Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

a także czy jest jakakolwiek możliwość regulacji przeciwmgielnych (pochylenie / tilt)

A to muszę sprawdzić. Przede wszystkim czy istnieje możliwość korekcji poprzecznej.

A to Forek nie ma samopoziomowania ksenowów ? zapewne ma i pewno masz na myśli korekcje odniesienia do poziomu

 

mowa o przeciwmgłowych a nie xenonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Forek nie ma samopoziomowania ksenowów ? zapewne ma i pewno masz na myśli korekcje odniesienia do poziomu

Faktycznie, jak pisze Stach, chodzi o ustawienie halogenów. Ale co do ksenonów, to pomimo tego, że posiadają one samopoziomowanie, to musi być ono ustawione, tzn. muszą byc ustawione światła. Mechanicy nazywają to "kalibracją ksenonów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało sie. Zakupiony, " niedługo" do odbioru. Czarna perła, niewygodne fotele, wysokie spalanie.....ale turbo machine, pierwsza cięższa trasa....plaża na półwyspie helskim. Hehehe.

To ja też się pochwale 2.0i zadatkowany

 

Gratki Wam Panowie i czekamy na sweet focie.

Edytowane przez Kristofuros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też się pochwale 2.0i zadatkowany
Witam! :) Gratki dla Ciebie! Jaką wersję finalnie wybrałeś - pamiętam, że zastanawialeś się pomiędzy MT i CVT. Jak pisalem wcześniej brałem manuala i nie zawiodłem się - dynamika jest bardzo w porządku - dane katalogowe są wyraźnie gorsze, co cieszy!

W Gdyni drugi poranek ze śniegiem - wrażenia SUPER B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual. :-) Wersja demonstracyjna, niebieska, Exclusive.

Było by fajnie z tymi danymi. Załatwie leasing i będe wtedy się martwił.

Jedyne co to gwóźdź mi się wbił z VAT'em na początku 2014 i tymi 100%. Wiem, że to nic pewnego, ale taką mam rozsterke.

 

 

Manual. :-) Wersja demonstracyjna, niebieska, Exclusive.

Było by fajnie z tymi danymi. Załatwie leasing i będe wtedy się martwił.

Jedyne co to gwóźdź mi się wbił z VAT'em na początku 2014 i tymi 100%. Wiem, że to nic pewnego, ale taką mam rozsterke.

 

 

Manual. :-) Wersja demonstracyjna, niebieska, Exclusive.

Było by fajnie z tymi danymi. Załatwie leasing i będe wtedy się martwił.

Jedyne co to gwóźdź mi się wbił z VAT'em na początku 2014 i tymi 100%. Wiem, że to nic pewnego, ale taką mam rozsterke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co to gwóźdź mi się wbił z VAT'em na początku 2014 i tymi 100%. Wiem, że to nic pewnego, ale taką mam rozsterke.

 

Zapomnij o tym, to nierealne przy nowych samochodach, musiałbyś kupić używane z kratką, także możesz spać spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Jakbyś chciał wziąć tego właśnie Forka w leasing na początku roku, musiałbyś czekać na procedurę homologacji samochodu ( kilka miesięcy). Pozdro

 

Problem w tym, że pewnie w ogóle nie będzie homologacji do nowych samochodów, bo po pierwsze trudniej to zrobić niż kiedyś (inne wymagania techniczne), a po drugie - nie opłaca się inwestować w takie rozwiązanie na kilka miesięcy. Natomiast zakup używanego z kratką po 1 stycznia to dobry pomysł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że pewnie w ogóle nie będzie homologacji do nowych samochodów, bo po pierwsze trudniej to zrobić niż kiedyś (inne wymagania techniczne), a po drugie - nie opłaca się inwestować w takie rozwiązanie na kilka miesięcy.

Niekoniecznie - Volvo juz sie reklamuje z kratką. A i na rynku jest pare modeli aut ciągle w sprzedazy, które w 2010 roku miały kratki, więc homologacja jest cały czas ważna, tylko chwilowo nikt z niej nie korzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam do grona szczęśliwych posiadaczy Foresterów XT, wczoraj był odbiór i pierwsza trasa zrobiona z Warszawy do Piotrkowa Tryb. tylko po to by się trochę przejechać i nacieszyć nowym zakupem:)

Nie wiem czy na dotarciu to dużo czy mało, ale Forek spalił w przedziale prędkości 105 - 125 km/h 8,4l na odcinku 300 km.

 

A to takie miłe spotkanie na nową drogę kiedy Forek nie miał jeszcze przejechanych 100 km :) Dodam, że bardzo mu się samochód podobał :)

 

cdd7.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam do grona szczęśliwych posiadaczy Foresterów XT, wczoraj był odbiór i pierwsza trasa zrobiona z Warszawy do Piotrkowa Tryb. tylko po to by się trochę przejechać i nacieszyć nowym zakupem:)

Nie wiem czy na dotarciu to dużo czy mało, ale Forek spalił w przedziale prędkości 105 - 125 km/h 8,4l na odcinku 300 km.

 

A to takie miłe spotkanie na nową drogę kiedy Forek nie miał jeszcze przejechanych 100 km :) Dodam, że bardzo mu się samochód podobał :)

 

cdd7.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Po 100 km już na stacji benzynowej? Mały ten zbiornik na paliwo. Hehehehe. Trzeba było dać mu karniaka, pokazałby pewnie kilka numerów na szosie. Gratulacje.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że pewnie w ogóle nie będzie homologacji do nowych samochodów, bo po pierwsze trudniej to zrobić niż kiedyś (inne wymagania techniczne), a po drugie - nie opłaca się inwestować w takie rozwiązanie na kilka miesięcy.

Niekoniecznie - Volvo juz sie reklamuje z kratką. A i na rynku jest pare modeli aut ciągle w sprzedazy, które w 2010 roku miały kratki, więc homologacja jest cały czas ważna, tylko chwilowo nikt z niej nie korzystał.

 

No racja, nie pomyślałem o starych modelach - tych w sprzedaży przed końcem 2010 - tam można kratkować :) Tak jak volvo... No ale nowy Forek się nie załapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam do grona szczęśliwych posiadaczy Foresterów XT, wczoraj był odbiór i pierwsza trasa zrobiona z Warszawy do Piotrkowa Tryb. tylko po to by się trochę przejechać i nacieszyć nowym zakupem:)

Nie wiem czy na dotarciu to dużo czy mało, ale Forek spalił w przedziale prędkości 105 - 125 km/h 8,4l na odcinku 300 km.

 

A to takie miłe spotkanie na nową drogę kiedy Forek nie miał jeszcze przejechanych 100 km :) Dodam, że bardzo mu się samochód podobał :)

 

cdd7.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Ojej, to On potrafi się uśmiechać? Chyba faktycznie spodobał się Jemu nowy Forek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki:) uśmiech nie schodzi mi z twarzy choć na co dzień robię bardzo krótkie odcinki i przejechałem nim dopiero 430 km. W sobotę i niedzielę dojdzie jakieś 250 kolejnych kilometrów.

 

Czy grzebaliście już w ustawieniach głównego wyświetlacza? Chciałbym mieć chociaż jeden panel, który nie będzie pokazywał mi spalania. Da się to jakoś ustawić??

 

I kolejne pytanie odnośnie spalania przy poszczególnych prędkościach o które pytałem Was kiedyś / strona 194 http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/55784-nowy-forester/page__st__4825

 

Jak u licha sprawdziliście spalanie przy tych konkretnych prędkościach? Musieliście jechać naprawdę bardzo długie odcinki z konkretną prędkością. Przecież z tego wyświetlaczas spalanie chwilowego nie da się kompletnie nic odczytać oprócz 10l 15l czy 20l. Nie istnieje nic pomiędzy tak abym wiedział, że przy prędkości 100 km/h spala mi np 8,5l.

 

Chyba, że jest jakieś pod menu, w którym można to poprzestawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanie odnośnie spalania przy poszczególnych prędkościach o które pytałem Was kiedyś / strona 194 http://www.forum.sub.../page__st__4825

 

Jak u licha sprawdziliście spalanie przy tych konkretnych prędkościach? Musieliście jechać naprawdę bardzo długie odcinki z konkretną prędkością. Przecież z tego wyświetlaczas spalanie chwilowego nie da się kompletnie nic odczytać oprócz 10l 15l czy 20l. Nie istnieje nic pomiędzy tak abym wiedział, że przy prędkości 100 km/h spala mi np 8,5l.

 

Chyba, że jest jakieś pod menu, w którym można to poprzestawiać?

 

 

Dlatego większość z nas odpowiadała na pytania o średnie spalanie w mieście, na trasie i przy prędkościach, którymi zwykle się przemieszcza/ustawia na tempomacie :)

 

No i oczywiście masz podsumowanie spalania z danego odcinka przy wyłączeniu silnika.

 

TyrTyr, właśnie, co to będzie za niespodzianka? ;)

Edytowane przez yossarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grzebaliście już w ustawieniach głównego wyświetlacza? Chciałbym mieć chociaż jeden panel, który nie będzie pokazywał mi spalania. Da się to jakoś ustawić??

 

Grzebaliście ;) Da się ustawić - ja zwykle mam ustawiony ten potrójny panel (pedał gazu, turbina, temperatura oleju), na górze pośrodku paska jest domyślnie wyświetlane średnie spalanie - możesz jednak je zmienić np. na zasięg albo całkowicie wyłączyć. Jest to bodaj pierwsza opcja w ustawieniach wyświetlacza, bodaj Ustawienia wyświetlacza -> Ekran główny (chwilowo nie mam jak sprawdzić bo auto na zmianie tapicerki). Jeżeli wyłączysz wyświetlanie tej informacji to zniknie też ona z pasków innych paneli.

 

Można też wyłączyć wyświetlanie eko-podsumowania na zakończenie jazdy. Musisz pogrzebać w menu - tłumaczenie opcji nie zawsze jest jednoznaczne (skróty), ale szybko można się połapać co do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...