Skocz do zawartości

Nowy Subaru Forester MY2013


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna kwestia, wiem, że już były rozważania na ten temat. Światła dzienne w forkach to halogeny. Czy z prawnego punktu widzenia jest to w porządku ? Jeśli mnie pamięć nie myli halogeny można urzywać w określonych warunkach i chyba nie w mieśćie.

 

Myślisz, że producent mógłby wypuścić na rynek auto, które nie spełnia przepisów o ruchu drogowym? :huh:

Teraz sporo aut ma dzienne w halogenach m.in. nowy Outlander. Chyba wystarczy, że nie palą się wtedy jednocześnie postojowe i jest prawnie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz na pustynie czy co? :biglol:;)

Nie, na pustynie napeno nie,

Ale w betonowej dzungli mrowkowcow tez nie :P

 

 

Myślisz, że producent mógłby wypuścić na rynek auto, które nie spełnia przepisów o ruchu drogowym? :huh:

Teraz sporo aut ma dzienne w halogenach m.in. nowy Outlander. Chyba wystarczy, że nie palą się wtedy jednocześnie postojowe i jest prawnie OK

 

Producent to moze i tak.

Ale ktos chyba oglada samochod zanim dopusci go do sprzedzrzy w danym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wyświetla się wam dany numer zawsze w ten sam sposób. Ja mam tak w telefonie, a zależy to od tego czy w książce numer jest wpisany z 0048, czy z +48 czy np z 0 na początku.

Jeśli ktoś do was dzwoni i wyświetla się tylko numer to taki numer trzeba wpisać w książce (np z zerem na początku). U mnie tak jest w tel, nie wiem czy to pomoże. Pozdr

 

Owad, to jest bardzo słuszna koncepcja....Pójdę dzisiaj tą drogą i zobaczymy czy pomoże...

Jak pomyślę, że miałbym wszędzie dopisywać teraz +48 albo 0 to .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak pomyślę, że miałbym wszędzie dopisywać teraz +48 albo 0 to .....

 

Haha, pamietam jak to wieszano psy na posiadaczach warszawskich numerow ze nie podaja 22 przed numerem.

Co za ignorancja w tej warszawce, niby wszyscy maja wiedziec ze to numer z warszawy...

Juz widze podobne komentarze o Polakach :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę dzisiaj tą drogą i zobaczymy czy pomoże... Jak pomyślę, że miałbym wszędzie dopisywać teraz +48 albo 0 to .....

 

Powiem Wam, że od wielu lat zawsze wpisuję kierunkowy +48 przed właściwym numerem polskiego telefonu. Wtedy będąc zagranicą nie trzeba dopisywać tych cyferek jak się dzwoni na polskie numery.

 

Może przegapiłem, więc wybaczcie jeśli już o tym było, ale zapytam o wskaźnik zużycia paliwa. Z jaką dokładnością pokazuje? W moim Legacy odczyty są z dokładnością do 0.2 litra, czy w nowych Waszych Forkach też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przegapiłem, więc wybaczcie jeśli już o tym było, ale zapytam o wskaźnik zużycia paliwa. Z jaką dokładnością pokazuje? W moim Legacy odczyty są z dokładnością do 0.2 litra, czy w nowych Waszych Forkach też?

W XT to chyba nie ma większego znaczenia :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ktoś rozkmini ten temat połączeń przychodzących i braku ich łączenia z nazwą kontaktu to prośba o info :) Testowałem już różne opcje z tymi zerami, plusami itd - ale mam wrażenie,że chyba to nadal nie działa - ja testowałem jeszcze opcję tego, gdzie zapisany jest kontakt ( SIM vs pamięć telefonu ), ale również bez skutku - albo za słabo testowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak ktoś rozkmini ten temat połączeń przychodzących i braku ich łączenia z nazwą kontaktu to prośba o info :) Testowałem już różne opcje z tymi zerami, plusami itd - ale mam wrażenie,że chyba to nadal nie działa - ja testowałem jeszcze opcję tego, gdzie zapisany jest kontakt ( SIM vs pamięć telefonu ), ale również bez skutku - albo za słabo testowałem ;)

 

Miałem kiedyś taki sam problem. Wydaje mi się, że przyczyną były niezgodności zapisów kontaktów, albo numerów (nie pamiętam, bo to było dawno): w pamięci telefonu i na karcie sim. Wtedy nawigacja, która była sparowana z telefonem, głupiała i efekt był taki jak właśnie opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drozder, o 09 grudzień 2013 - 22:31, powiedział: Panowie jak ktoś rozkmini ten temat połączeń przychodzących i braku ich łączenia z nazwą kontaktu to prośba o info Testowałem już różne opcje z tymi zerami, plusami itd - ale mam wrażenie,że chyba to nadal nie działa - ja testowałem jeszcze opcję tego, gdzie zapisany jest kontakt ( SIM vs pamięć telefonu ), ale również bez skutku - albo za słabo testowałem

 

 

Nie jestem przekonany czy to ten problem.

Jednakże ja używam nawigacji motocyklowej (Garmina) i to draństwo nie współgra z każdym telefonem.

A jak nie współgra to zwykle nr dzwoniący się nie wyślietla i kilka innych problemów np. brak mozliwości odebrania połączenia przez "wzbudzenie" łącza głosem. Garmin oczywiście podaje na swojej stronie z którymi telefonami "grają".

Może wasze navi również takie info gdzieś zamieszcza (strona producenta)?

Edytowane przez PiotrGS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja Subaru to "tajny" produkt firmy Fujitsu i mnie osobiście nie udało się znaleźć żadnych oficjalnych informacji w sieci dot. tego urządzenia, choćby danych technicznych. :(

 

Jeśli ktoś ma jakieś linki to niech się podzieli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drozder, o 09 grudzień 2013 - 22:31, powiedział: Panowie jak ktoś rozkmini ten temat połączeń przychodzących i braku ich łączenia z nazwą kontaktu to prośba o info Testowałem już różne opcje z tymi zerami, plusami itd - ale mam wrażenie,że chyba to nadal nie działa - ja testowałem jeszcze opcję tego, gdzie zapisany jest kontakt ( SIM vs pamięć telefonu ), ale również bez skutku - albo za słabo testowałem

 

 

Nie jestem przekonany czy to ten problem.

Jednakże ja używam nawigacji motocyklowej (Garmina) i to draństwo nie współgra z każdym telefonem.

A jak nie współgra to zwykle nr dzwoniący się nie wyślietla i kilka innych problemów np. brak mozliwości odebrania połączenia przez "wzbudzenie" łącza głosem. Garmin oczywiście podaje na swojej stronie z którymi telefonami "grają".

Może wasze navi również takie info gdzieś zamieszcza (strona producenta)?

Nawigacja Subaru to "tajny" produkt firmy Fujitsu i mnie osobiście nie udało się znaleźć żadnych oficjalnych informacji w sieci dot. tego urządzenia, choćby danych technicznych. :(

 

Jeśli ktoś ma jakieś linki to niech się podzieli. ;)

 

Wg mojej wiedzy navi w Subaru to właśnie Garmin.

 

Sprawdźcie najpierw (dokładnie) czy wpisy w książce telefonicznej w pamięci telefonu są identyczne jak na karcie sim. Proponuję też sprawdzić czy problem z brakiem wyświetlania danych dzwoniącego zniknie jeśli wykasujemy jeden z podwójnych wpisów, tzn albo z telefonu, albo z karty sim. Ja miałem to samo własnie z Garminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła dzienne w forkach to halogeny. Czy z prawnego punktu widzenia jest to w porządku ? Jeśli mnie pamięć nie myli halogeny można urzywać w określonych warunkach i chyba nie w mieśćie.

 

Światła dzienne w Forku to nie halogeny, ale... światła dzienne :P Po prostu zamontowane są w tych samych reflektorach (oprawkach) co halogeny. Jak się przyjrzysz to są tam dwie żaróweczki - ta na dole jest od świateł dziennych właśnie. Nie ma więc żadnego problemu, analogicznie jest zresztą w Subaru XV.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że LEDy w skrzelach wyglądały by o nieeebo lepiej ;)

 

U mnie jest taki problem (iPhone5) , że nie widać niektórych wpisanych "osób" które do mnie dzwonią, wyświetla się tylko sam numer.

 

U mnie jest jeszcze bardziej upierdliwie bo w ogóle nie chce się zaimportować książka telefoniczna do pamięci nawigacji, więc nie mogę nawet prosto dodać niektórych numerów do ulubionych, nie mówiąc już o ich opisaniu... :evil: Przy czym ja mam niszowy telefon (Nokia N9), z iPhonem nie powinno być imho problemów...

 

Wg mojej wiedzy navi w Subaru to właśnie Garmin.

 

Elektronika jest prawdopodobnie produkcji Fujitsu (przynajmniej tak jest w nowym Outbacku), natomiast samo oprogramowania nawigacyjne to na 100% iGo.

 

Sprawdźcie najpierw (dokładnie) czy wpisy w książce telefonicznej w pamięci telefonu są identyczne jak na karcie sim. Proponuję też sprawdzić czy problem z brakiem wyświetlania danych dzwoniącego zniknie jeśli wykasujemy jeden z podwójnych wpisów, tzn albo z telefonu, albo z karty sim. Ja miałem to samo własnie z Garminem.

 

To już nie te czasy gdy zapisywało się kontakty na karcie SIM - obecnie chyba domyślnie są trzymane w pamięci telefonu :rolleyes:

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie te czasy gdy zapisywało się kontakty na karcie SIM - obecnie chyba domyślnie są trzymane w pamięci telefonu :rolleyes:

 

Wydaje mi sie jesli chodzi o telefon, to jest to kwestia ustawien, bo ja wszystkie kontakty mam na simie.

Ale czemu system w aucie nie chce ich prawdlowo czytac to ciezko powiedziec, moze SIP by sie wypowiedzial? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja Subaru to "tajny" produkt firmy Fujitsu i mnie osobiście nie udało się znaleźć żadnych oficjalnych informacji w sieci dot. tego urządzenia, choćby danych technicznych. :(

 

Jeśli ktoś ma jakieś linki to niech się podzieli. ;)

Przemek - modelowo jest to: FF615US , FM612US i FM201KS - w zalezności od modelu i kraju. Ale - faktycznie - danych jeszcze nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też udało tylko tyle znaleźć :-(

 

Co do zapisu na karcie SIM to jest on o wiele uboższe niż w pamięci telefonu i chyba niewiele osób domyślnie z niej korzysta.

 

 

A spróbujcie zapisać numer na karcie w Nokii Lumia, albo jeszcze lepiej przekopiować książkę z telefonu na kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ale problem powstaje przy zmianie telefonu, bo w Windows Phone nie ma możliwości eksportu na kartę SIM.

Moja żona była tym faktem nieco zdziwiona, a ja miałem dodatkową robotę. :angry::biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może przegapiłem, więc wybaczcie jeśli już o tym było, ale zapytam o wskaźnik zużycia paliwa. Z jaką dokładnością pokazuje? W moim Legacy odczyty są z dokładnością do 0.2 litra, czy w nowych Waszych Forkach też?

Hmm, kolega chyba w aptece pracuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przegapiłem, więc wybaczcie jeśli już o tym było, ale zapytam o wskaźnik zużycia paliwa. Z jaką dokładnością pokazuje? W moim Legacy odczyty są z dokładnością do 0.2 litra, czy w nowych Waszych Forkach też?

W XT to chyba nie ma większego znaczenia :biglol:

Może przegapiłem, więc wybaczcie jeśli już o tym było, ale zapytam o wskaźnik zużycia paliwa. Z jaką dokładnością pokazuje? W moim Legacy odczyty są z dokładnością do 0.2 litra, czy w nowych Waszych Forkach też?

Hmm, kolega chyba w aptece pracuje ;)

 

Naprawdę tak trudno odpowiedzieć :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od zużycia paliwa, w moim przypadku komputer zaniża o 0,2-0,5l.

 

Ale jeśli chcielibyśmy to zmierzyć dokładnie to należałoby też wziąć pod uwagę dokładność dystrybutorów na stacji, nie wiem też czy za każdym razem "pierwsze odbicie" przy tankowaniu jest przy takim samym wypełnieniu zbiornika.

Kwestie temperatury powietrza, temperatury paliwa i ciśnienia amtosferycznego pomijam :biglol:

 

 

Mam nadzieję, że nie jest to kryterium wyboru auta? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak trudno odpowiedzieć :question:

U mnie jest z rozdzielczoscia 0.09 litra na 100km

 

A jak to jest dokladne? Po podliczeniu dwuletnich zapiskow i usrednieniu, wskazania pojazdu sa 0.36 litra/100km zanizone.

(nie namowi mnie nikt by nalewac benzyny menzurka)

 

Zona dopiero pierwszy raz tankowala swojego Forestera (dostalismy z pelnym zbiornikiem), wiec na konkluzje za wczesnie.

Ale wiemy ze wskaznik dystansu jaki sie da przejechac na tym co w zbiorniku, potrafi zaskoczyc.

 

Wyjazd z salonu z pelnym zbiornikiem - 320km

Pierwsze kilometry, wskazanie maleje...

Az sie przestraszylem, tylko 300km na zbiorniku (jazda maluchem sie przypomniala)

A tu nagle wskazanie rosnie....... rosnie, rosnie...... po przejechaniu 160km pokazywalo prawie 500km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od zużycia paliwa, w moim przypadku komputer zaniża o 0,2-0,5l.

 

Ale jeśli chcielibyśmy to zmierzyć dokładnie to należałoby też wziąć pod uwagę dokładność dystrybutorów na stacji, nie wiem też czy za każdym razem "pierwsze odbicie" przy tankowaniu jest przy takim samym wypełnieniu zbiornika.

Kwestie temperatury powietrza, temperatury paliwa i ciśnienia amtosferycznego pomijam :biglol:

 

 

Mam nadzieję, że nie jest to kryterium wyboru auta? :huh:

 

Niestety, ale z Waszych odpowiedzi, (takich jak powyższa od przemekka) nt mojego pytania o wskaźnik zużycia paliwa wynika, że nie zostałem zupełnie zrozumiany. Postaram się więc jeszcze raz zapytać, tak łopatologicznie: u mnie zużycie jest pokazywane zawsze co 0.2 l/100km, np. 10.2.....10.4.......10.6 itp. Nie ma natomiast wskazań "nieparzystych" po przecinku: 10.1.....10.3.......10.5 itp. Czy tak też jest w FXT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...