Skocz do zawartości

Nowy XV II-generacji


Eskulap2000

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Zyzol napisał:

Licznikowe

 

Przebieg - niecałe 2tys. Chyba można uznać, że jest dotarty w pełnym zakresie ;)

 

Czyli realnie pewnie w okolicach 185-190, ale jak na auto z prześwitem 22 cm, to już i tak sporo. Teraz masz już motor na pewno solidnie dotarty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zyzol napisał:

Dziś udało się zagiąć czasoprzestrzeń - XV osiągnął 200km/h B)

 

11 godzin temu, Zyzol napisał:

Przebieg - niecałe 2tys. Chyba można uznać, że jest dotarty w pełnym zakresie ;)

Czekamy na Twoje raporty spalania ... oleju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie czy zamiatając w Aso czujniki parkowania na tył bedą w kolorze nadwozia czy standardowo czarne? 

16 minut temu, Blixten napisał:

Szkoda, ale w sumie kamera powinna wystarczyć :)

Za to kupię sobie nakładkę tylnego zderzaka jak w tym filimiku:drool:

Daj znać gdzie mozna taką dostać. 

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MaMis napisał:

Orientujecie sie czy zamiatając w Aso czujniki parkowania na tył bedą w kolorze nadwozia czy standardowo czarne? 

Daj znać gdzie mozna taką dostać. 

Zamontowano mi czarne, co nie bije po oczach, bo lakier jest ciemny grafit. Chciałem lakierowane, ale podobno lakier schodzi (wg serwisu), to odpuściłem sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie mieli wystawkę, to tylne podobno mogą być zintegrowane - choć ja dalej nie wiem po co są potrzebne skoro jest kamera w której wszystko widać a czujniki i tak auta nie zahamują jak w wersji US.

 

Za to do XV będzie opcja otwierania nogą tylnych drzwi. Było też składanie lusterek z pilota. Podobno od końca czerwca powinno być dostępne w salonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak tylko tylne to lipa :( - co za problemem było zintegrować też przednie i zrobić to jak.... w VAGach ;)  Ech, ci Japończycy - zawsze po najmniejszej linii oporu :rolleyes:

 

Ciekawy jestem opinii pierwszych użytkowników czujników - daj @art5525 proszę znać, jak to działa.

 

Z pełną oceną skuteczności kamery wstrzymuję się do przyszłej zimy - niech trochę sniegu popada, trochę się potopi - i zobaczymy, jak to będzie :), bo może się okazać, że bez czujników będzie w ścisku pod stokiem ciężko :biglol:

 

Nogą tylnych drzwi??? Nie bagażnika? Bo tylnych drzwi to nigdzie indziej otwieranych nogą nie widziałem :)

 

Składanie lusterek to może być dobra opcja - koszt pewnie "tysioncpincet albo i wincej" jak znam tą markę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montuję czujniki z tytułu przyzwyczajenia się do nich w innych samochodach, tylko tyle :) Czasami zdarza mi się zamyślić no i nieszczęście gotowe, a tak zawsze coś usłyszę i nie będzie to odgłos uszkodzenia zderzaka.

Tak dla przykładu, ostatnio udało mi się walnąć w brzozę Jimny przy cofaniu, mam kamerę ale jakoś w nią nie patrzyłem :blink: Zgiąłem tylko lekko drabinkę, nikt nie zauważył. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jfidelk napisał:

..

Składanie lusterek to może być dobra opcja - koszt pewnie "tysioncpincet albo i wincej" jak znam tą markę :)

 

taa...będzie to opcja "must-have" :biglol: bo przecież ciężko operować przyciskiem na drzwiach :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jfidelk napisał:

Ech, ci Japończycy - zawsze po najmniejszej linii oporu :rolleyes:

To raczej nie Japończycy, tylko inna firma zrobiła (jeden ze sponsorów zlotu). O przednich nic nie wspominali, że integrują się z wyświetlaczem.

 

1 godzinę temu, jfidelk napisał:

Nogą tylnych drzwi??? Nie bagażnika? Bo tylnych drzwi to nigdzie indziej otwieranych nogą nie widziałem

Tak, chodziło o drzwi bagażnika, w zestawie jest siłownik zastępujący amortyzator gazowy, stosowna wiązka, czujnik pod zderzak do wykrywania ruchu nogą jest opcjonalny. Sam czujnik można też dołożyć do OBK i Forestera gdzie elektryka i mechanizm otwierania już jest.

 

42 minuty temu, Snuff napisał:

taa...będzie to opcja "must-have" :biglol: bo przecież ciężko operować przyciskiem na drzwiach :blink:

Tak z czystej praktyki jak składa się lusterka nie jako nawyk tylko od czasu do czasu i myśl ta nachodzi już po zamknięciu auta... to ich złożenie jest lekko uciążliwe - trzeba wejść do auta, włączyć zapłon, złożyć lustra, wyłączyć zapłon, zamknąć auto... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, aflinta napisał:

...

Tak z czystej praktyki jak składa się lusterka nie jako nawyk tylko od czasu do czasu i myśl ta nachodzi już po zamknięciu auta... to ich złożenie jest lekko uciążliwe - trzeba wejść do auta, włączyć zapłon, złożyć lustra, wyłączyć zapłon, zamknąć auto... 

 

to racja, jak zapomnisz to procedura składania lusterek jest "lekko przydługa" delikatnie mówiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aflinta napisał:

Tak, chodziło o drzwi bagażnika, w zestawie jest siłownik zastępujący amortyzator gazowy, stosowna wiązka, czujnik pod zderzak do wykrywania ruchu nogą jest opcjonalny.

 

Za nic nie powiem o tej opcji żonie, bo będzie o to męczyła potem ;)

  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aflinta napisał:

Było też składanie lusterek z pilota. Podobno od końca czerwca powinno być dostępne w salonach.

 

Automatyczny moduł do lusterek już jest. Na czym więc polega bajer?

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Zyzol napisał:

 

Automatyczny moduł do lusterek już jest. Na czym więc polega bajer?

 

20 minut temu, Tomx Mass napisał:

no właśnie, w katalogu akcesoriów poz. 66

Bajer polega na tym, że nie składają się lusterka automatycznie po wyjściu z auta jak przy fabrycznej opcji, ale można sobie na życzenie je złożyć za pomocą pilota samochodu. Nie wnikałem za bardzo bo spieszyłem się na obiad :D 

Wszystkie opisane rzeczy reklamowała ta firma: http://emg-poland.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Snuff napisał:

 

to racja, jak zapomnisz to procedura składania lusterek jest "lekko przydługa" delikatnie mówiąc.

Potwierdzam. Durne rozwiazanie. W innych autach miałem składanie z przycisku które było aktywne nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki do momentu zamknięcia auta. Po otwarciu rów jeż aktywne bez włączania zapłonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...