pozamieniam auta w rodzinie (Żona przechwyca moją CX-5, ja wsiadam w XV, a Civic 2012 Sport 1,8 na sprzedaż ;) )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna kamera – brudzenie jej jest nie uniknione, wszystko zależy od długości trasy i warunków atmosferycznych. Spryskiwacz – fajna sprawa, tylko w subaru niedostępna :(

Z powodu brudzenia kamery zdecydowałem się na montaż czujników. Z tego co pamiętam, to koszt na przód i tył w granicy 1 000 zł.

Ciekawi mnie opinia użytkowników Forestra, obecne mają montowane kamery w lusterkach – tylko że pod jakimś kątem. W drugim samochodzie mam w lusterkach kamery, ale są założone równolegle do nawierzchni drogi. Mimo to, przy dłuższej jeździe, kamery brudzą się i obraz z nich jest mocno nieczytelny.  

Edytowane przez art5525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, art5525 napisał:

Mimo to, przy dłuższej jeździe, kamery brudzą się i obraz z nich jest mocno nieczytelny.  

dokładnie tak . A w zimie to już wogole kamera zarasta solą i breją i ta jakby jej nie było. Gadzet fajny ale w Subaru rozwiązany na odwal się.

21 minut temu, Blixten napisał:

a jest w jakimś samochodzie dostępny ???

np juke i pewnie wile innych

http://allegro.pl/nissan-juke-lift-kamera-cofania-spryskiwacz-i5982773017.html?reco_id=76bc8cc3-5da7-11e8-9b4c-246e96840240&bi_m=reco&bi_c=Product&bi_s=archiwum_allegro&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karas napisał:

dokładnie tak . A w zimie to już wogole kamera zarasta solą i breją i ta jakby jej nie było. Gadzet fajny ale w Subaru rozwiązany na odwal się.

np juke i pewnie wile innych

http://allegro.pl/nissan-juke-lift-kamera-cofania-spryskiwacz-i5982773017.html?reco_id=76bc8cc3-5da7-11e8-9b4c-246e96840240&bi_m=reco&bi_c=Product&bi_s=archiwum_allegro&

Kurka wodna, a ja myślałem, że jestem ten wymagający.... 

Mnóstwo samochodów nie ma takich fajerwerków jak czujniki cofania, kamery z naprowadzaniem i jeszcze w dodatku ze spryskiwaczami ... a jeżdżą. Jak oni to robią ? ;) 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blixten napisał:

Mnóstwo samochodów nie ma takich fajerwerków jak czujniki cofania, kamery z naprowadzaniem i jeszcze w dodatku ze spryskiwaczami ... a jeżdżą. Jak oni to robią ? ;)

no to chyba jest magia ;)

Projektując auto trzeba myśleć.  Po co oferować gadżet który działa połowicznie? Chodzi chyba o "dojenie" klienta;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam Waszego podejścia. :(

Stopniowo wdrażane są w niższych segmentach rozwiązania do niedawna dostępne tylko w maszynach za grubą kasę. Oczywiste jest, że będą nieco ułomne ale w mojej opinii i tak stanowią, że tak powiem, wartość dodaną. :)

Idealne spasowanie elementów we wnętrzu, multimedialne systemy wysokiej jakości, silnik, któremu nie brakuje pary, dobry napęd, duży prześwit - jasne jest parę takich aut na rynku...

2017-Bentley-Bentayga-front-three-quarte

:D

XV niczego nie udaje (przynajmniej przede mną ;)) i za to bardzo lubię to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VW też ma. Jak już dostaniesz XV, to bardzo szybko się przyzwyczaisz do dobrego :rolleyes:

Już tak jest i z tym się nie dyskutuje. Kiedyś nie było spłuczek do toalet i jakoś sobie radziliśmy, ale czy chciałbym wrócić do wiaderka z wodą? Raczej nie. To się nazywa postęp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, art5525 napisał:

[...] To się nazywa postęp 

Właśnie. Co by nie mówić to SUBARU ewoluuje. Postęp marki jest widoczny gołym okiem a jego tempo dostosowane do jej możliwości. :)

Edytowane przez Michał Krupa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Blixten napisał:

Kurka wodna, a ja myślałem, że jestem ten wymagający.... 

Mnóstwo samochodów nie ma takich fajerwerków jak czujniki cofania, kamery z naprowadzaniem i jeszcze w dodatku ze spryskiwaczami ... a jeżdżą. Jak oni to robią ? ;) 

 

podobnie jw. była dyskusja o przeciwmgielnych led, można się nakręcić, że jakie fajne ale tak sobie pomyślałem po jakiego diab..a skoro obecnie w moim UFO kilka razy używałem w przeciągu ostatnich kilku latach użytkowania, a przecież XV ma światła do jazdy dziennej w ledach.  Taki moje zdanie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, GREGG napisał:

Co wy tak marzycie o tych spryskiwaczach kamery, przecież to tandeta :P Porządnie to się robi tak:

 

 

golf-highline-test-1024x384.jpg

To by się za raz odezwały głosy zatroskanych o przyszłość takiego rozwiązania w zimie lub w innych niesprzyjających warunkach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michał Krupa napisał:

To by się za raz odezwały głosy zatroskanych o przyszłość takiego rozwiązania w zimie lub w innych niesprzyjających warunkach. ;)

Gdzie tam, jestem przekonany, że tka marka jak VW ma to od dawna przemyślane -  czuwa nad tym system odladzania jak w skrzydłach samolotu   :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karas napisał:

Po co oferować gadżet który działa połowicznie? Chodzi chyba o "dojenie" klienta

Tu akurat odpowiedź jest bardzo prosta i w przypadku tej akurat marki, logiczna: USA

W USA obecnie kamera cofania jest wyposażeniem obowiązkowym i auto nie dostanie bez niej homologacji. Ale homologacja już nie stanowi, że ma to być rozwiązanie zrobione z głową, które działa w każdych warunkach :):)

Zresztą, przy tak tanim (jak na warunki USA) samochodzie, nikt nie ma prawa wymagać, żeby wszystko działało dobrze ;) 

4 minuty temu, Blixten napisał:

Gdzie tam, jestem przekonany, że tka marka jak VW ma to od dawna przemyślane -  czuwa nad tym system odladzania jak w skrzydłach samolotu

 

Lepiej uważajcie z takimi tekstami, ci z VW czytają to forum, za rok rozwiązanie będzie wdrożone i wtedy już nikt nie kupi nie-VAGa?

No, przesadziłem, ludzie z ekipy francuskie.pl prędzej pokroją się czerstwą bagietką używając sera pleśniowego jako chłodziwa niż kupią coś niemieckiego....

 

:dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Michał Krupa napisał:

To by się za raz odezwały głosy zatroskanych o przyszłość takiego rozwiązania w zimie lub w innych niesprzyjających warunkach. ;)

 

No a jak, do czegoś się trzeba przecież przy...czepić :biglol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu z pokorą muszę stwierdzić, że system kamer do parkowania w vieśwagenach jest o niebo lepszy...no i są czujniki parkowania. Można nie lubić VAGa, żartować z niego itd. ale w te klocki są o wiele lepsi. Moim zdaniem nie podlega to nawet dyskusji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...